» »

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike

1
2
»

boštjan ::

Pomojem so Logitech Z-5500 se boljši od Z-680.

mogoče po kvaliteti zvoki,a ne preveč
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

glinik ::

mohha53:
He he, Sterlinge si je nabavil ... Kolega si je nabavil Westminstre Royal, žal še jih nisem uspel slišat. Bom moral malo na test :D . Kaj naj rečem o Tannoy zvočnikih? Sem že slišal en podoben model (cena cca. 1 milijon), kot jih je kupil tvoj kolega. Kaj te vem ... Nimam nekega mnenja, ne dobrega in ne slabega. Vsekakor je njihova dobra lastnost, da imajo dosti dB. Poganjaš jih lahko z vsakim lampašem.
Sem pa poslušal serijo Dimension, beda, ... , beda ... Še posebej za takšen denar ...

Saj veš, da obstajata vsaj 2 modela, ki sta oz. bi naj bila bolša od Z-680. Npr: Creative Gigaworks in Z-5500. Če pa gremo v eksotiko za PC zvočnike, pa mi verjemi, da bi se sigurno še kaj našlo ... ;)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Origa ::

Kolk so sploh stari zvočniki od Geniusa??? Še zdej ne vem kjere bi vzel...upam, da grem v soboto v celovca....ve kdo od vas, kje bi se dalo v celovcu poleg trgovine cosmos pod kiko preizkusit zvočnike???

Thx
Enjoy!!

jRk0 ::

evo, nabavil x530. ne vem se 5.1 ustimat na 8rda3+ plati, ocitno niso pravi driverji za zvocno... ve kdo kako se?

v primerjavi z altec lansing atp3 - oboji stanejo skoraj enako, s tem da so logitech 5.1 sistem pa 70rms skupaj, atp3 pa 30rms skupaj. woofer je pr atp3 kompresijski in skatla je sodec po zunanjem volumnu skoraj 2x vecja. bog pa ve kako je noter narejena skatla. pr x530 je bass reflex in dobrih 2x vec moci kot pr atp3 (18rms proti 45rms).

pr x530 morem povedat da sub gre kar nizje, sodec po frekvencah ki sem jih testiral je tuning skatle nekje okrog 42 Hz. ATP3 zelo tezko zaigrajo to frekvenco.

sateliti so zlo lepi, 2x nekaj podobnega zlo malim midom s phase shifterjem (al kako s rece oni kupoli na sredini?). zvok se mi kar dopade, ceprav moram rect da pr atp3 je nekako bolj spacan skupaj, tu so precej cisti visoki toni. niso pa tako glasni, vsaj v 2.1 nacinu ne:)


pomoje super izbira za ta dnar.
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

vzamem nazaj, spilajo glasneje :D grejo pa brez clipa kar dalec na volumu.

visokih tonov je precej, srednjih malo manj, nizkih pa kar, trese sipe bolj kot atp3.
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

Ups, vzamem par podatkov stran, sem zdaj prebral knigico...

sub ma 25w rms @ 100hz pri 10% THD clipping!!!!
u mater, torej realno ene 15 glih...

no v glavnem, sateliti pa 45 rms-a skup. tudo pri 10% thd popacenja.
You fuck up once, you loose two teeth.

TylerDurden ::

kateri zvočniki imajo ac3 dekoder, pa da so zmerne cene (do 40 jurjev)
Let\'s make some soap ...

jRk0 ::

take bos zlo tezko najdo :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Flamer ::

V bližini mojga PCja ne bo nikoli več kakega Geniusovega izdelka. praktično vse kar sem imel njihovo že ob nakupu ni delovalo. :D

RookY ::

LOOOL Flamer....ne boš verjel, ampak tega se tudi sam držim, čeprav Genius verjetno ima tudi kak dober izdelek:D
Juhu juhu spet bom bruhu

boštjan ::

LOOOL Flamer....ne boš verjel, ampak tega se tudi sam držim, čeprav Genius verjetno ima tudi kak dober izdelek

in to so ravno ti zvočniki,v bofu smo jih 20 prodali in niti eden ni nazaj prišo
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Flamer ::

No, že mogoče, samo kar se tiče kvalitete se pa verjetno z logitechom še vedno ne morejo primerjati, ali pač?:\

boštjan ::

No, že mogoče, samo kar se tiče kvalitete se pa verjetno z logitechom še vedno ne morejo primerjati, ali pač?

s temi o katerih teče pogovor z lahkoto,z raznimi digitalnimi pa ziher ne
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

skype ::

Danes sem dobil Logitechove X 530 ter SB Live 5.1. Sicer nisem nek hud audiofil ampak vseen...men se zdi za popiz*** hudo (sploh pa za to ceno).

karma ::

oi,
zanima me (od kakega lastnika Genius SW 5.1) kako je kej s kabli, ki jih dobiš zraven zvočnikov, predvsem za kable za AC3 5.1 Input 2 ( zgoraj levo na sliki)...jih dobiš zraven ali jih moraš dokupit (kje, koliko?)...za priklop PC Live 5.1 + DivX playerja z analognimi činč kabli....


kako je to rešeno pri Logitech X530 zvočnikih (konektorji mislim..)


cya

in Srečno 2005!

k.
...obsolete...

Zheegec ::

Kablov dobiš dosti za:
- 5.1 AC3 input 1
- 5.1 AC3 input 2 (za na zvočno, itaq je samo en kabel, pa se razdeli na 3 za v zvočno)
- 5 kablov za zvočnike
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

potrjujem ALIEN3001ove besede;)
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626912 (14168) psytoma
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926641 (10727) Hrenowsky
»

Nakup Zvočnikov(ter zvočne k.)

Oddelek: Kaj kupiti
152968 (2400) BuzzFuzz
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016073 (10012) FlamE#7
»

katere zvočnike ?

Oddelek: Kaj kupiti
333218 (2485) amper

Več podobnih tem