» »

Nakup Ray Ban sončnih očal

Nakup Ray Ban sončnih očal

«
1
2

metuljceek10 ::

Pozdravljeni,

rada bi kupila original RayBanove wayfarerke, seveda za ugodno ceno (80,90€). Sem malo brskala po netu, pa me zanima, če ima kdo izkušnjo s tole stranjo:

http://www.otticaitaly.com/it/categorie...

Ali tukaj prodajajo 100% originale? Nebi rada kupila zelo dragih fejkov...ker bi glede na moj budget vrgla proč čisto preveč denarja.:(
Želim pa ta model ki je na linku (RB 2132).

Hvala za vsako pomoč! :)

hojnikb ::

original raybanke neboš dobila za tak denar. Bo pa zelo dober ponaredek (in seveda zelo preplačan)
#brezpodpisa

metuljceek10 ::

blackbfm ::

Poglej, pri premium znamkah ne moreš prišparat, (najnižja) cena ne odstopa med trgovci, nevem če je na uradni strani 150e ali kolikor pač, sigurno ne bo drugje cenejše. Mogoče če gre za prešlatan, star model ko ga je probalo 500 ljudi v trgovini. Mislim to mi res ni jasno, da nekdo raje tvega 100e od nekih sumljivih prodajalcev iz tujine kot da bi dodal neko malenkost zraven in dobil ziher original. Take stvari se kupuje preko uradnih kanalov, če pa nimaš denarja ali pa ti ga je škoda potem pa nevem zakaj gledaš tako znamko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

STU-III ::

Ne vem, kaj vam bodo sploh očala za 200€? Osebno mi ta očala niti všeč niso, tako da bi rekel, da gre prej za "kurčenje" med kolegicami ali kako? Pa ne, da imam kaj proti, če jih kupiš ampak je dobro razmisliti. To je nekaj takega, kot tisti, ki kupijo apple izdelek, ki je svinjsko precenjen samo zato, da imajo apple in se lahko važijo pred drugimi.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

hojnikb ::

STU-III je izjavil:

Ne vem, kaj vam bodo sploh očala za 200€? Osebno mi ta očala niti všeč niso, tako da bi rekel, da gre prej za "kurčenje" med kolegicami ali kako? Pa ne, da imam kaj proti, če jih kupiš ampak je dobro razmisliti. To je nekaj takega, kot tisti, ki kupijo apple izdelek, ki je svinjsko precenjen samo zato, da imajo apple in se lahko važijo pred drugimi.

In kaj če za delo potrebuješ apple platformo... je potem to tudi važenje ?
Isto za očala, če služujo svojmu namenu in se jih dosti uporablja, se verjetno ni težko skeširat .. ?
Itk da so zadeve predrage, kar se tiče očal, saj te očale dela le ena firma pod različnimi znamkami (luxottica).
#brezpodpisa

Rippy ::

STU-III; Za približno takšen denar sem svoje kupil leta 2002 in so danes praktično kot nove. Če res paziš na nekaj ni tako hudo.

metuljceek10 ::

Ne gre se mi za to da bi bla "fancy" ampak za zaščito oči. Ray Ban je pač firma, ki je poznana po kvalitetnih steklih. Rada bi kupila predvsem KVALITETNO, ker oči so samo ene. Slišala sem, da je bolje ne imeti sončnih očal kakor da imaš neke poceni, ker si s tem narediš več škode kot koristi.

hojnikb ::

potem pa ne kupuj fejkov in skeširaj teh 150€ al koliko so original.
#brezpodpisa

blackbfm ::

Ne vem, kaj vam bodo sploh očala za 200€? Osebno mi ta očala niti všeč niso, tako da bi rekel, da gre prej za "kurčenje" med kolegicami ali kako?


Sam imam sicer oakley imo boljša zadeva kot rayban, lahko rečem da ni konkurenčnih očal po kvaliteti ali obliki, za manjšo ceno. Žal.

To je nekaj takega, kot tisti, ki kupijo apple izdelek, ki je svinjsko precenjen samo zato, da imajo apple in se lahko važijo pred drugimi.


yeah right, tolk je precenjen da so kolegi s konkurenčnimi telefoni že davnaj menjali..medtem ko jaz še vedno zadovoljen žulim svoj apple, še vedno top, edino procesor postaja počasen...ostalo pa še vedno svetlobna leta pred večino modernih telefonov.

harmony ::

Jaz sem dal za svoja 60€ s polarizacijo in sem zadovoljen.

