» »

Prihaja nova razširitev WoW

Prihaja nova razširitev WoW

Nova rasa Worgen v WoW

Slo-Tech - Blizzard je včeraj razveselil vse goreče privržence svojega sveta Warcrafta z napovedjo, da nova razširitev igre World of Warcraft izide 7. decembra. Dodatek bo imel naslov Cataclysm. Na voljo bo na DVD-ju ali prek Blizzard Store za Windows XP in novejše ter Macintoshe s priporočeno maloprodajno ceno 35 evrov oziroma 70 dolarjev za zbirateljsko edicijo.

Razširitev prinaša novo najvišjo stopnjo 85 (level cap), nekaj novih con z visokimi stopnjami (high level zones), dve novi rasi (igrati bo možno tudi kot Goblins ali Worgen), več kombinacij v rasah in razredih, nadgradnjo cehov (guilds), nov poklic arheologa in še nekaj dodelav sveta, med drugim tudi starih, že obiskanih območij. Trenutno je dodatek v beta testiranju, kjer lahko sodelujete.

30 komentarjev

Mipe ::

Prepozno, vsaj zame. Moram pa priznati, da me vsaj malo mika...

hunter01 ::

Napako imate v prvi vrstici.

Na spletni strani piše:

WORLD OF WARCRAFT(R): CATACLYSM™ IN STORES STARTING DECEMBER 7

7. december ne 9. december :)

HighBane ::

hunter01 je izjavil:

Napako imate v prvi vrstici.

Na spletni strani piše:

WORLD OF WARCRAFT®: CATACLYSM™ IN STORES STARTING DECEMBER 7

7. december ne 9. december :)


To je zato da ne bodo vsi navalili v trgovine 7. -ga :)

DOOM_er ::

Ostajam na Stacraft II :8), če ne bo faks preveč zanemarjen
Robots will steal your job. But that's OK

ahac ::

Tiste dodelave sveta so kar big deal. Skoraj noben 1-60 zone ni ostal nedotaknjen, imajo sprememjen lvl range, spremenjen je quest flow, čisto novi questi so (da spadajo v aktualno zgodbo), mesta so porušena, nekatera območja poplavljena, itd...
To bodo dobil vsi, tudi tisti, ki ne bodo kupil expansiona.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

hunter01 ::

Torej sedaj, v bistvu za začetnike, ne bo več možno igrati tistega prvotnega wow-a?

Avtomatsko bodo padli v "nov" stari svet.

Skoraj škoda po eni strani, ker za začetnika je tudi tisto bilo super.

Good Guy ::

naj namesto butastih dodatkov naredijo nov grafični pogon..

ALT ::

wow spila veliko ljudi z slabsimi racunalniki, tako da sanjati nek top notch engine nima smisla.. sploh pa bi v raidu z velikim stevilom ljudi igra stekala tudi ljudem z high end masinami..

ahac ::

hunter01 je izjavil:

Torej sedaj, v bistvu za začetnike, ne bo več možno igrati tistega prvotnega wow-a?

Avtomatsko bodo padli v "nov" stari svet.

Skoraj škoda po eni strani, ker za začetnika je tudi tisto bilo super.


Izboljšano bo. Nekatera obmnočja bodo bolj spremenjena, druga manj. V bistvu bo cel svet narejen tako kot, da je minilo nekaj let od starega.

Recimo human bo še vedno začel tako kot zdaj, ampak nekateri questi bodo mal drugačni, nekatere stvari spremenjene. Elwynn Forest mislim, da bo ostal dost podoben kot je, ampak Westfall bo pa bolj spremenjen. Že tisti questi z Blanchi so čisto drugačni in od tam naprej gre vse drugače.

Če pogledaš primerjavo starih kart z novimi se lepo vidi, kjer bodo večje spremembe:
http://www.wowwiki.com/Cataclysm_map_co...
V bistvu so najbolj predelal slabša stara območja. :)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zmajc ::

Too little, too late.

nodrim ::

Zmajc je izjavil:

Too little, too late.


aha, in kam drugam se selijo vsi ti in novi igralci?

Mipe ::

Odrasli smo. :8)

darksamurai ::

Good Guy je izjavil:

naj namesto butastih dodatkov naredijo nov grafični pogon..


Ni čudno, da je za 90% novih igric še praznega DVDja škoda. Standard za nove igre je kičasto svetleča grafika, neizvirna in nedodelana zgodba in katastrofalna "arkadna" igralnost. Za slabo prodajo takšnega zanič štancanja so pa seveda krivi pirati.

Glede na to, kako uspešen je WOW, je večini teh igralcev od same grafike veliko bolj pomembna igralnost in izvirnost (zanimivost) questov... Na srečo nas še vedno veliko ljudi igre igra in ne gleda.

ahac ::

Mipe je izjavil:

Odrasli smo. :8)

Aja.... ker pred 5 leti so bli tud tisti 50 letni tipi, z katerimi sem igral, še mladoletni. :P


btw.
Kater drug MMO je izšel približno takrat kot WoW (in se je pričakoval, da bo bolj uspešen)?
Everquest 2.
Zdaj je "free to play".
Enako je šel zdaj f2p tudi (malo mlajši) LotRO.

WoW pa masovno prenavlja stara območja, queste, classe, guilde, ... da bo ostal aktualen.
Cataclysm bo tudi dost več uporabljal phasing (spreminjanje sveta okrog igralca), prinesel nov sistem za raidanje, nov sistem za točkovanje pvp, itd. To so dost velike spremembe za 6 let star špil. Blizzard ni zaspal...

