» »

Depozit

Depozit

Gjurisic ::

Kam po najbolj ugoden depozit?

Vikking ::

Volksbank, hranilnica lon.

rasta ::

Najprej premisli, kaj bi sploh rad.
Ugodnost storitve je najbolj odvisna od namena varčevanja. Ne išči pa "modne" rešitve oz. sploh tebi bi svetoval, da se najprej izobrazi o domačih financah.

Gjurisic ::

Po čemu sklepaš,
da nimam pojma o financah?
Ne iščem nobene modne rešitve
se da kje dobit več od 5,60 za pol leta?

Zeberdee ::

5,6 procentov za pol leta? Na letni stopnji je to 11,51 na letni ravni...

Kje si to zasledil?

dragana ::

5,6% je letna obrestna mera pri vezavi na 6 mesecev. Take so obrestne mere npr. pri Raiffeisen bank.

IceIceBaby ::

Na Hypo sem zadnjič (cca 14 dni nazaj) dobil 5,555% za pol leta. Če se ne motim sem videl neko ponudbo za 5,75 v nekem "paketu". Tudi za pol leta, ampak se mi zdi, da moraš zraven še nekaj vlagat.

slawc ::

Da ne bo pomote, 5,55% je na letni ravni, vezavo pa morate imeti pol leta. Pri 10kEUR je po 181 dneh na računu ca. 275 EUR več od obresti in za 6 mesecev stroškov vodenja računa manj. :) Leto ima tam 365 dni.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Izi ::

Tole je samo senzacionalističen pamflet za privabljanje naivnih vlagateljev:
V Raiffeisen Banki vam do 31. oktobra ponujamo ugodno vezavo sredstev v domači valuti za obdobje šestih mesecev z letno fiksno obrestno mero do 5,60%.

Tukaj je pomembna besedica DO tik pred številko.
Pogoje, da izpolniš tisti DO in dosežeš celotnih 5,6% ni najti prav nikjer in jih skrbno skrivajo.
Moraš iti osebno na razgovor, kjer ti glede na vsoto in dosedanje poslovanje z njimi določijo obrestno mero. Tistih 5,6% boš dosegel samo če si njihova stalna stranka in če misliš za pol leta vezati najmanj 100.000 EUR, drugače lahko kar pozabiš na take obresti.

Uradno so od 1.11.2008 naprej v Raiffeisen Banki za vezavo na 181 dni naslednje obresti po katerih boš tudi ti obrestovan:
od 250 € do 5.000 € - 4,00 %
od 5.000,01 € do 20.000 € - 4,50 %
od 20.000,01 € do 50.000 € - 4,90 %
nad 50.000,01 € - 5,10 %

Torej če misliš vezat par 1000 € ti ne bodo dali več kot 4 % letne obresti za pol letno vezavo>:D

Večinoma so obresti vezane na vsoto, ki jo misliš prepustiti banki v upravljanje za naslednjega pol leta.

Nova Ljubljanska banka ima po novem fiksno obrestno mero ne glede na znesek, ki za 181 dni znaša 4,56 %, kar je več kot v Raiffeisen Banki za zneske manjše od 20.000 €

Drugje pa boš ko boš osebno podpisoval pogodbo ugotovil, da za 181 dni nudijo nekje med 4 in 5 % obresti.

Po moje so obresti kot ponavadi največje v Delavski hranilnici.
Niso vezane na vsoto, samo da je več kot 50 €:
* od 15 dni do 30 dni, obrestna mera 3,70 % nominalna,
* od 31 dni do 90 dni, obrestna mera 4,40 % nominalna,
* od 91 dni do 180 dni, obrestna mera 5,00 % nominalna,
* od 181 dni do 270 dni, obrestna mera 5,20 % nominalna,
* od 271 dni do 365 dni, obrestna mera 5,40 % nominalna.

Za 181 dni torej 5,2 %. Več po moje ne boš dobil nikjer.
Kolikor sem pregledal vse slovenske banke je to največ kar lahko dobiš če gre za kratkoročne depozite in za zneske manjše od 50.000 Eurov.
Za zneske večje od 50.000 Eurov pa se lahko v vsaki banki osebno pogajaš za višino obrestne mere ne glede na njihove objavljene obresti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Tr0n ::

Heh, ni vec vlaganja v delnice in sklade? Raje depoziti?

