» »

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike

«
1
2

Origa ::

Kot prvo se morem opravičit, ker odpiram še eno novo temo glede tega, .... sem brsku po forumu in opazu, da veliko kdo hvali Genius zvočnike SW 5.1 Home Theather... Nekje drugje so hvalili Logitechove x530, sedaj me pa zanima, katere med tema dvema mi priporočate za uporabo na računalniku... glede izgleda so mi logitechovi ful boljši, glede moči oz. jakosti zvoka pa so v prednosti geniusi...!! Prosim za pomoč...

Hvala
Enjoy!!

boštjan ::

neštetokrat že rečeno,genius in pika
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

nodes ::

LOGITECH X-530 in pika

;)

glinik ::

neštetokrat že rečeno,Lgitech in pika

:D
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

profii ::

neštetokrat že rečeno,genius in pika

misso ::

Lej če imaš možnost poslušat Logitechove x530 in Genius zvočnike SW 5.1 Home Theather jih sprobi, pa se potem odloči kateri ti bol sedejo.
Doma imam Genius zvočnike SW 5.1 Home Theather pa bi jih še enkrat vzel.

Pa pri genius pazi ker je center bol velik( če imaš lcd monitor ga lahko imaš za podstavek :8) )


Pa vsak bo hvalil kaj ima doma tako da samo povem.

glinik ::

Jaz nimam doma Logitechov, pa jih hvalim... Imel je kolega ene in druge, Logitechi so ga prepričali (Z-680 >:D ). Imam pa PMCje :D (stereo)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

humanoid ::

Ne trosit neumnosti!
Tile logitech so fenomenalni za svojo ceno, jaz sem jih slišal in če bi imeli malo daljše sprednje kable bi jih takoj kupil. Genius me nekako niso prepričali...

destiny ::

Imel je kolega ene in druge, Logitechi so ga prepričali (Z-680 >:D )


Mene že prepriča razlika v ceni - za Genius seveda.

nodes ::

Mene že prepriča razlika v ceni - neštetokrat za LOGITECH X-530, seveda.

bond007 ::

ZA genius lahko rečem da so za to ceno res super. Morš pa vedet da tu gledaš 2 različna cenovna razreda... 27 jurjev vs 50 jurjev. Splača se sigurno bolj genius, ampak kot so ti že svetovali.. pejt poslušat. Če se ti zdijo logitechi vredni razlike... se pa stegni.. čeprav, če se že steguješ vzemi z680 >:D

RookY ::

Bond:o kakšnih cenah to govoriš?
Omenjeni Genius koštajo cca 27k
X-530 koštajo dobrih 17k
X-620 malo pod 25k
Okoli 50k so edino Logitech Z-5300(44k), ki pa so monstrumi proti Genius home theater(po moči in kvaliteti)
Juhu juhu spet bom bruhu

humanoid ::

Vsi, ki niste čuli obeh marš v trgovino pa ne poslušat s srcem s tem za koga navijate ali imate, pač pa z ušesom. Boste kar presenečeni, da 10k SIT cenejši zvočniki dajo ven takoooooo čist zvok in brez popačenj tudi pri visokih glasnostih (to ne pomeni, da se ne popači, če je do konca). nekje sem bral, da so to ultimativni zvočniki za vse, ki kupujejo zvočnike in nimajo 100k SIT za kakšne digital izvedbe, vse drugo proti tem X-530 je SLABŠE.

glinik ::

He he, saj pravim - Logitech. Tile Geniusi so na trgu že ... uh kolk časa. Malo jih je že čas povozil ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

rene100 ::

Jaz imam doma Genius zvočnike SW 5.1 Home Theather pa ti rečem da za ta denar ne dobiš boljših to trga ko hudič pa še sosede boš razjezil;(( :D :D
Athlon2400+2200Mhz,1024RamDDR400Mhz,AbitNF7-S,Radeon9800Pro,19˝SyncMaster959NF

bond007 ::

Rooky: z5300 sm mislil ja... my bad.
Jst dam glas za genius, ker je proti x530 orng močnejši.. pa vse mogoče priklučke ma zadi. Res dober bas. Vsekakor bi bilo najbolje it v trgovino in mal stestirat oba sistema.

destiny ::

V trgovini ponavad bolj težko stestiraš zvočnike že zaradi samega prostora. Zvočniki so namenjeni manjšim prostorom kot pa je ponavadi v trgovini (v mislih mam bigbang al pa kej podobnega). Mislim pa da ne boš zgrešil z nakupom katerihkoli od omenjenih. Všeč mi je les na Geniusih in pa dalinc (Logitech ma vse dalince na kablu se mi zdi).

Origa ::

Ja sem po mojem bom kr Logitechove vzel....mislm uporablo jih bom v sobi veliki 3x5m, tko, da bo po mojem to več kot preveč!!! Zanima me pa še nekaj.... na eni slikci sem vidu, da so bli nameščeni na steno...!! Zdej me pa zanima, če se jih da nastavit na steno in kako?? Kolikšna je dolžina kablov, ki so priloženi...bodo dovolj veliki za sobo že prej omenjen vellikosti!!??