RayBan hmm kot je en rekel kot Apple - samo ime...ne rečem da ni kvalitetno, ampak spet toliko, da so stvari 3x dražje pa ne verjamem.

blackbfm ::

Cena je umetna, ker za vsemi temi premium znamkami očal stoji ena firma.

CallMeAl ::

Taka malo dražja sončna očala se splača naročiti v Ameriki (npr. ebay), ker pride s poštnino in davkom vred ponavadi precej ceneje kot v Evropi (sploh če naročaš več komadov hkrati in je zaradi tega poštnina/komad še ugodnejša) - osnovna cena je v ZDA pogosto polovica evropske cene. Še boljše seveda pa, če imaš koga, ki ti jih lahko prinese iz Amerike.

metuljceek10 ::

Zdajle sem gledala po drugi spletni strani - prodajajo tudi kontaktne leče. Mislite da je to tudi zagotovilo da prodajajo očala original? Paleta znamk je tudi zelo široka.
http://www.edel-optics.si/Johnson-and-J...,.html

figula ::

Imaš še eno možnost, da kupiš v slo in prihraniš vsaj znesek davka: najdeš privatnega zastopnika in ga vprašaš, če se da brez računa. Končni znesek je potem seveda -22%. (se to sploh lahko tu objavi ali je to preveliko goljufanje naše državice?)

To bo original najbolj sigurno. Pa še preveriš lahko, kako ti sedijo na nosu. Sem tudi sama imela ogledane RB, a ker mi niso sedle lepo na nos in niso lepo pokrile oči - sem odšla z Exess. Vmes sem natikala še raznorazne modele. Nekaj mi jih je bilo všeč, a se je trgovec samo režal in rekel: poglejte v tisti kot in mi povejte, kaj piše na kocki. In ker nisem videla napisa, me je prav prijazno poučil, da zato, ker niso polarizirane in naj raje najdem takšne, s katerimi bo napis viden. Da sem v teh sicer lepa kot čebelica Maja :)) ampak one s polarizacijo so pa tisto, kar rabim. Pa sem ubogala, kaj pa čem :)).

metuljceek10 ::

Figula, a slučajno veš za kakšnega takega zastopnika? :)

figula ::

ja, če si v okolici LJ.

metuljceek10 ::

mi pošlješ ZS prosim? :)

vorantz ::

Rippy je izjavil:

STU-III; Za približno takšen denar sem svoje kupil leta 2002 in so danes praktično kot nove. Če res paziš na nekaj ni tako hudo.


wayfarer boš vzel samo zato, ker si hipster
hipster shit ne bo folk nosu 10 let :P
1 sezona in to je to

Free Bird ::

Imam popolnoma enak model orginalnih Ray-Ban očal kot jih želiš ti, no moja so tudi polarizirana. Amapak imo boš orala zanje odšteti kar malo več denarja, če boš želela original.

skyline ::

IMHO poglej še pri Angležih (z Vision3K imam kul izkušnjo). Polarizirane Oakley špegle so me prišle dobrih 30 eur ceneje kot pri nas.

smbg ::

Oakley in RayBan izdeluje ista italijanska firma, ki izdela 80% vseh očal na svetu.

Če kdo ne verjame

alphasaphir ::

Wayfarer sem kupil 2008 in sem z njimi zelo zadovoljen. Predvsem so ta ocala zelo vredu za ljudi s sirsim nosom in zato se bo ta model se dolgo nosil. Dajte pogledat od kdaj so, preden odstemplate ta ocala za modno muho. Imam tudi "solzice"="aviator, odlicna ampak pretezka in imel sem precej oakley ocal, jih tudi prodajal, pa so obojne ray-banke precej nad oakleyi.

Sam nikoli nisem imel potrebe po polarizacijskih, ker nisem prakticno nic na vodi ali snegu in se mi zdi za vecino ljudi to popolnoma brezvezna investicija.

