» »

XBMC + IPTV + 2 mrežni kartici

XBMC + IPTV + 2 mrežni kartici

dmok ::

Pozdravljeni.

Na Foxconn NetBox-nT330i teče XBMC (Linux). V računalniku sta 2 mrežni kartici (eth1 in wlan1). Na eth1 imam priključen T2 IPTV, preko wlan1 pa teče internet. Problem je v tem, da IPTV deluje samo, če izključim wlan1 (ifdown wlan1). Če sta aktivni obe povezavi potem IPTV predvajanje ne deluje. A se da to kako rešiti, da bi IPTV deloval tudi pri vključenem wlan1 ?

Drugo vprašanje: a je možno v XBMC playlisti skočiti na točno določen element s pomočjo zaporedne številke ? Vtipkaš 55 in skoči na 55 element v seznamu ?

Hvala.

Primoz78 ::

A to mas XBMC Live ali Linux + XBMC? Jaz mam isto kot ti ampak pod Windowsi pa mi deluje vse kot mora.

off-topic: Mas kak vodic kako porihtat IPTV pod Linuxom za XBMC?

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

dmok ::

Imam XBMC Live nameščen na USB ključu. Glede IPTV pa nisem naredil nič posebnega, samo pokazal sem XBMC-ju T2 playlisto in deluje (če pred tem izklopim wlan).

Primoz78 ::

Zna bit, da je problem ravno v IP-ju, ker ga zmedeta dve kartici v kompu...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

celebro ::

Ja, po defaultu gre zgleda ves promet na wlan. Mogoče bi šlo, če nastaviš statičen route za ip-je v playlisti. Poglej si ta link, kako to narediš: klik

luli ::

Potrebno je poraviti route tabelo. V winsih se to naredi s ROUTE ADD. Če napišeš route print bo ti izpisal tabelo.

šernk ::

off-topic: Mas kak vodic kako porihtat IPTV pod Linuxom za XBMC?


x2 :P

pa tud za XBMC live se ne bi branu kakšnega vodiča, karkoli, samo da mi ni treba winsow na disk stavit :)

sorry za offtopic
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Primoz78 ::

šernk saj je napisal da je to nastavil v XBMC live tko da lahko bi res kak kratek vodic spisal kdo ko to porihta...ker mi W7 MCE na Atomu kar sepa...

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

dmok ::

Ravnokar izvajam namestitev na SD kartico (da se rešim ekstra počasnega USB ključa) in bom dokumentiral cel postopek v roku par ur (ko bodo zadeve laufale).

dmok ::

Tole sem napisal zelo na hitro, ni najlepše oblikovano, verjetno tudi kaj manjka ali je napisano nerazumljivo... Mogoče pa bo kljub temu po kakšnem čudnem naključju vse skupaj komu koristilo (če ne drugemu bo meni, če bom kdaj ponavljal namestitev).

1. Namestitev XBMC na USB ključ ali SDHC kartico
Vse navedeno je bilo izvajano na računalniku z Windows 7 Professional x64, SLO.

  • Iz strani Downloads XBMC sem prenesel Live

  • Zapisal sem preneseno ISO sliko na CD

  • Vstavil sem SanDisk SDHC kartico 8GB, na katero sem želel namestiti XBMC

  • Ponovno sem zagnal računalnik iz CDja

  • Iz XBMC Live menija sem izbral Install XBMCLive

  • Izberal sem jezik (English) in državo (Europe -> Slovenia)

  • Sledila je konfiguracija omrežja. Sam imam v računalniku eno mrežno in eno brezžično kartico, zato mi je namestitev ponudila eth0 in wlan0. Izbral sem eth0, ki sploh ni priključen na omrežje, zato je konfiguracija spodletela. Kljub temu sem nadaljeval (Do not configure the network at this time), saj ta konfiguracija ni bistvena in je treba na računalniku, kjer bo XBMC tekel konfiguracijo popraviti.

  • Sledil je Disk partitioning. Izbral sem Guided - use entire disk in nato sdd, kar je moja SDHC kartica. Na vprašanje Write changes sem seveda odgovoril z Yes.

  • Formatiranje in namestitev sistema

  • Dodajanje uporabnika (full name, user name in password)

  • Namestitev GRUB boot loaderja in zaključek namestitve

  • CD Ejected, izberem Continue in sistem se ugasne, vzamem SDHC kartico.



2. zagon XBMC na Foxconn NetBox-nT330i

  • SDHC kartico, ki sem jo pripravil v 1. točki postopka sem vstavil v čitalec kartic na NetBox-u.

  • Vključil sem NetBox in v BIOSu nastavil zagon iz USB:Generic STORAGE DEVICE.

  • Sistem se zažene in prikaže se osnovno XBMC okno. Zagon traja kar nekaj časa, pri meni približno 2 minuti in pol. Ampak po zagonu sistem deluje tekoče.



