» »

Trebušne mišice + odstranitev maščobe na trebuhu

Trebušne mišice + odstranitev maščobe na trebuhu

kitara8 ::

a ima kdo dober recept da se znebiš maščobe iz trebuha.

priporočljivi so tudi kakšni dobri nasveti za vadbo pa tudi za pravilno prehrano.

genesiss ::

Gibaj se vsak dan, vsaj eno uro - puls nekje 70% maksimalnega. Jej večkrat na dan (5-krat), minimalno maščob (poglej si piramido). Ne moreš pa hujšanje omejiti samo na eno področje - telo bo pobralo tam kjer bo hotelo.
IN VZTRAJAJ! Rezultatov po parih mesecih mogoce ne bo, vseeno vztrajaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

IgorM ::

Preveč ozko razmišljal, maščobo imaš po celem telesu, samo te zgleda okoli trebuha najbolj moti. genesiss ti je vse povedal za osnovo, dvigni rit pa se spravi v akcijo, zelo priporočam vsaj mesec osebnega treberja in to takega da te bo "bincal v rit" pa ti bo nadaljevanje veliko lažje.
Seveda pa je vprašanje ali si tega resnično želiš?

Izy ::

No znano je, da če utrdiš mišice, da maščobo bolj porabljaš, če ustrezno zmanjšaš vnos kalorij (ki pa ne sme biti nižji od 10-20% dnevne potrebe glede na BMI), v vsakem primeru je pa 70% pulza za izgorevanje mašćob preveč - to je kardiovaja, maščobe se najboljše kurijo pri 50-60% max.

tattoo ::

Odmisli tetstenine, riž, beli kruh, da o kakih picah in hamburgerjih ne govorimo. Če že ne moreš brez sladkarij/slanega si omisli samo eno stvar, npr. čips in še to v zelo majhnih količinah. Veliko telovadi, trebušnjaki, vpiši v youtube pilates, npr. .

kitara8 ::

sedaj delam po 50 trebušnjakov in 50 sklec in 50 hrbtnih na dan nič posebnih tehnik, klasika. in obične gimnastične vaje + raztezne. a to zadošča če poleg še tečem enih 30-40 min na dan in popravim prehrano.

aja no ne delam čisti vsak dan ene 5 dni v tednu

imagodei ::

Brez ustrezne prehrane ne bo nič. Če treniraš, mišice sicer dobiš, ostanejo pa pokrite s plastjo maščobe. Skrajni primer tega so Sumo borci. Ti ljudje so načeloma resno mišičasti, ampak od tega se nič ne vidi.
- Hoc est qui sumus -

kitara8 ::

se pravi ne več cukra pa kruha pa tega.

aja še to do zdej nism zajtrkovov. to tut najbrž ni dobro.

kaj pa je najboljš jest za zajtrk pa kaj za kosilo pa kaj za večerjo??
a bolš cukre kar že jih poješ zjutrej a zvečer??

xteakwondox ::

za zajtrk jej kosmiče z mlekom al pa jogurtom=)

kitara8 ::

xteakwondox je izjavil:

za zajtrk jej kosmiče z mlekom al pa jogurtom=)

oki bom, a je bolj muisli a kaj je že tist al bolš kšne polnozrnate otroške

xteakwondox ::

musli pa tudi ostale so vredu drugače pa čim več beljakovin in čim majn hidratov če jih že ješ jih jej zjutraj in nikoli zvečir s tem boš najbolje in najhitreje prišel do najboljših rezultatov;)

švrk ::

@ncop1
sedaj delam po 50 trebušnjakov in 50 sklec in 50 hrbtnih na dan nič posebnih tehnik, klasika. in obične gimnastične vaje + raztezne. a to zadošča če poleg še tečem enih 30-40 min na dan in popravim prehrano.

Če prej nisi nič od tega počel, potem bo to več kot dovolj in to brez da bi popravljal prehrano. Ješ lahko kot prej in delaj vsaki dan kot si napisal.
Po kakem mesecu-dveh bodo vidni prvi rezultati. Seveda, če se boš izogibal hidratom boš hitreje napredoval samo to IMHO ni najbolj zdravo. Predvsem pa naj se ti ne mudi, ena kilca na teden bo kar vredu.

kitara8 ::

jah to delam zdaj že pol leta kokr sem reku po 50 vsako stvar, samo nič ni bolje, res je da lažje šopam sklece, samo na trebuhu pa nič ne vidim.

aja pozabu sm povedat, zdej me mate vsi za debeluha;), jaz mam 70 kil in 180cm dokaj suh sem ampak mam pa bauh ki se ga hočem znebit:)

Daren ::

ncop1: Maxxximum forum.

