» »

katera sončna očala?

katera sončna očala?

«
1
2 3
...
5

smash ::

ker se bliža poletje, je čas za razmislek o nabavi sončnih očal...ker pa v življenju nisem nikoli nosil sončnih očal, nimam čisto nič pojma o nabavi le-teh

na topshopu sem zasledil, kako reklamirajo očala "Bella sole"...baje dobiš za 11 jurjov 2 okvirja z 4 pari leč kar se men zdi malo....baje so sončna očala veliko dražja

zdej me pa zanima ali je kdo ta očala že nabavu ter kakšna se mu zdijo....

drgač pa naj kdo pove, kaj je treba gledat pr nabavi sončnih očal ter katere firme so top ter kje se splača kupt ter ostalo

hvala lepa za odgovore

BigWhale ::

Najboljs so super peril sensitive... ;>

TribesMan ::

Dobre firme so Bolle, Oakley, Adidas, Ray Ban ipd... sam prisegam na Oakley, vendar mi zadnje čase njihove cene ne odgovarjajo najbolj... So res svinjsko drage. Po drugi strani že 4 leta nosim trenutne špegle in morem rečt da se kljub zelo trdi uporabi še vedno držijo super, brez praskic, pa so že velikokrat padle direktno z lečo na asfalt ali beton... res špica leče...

Evo imam tele Oaklyeve špeglce v TiO2/Black Iridium izvedbi...

Moje naslednje bodo najbrž spet oaklyce, sam tokrat nekaj cenejšega, pa bolj "klasičnega"... recimo nekaj takega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

simoncek ::

Živjo!

Imam očala bole in adidas.
Odkar sem kupil adidas sončna očala drugih ne nosim.
Prodam pa očala bole, če je kdo zainteresiran.

lp!

hooger ::

oj

najprej sem mel oakley minute, pri katerih so se po pol leta začele luščiti leče (za nove leče hočejo 12k sit) poj sem imel dve leti adidas stingray Stingray pa so se mi polomile, zdj mam dragon twin twin k so tut zlo hude sam pa nimajo vsestranski videz (so bl šminka). ampak največja želja so mi pa ene SPY al pa ARNETTE

LP

pazite na svoje oči

Elemen_T ::

Prisegam na Ray Ban.
Če že nosiš očala - nosi kvalitetna očala. Vedite da za manj kot 20 jurjev ne boste dobili očal, ki bodo 99% ščitile vaše preveč pomembne oči.

Moja izbira konkretno; Ray Ban Arista leče G-15 XLT Grey

OnTheMic ::

Mislim, da so vsi pred mano že našteli firme, katerim lahko zaupaš glede kvalitete, zato bi dodal le še eno: JULBO
Če si kej "hribovca", pol si za to firmo gotovo že slišal, saj s svojimi modeli najbolj ciljajo na alpinizem, gorništvo... skratka tja, kjer so za pogoji za oči najhujši:
- bleščeči sneg, ki kot ogledalo odbija 85% UV žarkov direktno vate (glede morja: voda jih odbija le 20%) >> snežna slepota
- višinsko sonce (UV sevanje se na vsakih 1000m nadmorske višine poveča za 10% !!!), proti temu je sonce ob morju in v nižinah pravi balzam (pa je že to močno...)
- precej večje IR sevanje kot ob morju in v nižinah (povzroča pregrevanje očesa in s tem večje tveganje za napake v steklovini ter prehitro staranje mrežnice in s tem tudi njen odstop...)
- sem in tja kakšen "leteči" kamen, sploh pri plezanju mimogrede dobiš kakšen projektil v oko

Zastopniki so Iglu Šport (KLIK!), cene pa so glede na kvaliteto zelo ugodne, saj ne plačaš toliko imena firme kot npr. pri Oakley, Ray-Ban...

LP:)

perci ::

Glas za Ray Ban.

smash ::

in kaj pravite pol na tisto topshop zadevo o katerim sem zgoraj govoril? za 11.000 sit 4 pare leč..kao vsake za neko drugo situacijo + 2 okvirja

a je to spet kasn topnateg al pac zelo slaba kvaliteta?

