» »

Ray Ban - očala

Ray Ban - očala

gorici ::

Ne si delat iluzij da je karkoli narejeno v EU. Vse je iz PRC in Azijskih držav tako da kaj dosti nimaš za izbirat. Če si z očali zadovoljen je kul in se ne sekiraj.Firmo pa plačaš itak.

Slovencelj ::

Mah veš kaj je samo pri očalih za pazit. Bojda, če so fake, ne ščitijo oči kot bi morala. Drugače mi je vseeno, tudi če ni znamka.

cryptozaver ::

Seveda so stekla ključna, saj sicer narediš očem več škode kot koristi.

V kolikor namreč stekla (ali kakšen kompozit) ne nudijo ustrezne zaščite pred očem škodljivimi žarki, dobiš zaradi bolj razširjenih zenic (temna stekla), večjo dozo teh žarkov kot bi jih sicer zaradi zožanih zenic.

Mislim da če vzameš kakšno zveneče ime, kvaliteta stekel ne bi smela bit vprašljiva. Kako pa dokazat kvaliteto stekel cenenih okularjev pa ne vem. Jest ne bi verjel nalepkam ki jih vidiš na očalih s štantov za 10€...

Slovencelj ::

To ni bilo kupljeno na štantu ampak od pravega podjetja - z njimi sem bil tudi v telefonskem stiku. To pa še ne pomeni, da ne morejo prodajati ponaredkov, vrednih 10€ za 100€ in to masovno ;)
Ali se da pri kakšnem optiku zmerit kakšna je resnična propustnost teh žarkov?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

menda imajo optike neko napravico, ki omogoča to preverjanje. Sicer se mi zdi, da se gre le za prepustnost UV.

cryptozaver ::

UV kolikor jaz vem, ne prepušča že navadno steklo...

Pol je pa še cel spekter bolj ali manj 'nevarnih' žarkov.

djordjevic ::

Kolikor sem slišal enkrat od enega optika, je tako, da imajo povsem zadovoljivo UV zaščito načeloma tudi tista cenena DM-očala in podobna šara. Dražja očala ala Ray Ban in ostalo so v največji meri draga ravno zaradi bistveno kakovostnejših okvirjev, osnovna razlika v steklu pa menda sploh ni tako velika (govorim o navadnih - polarizacija seveda doprinese nekaj soldov).
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tomay ::

Ni čisto tako. UV žarki se delijo na UVA UVB IN UVC. Ravno UVC naj bi bili najbolj škodljivi in steklo jih ne zadrži ali vsaj ne v zadostni meri. Pri optiku pa testirajo samo prepustnost UVA.
Voodoo 4Ever

Slovencelj ::

Čak, čak... Torej ti praviš, da bi mogle prave RayBan zadržati tudi UVC?
Na strani, kjer sem kupil očala piše tole:
"The RayBan RB 3217 Sidestreet are Authentic RayBan Sunglasses. They also come with a 1 year manufacturing guarantee. RayBan RB 3217 Sidestreet Sunglasses are UVA UVB UV400"

Je UV400 = UVC ?

Ciklamen ::

Ne, UV400 ni enako UVC, UV400 pomeni, da odbija UV žarke s 400 nm valovne dolžine.

UVC ima med drugim 280-100 nm spektra oz razpona med katerimi "odbija" žarke.
- End of the Post ->

cryptozaver ::

Tule nekaj piše o spektru UV žarkov.

Nikjer ne vidim UVC

http://www.tasco-safety.com/sglasses/he...

UVC (100-290nm) je skoraj popolnoma absorbiran z ozonom, izvira pa lahko tudi iz umetnih virov. Tako da se z njim ni treba obremenjevat.

Zgodovina sprememb…

marnit ::

Če ne boš lih astronavt, ti za UVC ni treba skrbeti.

Although ultraviolet C is the most dangerous type of ultraviolet light in terms of its potential to harm life on earth, it cannot penetrate earth's protective ozone layer.