WoW pa itak nikol ni poskušal imet najboljše grafike in se mu tudi že pozna, da je star... pa ima vseeno veliko ljudi probleme, ker so mesta preveč polna likov. Ampak bodo pa zdaj zelo izboljšal izgled vode in razne efekte. Novi liki in itemi imajo tudi bolj natančne teksture kot stari:

Thrall pred Cataclysm


Thrall po Cataclysm


Take stvari morajo bit počasna evolucija. Sej je Star Wars Galaxies probal naenkrat naredit velike spremembe pa smo vidl, kam jih je to pripeljalo...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

glistovje ::

bedn špil, kr ni pk-janja. da sam tepš vse okrog sebe, ter druge igralce kokr ti paše. pve - carebear - špil. :D psihiči

[D]emon ::

Nej mi en prevede kaj zaboga je glistovje napisal.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

FireSnake ::

PK je mogoče player kill, ne vem ... jaz bi tudi imel podnapise.
Je pa rahlo žalostno, da nekdo spaca skup tako skrpucalo od pisanja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zmajc ::

nodrim je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Too little, too late.


aha, in kam drugam se selijo vsi ti in novi igralci?


v RL ;) ?

Aljaz1980 ::

Nej mi en prevede kaj zaboga je glistovje napisal.

Moti ga, da ne moreš zaklati svojega faction-a, če ti ta najeda:))

mtosev ::

to so izdali samo zato da vam denar poberejo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

velky ::

Seveda so. Samo bom za ta dnar dobil res dobro igro.

Zero0ne ::

Medtem pa Activision-Blizzard pridno zbira zasebne podatke milijonov ljudi in dela z njimi bog ve kaj, rutinsko briše po par 100 plačujočih accountov na mesec (po njihovih trditvah zaradi "hackanja", in uporablja isti sistem plačil, kot razpečevalci drog. Uporabniki WoW niso igralci, ampak žrtve.
uname -o

PARTyZAN ::

Zeroone: brez zamere, ampak folk ki je že bral tvoje ostale poste, te ne jemlje več resno. Mogoče bi bil zate boljši kakšen portal v stilu paranoja.si, ali pa mogoče zarota.si? AFAIK tudi WOW klienta za Linux ni, tako da sploh nimaš pravice komentirat igre.

Drugače pa, WoW mi nikoli ni bil všeč, sem pa igral že ogromno ostalih MMOjev, ki so po mojem mnenju boljši. Večina plačljivih ima enak enak sistem plačevanja in "bannanja" abuserjev. Od kod si potegnil primerjavo z razpečevanjem droge mi ni jasno, ampak whatever.

[D]emon ::

Aljaz1980 je izjavil:

Nej mi en prevede kaj zaboga je glistovje napisal.

Moti ga, da ne moreš zaklati svojega faction-a, če ti ta najeda:))


Ce ti tvoj faction najeda ... hja, si malo napacno izbral. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nodrim ::

Kaj se vedno začnejo oglašat ljudje, ki sploh ne igrajo igre, niti jih ne zanima?

Če se hočete pogovarjat o problemih MMO-jev in podobnih debatah, si naredite svojo temo in tam razpredajte. Tukaj se gre o novostih v tej razširitvi.

sash69 ::

[D]emon je izjavil:

Aljaz1980 je izjavil:

Nej mi en prevede kaj zaboga je glistovje napisal.

Moti ga, da ne moreš zaklati svojega faction-a, če ti ta najeda:))


Ce ti tvoj faction najeda ... hja, si malo napacno izbral. :)


Zato pa je /ignore funkcija. :)

hidetr ::

OMG komaj čakam, kdo kaj ve kdaj bo 4.0.1 live?

Vsem tistim, ki pravite, da wow sux in da je škoda 15EUR na mesec lahko rečem samo L2P good games.

ko bom enkrat očka (če bom) bom zelo vesel, če bo moj sin špilal wow, namesto hodil po lokalih in prodajal drogo po ulici ali pa nabijal kos usnja gor in dol v božjo mater, tepel soigralce po riti in govoril, da igra "zelo moško igro" nogomet.

Poleg stikov z ljudmi z vsega sveta, se tudi znanje angleščine lepo zvišuje z igranjem wow-a. Kolega je bil praktično nepismen za angleški jezik, po dveh letih wowa, pa se lahko ob kavi mirno pogovarjava v angleščini.

Mipe ::

Samo ne pozabi, da se ta tvoj neobstoječi sinek mora tudi gibati, sicer bo ratal zavaljen, sključen itd. in lahko pozabiš na vnučke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

[D]emon ::

hidetr je izjavil:


*snip*
Poleg stikov z ljudmi z vsega sveta, se tudi znanje angleščine lepo zvišuje z igranjem wow-a. Kolega je bil praktično nepismen za angleški jezik, po dveh letih wowa, pa se lahko ob kavi mirno pogovarjava v angleščini.


Aha, dva slovenska WoW igralca se ob kavi pogovarjata v anglescini, kjer seveda opletata z WoW slangom. :P
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mipe ::

Barrens chat sredi Tromostovja!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World Of Warcraft (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Igre
1534216142 (6563) oo7
»

The Elder Scrolls Online (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Igre
763142463 (9270) oo7
»

Igre ki lahko zrušijo vladavino World of Warcrafta

Oddelek: Igre
416020 (2170) Dpool
»

Izšla nova razširitev za WoW

Oddelek: Novice / Igre
63007 (2290) methodmen
»

Blizzard odšteva (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
7010053 (6535) JutriPS3

Več podobnih tem