Izi ::

Hehehe, to je tudi meni padlo v oči.
A ni ravno pred kakšnim letom ko smo bili tik pred začetkom finančne krize GoranJurisic, na veliko vlagal v sklade, sedaj ko smo pa na dnu bi pa vlagal denar v depozit.
Bolj narobe ne bi mogel početi :O

Pred enim letom je bilo potrebno na veliko prodajati delnice in točke v skladih in nalagati denar v depozite.
Ta trenutek (sicer že en teden prepozno) pa je potrebno ves denar spet prenesti nazaj v delnice.
Če bi delal obratno bi si v enem letu pridelal 60 % izgubo :D

GoranJurisic, delnice se dvigujejo po par procentov NA DAN, ti pa boš deponiral za pol leta, da se ti bo kupček povečal za 2,5 %, medtem ko ti bo inflacija v tem času pobrala 5 % vrednosti.
Sem mislil, da si se v teh nekaj letih ko tukaj sprašuješ glede finančnih nasvetov že kaj naučil.

Zgleduj se po Warenu Buffetu, ki velja za enega najbolj uspešnih vlagateljev denarja na svetu in to že dolga desetletja. Je kar nekaj finančnih zlomov že dal skozi.
Če je on en teden nazaj vložil 5 milijonov dolarjev v delnice potem to pomeni, da smo ravno takrat dosegli dno in mu lahko tudi mali ljudje, ki vlagamo nekaj 1000 € brez skrbi sledimo.
Dno si verjetno že zamudil za kakšnih 10 %.


Lahko pa se seveda tudi motim :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Gjurisic ::

Pa kar se tiče depozitov
verjetno reklame precej vplivajo na mene?
Sem mogoče rekel, da bom vložil v depozit?
Ne vem ali dam 350 € v depozit in 350€ v PS živa
(tu imam že vloženih 265 €)
ali vse v depozit ali drobim vse v več vzajemcev?

Zeberdee ::

Govoriš o tisočih?

rasta ::

No, se je že našel en pameten troll (Izi). Mi je bilo že na začetku jasno, da je uvodno vprašanje preveč neumno zastavljeno.

Pavšalno podajanje nasvetov, kaj naj osebek GoranJurisic naredi s svojim denarjem, je popolnoma brezveze. Ne veste niti kako je do denarja prišel, kakšen del njegovega dohodka predstavlja, kakšne prihranke že ima in kako in kdaj bo ta denar porabil.
To so neki osnovni podatki, s katerimi se lahko gremo finančno svetovanje. Kar je dobro za vas, je morda popolnma neustrezno zame ali za GoranaJurisica.

Tako da prihranite svoje zlajnane mantre za kakšno drugo temo.

kihc ::

A ni bil eden 14 dni nazaj pameten da smo že dosegli dno? ;((
x

jrtjtejtt ::

Goran, čas za najugodnejši depozit si mislim da že sfalil. Kolikor jst vidim so banke dobro sklestile obr. mere, je logično ker je šel euribor konkretno dol. Tista 5,60 je bla na Krekovi kar ugodna (jaz sem odprl gotovinski račun za 5€, drugih stroškov ni), imam tudi mesečno izplačilo obresti.

Izi-nč ni blo skrivnosti glede te akcije. Jaz sem poslal mejl in so mi vse lepo razložl in povabl v najbližjo poslovalnico - prej sploh nisem bil komitent. En obisk je bil potreben za odprtje računa in potem naslednji dan še za podpis pogodbe. Vse BP.

Glede tvojih napovedi pa...zdele mam pavzo bom pol dopolnil.

edit: glede na napovedi gospodarske rasti, bi rekel da bo inflacija šla kar lepo dol (je tud že šla), tako da ne požira tako hitro obresti.
Da smo dosegli dno, zelo preroško...pravzaprav se je šele začel kazati vpliv krize na realni sektor. Tole ne bo šlo tako hitro nazaj gor kot ti praviš, sploh pa ne po par procentov na dan in to stalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

Gjurisic ::

Kar se tiče mene
naj še pada dokler si ne prišparam
vsaj kaka 2.000 € viška.
Je pa volksbank ponudil novo akcijo
od 13. novembra dalje in sicer 5,60% obrestna mera za 3 mesece?

