» »

Kateri TV omogoča snemanje na USB ključek?

Kateri TV omogoča snemanje na USB ključek?

Kitkat ::

Pozdravljeni!
Brskam po temah, pa ne najdem pravega odgovora, zato nova tema in bi prosil kakšen nasvet:
odkar so uvedli DVB-C in odkar se približuje DVB-T se ubadam z naslednjim vprašanjem: kako MPEG preusmeriti na disk, tak ali drugačen (ključek, DVD, HDD, karkoli). Tunerji z možnjstjo PVR so se zadnji mesec že pojavili (Denver za DVB-T, Optibox za DVB-C), toda ker kupujem novo TV, bi rad tako, ki to zna sama, brez dodatnih škatlic. Sprejem T in C signalov omogočajo skoraj vsi novi TV, ne nadjem pa nobenega, ki bi stream poslal na USB in ga tam shranil.
Vem, ena možnost je kupiti dva tunerja (ok ali pa samo za DVB-C) ter signal poslati kamor pač želiš, samo veliko enostavneje bi bilo v TV vtakniti ključek in snemati.
Lep pozdrav
Kitkat

TOP ::

To bi bilo lepo,če bi bilo,sam potle ne bi škatlic prodajali.Enkrat bo tudi to.

Realist ::

Kmalu pridejo nove Panasonicove plazme.

Modeli G20 in V20 in verjeto še kateri bo imel to funkcijo - recording to USB..


malo prebrskaj za specifikacije...-

Kitkat ::

Citiram: "To bi bilo lepo,če bi bilo,sam potle ne bi škatlic prodajali."

mislim da škatlice prodajajo za tiste, ki ne nameravajo kupit novega sprejemnika.
Sem pa prebrskal že kar nekaj specifikacij, pa nikjer nič ...splošno iskanje recimo "PVR, USB recording" po straneh proizvajalcev je pa itak brezupno.

Hvala za mnenja in odgovore!

Realist ::

Poglej

http://www.flatpanelshd.com/article.php...

To so pruhajajoči modeli, nekej marca pridejo.

G20 series
Panasonic G20

Panasonic G20

Picture Quality
# 600Hz Sub-field Drive
# Intelligent Frame Creation Pro
# Moving Picture Resolution 1080 Lines
# Infinite Black with Native Contrast 5,000,000:1
# THX(R) Certified Display
# V Real Pro 5
# 24p Smooth Film
# Super Resolution
# ISFccc
Networking
# VIERA CAST
# DLNA certified
# VIERA Image Viewer Photo, Video and Music
# VIERA Link

# USB for Wireless LAN Adaptor, Keyboard and HDD Recording
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

# VIERA Tools
# Game Mode
# PC Input
Sound
# V-Audio Surround
Eco
# Mercury and Lead Free Panel
# Long Panel Life, Up to 100,000 Hours
# Eco Mode

JurcaG ::

Hja moja plazma Panasonic sicer vehamentno celo v meniju oglašuje kako se da pregledovati filme in slike iz SD kartice, žal pa delajo samo slike :(
Nihče ne ve vsega, tudi jaz ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JurcaG ()

uros86 ::

Tale plasma Panasonic TX-P42G20E bi naj znala snemat na diske, in seveda tud brat iz USB ključekov!!!!
In seveda tale model, je že tud dobavljiv, cena ok. 1100EUR....

Kako pa je v resnici ti pa neznam povedat, še komaj sam nabavljam tv!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: uros86 ()

dj cotto ::

Izi ::

Sem si osebno ogledal in preizkusil kako je s tem snemanjem direkt iz televizorja na ključek ali zunanji disk in trenutno je Grundig najbolj napreden na tem področju.
Trenutno kot kaže snemajo TV program preko USB samo 2 televizorja, je pa po moje v tem prihodnost in čez kakšno leto jim bodo zagotovo sledili tudi drugi.
Trenutno sta to samo Grundig Fine Arts LED TV (LCD) in Panasonic TX-P42G20E (plazma).

Plazma Panasonic TX-P42G20E sicer snema na zunanji trdi disk ampak ga ne bi priporočil, ima toliko omejitev, da je joj.
Panasonic ne snema na USB ključke ampak samo na zunanje trde diske, ki morajo biti obvezno formatirani v FAT in imajo omejeno velikost particije. Kar posnameš ne dela nikjer drugje, niti na drugem enakem Panasonicu ne. Ves posneti material je zaščiten in zakodiran na vse mogoče načine, da ga je trenutno nemogoče videti kjerkoli drugje.
Najhuje pa je, da Panasonic TX-P42G20E preko USB samo snema predvajati pa ne zna prav ničesar. Za predvajanje uporablja samo SD kartice, kjer predvaja JPEG slike, MP3 muziko in DivX filme. Najbolj razširjen MKV kontejner Panasonic TX-P42G20E ne zna predvajati.
Najnovejši ponos Panasonica TX-P42G20E, torej:
- ne zna predvajati MKV
- predvaja samo iz SD kartic
- ne zna snemati na USB ključke
- kar posnameš na USB zunanji trdi disk ne moreš predvajati nikjer drugje