3. Automount vgrajenega SATA diska
NetBox omogoča vgradnjo 2.5" SATA diska, ki sem ga tudi vgradil. Vendar privzeto XBMC ne izvede mount tega diska. Potrebno je popraviti parametre za zagon, kar sem naredil takole:

  • Ctrl + Alt + F4

  • Prijava z uporabniškim imenom in geslom

  • sudo nano /etc/default/grub

  • Poiskal sem vrstico ki se začne z GRUB_CMDLINE_LINUXDEFAULT (paziti je treba da se ne popravlja vrstica, ki je zakomentirana) in iz nastavitev pobrisal ",nodiskmount", tako da ostane samo ="quiet splash xbmc=autostart loglevel=0 video=vesafb"

  • Ctrl + O za zapis sprememb (potrdiš z Enter), Ctrl + X za izhod iz urejevalnika

  • sudo update-grub

  • sudo reboot

  • Vgrajeni disk je sedaj automount-an ob zagonu in viden v XBMC pri izbiri izvorov.



4. Omrežje
Vgrajena sta dva vmesnika. Kako bosta označena je odvisno od tega, kaj je bilo nameščeno na računalniku, na katerem smo vršili namestitev. Ker sem sam imel na Windows 7 kartici eth0 in wlan0 imam na NetBox-u vgrajeni kartici označeni kot eth1 in wlan1. Vmesniki so navedeni v datoteki /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules kjer se lahko tudi spremenijo nazivi. Sam tega nisem počel, uporabil sem kar eth1 in wlan1.

  • Ctrl + Alt + F4

  • Prijava z uporabniškim imenom in geslom, ki sem ga izbral ob namestitvi.

  • ifconfig -> pokaže samo lo

  • sudo nano /etc/network/interfaces

  • v datoteki je bil naveden samo lo. Dodal sem naslednje vrstice

    auto eth1
    iface eth1 inet dhcp

    auto wlan1
    iface wlan1 inet dhcp
    wpa-driver wext
    wpa-ssid SSID
    wpa-ap-scan 1 ali 2
    wpa-proto WPA (ali RSN)
    wpa-pairwise CCMP
    wpa-group CCMP
    wpa-key-mgmt WPA-PSK
    wpa-psk pass-hex-key ki se dobi s pomočjo ukaza wpa_passphrase SSID PASSPHRASE


  • sudo reboot in mreža deluje. Lahko tudi samo restartaš networking (sudo /etc/init.d/networking restart). Če ne potrebuješ obeh kartic potem pač konfiguriraš tisto, ki jo potrebuješ. Jaz uporabljam eth1 za T2 IPTV in wlan1 za internet.



5. Zvok preko HDMI
V štartu mi ni deloval zvok preko HDMI. Zopet Ctrl + Alt + F4, prijava in potem:

sudo alsamixer

Izbrana kartica je bila HDA NVidia, izbral sem S/PDIF 1 in pritisnil M za unmute. Zvok preko HDMI zdaj deluje.


6. Ostalo
Zelo lepo presenečenje je bilo to, da je takoj po priključitvi na USB deloval daljinec Philips SRM5100. Prav tako lepo presenečenje je bilo delovanje USB DAC Fiio E7 takoj po vključitvi. T2 IPTV prav tako deluje brez dodatnih nastavitev (preko eth1 če izključim wlan1) - na disk sem v mapo TV prenesel T2 m3u playlisto in v XBMC v Videos dodal mapo TV kot source. Kartica (eth1) pa je konfigurirana avtomatsko preko DHCP.


7. Zaključek
Ko rešim še probleme s predvajanjem IPTV pri vključenem brezžičnem omrežju bo tole zelo blizu mojemu idealnemu HTPCju. Do ideala manjka tišina, ventilator je precej glasen.

Primoz78 ::

Super, hvala za navodila. Meni se zdi da je napaka pri 6. tocki, kjer si pustil, da je eth1 konfigurirana avtomatsko preko DHCP. V windowsih mores rocno vnest IP, ki ga dobis v servisnem menuju komunikatorja (od T-2, SIOL, etc). Vsaj tako je bilo potrebno v Windowsih nastavit.

Lp Primoz

Aja pa se to, kaksne so pa kaj funkcije IPTV, mislim time-shift dela? Kako hitro je preklapljanje med kanali?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Frenky ::

Jaz sem si na Win7 64b, posnel aplikacijo xbmc.
Imam dve mrežni (eno uporabljam za net, drugo za SiolTV s programom MulticastTV).
Me pa zelo zanima, da bi lahko SiolTV gledal raje v xbmc, ker potem sploh drugega ne bi potreboval.
Sem si iz MulticastTV izvozil playlisto (m3u - vlc), jo dal na share tam pri vedeih, tako kot avtor članka, samo mi ne dela, ker ne vem, kje se nastavi, da bi xbmc uporabljal drugo mrežno kartico za IPTV.
Lahko kdo pomaga?

