» »

Zvočniki in miška

Zvočniki in miška

echoman ::

Pozdravljeni,
Odločam se, da bi kupil nove zvočnike in pa miško. Ker se za stvar še odločam in nisem še prepričan, če bom kaj resno kupil, bom najprej opisal trenutno situacijo.

Živim v sobi s 14m2, v enem predelu imam mizo z zaslonom in zvočniki, poleg je seveda še računalnik, v drugem predelu oz. nasproti pa posteljo, ki jo včasih uporabljam kot "kavč". Zaslon ima 24" in ga gledam iz oddaljenosti približno 3-5m. Trenutno imam radio in zvočnike (4 navadni zvočniki in nizkotonec), ki so skupaj povezani na 2 v 1 audio jack. Dejansko moram potem včasih uravnavati glasnost, da so zvočniki in radio na približno enaki glasnosti.

Kaj potrebujem? Glasne in močne zvočnike, pri katerih bom lahko tudi v oddaljenosti slišal bas in pa seveda lep zvok. Gledal sem Genius SW-HF5.1 5050 in Logitech Z506, predvidevam pa, da bo za željeno potrebno kar 5.1 zvočnike. Glede Genius zvočnikov še nisem popolnoma prepričan, saj mi center pomojem ne bo lepo prišel pod stojalo za zaslon in zvočnike. Zanima me še glede kablov, saj poleg obeh sistemov dobiš zelen (audio), črn in oranžen kabel - to priključim na matično in potem bi se moral pri vsej glasbi in videih predvajati glas po vzeh zvočnikih?

Glede miške pa se odločam med Gigabyte GM-M7600 in Logitech M305. Potreboval bi brezžično miško, ki jo bom uporabljal na osebnem računalniku.

Prosil bi za čim koristnejše nasvete.

Hvala in lep pozdrav! :)

mr1two ::

Zvočnike vzemi od teh dveh od geniusa, bojda so top za ta denar.
Glede miške pa bi ti rekel: načeloma logitech. Tudi ta gigabyte miška je kr ok, čeprav bi ti raje priporočil malček boljšo sestrco, to je M7700 in sicer zaradi dodatnih dveh gumbov, ki ju dosežeš s palcem(sam sem se navadil nanju in ju često uporabljam). M7700 ima tudi moja punca in je precej zadovoljna z njo. So pa vse tri miške precej majhne, tako da če imaš rad konkretno miško, bi ti priporočil, da si jih greš ogledat malo v kakšn big bang ali kam(če imaš možnost), kjer jih imajo več razstavljenih. Če te to ne moti(velikost), potem pa kar m7700.

LP

Mare3 ::

Omenjeni Genius 5050 so kar super ja, če imaš možnost bi jast raje vzel te kot pa logitech. LP

mr1two ::

Pa še miško dobiš za darilo pri genious zvočnikih :)) Poskusi se zmenit, da ti dajo brezžično različico:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44188090 (40565) staher
»

Žična ali brezžična miška za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
3321865 (18061) mancini
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926704 (10790) Hrenowsky
»

Genius 5.1 + hitachi zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
214246 (3832) Mattithyahu
»

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
666734 (5614) boštjan

Več podobnih tem