Slovencelj ::

Tole pišem, če bo slučajno še kdo na tak način kot jaz nakupoval očala preko www.sunglassesuk.com
Včeraj sem šel v Optiko Anja, ki prodaja Ray Ban očala. Očala sem prinesel k njim in jih prosil, da preverijo, če so original. Po podrobnem pregledu mi je prodajalka zagotovila, da so gotovo original, primerjala pa sva jih tudi s tistimi očali, ki jih oni prodajajo. Ko sem bil že tam, sem omenil, da sem dobil "fake" torbiceo zraven in se pozanimal, koliko bi stala samo torbica. Prodajalka mi je povedala, da torbic samih ne prodajajo, vendar mi je eno, ki bi ustrezala mojim očalom pokazala in glej ga zlomka!!! Takšna je bila kot moja, tudi na notranji strani je pisalo "case made in China". Izgleda torej, da je www.sunglassesuk.com čisto pošteno podjetje, saj prodaja takšno robo kot naše optike (za skoraj pol manjšo ceno;).

barracuda ::

Ali pa optika Anja kupuje tudi pri njih :D

Slovencelj ::

Ne, so si pa zapisal :P
Dobro vprašanje, btw :D

kesma ::

Ce koga zanima:

stran na www.bolha.com

Narocil sem jih preko interneta. Zal premajhno stevilko (medium) za mojo veliko glavo :). Imam tudi veljaven racun, star 1 dan.

Tomay ::

Glede na to, da imamo ozonske luknje in podobno se je tudi UVC po moje upravičeno bat. Težko pa rečem ali mojim očem bolj škodi sonce, uv ali preveč časa pred računalniškim zaslonom.
Voodoo 4Ever

The Player ::

kaj pa modra svetloba? Ali je tudi ta nevarna? Ker sem bil danes v optiki tam nekje v citypark-u, pa mi je optik omenu samo za UVA in UVB za UVC pa modro svetlobo je pa reku, da sploh ni pomemben, kar se mi zdi mal čudn :|
Drgač kako se da prevert, da so očala kvalitetna in, da ima vso ustrezno zaščito, ker v optiki nč ne piše kako zaščito imajo očala
Zanima me tudi, če kdo ve kje se da dobit tak model očal, ker so zlo redka, ker niso več popularna
http://oakley.com/pd/4855
pač vačn je da nima okvirja, kera ferma je pa ni pomembn važn, da je ql za oči 8-)
LP

bsslo ::

Poglej na london-eyewear :)

cryptozaver ::

kaj pa modra svetloba? Ali je tudi ta nevarna? Ker sem bil danes v optiki tam nekje v citypark-u, pa mi je optik omenu samo za UVA in UVB za UVC pa modro svetlobo je pa reku, da sploh ni pomemben, kar se mi zdi mal čudn :|
Drgač kako se da prevert, da so očala kvalitetna in, da ima vso ustrezno zaščito, ker v optiki nč ne piše kako zaščito imajo očala
Zanima me tudi, če kdo ve kje se da dobit tak model očal, ker so zlo redka, ker niso več popularna
http://oakley.com/pd/4855
pač vačn je da nima okvirja, kera ferma je pa ni pomembn važn, da je ql za oči 8-)
LP


He he, ja so res mal out. Mam skor enake RayBan, ravno tako polarizacijske in stekla so fantastična. Očala so stara 8 let, prav taka pa seveda še vedno lahko kupiš...

Dr_M ::

Naslednji teden bo imela ena optika (ne spomnim se imena) predstavitve novih modelov ray ban ocal v grosuplju, ivancni gorici in v trebnjem. Od torka do cetrtka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

edge540 ::

Pozdravljeni, imam eno vprašanje; Kupil sem si aviatorke RB3025 in so vredu očala, sem pa opazil da sta držali za ročke, ki sta privarjeni na osnovni okvir, pod rahlo različnimi koti. Posledica tega je, da mi očala stojijo postrani, če nimam desne ročke zvite nižje kot leve.