PS: Namerava jih kupiti pri eni spletni trgovini, zdej mi pa vi iz izkušenj svetujte na katero se naj obrnem in kolikšni so stroški dobave!!!!

Hvala
Enjoy!!

ČIP 008 ::

Ravno nasprotno, zvočnike najlepše stestiraš v trgovini ker je velik prostor in pride zvok bolj do izraza. Kar se pa nakupa tiče imam tudi sam Genius Home Theatre 5.1, ki so leseni, daljinec itd... za to ceno vredu. Vendar jih Logitech v zvoku prekaša zato gre moj glas za Logitech.

Tilen ::

Mimovrste - zastonj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

glinik ::

Gambit oz. enaa tudi nič ne računa. Sem tam monitor nabavil.

ČIP 008: Kapa dol, da priznaš da so Logitechi bolši. Se pa ne strinjam s tabo glede testa v trgovini, kot je BB. Tam je prava hala in zvočniki ne pokažejo potencial basa. Sateliti že ... Vsak, ki se vsaj malo z muziko spozna ve, da zvočnik igra v vsaki sobi drugače. Ok, pustmo to. Pri meni imaš bonus, saj si povedal resnico glede zvočnikov. Še enkrat, svaka ti čast. Ne smemo si delat iluzij in povedat resnico ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

rene100 ::

Kabli so za tvojo sobo dovolj dolgi tak da nea rabiš skrbet da bi bili prekratki saj imam jaz sobo 4x5 pa so kabli Predolgi:D na steno pa lahko daš samo zadnja dva zvočnika ker že imata nastavke za obesit na steno!Če pa bi imel željo tudi center in sprednaj dva pa to ni problem si sam naredit doma:D :D :D To je namenjeno za Genius zvočnike SW 5.1 Home Theather :D Vzemi raje te nebo ti žal!!!!!
Athlon2400+2200Mhz,1024RamDDR400Mhz,AbitNF7-S,Radeon9800Pro,19˝SyncMaster959NF

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rene100 ()

Origa ::

Ja zdej sem pa na enaa.com zasledil še ene zvočnike od Creative Labs --> http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... !!
Nekaj me zanima glede X-530...se da potem dodatno kupit daljinec za upravljanje z glasnostjo in basi....recimo, da bi hotel imeti Logitechove ali kakšne druge zvočnike 5.1 z daljincem v vrednosti največ do 20ksit... katere mi priporočate!???
Enjoy!!

Tilen ::

Ne, ne, ne, sam stran od Creativa, pol raje Genius vzami, ce ze Logitech noces. Sam Creativa ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

glinik ::

Kaj pa je s Creativom :\ ???
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Tilen ::

Glej saj ne da bi imel kaj proti njim, kot vidis, imam tudi sam 5.1 sistem od Logitecha - Z-640 in sem si recimo kaj prebral takrat na to temo. Creative je prvi sal ven, vsi so mi ga odsvetovali. Lahko pa se tudi ti kaj bolj pozanimas kje in vidis kako je na stvari. Naj kdo ki ima Creativove kaj pove, priporocljivo, da isti je isti osebek slisal kdaj tudi katere druge zvocnike.

edit: ze zaradi tega, ker ce govorimo o Creativu smo offtopic >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Origa ::

No glede creative sem sam vprašal... zdej mi pa povejte, če je možno pol dodatno zravn daljinski upravljalec kupit in ga namestit na zvočnike...če ne, mi pa svetujte katere 5.1 zvočnike z njim naj kupim---(max. 30ksit)!!!??

Hvala
Enjoy!!

glinik ::

Jaz ti lahko povem z lastnih izkušenj par zgodbic. Zvočniki Creative:

-6600 6.1 so bili totalni kurac, pokanje, pregrevanje, ... to vse je bilo na dnevnem redu.
-7700 6.1 so bili odlični, vse je bilo OK!
-Gigaworksi tudi špilajo OK!

Torej ... imeli so pač eno slabo serijo, pa še to so bili zelo kooperativni in se potrudili za zamenjavo.
Jaz osebno nimam nič proti njim.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

rene100 ::

Kupi si (KRAVO:D ) pa ti garantiram da ti bo ta dobro služila!!!:D :D
Athlon2400+2200Mhz,1024RamDDR400Mhz,AbitNF7-S,Radeon9800Pro,19˝SyncMaster959NF

Origa ::

Ja kaj pa creative 7700....
LINK
Jest mam integrirano zvočno na plati...podpira 5.1, sam tule bom mel pa kr dva zvočnika odveč ne...!!!???

Kateri 5.1 logitechov ali creativov sistem z daljinskim upravljanjem se splača kupit in kolikšna je cena??? Mal pobrskajte prosim, ker men se bo strgalo od vsega...!! >:D
Enjoy!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

Origa ::

Kaj pa pravite glede T5900 in T5800 v primerjavi z X-530?? http://www.creative.com/speakers/config...
Enjoy!!

