» »

Mesečne obresti na banki?

Mesečne obresti na banki?

boss-tech ::

Zanima me koliko so ponavadi mesečne obresti na banki? Zanima me recimo če imaš ene 10k€ na računu, koliko bi dobil potem na mesec od obresti?
http://tovornik.info

Gandalfar ::

http://www.probanka.si/informativni-izr...


Znesek depozita:10.000,00 EUR
Obrestna mera ob vezavi:1,10%
Znesek obresti:9,34 EUR
Privarčevano skupaj:10.009,34 EUR

Aston_11 ::

Za se zjokat na leto bi dobil enih 100 EUR.

VeronikaR ::

Cca 3% so letne obresti za polletno vezano vlogo, odvisno od banke. Torej bi dobil cca 25 evrov ali (celo precej)manj. Pri sedajšnjih obrestih se ne izplača, saj boš več vrednosti svojega časa vložil v vezavo, kot pa potem dobil ven.

Tilen ::

LON ti da 5% v kolikor vežeš za 36+ mesecev. To bi v treh letih pomenilo 1500 eur.

klik
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

;-) ::

Aston_11 je izjavil:

Za se zjokat na leto bi dobil enih 100 EUR.

To sploh ni res. Za 2.500€ sem dobil 60€ na leto obresti na vezano vlogo torej bi dobil okoli 240€ za 10.000 ?

dronyx ::

Edina prednost denarja na banki je ta, da ti ga nekoliko težje ukradejo. Zaslužil pa s tem ne boš čisto nič, ker je ponavadi inflacija višja od obresti.

gendale ::

nekje okoli vrednosti inflacije, zaslužil ne boš na ta način, kvečjemu minimalno izgubil

itak37 ::

Obresti na depozit so od nekje 2% do 4% letno, kar za vsoto 10k prinese od 200 do 400 EUR na leto, mesecno pa 20 do 40 EUR. Ko se odlocas ali vezati ali ne, premisli kaksne alternative imas. V primerjavi s tem, da pustis denar na TRR, kjer se skoraj ne obrestuje, so obresti depozita kar ugodne. Je pa depozit zelo varna nalozba, pri vseh drugih nalozbah z visjim donosom imas doloceno tveganje.

algo ::

boss-tech je izjavil:

Zanima me koliko so ponavadi mesečne obresti na banki? Zanima me recimo če imaš ene 10k€ na računu, koliko bi dobil potem na mesec od obresti?


Odpri varčevalni račun za mlade (če si star do 27 let) pri NLB in boš za ta znesek dobil okoli 5€ mesečnih obresti. Je pa tako, da ti denar gor leži in ga lahko kadarkoli dvigneš (edino od položitve mora preteči 1 teden) - po moje neprimerno bolje to kot pa da denar vezeš in potem ne moreš z njim razpolagati - dobil boš pa le malo več obresti.

Tilen ::

5EUR na mesec (60EUR) na leto je "malo" manj obresti od zgoraj naštetih primerov?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Yohan del Sud ::

Kaj pa isti primer od originatorja teme obratno? Isti znesek si pridem sposodit, to je. Me samo zanima koliko ima banka potem čistega, glede na to, da bi si, če bi bili vsi seveda pošteni in dodatno zavarovanje ne bi bilo potrebno, lahko posojali mimo teh povampirjenih posrednikov ...
www.strancar.com

Gandalfar ::

Vprasanje kako tvegan si ane :)

Yohan del Sud ::

Ja vem ja, ampak, če ne veš odgovora 1200% ni dosti :)

Ampak recimo, da sva oba poštena. Ti kot jemalec pač poveš svojo zgodbo: to pa to mi gre narobe ali to pa to rabim za pričetek biznisa. Seveda imaš zadaj dokumentirano resnico/poslovni načrt in da bodo šle zadeve na bolje. Kot dajalec zahtevaš nazaj kaj?
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

v kaksnem casovnem obdobju mislis vrnit .. 1 letu?

mgermo ::

Jst sem posodil 2k bratovem znancu na podlagi notarskega zapisa z 30% letno obrestno mero. Če bi bil večji denar v igri pa bi seveda zahteval tudi jamstvo - plomba na premičnino, nepremičnino.

amigo_no1 ::

30% letno ? Ni pri nas nek zakon, ki preprečuje oderuške obresti ?
btw, notarski zapis ti garantira samo to, da je kopija enaka originalu.

Tilen ::

Oderuška pogodba = čezmerno prikrajšanje + dodatek

Da lahko govorimo o oderuški pogodbi, mora obstajati očitno nesorazmerje med tem, kar ena stranka da ali stori, in koristjo, ki si jo od nasprotne stranke izgovori zase ali za koga tretjega (= čezmerno prikrajšanje), podana pa mora biti še katera od naslednjih okoliščin:
- izkoriščanje stiske ali težkega premoženjskega stanja sopogodbenika;
- izkoriščanje nezadostne izkušenosti ali lahkomiselnosti sopogodbenika;
- izkoriščanje odvisnosti sopogodbenika (npr. v odnosu delodajalec - delavec).

Oderuška pogodba je nična, z vsemi posledicami, ki jih zakon določa za ničnost - več o tem si lahko preberete tukaj - kliknite!

Pogodbenik, ki je oškodovan, lahko v 5 letih od sklenitve pogodbe pri sodišču zahteva zmanjšanje svojih pogodbenih obveznosti na pravičen znesek. Če je to mogoče, sodišče zahtevku ugodi in pogodba ostane v veljavi v spremenjeni obliki.

Pogodbenik, ki si zase izgovori nesorazmerno korist, lahko s tem stori tudi kaznivo dejanje oderuštva!

Nazaj na kazalo


Oderuške obresti

Poseben primer oderuške pogodbe so oderuške obresti. Šteje se, da gre za oderuške obresti, kadar je v pogodbi dogovorjena obrestna mera zamudnih ali pogodbenih obresti za več kot 50% višja od predpisane obrestne mere zamudnih obresti. Oderuške obresti pomenijo oderuško pogodbo in posledično ničnost.

A domneva oderuških obresti ni absolutna, saj lahko upnik dokaže, da ni izkoristil stiske ali težkega gmotnega stanja dolžnika, njegove nezadostne izkušenosti, lahkomiselnosti ali odvisnosti ali da korist, ki si jo je izgovoril zase ali za koga drugega, ni v očitnem nesorazmerju s tistim, kar je sam dal ali se zavezal dati ali storiti.

Domneva oderuških obresti ne velja gospodarkske pogodbe (pogodbe, ki jih sklepajo gospodarski subjekti med seboj).

http://www.pravozatelebane.com/pogodbe/...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kivi113 ::

Ne se vezat v evrih, raje se znebi evrov in kupi kaj oprijemljivega.

Napoveduje se printanje evra, in to iz ust ECB chairmana - kar pa ne pomeni nič drugega kot inflacijo in znižanje vrednosti evra.

Sam bi kupil srebro, ker sumim, da ga bo razgnalo, navzgor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722149142 (12200) kombinezon
»

Na Tusmobilu dobil račun za 1100eur! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13032008 (24870) 5er13
»

Kaj narediti s prihranki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11123381 (20089) M.B.
»

2012, konec sveta & nakup hiše

Oddelek: Loža
272218 (759) Okapi
»

Depozit

Oddelek: Loža
346769 (2288) Invictus

Več podobnih tem