» »

ceed ali cruze?

ceed ali cruze?

globoko grlo ::

Torej, oba prideta ene 13K, oprema več al manj ista
ceed 1.6
cruze 1.8

torej, kaj bi vi kupil?

lp&tnx

ps. sej to paše pod strojna oprema, ane?

Fizikalko ::

cruze

Blinder ::

60% cruze, 40% ceed
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

chicolino ::

ne kupuj chevroleja:)
sem prevozu dosti chevrolejev in kiij.. kvaliteta chevrolejev se ne more sploh primerjat z kvaliteto novih kiij in hyundaijew

vzami ceeda!
čepraw za 13k.. megane? :)

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

+1 za ceed - super avto za malo denarja.
Go with the flow.

z3ro ::

hh..a ni bedasto dat 13kEUR za novo kio na kateri že z nakupom zgubiš 3000EUR?
na tvojem mestu bi kupil kakega rabljenega passata 2006-07 letnik.

dzinks63 ::

Chevrolet Cruze
Kia Cee’d

na tvojem mestu bi kupil kakega rabljenega passata 2006-07 letnik.

To je čisto odvisno od posameznika. Nekdo hoče nedotaknjen nov avtomobil, brez pikice defekta z polno garancijo. Nekdo drug, pa je zadovoljen z 3 leta starim avtomobilom z 100000km+, da si vozilo najprej celo preservisira, od motorja do podvozja, da se potem lahko vozi brez problemov. Vsakemu svoje, so eni in drugi.

Dr_M ::

Ceed :)
Fotr vozi clarusa 97 letnik. Zaenkrat je pri 280k km in se vedno dela bp. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomson ::

Ceed vs Cruze?

Sploh ni dileme. Brez pomisleka Ceed.

Zmogljivost, materiali, vozne lastnosti, garancija, kvaliteta ... CEED!

Sicer pa pojdi v salon, poglej oba, pojdi na testno vožnjo. Mislim da po konkretni izkušnji ne boš več v dilemi.

hh..a ni bedasto dat 13kEUR za novo kio na kateri že z nakupom zgubiš 3000EUR?
na tvojem mestu bi kupil kakega rabljenega passata 2006-07 letnik.


Pri novi Kiji za 13.000 si 7 let brez skrbi, ali vsaj 5 let.
Pri katerem avtu pa ne izgubiš OGROMNO v prvih treh letih?
Passati se kvarijo kot ... in pri starem avtu nikoli ne veš kaj te čaka!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Fizikalko ::

Cruze je večji in ima za isto ceno precej več opreme (serijsko ESP, več airbagov, močnejši motor).

Cruze ima s Chevroletom bore malo, motor je od Opla, podvozje tudi, kolikor vem.

;-) ::

Ni glih tema ampak vseeno z 1.2 mašino poknem ceeda, to je len avto ko pes. Če si v penziji kupi ceeda

jype ::

;-)> Ni glih tema ampak vseeno z 1.2 mašino poknem ceeda, to je len avto ko pes. Če si v penziji kupi ceeda

Sej on sprašuje za avto, ne za gokart.

chicolino ::

Ni glih tema ampak vseeno z 1.2 mašino poknem ceeda, to je len avto ko pes. Če si v penziji kupi ceeda

odvisno kdo je za volanom :)
jaz sem jih ene par steraw do limitatorja pa se niso slabo obnesli :))) v kolikor maš normalnega 1.2 (do 90hp) nimaš kaj praskat proti ceedu od 1.4 dalje.. niti proti dizlu ne:) (spet odvisno od šoferja kolko je pripravljen obremenit motor) btw.. pri ceedu, riotu in hyundaiu i30 je ročna fenomenalna :)

ne ampak res..
cruzeja nisem vozil, sem pa vozil chevrolet aveo lacetti captiva epica.. razne ople in seate kie mitsubishije itd..
in razen ce v zadnjem letu niso pri chevroleju korenito spremenili vse je katastrofa.
če mi ponujaš novega chevroleja ali 2 leti starega renaulta (dobro ohranjenega in avto istih dimenzij) nebi niti za trenutek pomislil o chevroleju.
če ne štejemo razna kitajska sranja je to najslabsa znamka avtomobilov na slovenskem trgu.