OnTheMic ::

Zveni podobno kot pred parimi leti top-shop MOJAVE CONVERTIBLE komplet okvirjev z lečami... glede kvalitete si si odgovoril že sam >> pač še en od mnogih top-shop nategov v stilu "nakup vam bo spremenil življenje in pomislili boste, kako ste doslej sploh živeli brez teh očal...":O

LP:)

MArko ::

kje pri nas dobis oakley?
v mb najbrz ne

PARTyZAN ::

Police?

OnTheMic ::

V MB ne vem, v LJ pa recimo Obsešen na Trubarjevi al pa Freestyle za Bežigradom, pa še kje bi se najdl...

LP:)

root987 ::

Sem dolgo (3 ali 4 leta) uporablju ena bolle očala. Ful dobra, sam sem jih jaz teslo lansko poletje izgubil. [:'(]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

TribesMan ::

Še največjo izbiro Oakley-c dobiš v trgovini Madness na trubarjevi... 150m stan od prešernovega trga. Obssession pa kokr jest vem ne prodaja več oakleya...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OwcA ::

Sam prisegam Randolph Engineering. Druga dobra zadeva so, kot že povedano, Ray Ban.
Pri izbiri je precej pomembno za kaj jih boš uporabljal.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Sergio ::

Oakley. Ze 4 leta, in to popolnoma v redu. Edino en problem obstaja -- v 4 letih so moje oci razvile dioptrijo:)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

SuperStipe ::

Addidas sonca so mi res dobr sluzila 5 let, potem pa sem pred 1 mescom na glih stopil ... pa so sla na pol :(. Uporabna za sminkiranje, sport, ....

Drugace pa nakup na topshop = nateg. Dobre stvari stanejo ... topshop prodaja slabe zadeve v najboljsem primeru povp. zadeve za dost dnarja. Glih vceri sem gledu reklamo za tele solle bell al kwa so ze ... jao ... kater kreten bo menju lece?, pa ce so menjlive lece se bodo sam prej zjebala oz. tm k jih menjas ne bo zdrzal dost dolg. Dobra sportna soncna ocala stanejo okol 20k pa so ful dobra, ce pa hocs bolj smikerska - DG, Armani, pa so res cene okol 40k.

PrimozR ::

Kdo ve kolk pridejo leče z dioptrijo??

Poldy ::

Za vsako firmo je tipičen okvir, zato boš sam najbolje videl, katera očala se ti najbolj podajo. Najbolj važno je to (kar so rekli že nekateri), da so kvalitetne leče. Najbolje da greš v kakšno specializirano trgovino za optiko - tam boš tudi našel veliko različnih firm. Zavedaj pa se, da bodo očala draga. Bolje pa 30k sit za očala kot pa čez kakšno leto ali dve za očala z dioptrijo.

Kar poskusite kakšna očala, ki jih lahko kupite v vsaki trgovini od 2k do 10k sit. Ko jih natakneš, ti morajo oči ponovno ostriti sliko - tako da v skrajnih primerih lahko vidiš celo predmet bližje (ali dlje) kot je v resnici.

Najpomembnejše so oči. Če ni denarja za kvalitetna očala, bodi brez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

bastadu ::

Ray Ban rules:\

PrimozR ::

Mja sj z navadnimi dioptrijskimi vidm vse skup mal dlje (manjše):D

TheHijacker ::

Lhako kdo pove kako je s sončnimi očali če imaš dioptrijo? Za letošnje poletje sem sklenil, da nuuuujno rabim ene. Pač nosim očala in bi rad tudi na sončnih imel dioptrijo. A se da na vse te, ki ste jih naštevali, dati lastne leče ali se je treba sprijazniti s modeli, ki jih dobiš pri optiku?
http://www.google.si

TribesMan ::

Za Oakley vem da lahko naročiš sonča očala z dioptrijo, sam pridejo okoli 100kSIT... omejitev se mi zdi da je +-4... večjih dioptrij nimajo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

SuperStipe ::

Relativno ugodna resitev za dioptrijo in soncna ocala so t.i. klipi. Po meri ti ga naredi optik glede na tvoja ocala, potem pa samo pripnes gor. Ne zgleda prav fancy, ampak je pa funkcionalno.