Geeki nimajo pojma o tem. Dokazi

genesiss je izjavil:

minimalno maščob (poglej si piramido)


švrk je izjavil:


Če prej nisi nič od tega počel, potem bo to več kot dovolj in to brez da bi popravljal prehrano. Ješ lahko kot prej in delaj vsaki dan kot si napisal.


Prehrana je temelj. Vrži stran sladkor, kruh (vbistvu vse izdelke iz moke) in rastlinska olja.

ZaphodBB ::

Žal te moram razočarat...

Če hočeš met kocke na trebuhu je edini način, da telesno maščobo spraviš pod 10% (na oko bi reku da 5-8% je sweetspot).

Kar pomen, da nobena količina vaj za trebuh ne bo nucala dokler ne boš shujšal. Pika.

Kocke nimajo nobene veze z velikostjo in močjo mišic - temveč zgolj z % telesne maščobe. Tako.

Avenger ::

^^^^^Ja, tud jaz sem se mislil spotaknit ob "minimalno maščob" ampak se mi zdi, da si folk pod tem predstavlja - skenslanje pic, slanine in masti z ocvirki, tko da, eh, whatever. Sicer pa btw, sem nekje bral, da so koristne tudi nasičene maščobe, ampak moraš menda zelo dobro ujet ravnotežje, pa se mi ne da še s tem.

Ncop: Misliš trebuh v smislu maščobnih oblog v predelu trebuha, ali napihnjen trebuh? Če so maščobne obloge, enostavno pomeni, da tvoji geni narekujejo tak način skladiščenja maščob - najprej pod kožo okoli trebuha (in del seveda v trebušni votlini). Če bi se zredil, bi bolj ali manj proporcionalno dobival maščobo povsod, največ pa na trebuhu. Običajna strategija pri tvoji teži je pridobit mišično maso, nato pa izgubljat maščobo, tako boš imel na koncu recimo spet 70 kil (če si toliko želiš), ampak namesto 20% maščobe je boš imel 10% in nič trebuha.

tattoo je izjavil:

Če že ne moreš brez sladkarij/slanega si omisli samo eno stvar, npr. čips in še to v zelo majhnih količinah.


Sej nismo otroci.. zakaj ne bi mogel človek preživet brez sladkarij/slanega??? Pa da se potem samo dražiš z "majhnimi količinami"?? O čipsu ni za govorit, sladkarije so pa nepotrebne, razvada.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

oemdzi ::

Izy je izjavil:

No znano je, da če utrdiš mišice, da maščobo bolj porabljaš, če ustrezno zmanjšaš vnos kalorij (ki pa ne sme biti nižji od 10-20% dnevne potrebe glede na BMI), v vsakem primeru je pa 70% pulza za izgorevanje mašćob preveč - to je kardiovaja, maščobe se najboljše kurijo pri 50-60% max.

Emm odvisno kaj razumeš kot "najboljše", pri do 60% se kurijo (če gledamo razmerje) najbolj maščobe, seveda se pa pri 70% pokuri veliko več maščob, vendar je tudi res da se zraven še rahlo pokuri kaj drugega.

Drugače je odvisno od posameznika kam se mu shranjuje odvečna maščoba, vendar je splošno znano da se moškim najraje v trebuh in od tam tudi na žalost izgine čisto na koncu tako da je treba bit vstrajen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Blinder ::

liposukcija :|
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Daren ::

Avenger: Ni ti treba loviti ravnotežja.

kitara8 ::

no danes sem ustal zjutraj ob petih in šu tečt (joj kolk je blo mraz) tega nam več ponovil vsaj sedaj pozimi ne. Jedel sem polnozrnate kosmiče fitness, maličal, kosil mogoče malo premastno, in še drugič malical (sadje).

sedaj grem telovadit.

od zdaj bom rajši zvečer tekel. Samo baje je zjutraj bolš, sam kaj če človek ne more zjutraj.

se pravi najbolje da čimbolj znižam maščobe pa cuker v jedi kajne.
pusta zelenjava, kuhan krompir, piščanc :'(

genesiss ::

Ok, zdaj pretiravati ni treba s takšnimi urami - te bo prej minilo kot boš sploh konkretno začel ,>

marnit ::

Tek 5am je res mal huda, to še vojska nima hehe. Je pa res, da je jutranji tek boljši kot popoldanski - ampak, zagotovo je tudi popoldanski tek boljše kot nič teka!