Zgodovina sprememb…

DOOM_er ::

+1 za ceed, kolega ga ima in ga samo hvali. Tut jst sm ga imu na testni vožnji in je zares dober avto. Za chervoleja pa pravijo da se kvarijo. Sodelavcu je crknu hladilnik ter štarter v roku 1 tedna, kolegici pa vodna pumpa in pa sklopka.
Robots will steal your job. But that's OK

globoko grlo ::

lepo, da ste se mal razpisal :)

Imam iste pomisleke glede kvalitete kot večina tukaj, ampak pri cruzu je podvozje od tanove ( prihajajoče) astre, motor je od opla, še meniju na BC so bli od insignie (sem vozil insignio in cruza, pa sta kr podobna za vozt, insignia pač boljša, ampak spet ne tolk zlo velik). Tko da sm v dilemi kaj in kako. Pri cruzu imaš sam 3 leta garancije oz. 5 če neki doplačaš. Za isti dnar dobiš več pri cruzu, sam res ne vem glede same kvalitete, hm, dileme dileme.

Bom zgleda še mal prespal pa upam, da mi dobre vile kj namignejo.

tnx

Klemenn ::

nič drugega samo:

cruze (podvozje od tanove astre, res)
motor je pa ubistvu cdti == jtd == sodelovanje od gm==opel&fiat group

cdti-jtd

drgač pa spet, chevrolet == gm == opel...

globoko grlo ::

motor je 1.8 bencin, ne dizl

mah ena jeba vse skup k ni dnarja za bemfo :)

djordjevic ::

Kaj pa kaka Škoda?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Super Sonic ::

Kjer bo dobil v osnovnem paketu volan in pedal za sklopko? :)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

globoko grlo ::

sem gledal škode, focuse, bravota, megana, astro, ceeda, i30, pa je vse dražji oz. ima mal slabšo opremo

bliz, po ceni, prideta i30 pa ceed, ostalo pač ne

Klemenn ::

zj majo akcijo škode za 8888:
http://www.bolha.com/oglas382877545/sko...

drgje niti ne najdem...

drgač pa če si gledal cene za ople, ponavad niso realne.vsaj te na netu ne. naša astra za okoli 25 je pršla na koncu 17...
tega res ne zastopim.

dzinks63 ::

Odvisno kako nujno rabiš avtomobil. Vsako leto so januarja-februarja akcije za nove lanske avtomobile po občutno nižjih cenah. Če lahko, se splača malo počakat.

Odvisno kakšni avtomobili so ti všeč? Do tvoje vrednosti je kar precejšnja izbira.
Če je Kia Ceed v izboru, imaš tudi Kia Soul
ali, npr. :
Opel Meriva, Suzuki SX4, Renault Megane, Peugeot 308, ...

djordjevic ::

With good reason - prodajajo avte iz zaloge prejšnjega letnika. Ampak če kupuješ na daljši rok, te to itak pretirano ne zadene.
No grave is deep enough to keep us in chains.

globoko grlo ::

poročam ko dobim cruza, hehe

Step2en Wolf ::

Oba korejca. Oba "nesamostojna".

Kia je Hyundajeva, Chevrolet je bivši Daewoo sedaj v lasti GM-a. Oba je v naročje drugih popeljala kriza aziskij paprinih tigrov izpred nekaj let.

Od 2006. Cee'd je zanimivo dobil boljše NCAP ocene od i30 (na čigar platformi bazira).

Od 2008. Cruze si deli platformo z novo Opel Astro (v prihodnosti še s Zafrio in Ampero / Voltom, menda tudi novi Saab 93 - odvisno od Koeniggsega). Enako tudi 1.8 ecotec motor prihaja iz GM virov.