LoneWolf ::

Hijacker, za dioptrijo lahko pogledas npr. nekatere Adidasove modele soncnih ocal, sam uporabljam gazelle-L. Ta ocala so sicer klasicna soncna ocala z izmenljivimi stekli, z notranje strane pa lahko vtaksnes se poseben nastavek z dioptrijo, ki ti ga izdela optik. Od zunaj se nic ne vidi, da gre za ocala z dioptrijo, stekla pa lahko ostanejo navadna in bistveno cenejsa kot ce bi jih dal delat na dioptrijo (sploh ce imas ene pet vrst stekel za menjat).
Varianta so tudi klipi, ki gredo cez navadna ocala, ampak ni tako funkcionalno, pa se zgleda ne najbolje.

PrimozR ::

Ko pa ta dodatek zgleda??

LoneWolf ::

Poglej na zgornji Adidasov link in poisci v katalogu gazelle-L model. Klikni "Features" tab in "Performance insert" - imajo fotke.
V bistvu gre za zelo lahek plasticni okvir s stekli za dioptrijo, ki se nad korenom nosu pritrdi na ocala z notranje strani. Preprosto in zelo ucinkovito.

PrimozR ::

Aha, to tko zgleda. Kolk pa ta dodatek kj pride v povprečju (prbližno)??

LoneWolf ::

Za ceno povprasaj v kaksni optiki. Jaz sem tole nabavil mislim da januarja v Optiki Clarus v BTC Lj, cena ocal z enim parom stekel in dodatkom za dioptrijo je bila 42k SIT. Kolikor se spomnim, je bil dodatek za dioptrijo slaba polovica cene. Splaca se, ce menjas stekla na ocalih oz. ce ocala nosi se kdo drug, ki nima dioptrije, dodatek za dioptrijo pa je "kompatibilen" tudi z drugimi modeli Adidasovih soncnih ocal, ki ga podpirajo.

jRk0 ::

jaz nosim Ray Ban :) so mi najbolj vsec, pa zaradi ozje glave mi bolje pasejo, ker so ozki modeli. sicer so kar dragi (25k sit dam za plasticne okvirje), ampak je pa firma :D pa se Ban se pisem :)

sem pa ene prejsne ray ban zgubil na morju:(( smrk smrk.

drugace pa ti priporocam da kupis dragon al pa arnette, kar poceni prides skoz pa majo ful lepe spegle.
You fuck up once, you loose two teeth.

laibachnsk ::

Jest sem imel Bolle očala,model je bil snakes.Imel sem ih 3-4 leta in še vedno so izgledale kot nove nobene praske in...zadnjič so mi razbili stransko šipo v avtu in ker niso najdli ploščico od avtoradia>:D ,potem so mi ukradli ta sončna očala;(
Bil sem zelo zadovoljen z njimi,sedaj več ne vem kje naj ih znova kupim v LJ .Tista trgovina na Trubarjevi kjer sem jih kupil ne dela več....

Phil ::

Tudi mislim kupiti ene. Se za cirka 15k da dobiti kaj s UV zascito? Kako se sploh meri kvaliteta stekel? Na uc :\ ?
LP

MI_KO ::

100% UV zaščito nudi vsako navadno steklo! Plastične leče pa le delno blokirajo UV žarke, zato jih je treba zaščititi s premazi.

Tudi z očali za manj kot 10000 boš dovolj zaščitil svoje oči. Ne z vsemi, toda tudi očala za 100000 nena nujno nudijo popolne zaščite. Če pa boš pri tem imel kak manjvredniški kompleks, ker pač nimaš najnovejših oakley, potem si pač omisli slednje in pristavi še 10000 za kvaliteto in 10000 ali več za znamko. Konec koncev so očala tudi modni dodatek.

PrimozR ::

BMK a so lepe a ne. Važn je da so funkcionalne. Da fajn sedejo, da fajn oči pokrijejo. Jest če bom špegle kupvav, jih bom kupu za na bicikel. Tko da dvomm da bom sploh mel ''črne'' šipce.

tha_Kalis ::

glede kvalitete so brezdvomno najboljsa oakley ocala, ki pa imajo seveda tudi svojo ceno. se najboljso razmerje med kvaliteto in ceno pa imajo po mojem mnenju arnettke (tudi zelo velika izbira).
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

Tattoo- ::

Sam prisegam Randolph Engineering. Druga dobra zadeva so, kot že povedano, Ray Ban. Pri izbiri je precej pomembno za kaj jih boš uporabljal.

Sam sicer zadnje čase nosim Bole (šminka pač), vendar pa so me od vseh sončnih očal po kvaliteti (še posebej to velja za stekla) najbolj prepirčale ravno Randolph-ke 8-).