Free Bird ::

V bistvu polarizacija ni tako zgrešena investicija, sploh če dosti časa z njimi preživiš v avtomobilu.

hojnikb ::

vorantz je izjavil:

Rippy je izjavil:

STU-III; Za približno takšen denar sem svoje kupil leta 2002 in so danes praktično kot nove. Če res paziš na nekaj ni tako hudo.


wayfarer boš vzel samo zato, ker si hipster
hipster shit ne bo folk nosu 10 let :P
1 sezona in to je to

A ti sploh veš, kako dolgo že wayfarer model obstaja ?
Če jih nosijo "kao" hipsterji, še ne pomen, da bojo drugo leto za v koš...
#brezpodpisa

gruntfürmich ::

wayfarke sem tudi jst dal na seznam želja:D večna klasika. nikakor zgrešen nakup. je pa praktično povsod okoli 150€...
polarizacija da/ne?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

STU-III ::

metuljceek10 je izjavil:

Ne gre se mi za to da bi bla "fancy" ampak za zaščito oči. Ray Ban je pač firma, ki je poznana po kvalitetnih steklih. Rada bi kupila predvsem KVALITETNO, ker oči so samo ene. Slišala sem, da je bolje ne imeti sončnih očal kakor da imaš neke poceni, ker si s tem narediš več škode kot koristi.


nekoč je bilo po tv-ju neko testiranje očal oz. njihove uv zaščite in so ugotovili, da imajo nekatera očala za 3€ celo boljšo uv zaščito, kot tista najdražja, toliko o kvaliteti.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: hojnikb ()

Map ::

Moj oče si je pred kakimi 20 leti kupil Ray Banke, modela ne vem, in jih ima še danes, imel pa jih bo zagotovo še dokler bo živel. Ne šparaj, ker potem vsaj veš, da dobiš očala, ki so kvalitetno narejena in varna za oči. Pa še to, kupiš enkrat pa maš.

hojnikb ::

STU-III je izjavil:

metuljceek10 je izjavil:

Ne gre se mi za to da bi bla "fancy" ampak za zaščito oči. Ray Ban je pač firma, ki je poznana po kvalitetnih steklih. Rada bi kupila predvsem KVALITETNO, ker oči so samo ene. Slišala sem, da je bolje ne imeti sončnih očal kakor da imaš neke poceni, ker si s tem narediš več škode kot koristi.


nekoč je bilo po tv-ju neko testiranje očal oz. njihove uv zaščite in so ugotovili, da imajo nekatera očala za 3€ celo boljšo uv zaščito, kot tista najdražja, toliko o kvaliteti.

poudarek na nekatera... sepravi je čista loterija, razn če jih ne tesitraš..
#brezpodpisa

blackbfm ::

Oakley in RayBan izdeluje ista italijanska firma, ki izdela 80% vseh očal na svetu.


No ja, trži bi bil bolj pravilen izraz. Oakley je še kolikor tok neodvisen-ameriški, medtem ko rayban je bolj italjanska šminka:)) imata skupnega lastnika toj pa to

Pa še to, kupiš enkrat pa maš.


v nakup ni vključeno zavarovajne.. če zapelješ z avtom čez njih, ali pa jih grdo podrajsaš..konec koncev če se preveč ven mečeš ti jih lahko kdo ukrade..in potem greš lahko kar po nove

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Brias ::

blackbfm je izjavil:

Oakley in RayBan izdeluje ista italijanska firma, ki izdela 80% vseh očal na svetu.


No ja, trži bi bil bolj pravilen izraz. Oakley je še kolikor tok neodvisen-ameriški, medtem ko rayban je bolj italjanska šminka:)) imata skupnega lastnika toj pa to

Pa še to, kupiš enkrat pa maš.


v nakup ni vključeno zavarovajne.. če zapelješ z avtom čez njih, ali pa jih grdo podrajsaš..konec koncev če se preveč ven mečeš ti jih lahko kdo ukrade..in potem greš lahko kar po nove



On June 21, 2007, Italian group Luxottica announced a plan to merge with Oakley in a cash deal worth $2.1 billion, and the deal was completed on November 15, 2007. Oakley is now in the portfolio of the Milan based company Luxottica Group. along with other brands such as:


Arnette
Eye Safety Systems (ESS)
K&L (formerly Killer Loop)
Oakley
Oliver Peoples
Persol
Ray-Ban
Revo
Sferoflex
Vogue

xxx ::

blackbfm je izjavil:

Sam imam sicer oakley imo boljša zadeva kot rayban, lahko rečem da ni konkurenčnih očal po kvaliteti ali obliki, za manjšo ceno. Žal.

