» »

Ray Ban - očala

Ray Ban - očala

Dr_M ::

Takoj bi si kupil ksna dobra ocala, ampak na zalost ne pazim prevec na stake stvari, tko da mi je mal skoda dat 200€ za ocala, ki mi nebi zdrzala niti 1 leto... :\ :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T0RN4D0 ::

Hehe jst sm pa rajš zavil v optiko in po pregledu vseh in testiranju izbranih modelov izbral ene... Na koncu sem vzel ene od kappe, edino kar slabo prenašajo je to da jih vržeš na tla in skočiš na njih. So se popraskale in malo povile :D Mislim pa tud da so ble kakšnih 120€... pri očalih se ne splača preveč šparat :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

HiPizzzz ::

Živjo !
Pred kratkim sem se zagledal v Optiki Galerija v BTC Cityu v Ray Ban RB2140 Wayfarer očala, tam jih prodajajo po ceni 160€.
Potem sem pa še malo klical po optikah za te očala in za njihovo ceno...
Sedaj me pa zanima, če ima kdo kakšne izkušne z Optiko Rene Pirc v MB, kjer imajo enaka očala a po ceni 109€, kar je velika rezlika v ceni in zato se mi zelo čudno zdi kako je lahko taka razlika v ceni ?
Klical pa sem tudi v Optiko Clarus v BTCju, tam pa pravijo da jih trenutno nimajo na zalogi, cena pa naj bi bila okoli 180€.

Če ima kdo kakšne izkušnje z Optiko Rene Pirc...?

cryptozaver ::

Wayfarerja sem danes videl v LJ (za trgovino BOSS v centru). Imajo dva modela en 137€ drugi 177€. Kakšne vidne razlike ni blo, izgleda da je stvar v steklu.

Me je presenetlo da jih sploh še prodajajo...

amigo_no1 ::

Vedno v roku dobil točno to kar sem naročil pri Rene Pirc..

overlord_tm ::

Jaz imam Aviatorke. Vse kar lahko rečem 1A :D

Edina stvar ki mi je žal, je da sem jih tako na hitro kupil da sem pozabil pogledat kaka stekla imajo in imam čisto navadna. Če bi še enkrat kupoval bi verjetno vzel tiste z polariziranimi lečami. Ne pride prav velikokrat, samo ko pride prav, pa pride zelo prav :)

Kupil pa sem jih na hrvaškem v luxottici, 1080kun - davek. V sloveniji so bile z črnim okvirjem samo po naročilu, pa tudi podobne cene ni bilo.

Slovencelj ::

Nič se ne spoznam na modo zato bi prosil, če mi malo pomagate.

Skoraj 100% sem se odločil za nakup modela 3217 (polariziran tip leč). Šment je v tem, da polarizirana različica obstaja v dveh izvedbah (srebrni in rjavi)
Katera barava se vam zdi bolj "in" in katera se vam zdi takšna, da bi se jo dalo nosti, tudi ko bi bila sedanja moda mimo. (nekako se nagibam k rjavim... kaj pa menite vi?)
Srebrne/sive:

1


2



Rjave:

3


4

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Meizu ::

Tudi pomojem so rjava bolj kul. Nevem tista srebrna očala delujejo nekam hladno, kovinsko. Tele rjave pa dajejo prou občutek topline...

djordjevic ::

Moj glas gre srebrnim. Res lep model očal, mimogrede. Sicer pa, j**** modo. Itak jih boš nosil tak dolgo, da bodo šle iz mode in spet prišle nazaj. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Slovencelj ::

djordjevic, maš prav :P
Mama ma ene stare stare RB, za katere sem odkril, da jih folk spet nosi...
Ko si že omenil srebne, se ti ne zdi, da te ne zatemnijo dovolj (ali pa je tako videti le na sliki)?

djordjevic ::

Ej, sprobaj, pa boš videl. Kot rečeno, jaz sem jezen na optiko, da so mi zjebali barvni odtenek, ko so delali leče z dioptrijo in imam zdaj neki rjavo-temnosivi nikakvi miks.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Slovencelj ::

Ne morm sprobat, ker iz Velike Britanije naročam, ker so tam pocen :)
Sploh pa sem spraševal po optikah v Sloveniji in jih nimajo :(

djordjevic ::