Res je pa zelo odvisno, za kakšno aktivnost boš uporabljal očala...
Racing is in my blood - Ayrton Senna

T0RN4D0 ::

Jasz bi si jih tud kupil, samok je kr precej €€€... pa počas bom itaq mogu kej z dioptrijo dobit. ;(


Ka so ene špegle k se kr zatemnijo k prideš na sonce al neki... ve kdo kej več o tem?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

root987 ::

Za dioptrijo ima torej samo adidas dobra očala? Jao... Zgleda bo treba leče kupit za poletne dni. [:\\]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

jRk0 ::

nekje sem bral, da kvaliteto ocal lahko pogledas tako, da gres do nekega vzorca, v katerem so pravokotne crte, naprimer ploscice s fugami al pa kaj, pol ocala drzis kaksen meter, mogoce vec nad tlemi in od zgoraj (skozi njih) opazujes te pravokotne crte oz kvadrate. ce so ti se vedno pod pravimi koti in se ne zvijajo (fish eye efekt), pol bi naj bla dobra...

ne vem kolko to drzi :)

drugace mam pa jaz taksne shining rdeco oranzne zunaj pa zelene znotraj na ray ban. zelena je ful fajn, oci pomirja pa se izostri ti vid lepo.
You fuck up once, you loose two teeth.

pingec ::

kaj pa barvanje navadnih leč z dioptrijo? sem slišal za to metodo da ti pač pofarbajo očala sam a se ta premaz lahk kosa z navadnimi sončnimi lečami?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

madmitch ::

Kot star zagovednež prisegam na Ray Ban.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

dexter_II ::

Pa prodajajo pri nas kje te Randolph-ke ?

Napram Ray Ban so dost pocen (uradna stran):\

TribesMan ::

Za fish eye efekt se ni treba bat, ker to se pojavlja pri res tacenenih špeglih... recimo kar stane nad 20kSIT ni bojazni za to... mogoče tele TV shop varijante so malo sumljive, sam tehnika izdelave leč je danes že tako dodelana, da se da tudi za malo ceno narediti kvalitetno lečo.

Če pa hočeš res perfektne leče (recimo za tiste ki trenirajo streljanje) pa imajo boljše firme prav posebne serije leč... sam tam so tudi cene malo drugačne. Jest mam doma troje oakley-ce pa pri nobenih ni ne duha ne sluha o kakšnih ribjih očeh... Pa so ble ene 18k, druge 39k, tretje pa 65k...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tattoo- ::

Randolph-ke sem jest kupil v Lescah v optiki Berce (če se ne motim so tudi uradni prodajalec - vendar ne me za besedo držati :D).

Polek Adidasovih sončnih očal z dioptrijo obstajajo tudi druge alternative. Na Bledu v Centru za kontaktne leče ti za kateri koli model naredijo temna stekla z dioptrijo (kolega je dal tako zmodificirat svoje Oakley - res, da tak poseg ni bil ravno poceni - če se prav spominjam je dal samo za stekla okoli 30k SIT vendar pa zgledajo kot običajne Oakley). Edina omejitev katero je omenil je bila, da stekla ne smejo biti preveč ukrivljena.
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Thrivial ::

V bistvu v katerikoli spodobni optiki ne bos dobil slabih ocal; ostalo je pa stvar tvojega osebnega okusa. Mene recimo sopi ocal za 999 SIT v raznih Sparih in Mercatorjih avtomasko odvrnejo s svojo cenenostjo.

Sem pa nosil prej 5 let Police in bil izredno zadovoljen. Prva tri leta sem jih pridno spravljal nazaj v etui, zadnji dve leti so se mi pa valjala naokrog, ker so bila ze amortizirana in nisem posvecal toliko pozornosti. Sedaj nosim D&G in prav tako nimam pripomb. Za daily wear bo vsekakor dovolj ena solidna optika. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

jRk0 ::

Oakley dela najboljse spegle:) so pa dragi ko svinja. Se bolj kot Ray Ban.

sicer pa, na morju mas za 100 kun kakrsnokoli to firmo spegle:) modelov 300 :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Gionni ::

A kdo ve, kje prodajajo ARNETTE sončna očala?
Sonce je močno, tk da bo treba neki nabavit 8-)

cortez ::

Fantje, fantje, fantje...