Imam oakley whisker. Poden od očal, polarizacija je čisto sfaljena, barve pokvari ne ojača. Prej sem imel bolle, daleč boljše šipice za manj denarja, sicer je pa že pred časom nek stručko rekel, so danes glede UV zaščite že kitajska pofl očala iz štantov dovolj dobra. Vse ostalo je preseravanje.

Bi pa metuljčico na nekaj opozoril, ne kupuj si tistih orgromnih očal v katerih ženske zgledate kot mrčes, dejansko ga ne poznam tipa, ki mu je to všeč, pa še vse vas naredi enake, dejansko ne veš ali gledaš v obraz 16 letnici ali 60 letnici. Tega ki se je spomnil tega tipa očal bi bilo treba zapret.
Pa pa...

floyd1 ::

Še nekaj glede polarizacijskih očal. Punca ima Peugeota 307SW (l. 2004) in z mojimi polariziranimi Ray-Ban očali je vožnja malo hecna - ne vidim na display radia, klime. Torej tudi ure, temperature, opozoril, ki jih izpisuje... V 308-ki pa so to zgleda že pogruntali, tisti lcd-ji so malo drugače polarizirani (tam se ne vidi samo, če očala obrneš tam nekje do 45 stopinj na glede na ravnino displaya, kar pa v praksi narediš zelo redko).
Skratka - dobro, da ima ta avto vsaj glavne "cajgre" analogne ;).

matobeli ::

Rayban ima ogromno lepih modelov, model wayfarer pa je najpopularnejši, če želiš z njimi poudariti svojo osebnost/značaj/modni dodatek/ jih v tem trenutku ne priporočam. Če jih kupuješ zgolj kot sončna očala in ti ni mar kaj pravijo drugi o tebi si pač hipster:P

Kar pa se tiče samih leč niso nič posebnega, so boljše kot kitajci, ne v stopnji zaščite ampak v kvaliteti in vzdržljivosti materialov.
UV zaščita in polarizacija nista nič posebnega, dobri znajo 100%, kitajci pa malo manj.

Če želiš "boljša" stekla priporočam kaj iz deželice vzhajajočega sonca.

Map ::

blackbfm je izjavil:


Pa še to, kupiš enkrat pa maš.


v nakup ni vključeno zavarovajne.. če zapelješ z avtom čez njih, ali pa jih grdo podrajsaš..konec koncev če se preveč ven mečeš ti jih lahko kdo ukrade..in potem greš lahko kar po nove


Poškodba je drugo, ampak mislim na to, da jih lahko vsak dan uporabljaš pa se ne bojo razletele. Pa recimo, da ko jih nehaš nosit jih daš v škatlico in jih hraneš v avto al kamorkoli, tak ko to dela večina ljudi, pol jih skor ne moreš poškodovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Map ()

gruntfürmich ::

hojnikb je izjavil:

nekoč je bilo po tv-ju neko testiranje očal oz. njihove uv zaščite in so ugotovili, da imajo nekatera očala za 3EUR celo boljšo uv zaščito, kot tista najdražja, toliko o kvaliteti.

--poudarek na nekatera... sepravi je čista loterija, razn če jih ne tesitraš..

ne nekatera. tista ko so v hipermarketu za 10EUR in imajo gor znak so čisto ista uv zaščitna kot ta za 150e. to ni nikakršna loterija. razen če misliš na plaži od ciganov kupovat očala.

drugače pa ne se toliko užigat okoli teh rejbank, ker so samo 150EUR. to ni neki velik dnar.

kaj priporočate okoli polarizacije? da/ne?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ivanuscha ::

STU-III je izjavil:

metuljceek10 je izjavil:

Ne gre se mi za to da bi bla "fancy" ampak za zaščito oči. Ray Ban je pač firma, ki je poznana po kvalitetnih steklih. Rada bi kupila predvsem KVALITETNO, ker oči so samo ene. Slišala sem, da je bolje ne imeti sončnih očal kakor da imaš neke poceni, ker si s tem narediš več škode kot koristi.


nekoč je bilo po tv-ju neko testiranje očal oz. njihove uv zaščite in so ugotovili, da imajo nekatera očala za 3€ celo boljšo uv zaščito, kot tista najdražja, toliko o kvaliteti.