Vikking ::

Obrestna mera ki jo podajajo vedno pomeni LETNA OBRESTNA MERA.

Pa saj si na njihovi strani izračunaš. Če boš vezal NAJMANJ za 91 dni potem boš imel letno obrestno mero po 5,6%.

Kupi delnice.

cekr ::

Dajte si že dopovedat, da banke postavljajo obrestno mero za eno leto in ne za kakšno drugo obdobje. Če vežeš za neko obdobje, se ti obresti preračunajo glede na letno stopnjo.
5,6% je trenutno kar vredu obrestna mera. Pozabi pa na to, da boš imel lahko 1% in več obresti na mesec, tako kot smo jih imeli v časih dinarja.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Gjurisic ::

5,6 po letni stopnji za 3 mesece je še vedno dosti.

cortez ::

Abanka Vipa

vezana vloga


znesek vezave: 15.000,00 EUR
doba varčevanja (v mesecih): 6

datum začetka: 20.11.2008
datum izteka: 20.5.2009

privarčevani znesek: 15.386,55 EUR
znesek obresti: 386,55 EUR

obrestna mera: 5,20 %

Gjurisic ::

K

Kaj menite o 5,60 pri volksbank banki za 3 mesece

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gjurisic ()

kixs ::

Kaj bi rad vedel?

Gjurisic ::

Pa se vam zdi kul ponudba?

kixs ::

To je dobra obrestna mera. Edino moras vedet, da je to na letni osnovi, kar je se vedno dobro.

Ce bi dal novembra noter, bi imel se nekaj obresti (cca 9€ pri 2.000€). Pri nizkih obrestih je pac dobro imeti cimvisji depozit, da se kaj pozna.

lp

urosbe ::

Z mesecem februarjem bodo pri marsikateri banki spustili obrestno mero. Zanima me, je kdo raziskoval trenutno stanje, kje imajo največjo obrestno mero za kratkoročno vezavo (npr. 31 dni z avtomatskim podaljševanjem)?

jrtjtejtt ::

Banka Celje: od 3,2 - 3,3%
NLB: 2,9%
SKB: 3,2%
Krekova: 2 - 2,4%
Volksbank: 3,5%

urosbe ::

Hm, potem je Hypo še vedno najugodnejši... 4,45% za 31 dni za znesek nad 5.000€ oz. 3,35% za znesek do 5.000€.

jrtjtejtt ::

Ja 4,45 za 31 dnevno vezavo je kr lepa OM. Če maš preveč dnarja, je to kr lepa opcija.

mojmir ::

4,45% je full visoka obrestna mera :). Sploh če primerjam z donosi v zadnjih dveh letih pri nekaterih vzajmemnih skladih, kjer so številke rdeče. Drugače so pa zanimiva varčevanja za podjetja. Malo sem brskal in videl, da imajo nekatere banke ugodne pogoje. Tako ima neka banka za svoje poslovne stranke, ki se odločijo za depozit skupaj s online banko posebno ponudbo (višje obrestne mere).

Hardstyle ::

Obujanje leto in pol stare teme ;((

amigo_no1 ::

Euribor je nizek kot že dolgo ne,
tako da ne sanjajte o +4% obrestni meri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Gjurisic ::

5-KA DEPOZIT
od Banke Koper
a mi ga lahko kdo razloži?
Mislim na obrstovanje?

jrtjtejtt ::

na prvi pogled zelo slabo....euribor je trenutno pri 1,7%

pri banki celje sem dobil 4,2% za 13 mesecev, tu je pa 2,5 let...

Invictus ::

Obresti na depozit so vedno na eno leto. Ne glede na dolžino trajanja varčevanja.

Če imaš več denarja, ki bi ga rad vezal za dlje časa, se splača iti od banke do banke in se malo pogajati za obresti. Sploh tuje banke so temu naklonjene. Slovenske precej manj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148038 (11096) kombinezon
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956628 (15381) Buggy
»

Varčevalni račun z najvišjo obrestno mero?

Oddelek: Loža
308471 (6630) Gjurisic
»

Kam naložiti večjo količino denarja

Oddelek: Loža
4921235 (19105) Spock83
»

Največje obresti na banki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
799468 (5779) Okapi

Več podobnih tem