Ima še kdo ta problem? Ker takšne stvari na očalih za 130€ ravno ne bi pričakoval...

overlord_tm ::

Nesi tja kot si kupil, pa bodo ze urihtal. Saj imajo garancijo :D

edge540 ::

Vsekakor jih jutri nesem nazaj. Mislim da jih bom celo menjal za polarizirane :D

black ice ::

Se dobijo očala Ray Ban z dioptrijo?
Za nekatere druge znamke vem da se dajo dobiti, za Ray Ban pa še nisem slišal.

bsslo ::

black_ice: Sem že jaz spraševal. Možno je.

djordjevic ::

Seveda se da. Jaz imam na svojih -1 za vožnjo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

edge540 ::

Se da, samo koliko sem se menil s kolegom je dobro uporabiti čim manj zavite leče - bolj ko so zavite, slabše naj bi bile za oči.

djordjevic ::

Imho ukrivljenost ne povzroča ravno škode očem, zanesljivo pa vem, da na očala, ki imajo lečo preveč ukrivljeno, ni moč namestiti leč z dioptrijo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

element ::

Je kdo kdaj nakupoval na tej spletni strani: http://www.london-eyewear.co.uk/ ???


Jaz sem 14.5. naročil model RB3179, 18.5 so mi sporočili, da je naročilo obdelano in ga bodo poslali. Čakam na poštarja.

dejanslo ::

Je kdo kdaj nakupoval na tej spletni strani: http://www.london-eyewear.co.uk/ ???


Jaz sem 14.5. naročil model RB3179, 18.5 so mi sporočili, da je naročilo obdelano in ga bodo poslali. Čakam na poštarja.


Se da v tej trgovini plačati brez kreditne kartice?
There`s More Than One Way To Do It

cryptozaver ::

Kateri od net-štacun gre zaupat in je hkrati cenovno ugodna?

Ima kdo kakšne konkretne izkušnje?

ginekolog ::

sam najbolj zaupam ebay powersellerjem z dobrim ratingom in komentarji (pa paypal seveda). Moja RB sem naročil iz UK ( user chasoptician) za 110€ s poštnino vred proti 190€ pri nas. RB 3269 Gunmetal Polarized.
Divers do it deeper.

cryptozaver ::

@ginekolog

hvala!

Še ena spletka:

http://www.unitedshades.com/

In še nagradno vprašanje: je na sliki on ali ona 8-O

amigo_no1 ::

http://www.sunglassesuk.com +poštnina 7,99 GBP
http://www.london-eyewear.co.uk +poštnina 15 GBP


london-eyewear ima ogromno izbiro, nižje cene kot sunglassesuk, a tudi 1x dražjo poštnino


torej si kupil RAYBAN RB 3269 PREDATOR 004/58
cena @sunglassesuk je 142 GBP, pri london-eyewear 125.6 GBP, na unitedshades tega modela nisem našel

Zgodovina sprememb…

element ::

Je kdo kdaj nakupoval na tej spletni strani: http://www.london-eyewear.co.uk/ ???


Jaz sem 14.5. naročil model RB3179, 18.5 so mi sporočili, da je naročilo obdelano in ga bodo poslali. Čakam na poštarja.


Pošiljko, ki so jo poslali 29.5.2009, sem danes prejel. Pakiranje je bilo vredu, očala so tudi. Z nakupom sem zadovoljen, prišlo me je 60€ ceneje, kot bi me pri nas, sem pa moral počakat dva tedna in pol.

bsslo ::

Jaz sem tudi pred časom naročil, paketek dobil, vse lepo zapakirano, vendar je na očalih bila ena praska. Poslal sem nekaj slik in pritožbo na email od london eyewear-a in se zmenili, da očala pošljem nazaj, stroške pošiljanja pa mi bodo nakazali na račun, s katerega sem plačal. Oni mi seveda pošljejo druga.

Upam le, da bo res tako kot smo se zmenili. Očala pa so original - preveril sem jih v optiki.

cryptozaver ::

Še en link z ugodnimi cenami. Pozna kdo?

lojzeboy ::

http://www.sunglasses-shop.co.uk/

Ugodne cene, plačaš lahko z Google checkout ali pa se po mailu ali chatu zmeniš in ti pošljejo paypal link za plačilo. Cene še ugodnejše kot pri drugih, poštnina 8 funtov, dostava slab teden, lepo zapakirano in original.