To sem tudi jaz slišal, pa je čisto možno! Jaz sem si ravno pred kratkim kupil na Hrvaškem Ray-Ban ponaredek Wayfarer, za 10€ :D Vbistvu zato, ker sem pozabil doma sicer original Ray Ban-ke. :)

Sicer je pa zelo na mestu tale dokumentarni video o očalarski mafiji. Ste vedeli, da za vsemi temi fancy imeni stoji samo ena firma, po imenu Luxottica?

Priporočam ogled!

c00L3r ::

Kupi ponaredek za 10 - 30€. Vse dražje, je samo nabita cena. Če pa hočeš met original, te pa daj 150€ in jih kupi v optiki.

En čas je dealextreme imel velik izbor ponaredkov, zdaj pa zgleda morali odstranit te artikle. Zdaj majo kar dobro ponudbo tukaj. Nisem pa še naročeval, tako da ne morem priporočat ali odsvetovat trgovine.

vorantz ::

Js sm ravno pred kratkim dobil te
http://dx.com/p/polarized-glare-guard-a...
Sicer so mi lih malo premajhne, ampak za vozit so mi kul
Za fajv bax solidno

gruntfürmich ::

edel-optics
to bi znalo biti original v tej trgovini??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bigbada ::

Pozna kdo kako slovensko stran al pa kje k lahk kupiš ponaredke teh očal pocen ??

Unknown_001 ::

bigbada je izjavil:

Pozna kdo kako slovensko stran al pa kje k lahk kupiš ponaredke teh očal pocen ??


Greš na hrvaško (če je še sezona), najdeš en štant z očali, zglihaš ceno iz 80kn na 50 in si zmagal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Double_J ::

Našel sem včerej bele špegle ray ban, jih je nekdo moral pozabit... a to je clo neki vredno vidim?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Double_J ::



Heh ne vem če bom nosu tole najdbo... dost klovnsko.8-)
Dve šivanki...

Unknown_001 ::

Double_J je izjavil:



Heh ne vem če bom nosu tole najdbo... dost klovnsko.8-)


Men tud niso kj preveč ušeč, ampak od vseh sončnih špeglov pa Aviator model zmaga.

Legendarna oblika
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

alphasaphir ::

 aviator

aviator

gruntfürmich ::

ja, beli okvirji so dosti trendovski. če želiš šminkirat boš nosil bele okvirje, če hočeš izgledat kot puščobnež boš kupil črne, če želiš biti kot legenda grunt kupiš pa rjave...;)8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GrimReaper ::

Double_J je izjavil:

Heh ne vem če bom nosu tole najdbo... dost klovnsko.8-)

Sem mal gledal na Google image tako Wayfarer kot Aviator, in so oboje res velika očala.
Imo niso za manjše face, sploh ženske, en lep primer je če pogooglaš rayban aviator megan fox.
Če bi sam kupoval očala, bi vsekakor gledal kaj drugega z bolj ozkimi šipcami.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Ales ::

Vsako kupovanje brez tega, da jih prej zicneš na nos in se pogledaš v ogledalo, je čista loterija. Verjetnost uspeha je podobna...

Enostavno je preveč faktorjev, da bi se samo po sliki dalo sklepati, kako bodo očala pasala nekomu. Torej, najprej v štacuno, potem pa na net. Če je majhna razlika v ceni, se skeširajte v štacuni, da ne bodo tako hitro propadli... Ker potem ne bo več kje probat >:D

gruntfürmich ::

GrimReaper je izjavil:

Double_J je izjavil:

Heh ne vem če bom nosu tole najdbo... dost klovnsko.8-)

Sem mal gledal na Google image tako Wayfarer kot Aviator, in so oboje res velika očala.
Imo niso za manjše face, sploh ženske, en lep primer je če pogooglaš rayban aviator megan fox.
Če bi sam kupoval očala, bi vsekakor gledal kaj drugega z bolj ozkimi šipcami.

če pa bi vrgel uč na izbiro v kakšni spletni trgovini pa bi videl da imaš na voljo 3 različne velikosti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957651 (725) del0
»

Ray Ban - očala (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
296108987 (965) geofull
»

Rayban outlet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8730902 (15393) Dr_M
»

Ponaredki

Oddelek: Pomoč in nasveti
4210731 (7640) Mehmed
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517608 (15601) Rok Woot

Več podobnih tem