Najbolj mi gre na smeh, ko nekdo pravi, da je nabavu D&G špegle, al pa Armani in podobno. Ker vse to izdeluje ena sama firma. Luxotica iz Italije. Isto je z Dislom, Kiler Loop-om,...
Isti ali pa podobni model lahk dobiš za normalno ceno, ne pa da preplačavaš kreatorja, ki nima pojma s funkcionalnostjo.

Glede sonč. očal z dioptrijo . Glih včeraj sm šel k optiku, da se zmenm glede leč in očal. Vzel sem plastične, ker drugače se vidi full uni rob od stekla. No te očala so okoli 15k. Pomenden je, da če hočeš met sonč. očala z diotrijo, da je površina čim bolj ravna.
Potem mi je še povedu za leče. maš navadne-10k, potem srednje stanjšane-15k, in na koncu najbolj stanjšane-22k. Zraven so že všteti vsi premazi in zaščite, lahko pa zbiraš tud barvo stekl. Sicer pa so stekla pri sonč. očalah z dioptrijo lahko samo plastična. Vse skupaj me bo prišlo koštat 28-40k, glede, za katere leče se bom odloču.

Sicer pa sem nek zapazu, da že prodajajo leče, ki imajo že zaščito not proti soncu, lesketanju in podobno. sam ne vem, al je to samo leča, (kokr tiste, ko maš razne pume v lečah, al pa si spremeniš roženico iz blond na črno)
al je leča z diotrijo.

Kupovat nad 40 je potratno. Razen če nisi neki maher, ki ma dost keša; al pa presneto neumen.

Sicer majo pa že 95% zaščito proti UV, UVG in podobnim žarkom; važen je tud, kakšno obliko obraza imaš:
Kaj ti pomagajo Ray Banovke( model iz Filma Top Gun), če maš pa glavo okroglo , ku en prase (če boš dal gor RB še ne boš postal "sex mašina" Tom Cruise). Za vsak tip obraza pašejo bolj drugi tip očal.

Pa tud une surfske( podolgovata 8 ) so že mal passe. Vsaki lolo jih že nosi.
No, moj brat ma podobne (šmirkarđija) Bolle, in morem rečt, da mu držijo že 6 let. Pa je bolj šlampaste vrste glede ohranjanja stvari.

En je umenu, da dobiš vse te očala na morju za 100kun. Ja valda da dobiš, sej zraven je pa štand, ki ti prodava Drese org. Adidas, Nike ... Velik jih tko kupi špegle na morju, pol se pa po LJ sprehajo pa se kažejo, lej mam D&G, pa RB in podobno. Bolano!!! Glih taočala so najbolj škart roba, sem prepričan da še bolj, kot če bi kupil pri Mercatorju al pa v 199. Kupi samo v skrajni sili.(res skrajni).



Glede Mohave očal : sam sem jih kupi par let nazaj iz firbca. Lahk rečem da povprečen uporabnik ne bo vedu razlike med RB, in ostalimi dragimi izdelki očal, in temi,če jih bo kupu. Moje so še zmeram tip top (lepo spravljene, če koga zanima:70% od redne cene). Bolj mi je pršu prav radio, ki sem ga dubu zraven, ki ga še dans poslušam, pa še predelu sem ga, da ga lahk na el. omrežje vključim kot pa da mi kuri baterije.

Kupujte glede na kakovost/cena, pa ne it preveč v extreme.

Sončna očala so že modni dodatek, vendar samo bedaki so sužnji mode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

megane ::

Sam ti priporočam Adidasove imam jih tudi sam in sicer Stingray, očala oz. leče so res kvalitetne saj je pogled skozi prava pomoritev za oči. Ne me razumet slabo - kot, da navijam za adidas ampak prej sem imel Police, ki pa so se mi žal dvakrat zlomile. Leče Policovih ne sežejo niti do gležnjev kaj šele do kolen Adidasovim!!!
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ray Ban - očala (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
296108868 (846) geofull
»

Sončna očala z dioptrijo?!

Oddelek: Loža
2912167 (7698) NiggerBob
»

Poceni vs draga sončna očala (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23256644 (47611) darkolord
»

Sončna očala 21. stoletja

Oddelek: Loža
4010338 (7433) Steinkauz
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517582 (15575) Rok Woot

Več podobnih tem