Uf, jeba. Poskusi najt še kakšno drugo sliko.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Slovencelj ::

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Ko malo pobliže pogledaš, sta obe barvi prav lepi. Tiste sive po slikah sodeč niti niso tako svetle, kot je sprva kazalo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Slovencelj ::

Hvala za mnenje.
Še to bi vas vprašal. Kot vidite, imajo ta očala pritrjene šipce na dveh vijakih, ki očitno prebatada šipico. V optiki so mi rekli, da se znajo očala zlomit in da so dokaj krhka s temi vijaki v steklih.
Ali se je komu zgodilo, da bi mu takšna očala počila oz. se mu zlomila?

djordjevic ::

Hja, gotovo so bolj občutljiva od modelov, ki imajo celotni okvir. Malo bolj boš moral paziti nanje. Sicer pa, Ray-bank človek lih ne meče po tleh (vsaj zavestno ne). :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Slovencelj ::

Predvsem me skrbi nenamerni del :P

Torej, ali je že kdo imel slabe izkušnje z vijaki skozi steklca?

Zgodovina sprememb…

bsslo ::

Jaz imam navadna optična očala (Kappa) z vijaki skozi stekelca. Imam jih že dve leti in zaenkrat nobenih slabih izkušenj.

Me pa zanima če je kdo že naročal očala preko ebay-a? Kaj vse moraš omeniti prodajalcu, ko jih želiš kupiti, poleg
- modela
- barve
- velikosti
???

LuGi ::

Zakaj bi mu kaj omenil?

V oglasu pise kateri model je, barva in velikost!?

ginekolog ::

Omenil bi samo, da sem za moj model model RAybank 3269 dal 110€ iz Anglije (ebay) namesto 200€ (pri nas). Tako da pri nas jih pomeriš, naročiš iz tujine (pa seveda paziš da je preverjn trgovec, da ni fake)
Divers do it deeper.

bsslo ::

V oglasu pise kateri model je, barva in velikost!?


Ne piše v vseh oglasih to :)

BigZ ::

Wayfarerja sem danes videl v LJ (za trgovino BOSS v centru). Imajo dva modela en 137€ drugi 177€. Kakšne vidne razlike ni blo, izgleda da je stvar v steklu.

Me je presenetlo da jih sploh še prodajajo...



Halo! To so najbolj in očala zadnjih let ;)
jst sm svoje na ebayu dubu za malo več kot 100 evrov :)

zee ::

Eno neumestno vprasanje: lansko leto sem na Portugalskem nabavil Ray Ban soncna ocala, vendar pa nimajo polariziranih stekel :(, pa me zanima, ce se da zamenjat samo stekla...in kje bi mi to lahko uredili.

Hvala vnaprej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bsslo ::

zee, jaz bi rekel da se da. Pri korekcijskih očalih je to možno.

Vprašanje za lastnike sončnih očal s polarizacijskimi stekli: kolikšna je razlika med temi in tistimi sončnimi očali, ki takih stekel nimajo? V nekaj optikah so mi rekli, da je to primerno za ribolov in jadranje, ni pa učinka pri vožnji z avtom, medtem ko so mi spet v drugih rekli, da pridejo zelo prav pri vožnji z avtom. Komu verjeti?

hotlips ::

Sem naletel na tole: http://www.otticanet.it/index.cfm
Špeglov majo več kt vsi črnci v Veroni skupi, tko da zihr vsak kej zase najde.
Ceen kokr sem vidu so se mi zdele zelo uredu, dostava v Slo pa 15€ se mi zdi.

lp.hl

zee ::

Ucinek je ravno pri voznji z avtom najvecji, saj se ti bistveno manj blesci, kar pomeni, da lazje vidis. Obenem so tudi barve malenkost bolj intenzivne (pa lazje slikas, ce imas na objektivu cirkularni polarizacijski filter :) )
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

cryptozaver ::

zee, jaz bi rekel da se da. Pri korekcijskih očalih je to možno.

Vprašanje za lastnike sončnih očal s polarizacijskimi stekli: kolikšna je razlika med temi in tistimi sončnimi očali, ki takih stekel nimajo? V nekaj optikah so mi rekli, da je to primerno za ribolov in jadranje, ni pa učinka pri vožnji z avtom, medtem ko so mi spet v drugih rekli, da pridejo zelo prav pri vožnji z avtom. Komu verjeti?


