» »

Kupujem zanesljiv nov avto

Kupujem zanesljiv nov avto

1
2
»

Osprey ::

Glede zanesljivosti samo toliko, da sem ravno zaradi tega, ker sem mislil, da bom to dobil, kupil novega VW-ja. Po 45.000 km je bil motor fuč in ga je bilo treba zamenjati. In ne, ni bila moja krivda, sicer vsaka čast, da je zadeva večinoma šla pod kulanco, ampak vseeno sem moral še nekaj doplačati. Fantje, danes se špara že povsod ne glede na znamko žal. Doslej sem imel samo evropske avte (nemce in francoze) in nikoli nisem bil zadovoljen, naslednjič bom verjetno res presedlal na azijske...

LeQuack ::

Osprey je izjavil:

Glede zanesljivosti samo toliko, da sem ravno zaradi tega, ker sem mislil, da bom to dobil, kupil novega VW-ja. Po 45.000 km je bil motor fuč in ga je bilo treba zamenjati. In ne, ni bila moja krivda, sicer vsaka čast, da je zadeva večinoma šla pod kulanco, ampak vseeno sem moral še nekaj doplačati. Fantje, danes se špara že povsod ne glede na znamko žal. Doslej sem imel samo evropske avte (nemce in francoze) in nikoli nisem bil zadovoljen, naslednjič bom verjetno res presedlal na azijske...


Pa ti niso garancije priznali al kaj?
Quack !

Osprey ::

Imel sem samo 2 leti garancije, to pa se je zgodilo po 3 letih in pol in 45.000 km. Pri startu motorja je preskočila veriga, kar je uničilo bate in ventile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

RejZoR ::

Toliko o korektnosti. Jezst bi se v takem primeru na smrt skregal tam dokler ne bi brezplačno zrihtal zadeve. Da ketna preskoči je višek šlamparije, ki se NIKOLI ne sme zgoditi. Ker če se je za to kriv lahko le in samo VW. Zato človek kupi avto, ki ima ventile regulirane z verigo in ne z jermenom. Pol pa te doleti tak šok. Geez.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

pegasus ::

Zanesljiv avto? Subaru.

Relanium ::

RejZoR je izjavil:

Toliko o korektnosti. Jezst bi se v takem primeru na smrt skregal tam dokler ne bi brezplačno zrihtal zadeve. Da ketna preskoči je višek šlamparije, ki se NIKOLI ne sme zgoditi. Ker če se je za to kriv lahko le in samo VW. Zato človek kupi avto, ki ima ventile regulirane z verigo in ne z jermenom. Pol pa te doleti tak šok. Geez.

No, tud bavarci niso imuni na to (tamn se celo trga)
Pač ljudje kupujejo jajce in se tudi proizvaja jajce.
Men so pa itak že pred leti govorili da bom ziher vozil oldtimerje, ker sem vedno bil proti kar nekaj novostim v avtomobilizmu.

Za nameček.... stari golfi dvojke pa še vedno ropotajo po cestah s porabo 5-6 litrov in smešno poceni deli.
Evo, pa smo našli zanesljiv avto :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Osprey ::

RejZoR je izjavil:

Toliko o korektnosti. Jezst bi se v takem primeru na smrt skregal tam dokler ne bi brezplačno zrihtal zadeve. Da ketna preskoči je višek šlamparije, ki se NIKOLI ne sme zgoditi. Ker če se je za to kriv lahko le in samo VW. Zato človek kupi avto, ki ima ventile regulirane z verigo in ne z jermenom. Pol pa te doleti tak šok. Geez.


Doplačal sem samo nek manjši procent dela, je pa res, da tudi to zdaleč ni bil zanemarljiv znesek. Imam pa zdaj zopet 2 leti tovarniške garancije na motor, če ne bi doplačal, pa ne bi imel nič. Sedaj sem 2 leti miren, potem pa spet vprašanje, saj nisem prepričan, da je veriga na novem motoru že kaj drugačna. Je pa zanimivo, da novi golfi 7 ponovno imajo jermene namesto verige.

RejZoR ::

Sej če so imel take felerje, da jim je ketna preskakovala bolje da so šli na kaj drugega (karkoli drugega)...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bdoxx ::

@LeQuack iz tvojega seznama
Mitsubishi Lancer
Škoda Octavia

solatjek ::

eric_cartman je izjavil:

Honda Civic.. Nove honde Civic.. Mislm ta nova oblika.. Se mi zdi da od leta 2006 naprej se stalno kvari.. Družinski prijatelj je zaposlen na servisu za Honde za Bežigradom.. Pravi, da so stare Honde Civic supr.. Nove pa so stalno na popravilu.. Konkretnih napak ne vem, vem pa da jih elektronika matra..


Imam Civic 1.8 bencinca s 140KM letnik 2008. Res je, bile so porodne težave, meni so v garanciji menjali volansko letev, polosi, vse 4 amortizerje, cilinder sklopke, računalnik servo volana, senzor temperature. To me ni stalo nič, le nadležno je bilo voziti na servise.
Avto imam še sedaj, trenutno prevoženo 240.000 km in nisem imel z avtom po izteku garancije nobenih večjih stroškov (v 140.000 km sem menjal rele v ogledalu, ker se ogledalo ni zapiralo, stabilizator štangice na obeh straneh in pesto kolesa na levi strani, ker sem nekej verjetno v kakšno luknj vsekal - skupaj stroškov 400€, kar ni veliko za 140.000 km). To je 8. generacija, 9. je baje dosti dosti boljša, čeprav sem jaz tudi z osmo zadovoljen, kljub garancijskim popravilom načeloma sedaj z avtom ni nobenih problemov.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia ali Hyundai (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10435377 (17186) Utk
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16325154 (16404) Superboyy
»

Nov avto za Taščo, zelo specifične zahteve ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15826107 (20521) krneki0001

Kateri nov avto za 20 jurjev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23072007 (60469) dzinks63
»

Stroški vzdrževanja Renault-Fiat-Kia (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8117052 (14932) Veselinko

Več podobnih tem