Glede cukra/maščob. Tega ne omejevat na čisto nulo. Predlagam, da si pogeldaš kakšen jedilnik po internetu, če gre za forum imaš potem tudi komentarje drugih pod dotičnim jedilnikom. Morš tudi razlikovati med pridobivanjem mase in definicijo. Informacij ima interent dovolj, predlagam, da nardiš en research, ker zadev je veliko.

Steinkauz ::

imagodei je izjavil:

Brez ustrezne prehrane ne bo nič. Če treniraš, mišice sicer dobiš, ostanejo pa pokrite s plastjo maščobe. Skrajni primer tega so Sumo borci. Ti ljudje so načeloma resno mišičasti, ampak od tega se nič ne vidi.


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

gendale ::

evo če hočeš izgubit maščobo, oceni koliko kalorij rabiš na dan in pojej nekje 500 manj od tega, nekje tvoja teža brez maščobe x2 beljakovin (se pravi če maš 100kg in 20% maščobe je to 160g beljakovin), ostalo pokriješ z oh in m
recimo ena možnost je oh okoli treninga drugače pa maščobe, ena da oh v prvi polovici dneva, m v drugi... najdi si eno, ki ti paše
obstajajo tud kake bolj ekstremne variante, recimo oh samo vsak teden 1x, ampak tega pomoje ne rabiš, vsaj ne za začetek
kar se vaj tiče bi blo idealno, da delaš uteži + kardio, po možnosti kak program za celo telo

ampak bodimo pošteni, napisal si da maš 1,8m 70kg in trebuh, se pravi okrog 20% maščobe
da vidiš trebušne mišice moraš met nekje 10% maščobe
ko prideš do 10% boš mel nekje 1.8 in 60kg in boš zgledu kot da si prišel iz taborišča
bolje bi ti blo, če bi najprej povečal mišično maso (se pravi da prideš nekje na 1,8 in 90kg 25% maščobe (oziroma manj, če ti rata)) in šele potem zmanjšaš odstotek maščobe in prideš na nekje 1,8m 75kg pri 10% maščobe, kar bo pa zgledalo veliko lepše

@Steinkauz, temu se na obeh slikah vidi da je mišičat
just saying

noraguta ::

manjžri preparat je najbolš
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

fraising ::

Jaz ti priporočam da vedno izhajaj iz osnov. To pomeni puste vire B, nepredelane OH, nenasičene M.
Imej nekje 45% OH 25% B 30%M ( vsaj meni se tako najbolje obnese)...

Še ena pripomba na zgorni odgovor... Z rižom, testeninami in tako dalje ni nič narobe če veš kdaj, koliko in zakaj jih vnašaš.

kitara8 ::

gendale je izjavil:

evo če hočeš izgubit maščobo, oceni koliko kalorij rabiš na dan in pojej nekje 500 manj od tega, nekje tvoja teža brez maščobe x2 beljakovin (se pravi če maš 100kg in 20% maščobe je to 160g beljakovin), ostalo pokriješ z oh in m
recimo ena možnost je oh okoli treninga drugače pa maščobe, ena da oh v prvi polovici dneva, m v drugi... najdi si eno, ki ti paše
obstajajo tud kake bolj ekstremne variante, recimo oh samo vsak teden 1x, ampak tega pomoje ne rabiš, vsaj ne za začetek
kar se vaj tiče bi blo idealno, da delaš uteži + kardio, po možnosti kak program za celo telo

ampak bodimo pošteni, napisal si da maš 1,8m 70kg in trebuh, se pravi okrog 20% maščobe
da vidiš trebušne mišice moraš met nekje 10% maščobe
ko prideš do 10% boš mel nekje 1.8 in 60kg in boš zgledu kot da si prišel iz taborišča
bolje bi ti blo, če bi najprej povečal mišično maso (se pravi da prideš nekje na 1,8 in 90kg 25% maščobe (oziroma manj, če ti rata)) in šele potem zmanjšaš odstotek maščobe in prideš na nekje 1,8m 75kg pri 10% maščobe, kar bo pa zgledalo veliko lepše

@Steinkauz, temu se na obeh slikah vidi da je mišičat
just saying

kaj pa če delam pač oboje hkrati... a ne gre da bi hkrati hujšal in delal mišično maso?

imagodei ::

Za vse resne potrebe - NE. Za amatersko rekreativne zadeve, se pa deloma da, čeprav se bo zdaj oglasila truma raznih bodybuilderjev, ki me bo napadla, da nimam pojma. Ampak vztrajam, da se do določene mere pri čisto amaterski vadbi da. Kakor hitro pridobiš mišice, ti le-te porabljajo več kalorij.

