» »

TX-P42G20E in Internet

TX-P42G20E in Internet

alesn ::

Pozdravljeni!

Najprej naj povem, da nimam velik pojma o teh zadevah. Torej, kupil sem TV sprejemnik Panasonic TX-P42G20E. Kar se tiče gledanja TV zaenkrat nimam vprašanj.Sem pa želel videti kako se povezati na Internet preko TV-ja. Na USB port sem vtaknil brezžično mrežno kartico TP-link, vendar jo TV ne prepozna, na kartici pa tudi ni nobenega znaka, da je priklopljena (ne utripa lučka kot, vprimeru ko je vklopljena na PC). Kartico sem pred tem nastavil na PC-ju in internet dela brez težav.
Drugo vprašanje pa je ponovno povezano z USB. Na stari TV sem lahko slike pregledoval na TV direktno iz fotoaparata, tako da sem jo povezal s kablom (rumen in bel) Na tej TV tudi to ne dela. Poskusil sem tudi z USBjem prikopiti fotoaparat na TV, vendar tudi v tem primeru ne dela. Če slike skopiram na običajen USB pa dela brez težav.
Torej, kaj delam narobe ?
;)

Hvala.
Aleš

PaJo ::

Glede usb wlan kartice je verjetno težava v kompatibilnosti, verjetno Panasonic ne pozna te TP-link kartice. Poglej seznam kompatibilnih usb kartic, jaz mam drugače priklopljeno na kabel, kjer dela iz prve.
Kar se pa tiče gledanja slik direktno iz fotoaparata pa je zopet podobna fora, verjetno mu zopet nekaj ne paše ali pa nimaš izbranega pravilnega vhod, domnevam da si fotoaparat priklopil na s-video vhod. Jaz recimo imam Panasonic fotoaparat in deluje stvar perfektno preko hdmi kabla, celo lahko kar z daljincem upravljam fotoaparat, ko je priklopljen na tv.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

alesn ::

Hvala. Nisem vedel, da so TV tako občutljivi na opremo drugih proizvajalcev. Če bi vedel, bi kupil cenejšo TX-P42S20E in zraven še Extreamer, tako pa še ne vem kaj bi bilo najboljše za ne preveč denarja.
Kar se tič foroaparata, pa tud ne vem. Sem poskusil tudi Na sharpu LCD,preklopil na različne vhode in tudi ni ratalo. Nič, si bom moral čas.

Spajky ::

Finta, da ne prepozna wifi dongla je samo v tem, da ima firmware TV-ja vključen samo en driver za en chipset wifi ključka. In ponavadi ni to eden od bolj razširjenih chipsetov, ampak kaki levi, zato da preplačaš kompatibilni ključek ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Blindeye ::

Če smem vprašati... Kako si zadovoljen s to plazmo? A je slika v redu, kakšne težave?

alesn ::

He, tapravga si vprašal. Jaz sem zadovoljen, meni se zdi slika zelo lepa, tudi v primerjavi z drugimi Tv-ji. Se mi pa zdi, da je bolj kot v kvaliteti TV-ja, pomembna nastavitev parametrov (kontrant, brightnes....)in kvalitete TV signala. Sosed ima eno drago Sharpovo LCD (skor še 1x dražja od moje) pa mi slika ni čisto nič všeč, ker ti seka v oči, preveč žive (kričeče), nenaravne barve, preveč kontrasta.... Verjetno, če bi jo pravilno nastavil pa bi bila slika čisto v redu, mogoče tud boljša,saj je še 1x dražja. Jest jo imam na stavljeno na THX, pa so res zelo naravne barve.
Na kratko, jest sem jo kupil, ker so jo drugi hvalili in nisem zgrešil. Verjetno bi bil zadovoljen še kako drugo, npr. cenejšo S20.

kokica2000 ::

Tudi sam imam ta model televizorja in sem zelo zadovoljen. alesn, kar se tiče tvojih vprašanj, pa takole:
- Kompatibilna WiFi vmesnika sta Panasonicov Panasonic DY-WL10 in Netgearjev WNDA3100. Cenejši je Natgearjev
- Direkten priklop fotoaparat na tv pa odsvetujem. Slika preko navadnega kompozitnega video vhoda je bolj kot ne slaba, veliko lepše bodo slike, če boš vzel spominsko kartico iz fotoaparata in jo dal v tv (če gre za SD kartico, lahko direktno, sicer pa preko vmesnika).

alesn ::

Kokica, hvala. Si mi zelo pomagal.

radiatorboy ::

Je mogoče kdo od vas s tem TVjem že snemal na disk ? meni nikakor ne rata...