Tudi pri vožnji je učinek in to velik. In to kadar je precej sončno vreme ter posebej po kakšnem deževju ko posije sonce. Bleščanja praktično ni, kar je zelo praktično.

Priporočam!

ginekolog ::

Je praktično, a lahko tudi nevarno, saj ne vidiš luž in lahko avto/motor zaplava. Tako da pravijo, da za motoriste sploh ni primerno. (meni ko avtomobilistu sicer ustreza)
Divers do it deeper.

tempoFlow ::

Ne vem, kako je z motorji, ampak meni na kolesu pridejo prav polarizacijska očala, saj omilijo odbleske od luž in avtomobilskih stekel, tako da je dosti lažje gledati.

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

Hmm, imeti polarizirana stekla je kot voziti drag avtomobil. Če ga nimaš, ti je tisto zadosti, če pa ga imaš, pa ga ne menjaš več. :D

BTW: Da ne bo kdo mislil, da so navadna očala kaj slabša, nikakor ne, vendar dosti bolje je gledati skozi polarizirana stekla, kot pa skozi "navadna".
- End of the Post ->

cryptozaver ::

Je praktično, a lahko tudi nevarno, saj ne vidiš luž in lahko avto/motor zaplava. Tako da pravijo, da za motoriste sploh ni primerno. (meni ko avtomobilistu sicer ustreza)


Ta je pa malo bučkasta no. Seveda vidiš luže, le da te odsev sonca ne zaslepi...

Slovencelj ::

Ok, jaz sem sedaj dobil iz VB tisti model RB 3217 v srebrni barvi, ki sem ga vam ga par postov više pokazal.
Kupil sem jih v tej trgovini: http://www.sunglassesuk.com/

Je pa nekaj čudno... Torbica je definitivno ponaredek, za očala pa tega ne morem trditi. Lepo bi vas prosil, če bi bil kdo, ki ima relativno nova očala Ray Ban, tako prijazen in tukaj uploadal sliki notranjih strani ročk oz. mi prepisal, kar mu piše na obeh ročkah. Ali imate kakšno črtno kodo? Gledal sem na tistih, ki jih imamo doma in te kode ni, vendar pa se mi zdi, da sem jo zasledil v neki optiki, kjer sem gledal RB očala.

Najlepša hvala za pomoč.

darkolord ::

Pr men na eni ročki piše:

RB 3269 004/58 63[]18 3P

na drugi pa:

rayban Made in Italy CE polarized

Slovencelj ::

hvala ti.
Hmm... pr men izgleda čist isto, samo model in odtenek šipic imam drugačen.

Bi bil tako prijazen in mi še povedal, kaj vidiš, če proti svetlobi nagnješ desno šipico (na zunanji strani) - ne tista šipica, na kateri jasno z belimi črkami piše "Ray Ban P"? Nekje ob desnem zgornjem robu bi moral imeti vgravirani dve črki.

Smem še vprašati, kdaj si svoja očala kupil?

Še enkrat najlepša hvala!

darkolord ::

Ja, na tisti šipici imam vgravirano "RB"

Kupil sem jih pa sredi poletja v Kopru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Slovencelj ::

Najlepša hvala.
Lastim si torej ali original ali pa zelo dobero ponaredek.

Koliko si pa dal ti za svoja očala? Kot vidim, imaš kar podoben model, le da jaz nimam okvrija spodaj in da so moje šipce pripete z vijaki.

Še glede torbice bi nekaj vprašal. Ali je ojačana iz obeh strani (tako spredaj kot zadaj), tako da očal notri ne moreš streti?
(tista, ki sem jo jaz dobil je znotraj črna [tvoja bi morala biti od znotraj rdeča] in je ojačana samo od spredaj pa še to, ko sem jo malo potolkel ob mizo je ven padla podloga, ki je bila nalimana z dvostranskim selotejpom!! wtf..)