Pri Grundigu pa so precej bolj napredni. Tukaj pa lahko preko USB snemaš na vsako USB napravo, ki jo vtakneš vanj in tudi predvaja iz ključka ali zunanjega HD popolnoma vsak film v skoraj kakršnemkoli formatu.
Snema v formatu TS, in posneti material se da predvajati tudi na kateremkoli drugem Grundigovem televizorju v kolikor ne gre za zaklenjene programe. Če pa snemaš zaklenjene programe, ki rabijo kartico, pa teh ne moreš predvajati drugje, ker so posnetki še vedno zaklenjeni in vedno rabijo kartico za predvajanje. Timeshift pri gledanju TV programov tudi deluje, ampak je iz neznanega razloga omejen na samo 10 minut.
Ima pa Grundig Fine Arts LED TV eno drugo veliko pomanjkljivost, nima namreč LAN priklopa za povezavo TV v domače računalniško omrežje, da lahko predvajaš filme direkt iz kateregakoli računalnika priključenega v mrežo. Seveda potem tudi odpade gledanje filmčov iz YouTube in podobne internet zadeve. To je kar resna pomanjkljivost za današnji čas.

Trenutno na svetu sploh ne obstaja noben TV, ki bi imel prav vse potrebno. Snemanje preko USB, povezavo v domačo LAN mrežo, Internet, predvajanje vseh mogočih formatov preko USB, ...
Še kar čakamo na pravi TV :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

e-marko ::

Sam sem se pa že čisto ogrel za tole Panasonic plazmo potem pa videl omejitve glede snemanja in predvajanja. Drugod pa sem dobil informacije da zna predvajati tudi z usb ključka in ne samo sd kartic. Hm...

S priklopom na mrežo bi bil Grundig res idealen.

LP
...somebody, somewhere...

benx ::

Predvaja tudi iz usb ključka video, preverjeno.

gelendr ::

Kje je reža za USB saj mam nov PANA V50 pa dela le preko SD pa na DNLA povezavo kar pozabte nekoristno ...za zdaj

e-marko ::

Glede na odgovor bi sklepal, da se gre za TX-P42G20E in ne V serijo.

LP
...somebody, somewhere...

serafko ::

Jaz imam 50V20E, in snema na USB disk.
Me pa zanima, če je že kdo odkril, kako bi lahko posnetke videl tudi na računalniku, in pa če je komu uspelo preimenovati posnetek. Če nastaviš snemanje preko timerja, ali preko EPG, ni možnosti imenovanja. Ko se posname, določi ime glede na EPG informacijo (trenutni program). Ker se pri nas slabo držijo urnika, je to ime pogosto 'kar nekaj'. Tudi če bi želel kasneje preimenovati v media playerju, to ne gre. Če bi jih videl na računalniku, bi se to morda dalo.
LP.

Niko_ ::

Zdravo mene pa zanima če ima kdo izkušnje z Samsung LE32D550 in če ta omogoča snemanje na usb disk. Saj si nameravam v kratkem kupit nov lcd tv. Koliko gledam po internetu nisem nikjer zasledil da bi ta tv imel to funkcijo vendar pri mimovrste to navajajo da omogoča ta tv.
Link
Sedaj pa me zanima če ima kdo doma ta tv in če lahko potrdi ali je mogoče snemanje programov direktno na usb ali ne?

Lp Niko

mkonci ::

Niko,
tole snemanje na disk je tricky...
ravno danes sem moral ugotoviti, da je to po eni strani jeb... nateg!!!

Če dobiš signal preko TV antene, potem je ok in bo snemalo na USB-disk brez problem... pazi zdej, če pa imaš Siol, T2... in potem preko HDMI na TV pa pozabi na snemaje na disk - ne gre pa da se j...

nažalost...

RejZoR ::

Nekateri Grunding LCD-ji so tud imel to funkcijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Toros ::

Ko je že odprta ta podobna tema nebi odpiral nove razen če ne bo zanimanja.
Jaz bi zastavil vprašanja teme samo malo drugače in sicer:Kateri USB KLJUČEK omogoča snemanje na TV?
Preko funkcije DVR katero podpirajo nekateri novejši TVji.

gasdani112 ::

Mene pa zanima, če se že da kaj naredit, da bi lahko to kaj posnamem na USB iz GRUNDIG TV-ja predvajal tudi na računalniku. ker namreč iščem in iščem rešitev, da bi lahko to spravil normalno na comp. in tam tudi predvajal pa mi nikakor ne gre.

krebs11 ::

Kakšen datotečni sistem ključa pa je(FAT32,NTFS,EXT3,EXT2)? Jaz sem imel en DVB-T sprejemnik, ki je imel datotečni sistem EXT3, zato sem moral dobiti program, da sem lahko skopiral datoteke iz ključa na pc, zapis je bil pa *.ts, kar zna predvajat vlc. Eni snemajo tudi v *.trp.

gasdani112 ::

posneto je v (.ts) ko pa probam predvajat v VLC - ju pa ne dela, na televiziji pa normalno

OmegaBlue ::

Večina tv snema šifrirano, posnetki delajo samo na tv kjer si posnel.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TX-P42G20E in Internet

Oddelek: Zvok in slika
132738 (2357) alesn
»

crt televizor, dvb-t in digi.tv: zaslon 4:3 vs. 16:9

Oddelek: Zvok in slika
302622 (2065) Nagi Bator
»

Panasonic TX-P42GN23 problem s Conax za CI+Telemach

Oddelek: Zvok in slika
93404 (3167) frikihamster
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973378 (67213) mamomu
»

HD TV za SD IP TV?

Oddelek: Kaj kupiti
293392 (2837) gregor

Več podobnih tem