Sem vzel tele - za tak denar jih ni nikjer drugje.

cryptozaver ::

Še en link z ugodnimi cenami. Pozna kdo?


Pa pozabil dodat link...

http://www.mbstores.com/

BlackHole ::

Ampak, očala kupovat brez, da jih prej sprobaš? Malo rizično, ni?
LP Marko

Big_Al ::

Sprobaš lokalno, kupuješ globalno.

dejanslo ::

Imam vprašanje glede stekel s polarizacijo.. A to deluje tudi na odboju svetlobe s knjig, ki imajo ta po občutku bolj plastičen papir - kot šolski učbeniki; in so zraven tega še pobarvane s signirjem?
There`s More Than One Way To Do It

;-) ::

Jaz se iz takih učbenikov nikoli nisem mogel učit, ker me preveč oči pečejo.

dejanslo ::

Mene pa k sreči ne :) No, ker ne vem, ali sem dovolj natančno opisal, kaj točno sem imel v glavi, sem naredil eno fotografijo:

knjiga pod lučjo



Tukaj je sicer pod lučjo, ampak efekt na soncu je enak, le potenciran do te mere, da se pod nekaterimi koti vidi zelo malo ali nič. Resnično bi bil vesel, če bi mi nekdo to odgovoril, saj je to zame tipping point med polaroidom in ne-polaroidom, namreč ribim ne kaj dosti, ostale koristi pa zame ne odtehtajo 50e razlike v ceni..
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

darkolord ::

brez


z (v resnici se še malo manj blešči kot na sliki)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

dejanslo ::

Super, hvala :)
There`s More Than One Way To Do It

;-) ::

Da vsebujejo polarizator svetlobe :D. Po domače povedano, velik del odbojev svetlobe ti "skenslajo". Tkole nekako:



ZLO fajn po močnem soncu, še posebej npr. pri vožnji, kjer ponavadi vidiš odboj armaturne plošče v steklu


Včeraj sem na hrvaškem kupil očala točno z takim efektom. Stale so 100Kn, pa sem dal 20€ ker nisem imel ne kun ne za razmenjat. Imajo polarizator svetlobe in deluje točno tako kot tukaj na sliki, okvir je točno taki kot sem želel, skratka vse je kul in zdaj vem kam it po očala ko bojo tota "hin".

Drugače imam raje 10 takih ki imajo tudi polarizacijo in UV zaščito isto kot take ki daš 200€ skupaj in imaš samo ene.

djordjevic ::

Fantje, da malo oživim temo. Zadnjič sem po nekem grdem naključju malo sferderbal ray-banke in recimo, da so zdaj za silo pokrpane. Optičarka, ki mi jih je spravila skupaj, pa mi je pokazala modela 3269 in 3379. Oba sta mi super všeč, pa sem za hec pogledal cene. Pri njej stanejo 3269 145 evrov, na sunglasses shopu pa skupaj s poštnino 110 evrov. Kako ste bili tisti, ki ste jih kupovali prek spleta (zlasti prek omenjene trgovine) z nakupom zadovoljni? Hitrost dostave, vse tako, kot mora biti? Prosim za feedback. Glede na to, da si moram dat potem še custom leče z dioptrijo (pa me kar srce boli), bi se 40-50 evrov razlike pri nakupu kar hitro poznalo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

amigo_no1 ::

Jaz sem letos maja naročil pri sunglassesuk.com ene Raybanke; prišle so v roku 10 dni, ni bilo nobenih problemov.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957540 (614) del0
»

Nakup Ray Ban sončnih očal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221815 (16692) Cervantes
»

Ponaredki

Oddelek: Pomoč in nasveti
4210716 (7625) Mehmed
»

Ray-Ban očala - Fake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10221804 (15369) Jst
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517579 (15572) Rok Woot

Več podobnih tem