Seveda moraš vedet dve zadevi: lahko ob pridobivanju mišic hujšaš v smislu izgubljanja telesne maščobe (na povsem amaterski ravni), ne pa v smislu izgubljanja telesne teže. Mišice so težje od maščobe in zato ne boš postal lažji.

Druga reč je ta, da kakor hitro hočeš doseči malce bolj vidne rezultate (da pride do izraza definicija mišic), formula hkratnega hujšanja in pridobivanja mišične mase odpade. Torej, formula deluje, če ti gre za eno splošno spremembo razmerja maščobe in mišic, da se znebiš (pivskega) vampa in dobiš malo bolj raven trebuh. Da bi se ti pa videl sixpack, pa ne bo šlo s hkratnim hujšanjem in pridobivanjem mišic.
- Hoc est qui sumus -

gendale ::

kitara8 je izjavil:


kaj pa če delam pač oboje hkrati... a ne gre da bi hkrati hujšal in delal mišično maso?

bolj ne kot ja
kot začetnik sigurno lahko hkrati izgubiš nekaj maščobe in pridobil nekaj mišične mase
prav tako je to do neke mere možno z izvrstno genetiko (tega verjetno nimaš, če ne bi imel teh problemov)
tretja možnost je pa uporaba določenih hormonskih preparatov, samo imam občutek da nimaš namena tega počet

ampak v vseh treh primerih še vedno velja, da boš veliko hitreje in lažje (=predvsem manj kompliciranja pri hrani) dosegel svoj cilj, če ne poskušaš hkrati dobivati mišice in izgubljati maščobo

kitara8 ::

gendale je izjavil:

kitara8 je izjavil:


kaj pa če delam pač oboje hkrati... a ne gre da bi hkrati hujšal in delal mišično maso?

bolj ne kot ja
kot začetnik sigurno lahko hkrati izgubiš nekaj maščobe in pridobil nekaj mišične mase
prav tako je to do neke mere možno z izvrstno genetiko (tega verjetno nimaš, če ne bi imel teh problemov)
tretja možnost je pa uporaba določenih hormonskih preparatov, samo imam občutek da nimaš namena tega počet

ampak v vseh treh primerih še vedno velja, da boš veliko hitreje in lažje (=predvsem manj kompliciranja pri hrani) dosegel svoj cilj, če ne poskušaš hkrati dobivati mišice in izgubljati maščobo



ok potem pa vsako stvar posebej.

ja kemija definitivno odpade.

Daren ::

Prijatelj moj resno, maxximum forum, vzemi si dve uri in si preberi članke na osnovni strani, ker vidim, da ti zadeva ni čisto jasna (s čimer ni nič narobe vsi se vseskozi učimo, samo zapravljati čas na nekih polnasvetih, ko imaš vse odgovore na dosegu roke ...)

Veliko sreče pri tvoji misiji.

kitara8 ::

Daren je izjavil:

Prijatelj moj resno, maxximum forum, vzemi si dve uri in si preberi članke na osnovni strani, ker vidim, da ti zadeva ni čisto jasna (s čimer ni nič narobe vsi se vseskozi učimo, samo zapravljati čas na nekih polnasvetih, ko imaš vse odgovore na dosegu roke ...)

Veliko sreče pri tvoji misiji.

prov grem gladat hvala za nasvet

strictom ::

sedaj delam po 50 trebušnjakov in 50 sklec in 50 hrbtnih na dan nič posebnih tehnik, klasika. in obične gimnastične vaje + raztezne. a to zadošča če poleg še tečem enih 30-40 min na dan in popravim prehrano.

Recept za zgubljanje maščobe. S poudarkom na prehrani in kardio vajami (tek, kolo, etc.)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Avenger ::

Sladkor, beli ali rjavi, naj bo na nuli. Ni razloga, da bi ga uporabljal.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

xteakwondox ::

glede tega da narediš 50 sklec in 50 trebušnih bi ti priporočal da to stopnjuješ do 200 seveda več serijir ne kar naenkrat 200=)=)

kitara8 ::

evo v tem času od mojega zadnjega posta sem redno treniral, malo sem tudi pazil na prehrano.