Malajlo ::

Dodaj statične route, da gre 210.xxx. ali katere so že, preko prave kartice. Najbrž pa bo potrebno nastaviti statični IP na tisti kartici (prepiši konfiguracijo, ročno vnesi).
Sam imam sicer MediaPortal. Važno, da mulci znajo po menijih najti risanke, za TV se mi pa ni dalo dokončati EPG, brez česar mi je brez veze.

Frenky ::

Kje, oziroma kako pa to naredim?

Icematxyz ::

Ta vodič je zadnje čase dokaj zaželjen da.

http://slo-tech.com/forum/t435460/p3043...

http://slo-tech.com/novice/t435628/p291...

Skratka sam nimam takšne konfiguracije, verjamem pa, da vas je dovolj in da boste to v tej temi skupaj razrešili.

To vam verjetno predstavlja glavno težavo in to je verjetno tudi "ključ" do rešitve, ki ga iščete (IP komunikatorja):

http://slo-tech.com/forum/t435460/p3025...

Zdaj pa da vas vidim junake. ;)

Zgodovina sprememb…

dmok ::

Da še jaz javim, kakšno je trenutno stanje pri meni: vse dela. Sicer sem od zadnjega javljanja naredil še par sprememb (namesto xbmc zdaj uporabljam xbmc-pvr + tvheadend kar je neprimerno boljša rešitev za IPTV kot xbmc + playlista - lepši vmesnik, direktna izbira programov, ...). Problem dveh mrežnih kartic pa sem rešil ravno z nastavitvijo route tabele in sicer tako, da sem pobrisal default route za wlan kartico s pomočjo vrstice:

up route del default dev wlan1

v datoteki interfaces. Zdaj mi vse laufa kot namazano. Končna konfiguracija je sicer še korak dalje: wlan sem izključil (prepočasen prenos za predvajanje risank v dnevni sobi na WDTV). Priključil pa sem Digitus USB LAN vmesnik (ki ga je Ubuntu takoj prepoznal) in zdaj imam vse preko kabla.

V glavnem, to kar imam zdaj je najbližje mojemu sanjskemu setup-u. Manjka samo še timeshift za IPTV, tvheadend ne podpira nekaterih IPTV programov (recimo HTV) pa mogoče še kakšna malenkost.

Frenky ::

Mah, sem se matral v Ubuntu (zadnjem), pa mi nikakor ne uspe omogočiti strojnega pospeševanja dekodiranja videa na Ati HD 4600. Tako da mi 1080p ne delajo, posledično potem niti nisem xbmc sprobaval tukaj, ker hočem imeti vse na enem OS, ne bom restartal vsakič, ko bom hotel gledati ali mkv, ali iptv.
Ne vem zakaj mi to ne uspe. V win7 mi seveda dela bp. Tako da; ali bi mi kdo znal povedati, kako nastaviti da bi mi 1080p pravilno delali z mojo konfiguracijo, katere kodeke???, ali pa bom pač po svoje sprobal še xbmc poštimat v win7.

Frenky ::

Je komu uspelo, ali pa če ve, kako bi znotraj xbmc (win7) zagnal MulticastTV (za Siol IPTV).
V xbmc iptv ne dela zadovoljivo, spoh pa ne hd kanali. Bral sem da obstaja način, da znotraj xbmc recimo zaženeš eksterni program (recimo za video lahko uporabiš Media player Classic)... Pozna kdo način, da bi znotraj xbmc torej zagnal aplikacijo MulticastTV?

bimmer-mb ::

Frenky probaj openelec-pvr+tvheadend meni na ultri prav lepo vse deluje normalno. Pa za Siol uporabi mpeg2 listo, ker hitreje preklapla med kanali skoraj takoj, ko stisneš tipko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bimmer-mb ()

markostano ::

na obeh mrežnih karticah, vklopi DHCP, in med njima naredi most, pa ti bo delal internet in iptv. mogoče ti bo delalo tudi brez DHCP, če imaš internet preko rutarja in statičen IP. Meni tudi ni delal, zdej pa dela kot šus, na XBMC in VLC playerju!
lp Mare


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112916 (8584) Master_Yoda
»

HTPC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27855960 (32685) Netrunner
»

Raspberry PI in OpenElec (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6013318 (8067) Matija82
»

Xtreamer ULTRA (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16235545 (19091) TheHijacker
»

uPNP in Ubuntu Linux 10.0.4.1 oz. kateri program za streamanje

Oddelek: Zvok in slika
141807 (1631) opeter

Več podobnih tem