Toliko sprašujem, ker imam 7 dni časa, da stvar vrnem in dobim denar nazaj :)

darkolord ::

Dal sem 200 eur... Torbica, ki sem jo dobil zraven pa ne vem, če je tega imena vredna, namreč ni nikjer ojačana, tako da bi očala verjetno zlahka strl, če bi se recimo usedel nanje na trdi podlagi

Je pa več varjant torbic, jaz imam tisto tazgornjo (tista spodnja črna je mislim da tudi notri črna):

zee ::

Jaz imam prvo od zgoraj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Ciklamen ::

Tudi jaz imam taprvo :D
- End of the Post ->

bsslo ::

Je kdo kdaj nakupoval na tej spletni strani: http://www.london-eyewear.co.uk/ ???

djordjevic ::

Jaz imam spodnjo. Predvidoma poleti bom zamenjal leče, pa me mika, da bi se potem dogovoril kar za polarizacijske leče. Pravite, da se splača?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Slovencelj ::

Danes sem hodil po sončni Ljubljani in sem imel priložnost preveriti polarizacijo na lužah, ki so ostale od nočnega dežja.

Je kul, vendar pa no big deal. Se da tudi brez tega preživet.

Vzel sem sive šipice ravno zaradi polarizacije. Očala moram reči, da so zelo vredu, vendar pa sem bil od prej bolj navajen na zelene. Tako bi mi mogoče bolj ugajal model šipice 006/71, četudi sicer nima polarizatorja.

Glede http://www.london-eyewear.co.uk/
Zgleda kot moj sunglassesUK... Vendar je poštnina tu 15 funtov do Slovenije, jaz pa sem plačal samo 8.

Slovencelj ::

Dal sem 200 eur... Torbica, ki sem jo dobil zraven pa ne vem, če je tega imena vredna, namreč ni nikjer ojačana, tako da bi očala verjetno zlahka strl, če bi se recimo usedel nanje na trdi podlagi

Je pa več varjant torbic, jaz imam tisto tazgornjo (tista spodnja črna je mislim da tudi notri črna):



Moja je ziher fake. Smrdi, pa ko sem jo razdrl, znotraj piše "case made in China" na tvoji pa, kot vem bi moglo pisat nekje "Made in Italy".


Kaj pa vem... Izgleda zelo neverjetno, vendar se mi zdi, kot da je škatlica ponaredek, očala pa so original. Kje je tu logika?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

mrdi, pa ko sem jo razdrl, znotraj piše "case made in China" na tvoji pa, kot vem bi moglo pisat nekje "Made in Italy".
No pr men piše "case made in Hungary", tko da si lohk brez skrbi :)

Ciklamen ::

O zmaga, moja je pa narejena na hrvaškem :D
- End of the Post ->

darkolord ::

O fuj :)

Ciklamen ::

Zgleda, da bom moral menjat torbico za kakšno Made in Italy ali Hungary :D
- End of the Post ->

gorici ::

Moja je narejena pri Rayku Banoviću in je lesena pa ojačana z zlatimi armiranimi palicami, pa še kakšen diamant se najde vmes.Tako da se komot lahko vsedeš nanjo ali pa zapelješ s tankom čez njo.To itak počnemo skoraj vsak dan tko da če nimaš take torbiče si podn beden.

Slovencelj ::

lol, gorici. Ne me narobe razumet. Ne stremim k temu, da bi mel neko fancy škatlico. Fora je samo v tem, da naj bi jaz kupil original. Četudi sem za ta očala dal približno 100€ manj, kot bi me stala v Sloveniji še vedno pričakujem isto kvaliteto. Če z očali nisem zadovoljen, jih lahko v 7 dneh od prevzema vrnem. Ostali so mi še 4 dnevi, da se odločim. Navsezadnje sem za očala plačal okoli 100€ kar zame, kot študenta, tudi ni mačji kašelj. Hočem value for money.
Če mi oni mislijo prodajat ponaredke, se ne grem take igre. Problem je le v tem, da nočem vrniti dobrih očal, zato se samo informiram, kako izgledajo originali.

Zanimivo pa je res, da imaš darkolord narejeno škatlico na Madžarskem, saj naj bi to počeli v Italiji. Kakorkoli že, prepričan sem, da nimaš notranje podloge prilepljene s selotejpom kot jaz ;)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957545 (619) del0
»

Nakup Ray Ban sončnih očal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221816 (16693) Cervantes
»

Ponaredki

Oddelek: Pomoč in nasveti
4210716 (7625) Mehmed
»

Ray-Ban očala - Fake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10221805 (15370) Jst
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517584 (15577) Rok Woot

Več podobnih tem