Če vzamemo teorijo, da se splača nov avto kupiti šele po 2 letu prizvodnje (da odpravijo vse "otroške bolezni"), je Cee'd boljša izbira.
Prav tako se nekaj malega privarčuje pri registraciji. Cee'd je tudi na voljo v karavanski izvedbi.
Cee'd ima serijski AUX in (mini jack), za Cruza ne vem.

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

iPod jack ima samo LT (najvišja) oprema, kar me ne gane preveč
če prav razumem prospekte, je usb plug standarden

bomo vidl :)

Tomson ::

globoko grlo: In kako se obnese Cruze?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

globoko grlo ::

kr ok :)

kar me moti je :
1. Kufr, namreč je čist češki sistem oz. mehanizem za dvigovanje kufra. Še 100jadina je imela teleskopsko dvigovanje kufra, ta cruze ima pa 2 ovalni štangi, ki se spravita v sam prtljažni prostor in morš kr pazt če kj večjega prevažaš

2. Zelo občutljiv volan, čist preveč močn servo, kar je za parkirat ok, pr 200 je pa mal problem, ker je preveč občutljiv.

3. hm, kj druzga me niti ne moti, zdej imam sicer 195/65/15 gume gor, ki so kar visoke in je lega bl tko tko, morm na pomlad počakat pa dat 17" gor, da vidm kolk kj piči čez ovinke.

Ampak sve u svemu sm zadovoljen, za1x dela vse t'k k't more.

če te še kj zanima pa vpraš

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

še neki, opora za levo nogo je bl u qurcu,, namreč večino teže oz. kontakta je na zunanji strani stopala, kar je hmal nadležno in počasi ratuje boleče, not gut

Zheegec ::

Hja, korejci me pa še nikoli niso navdušili :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

globoko grlo ::

ma tale cruze je na splošno kul, sam take malenkosti ti mal najedajo, drgač sm pa zadovoln

me pa res zanima kdaj bo kkšn večji feler :)

Zheegec ::

Zato pa imam raje Alfo - če ti že crkne ti je noro udobno, notranjost je super, zunaj izgleda noro dobro... in če rabiš porivati po cesti ima gretje zadnjih šip :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

Jaz sem imel ze ogledano 156, pa me je ravno notranjost odvrnila od nakupa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

djordjevic ::

Ja, to je pač stvar okusa. Meni, recimo, so alfe zunaj noro dobre, notranjost pa me prav tako niti približno ne prepriča. Pač vsakomur svoje.
No grave is deep enough to keep us in chains.

antireal ::

Jz čakam na cruza že dobre 4 mesece. Se mogoče ve, kdaj pride nova pošiljka v slo?

Koliko časa ste vi čakali nanj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antireal ()

Aston_11 ::

Tomson je izjavil:

Ceed vs Cruze?

Sploh ni dileme. Brez pomisleka Ceed.

Zmogljivost, materiali, vozne lastnosti, garancija, kvaliteta ... CEED!

Sicer pa pojdi v salon, poglej oba, pojdi na testno vožnjo. Mislim da po konkretni izkušnji ne boš več v dilemi.

hh..a ni bedasto dat 13kEUR za novo kio na kateri že z nakupom zgubiš 3000EUR?
na tvojem mestu bi kupil kakega rabljenega passata 2006-07 letnik.


Pri novi Kiji za 13.000 si 7 let brez skrbi, ali vsaj 5 let.
Pri katerem avtu pa ne izgubiš OGROMNO v prvih treh letih?
Passati se kvarijo kot ... in pri starem avtu nikoli ne veš kaj te čaka!


Bejž no, 7 let ga boš vozil na pooblaščen servis?

Passati se kvarijo toliko, kot drugi. Moj se bistveno bolj kot drugi ne kvari. Enkrat na leto strošek cca 100 EUR za razne neumnosti, ponavadi kakšen senzor itd. Je pa res, da ko sem bil še zelen, sem šel menjat vztrajnik - dvomasni vztrajniki se res kvarijo pri starih tdi-jih - sem to naredil na pooblaščenem servisu - strošek cca jurja.