Tilen ::

Vzami si cas, relaxiraj se, googlaj.
Ni nesramno povedano ampak koristno. Tu ti bo skor vsak drugace pribil. Prinesi si kak vrcek soka/caja/piva se relaxiraj in pogooglaj in bos nasel to kar isces.

Lp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nodes ::

ne, za razliko od nas stric gugel vedno pove zgolj resnico

. adijo Tilen!

:D

glinik ::

Vsemu tudi ne smeš verjeti, kaj piše na netu. No, dostikrat se pa res ne motijo, ane? :D

Origa: Vzami si čas malo pogooglaj, tako kot so ti dečki povedali. Na trgu je modelo kot smetja ... odloči se boš moral sam. Pa malo več samozavesti ne bi bilo tukaj odveč. Kaj se tako bojiš napačnega nakupa? Saj smo ti svetovali za nekaj modelov. Najbolše je res, da greš vse poslušat v trgovino.
Kako misliš se sprobava in preizkuša avdio? Da se gre na googla in te tam bere razne članke? NE! Kar nekajkrat smo se peljaji v Kranj (iz MB), samo da smo slišali zvočnike, ki jih nato nismo kupili :| . Žal ampak je to ... Zato ti naj ne bo škoda časa malo pogledat v BOFa ali BB ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

mohha53 ::

50 + 30 = TOLE!

Potem pa naj nekdo rece, da ima boljse, hehe!

Myk
"Never touch a running system!"

Origa ::

Sam nekaj... v čem se razlikujeta genius sw 5.1 home theather in logitech x-530, kot v tem, da je pri prvem večja moč, ter pa upravljanje z daljincem, pride drugem pa boljši zvok?? Še kaj...!???
Enjoy!!

Origa ::

Ups...neki pozabu....bi se dalo namestit te zvočnike na integrirano 5.1 zvočno???
Enjoy!!

destiny ::

5.1 (PC) zvočnike lahko namontiraš na vsako 5.1 zvočno.

skype ::

Jaz mam namen kupit te Logitechove zvočnike (95% i guess) v prihodnjih dneh ter 5.1 zvočno pa me zanima kakšna je realna razlika med 5.1 zvočnimi karticami, ki se jih dobi za 3-4 čuke in recimo SB Live 5.1 za 7-8k?

glinik ::

Integrirani soundstorm ki je na platah je več kot dovol, za te zvočnike. Stestirano na sistemu, proti katerem so Z-680 male plastične škatlice ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

rene100 ::

Jaz ti prodam SB Live 5.1 za 5 čukov če jo hočeš!!!!
Athlon2400+2200Mhz,1024RamDDR400Mhz,AbitNF7-S,Radeon9800Pro,19˝SyncMaster959NF

skype ::

Kolk je stara, iz kerga konca Slo si, a je kšna garancija v igri?

Origa ::

Po tej sliki sodeč: Slikca
vidim, da so poleg vseh priključenih priloženih zvočnikov še proste luknice....čemu služijo...se še da potem dodatno namestiti kakšne zvočnike????
Enjoy!!

Zheegec ::

Čisto desno zgoraj imaš AC-3 (5.1) za na računalnik (3 konektorji na plato), potem imaš TV, tape, CD/VCD DVD (2channel) priključke in potem AC-3 (5.1) 5 priključkov čisto na levi.
Spodaj pa za zvočnike.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

LittleDevil ::

Jest lahko po zelo ugodni ceni dobim Logitech Z-5500, pa me zanima le sta na netu nasli kaksne slike in opise od teh zvočnikov? Jest nič ne najdem :\

LP

glinik ::

Bui nam zaupal to ceno ????????
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

LittleDevil ::

Težko, ker bi me požrli >:D Ali noben nič ne najde?

LP

glinik ::

Tu imaš nekaj povezav:

klik
klik
klik

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

mohha53 ::

Kolega si je kupil 2 Tannoya za nekaj cez 500k (popust, hehe), ki sta velika kot majhna omara. Zvok glasbe (je audiofil) je neopisljiva. Ce pa mi GLINIK najdes kaj boljsega kot so Logithech Z-680 za COMP!! pa kar daj. Tale sistem namontiran v racunalniski izbi seka vse. Sem probal in si sam pravtako nameravam ta model tudi kupiti. Pa cetudi je to pretiravanje.:D

Myk
"Never touch a running system!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mohha53 ()

LittleDevil ::

Pomojem so Logitech Z-5500 se boljši od Z-680.

LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626919 (14175) psytoma
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926642 (10728) Hrenowsky
»

Nakup Zvočnikov(ter zvočne k.)

Oddelek: Kaj kupiti
152968 (2400) BuzzFuzz
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016074 (10013) FlamE#7
»

katere zvočnike ?

Oddelek: Kaj kupiti
333219 (2486) amper

Več podobnih tem