PaJo ::

Sicer nimam identičnega modela, imam GN23 (enak GW20 samo da srebrne barve in nekaj malnkosti zraven) in dela snemanje na zunanji disk brez težav. Malo je samo izbirčen pri usb ohišjih, neko poceni iz kitajske je našel, ni pa nanj hotel snemat, na WD MyBook pa snema čisto brez težav. Se pa zadnje dni ubadam s prenosom teh presnetih vsebin na pc. Panasonic namreč disk formatira v UFS (FreeBSD particijo) in to sem uspel prebrat na Win7 ampak sedaj je težava, ker noben od programov tega video formata ne zna odpret. Če ima kdo tukaj kakšno idejo se priporočam, končnica glavne datotek pa je .tts.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

alesn ::

Pa je prišlo že do prve težave na TV-ju. Že po dveh mesecih se mi je zapekel logo od ene TV postaje. Žena je na porodnišlkem dopustu in večinoma gleda 1 program, vsaj dokler jaz ne pridem domov. Na zgornjem levem delu ekrana se na svetli podlagi že kar močno opazi sledd loga. Sem kar presenečen, ker do tega naj ne bi več prihajalo-vsaj tako sem bral. Skrbi me, kaj bo čez nekaj časa, saj imajo nekaterei programi njihove logote kar velike. Tole je en velik minus za plazmatske TV-je, čeprav je pa slika res zakon.

clancy ::

Nevem, jaz sem enkrat na moji Panasonicovi plasmi, pozabil prižganega Xtreamerja. Skoraj cel dan je svetil tisti velik kričeče rdeč X logo na ekranu. Ko sem prišel nazaj se je tisti velik X lepo videl zapečen na ekranu. Ampak čez nekaj časa, mogoče čez nekaj ur, je znak izginil.
Mogoče je med tem časom, tudi pri tebi že logo izginil.
Si prvih 200 ur kaj ulavfaval plasmo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

ABX ::

alesn je izjavil:

Pa je prišlo že do prve težave na TV-ju. Že po dveh mesecih se mi je zapekel logo od ene TV postaje. Žena je na porodnišlkem dopustu in večinoma gleda 1 program, vsaj dokler jaz ne pridem domov. Na zgornjem levem delu ekrana se na svetli podlagi že kar močno opazi sledd loga. Sem kar presenečen, ker do tega naj ne bi več prihajalo-vsaj tako sem bral. Skrbi me, kaj bo čez nekaj časa, saj imajo nekaterei programi njihove logote kar velike. Tole je en velik minus za plazmatske TV-je, čeprav je pa slika res zakon.


Gre stran čez nekaj časa, ne skrbi.

Igram igre na isti plazmi in imam iste menije po par ur gor.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

alesn ::

Sem delal po navodilih, ki sem jih dobil na neki hrvaški recenziji. Sem pa opazil, da so na ekranu sledovi logotov najbolj gledanih TV programov, na obeh straneh TVja. Ne kaže, da bodo kar izginili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961174995 (399366) antonija
»

Kateri TV omogoča snemanje na USB ključek?

Oddelek: Zvok in slika
218420 (3845) OmegaBlue
»

Plazma Panasonic?

Oddelek: Kaj kupiti
122335 (1753) Primoz78
»

crt televizor, dvb-t in digi.tv: zaslon 4:3 vs. 16:9

Oddelek: Zvok in slika
302613 (2056) Nagi Bator
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973218 (67053) mamomu

Več podobnih tem