Moj glas za cruze, če izbiramo med tema dvema.

keworkian ::

Kupi kaksnega nissana iz leta 1995 ki ima SR20DE(T) motor. Ko jebe razne chevije pa kie,passate in ostalo gnilo navlako. Novi avtomobili so dobri samo za eno rec in to je peljat v prepad.

Aja preden se kaksen pametnjakovic najde "uh to se kvari" se naj prebrne v grmovje, ker ocitno NIMA pojma o avtih.
Obscenities in B-Flat

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

Mhm, pa eno črpalko (bencinsko) na domu, kajne? :)

Imamo passata, 10 let starega, pa do sedaj je samo turbina "šla" v teh 10 letih. Problemov tako rekoč drugih ni. Je pa vse odvisno kako skrbiš za avto, če ga imaš rad bo tudi on tebe imel rad. Če ga pa nimaš preveč...boš pa gladko najebal :)
- End of the Post ->

globoko grlo ::

update po enem letu :)

Voz dela BP, če odštejem točo in en parking, aja, pa še en špegu. Sem Kasko dodobra izkoristil, če bi vse to sam plačeval, bi skeširal še skor za en avto.

Poraba na poraba.com je 8,22 l/100, vožnja 2/3 po omejitvah, 1/3 nad omejitvami, tja do 180km/h. Če ga skos teraš je pa tut 10 l/100.

Prvi redni servis narejen, 183EUR. Olje, oljni filter, protiprašni filter + del in znese tolk.

Avto sam pač ni tehnološki biser, je pač v nekem povprečju, vozi se ok, čeprav je malo mehko vse skupaj. Recimo prejšnja astra karavan daje bolj čvrst, kompakten občutek med vožnjo in posledično greš z večjim zaupanjem v ovinek. Tale cruze je pač malo mehkejši in malo bolj "plava". Govorim za "dinamično" vožnjo.

Kaj mem moti?
Konstrukcijska napaka pri prtljažniku, namreč roke havbe se pogreznejo v sam prtljažni prostor, en velik fail je to. Pa voda iz havbe oz. nekih žlebičkov steče v sam kufer, če prehitro dvigneš pokrov. Če ga počasi, oz. počakaš nekje na sredini, da se voda odteče, ni pene.

Mel bi trše podvozje. Ne vem al je to sam stvar fedrov, al kr komplet avta. Sam za tak dnar pač ni pričakovat bmwja :)

Crknl dejansko ni še nič in vse lepo dela.
Če bi še enkrat kupoval, bi verjetn kupu 125km dizlco in čipnu zadevo :)

Če vas pa kj zanima, pa vprašte.

Aja, ceeda pa nebi mel :)

keworkian ::

Ciklamen je izjavil:

Mhm, pa eno črpalko (bencinsko) na domu, kajne? :)

Imamo passata, 10 let starega, pa do sedaj je samo turbina "šla" v teh 10 letih. Problemov tako rekoč drugih ni. Je pa vse odvisno kako skrbiš za avto, če ga imaš rad bo tudi on tebe imel rad. Če ga pa nimaš preveč...boš pa gladko najebal :)


Sploh ne, pije 7-8l/100km, kar je ZELO malo.
Obscenities in B-Flat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opel Astra ali Kia Proceed za okrog 4500 EUR?

Oddelek: Na cesti
309638 (7770) GrimReaper
»

Nakup bencinarja do okoli 6000€

Oddelek: Na cesti
304485 (3525) GrimReaper
»

407, ceed, cruze

Oddelek: Na cesti
163522 (2951) Unknown_001
»

Nov Avto za 10k (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19234079 (27619) tintorel
»

Nakup novega avta - nasvet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10217811 (14952) RejZoR

Več podobnih tem