» »

HTPC WIN7 + XBMC + siolTV

HTPC WIN7 + XBMC + siolTV

isityou ::

Sem nou tukaj, tako da pozdrav vsem! :)

Imam težavo, sicer sem na to temo na forumu že nekaj našel, ampak vseeno nič konkretnega. Imam htpc (Asrock ION 3D 152D) z win7 in xbmc, zadeva deluje super, zato sm se odločil da bi na tem pcju imel še iptv. Že prej sem uporabljal multicasttv in aditeya, me pa zanima če je možno in kako nastaviti sioltv prek XBMC. Sicer sem že probaval na več načinov pa mi nekako ne uspe.

aja če kaj pomaga, imam najnovejšo verzijo XBMC...

Primoz78 ::

Preko XBMC gre samo je le front end zato rabis se backend program (Multicast)...vodic dobis tukaj. Jaz imam vse preko Windows media centra, za gledanje TS-filov in mkv + podnapisi pa imam direkt v MCE povezavo na XBMC, kjer mi izklopi WMC in preklopi na XBMC (in obratno).

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Smrkc ::

jat sem si to poštimal na sledeči način. Kot je povedal že primoz, še vedno rabiš nek backend program (jaz imam inštaliran samo multicasttv, pa dela).
ustvariš advancedsettings.xml (več informacij na wiki ) z debuggom znotraj xbmcja in pregledom log-a, si lahko pogledaš kam morš ta file shranit. ponavadi je lokacija user/appdata/roaming/xbmc. znotraj advancedsettings.xml nalimaš tole kodo:
<advancedsettings>
  <videoextensions>
    <add>.ex1|.ex2</add>
    <remove>.ex3|.ex4</remove>
  </videoextensions>
</advancedsettings>


možne video končnice so sledeče:
.m4v .3gp .nsv .ts .ty .strm .rm .rmvb .m3u .ifo .mov .qt .divx .xvid .bivx .vob .nrg .img
.iso .pva .wmv .asf .asx .ogm .m2v .avi .bin .dat .dvr-ms .mpg .mpeg .mp4 .mkv .avc .vp3
.svq3 .nuv .viv .dv .fli .flv .rar .001 .wpl .zip

tebe zanima .strm

v zgornjo kodo daš v vrstico z add .strm (.ex1|.ex2 porbrišeš, pravtako pri remove .ex3|.ex4).

playlisto z vsemi kanali svojega operaterja, ki je ponavadi v .m3u preimenuješ v .strm, shraniš na mesto ki ga lahko odpreš z XBMCjem, in odpreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Smrkc ()

Primoz78 ::

Smrkc kako pa poteka preklapljanje med programi? A gre preko daljinca z up/down ali moras po stevilkah? A EPG ti dela ok? Snemanje oddaj gre skozi ali...?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Smrkc ::

ravno to kar si navedu, je zaenkrat razlog zakaj še vedno gledam preko multicasttvja, kajti trenutno mi znotraj XBMC-ja ne dela niti EPG, teletekst, snemanje... preklapjanje programov poteka tako da z miško preklopim na drug kanal. Moram pa priznati, da zaenkrat še nisem vlagal truda za iskanje rešitve na prej omenjene probleme.
Gledanje TVja prek XBMC-ja sem v bistvu želel samo zato, ker mi je kolega reku da je boljša slika, ker ima XBMC uradne dekoderje x.264 protokola (VLC ima pač svoje) in posledično lepše HD slike, vendar sam nisem opazil občutne razlike, zato do nadaljnega ostajam na multicasttv-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Smrkc ()

isityou ::

bo treba kar na multicasttv ostat vrjetno!

hvala lepa vseeno :)

Primoz78 ::

Si bom malo sposodil temu, upam da avtor ne zameri....zanima me pri tistih, ki uporabljate MulticastTV in pa WMC a se pri menjavi programa kaj zatika? Ko prelozim program se pri meni slika zablokira in zacne v pocasnem teku se ene 3 sekunde potem pa tekoce naprej. A je to normalno ali sem kje nastavitve zasustral?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XBOX kot [DivXvid] predvajalnik in še več (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Konzole
1929168577 (7417) kiFni
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855676 (32401) Netrunner
»

Raspberry PI in OpenElec (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6013282 (8031) Matija82
»

Xtreamer ULTRA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16235374 (18920) TheHijacker
»

XBMC + IPTV + 2 mrežni kartici

Oddelek: Programska oprema
195020 (3764) markostano

Več podobnih tem