Napredek:

bicepsa na vsaki roki pridobil ~1cm
špeh iz trebuha se je zmanjšal malo bolje se vidi sixpacke
triceps se ni prav občutno povečal...

uglaunm z rezultati nisem preveč zadovoljen, any ideas?
stopnjeval sem do 100sklec 150trebusnih 100 hrbtnih

aja pa mase sm pridobu ~4kg

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()

noraguta ::

ma kva vem , za vamp mau slabš ješ. zdele sem nekje na 70 pr 176. pol pa niha do ene dve gor al pa 4 dol. Vamp gre pa bl gor po kakih špehih in podobnem , sam če ne ješ pa delat ne morš. z rastlincem pa posušeno sirtoko živet je pa tud ena žalost. Pa še švoh si.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

gendale ::

napredek je tak kot je vložen trud

sej smo ti že na začetku povedali, da če boš malo pazil na prehrano in malo delal sklece boš mel tud mali napredek
za orenk spremembo je treba več truda
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Avenger ::

Ma če si še pridobil maso, je šlo očitno neki zlo narobe. RTFM, resno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

kitara8 ::

preveč cukra mogoč

kitewing ::

Moj decembrsko-januarski projekt je bil zmanjšanje telesne teže. V dveh mesecih sem izgubil malo več kot 20kg. Prvi mesec sem popolnoma brisal iz jedilnika vse oglikove hidrate in zmanjšal obroke. Najmanj 5x na teden v fitnes in najman 3x na teden na bližnji hrib. V decembru sem izubil 15kg, v januarju pa še malo več kot 5kg.
Dnevno sem porabil na treningu od 1000 do 3000kcal (merjeno s Polarjem). S treningom nisem izgubil samo maščobe, ampak sem pridobil tudi nekaj mišične mase. OwnIndex (VO2MAX) sem izboljšal v dveh mesecih za 8 točk.

PINki ::

Pomoje prehitro izgubljaš kilograme. V takem primeru se koža sproti ne zateguje in ostane povešena. Preveč na hard si si zadal dieto IMO.

Avenger ::

kitewing je izjavil:

sem popolnoma brisal iz jedilnika vse oglikove hidrate IN zmanjšal obroke.Najmanj 5x na teden v fitnes in najman 3x na teden na bližnji hrib. V decembru sem izubil 15kg, v januarju pa še malo več kot 5kg.

S treningom nisem izgubil samo maščobe, ampak sem pridobil tudi nekaj mišične mase.


Ne.

Če ti je to uspelo, si fenomen. Prvovrsten fenomen. Res da je možno ob porabljanju maščob pridobivati mišično maso, vendar to pomeni, da mora biti poleg fizioloških pogojev, torej starost, hormonsko ravnovesje itd. tudi profesionalen nadzor treninga, prehrane in striktno upoštevanje vseh navodil.

Čisto običajno pa je, da v fazi definicije računaš na neko majhno izgubo mišične mase, ali največ na ohranitev. In na dieto ne greš tako da od danes na jutri skenslaš OH, ampak jih režeš postopoma. Izguba telesne maščobe 15kg v enem mesecu je tudi fenomenalna, tukaj pa sumim na to, da je šlo "dol" nekaj kg zaradi bolj praznega črevesja, lahko tudi izgube vode, tako da si realno lahko izgubil 10kg maščobe. In ne verjamem, da si pridobil mišice, sploh pa ne vem kako si to izmeril. Nisi povedal koliko si visok, star in kolikšna je bila teža na začetku.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

noraguta ::

jah eni hodjo tud na speed da se masti znebjio , sam kaka "zdrava" varijanta to glih ni. maš pa tud še druge sorte krmila sam ... če je laufu u hrib neki pozitivnega je. nakonc je pa še vedno važno , da dosežeš samo rekurzivno všečnost.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kitewing ::

Na začetku gre teža zelo hitro dol, saj zaradi prekomerne teže porabiš veliko kalorij. Začel sem pri 111kg /185cm sedaj jih imam po 3 mesecih 88kg, s tem da zadnji mesec nisem več na dieti, ampak se samo "veliko" gibljem.

Če sem pridobil mišice? Na nogah sem jih sigurno, saj se prej niso videle in niso bile čvrste kot so sedaj.

Koliko je tako hujšanje zdravo ne bi sodil, vendar je počutje odlično, kondicije sem pridobil kar nekaj in vse ovire mnogo lažje premagujem, samo poraba kalorij je pa sedaj skoraj 50% manjša.

gendale ::

če kar takoj odštejemo 5kg vode/glikogena, ki se ju da zgubit dobesdno čez noč, torej 18kg
kar je nekje 6 kg na mesec
to bi znal bit soliden dosežek, odvisno od tega kaj točno si izgubil
tega ti pa nihče ne ve povedat točno, samo s podatki ki si jih dal, ampak predvidevam, da si izgubil nekje 70% maščobe in 30% ostalega

mišic na nogah pa nikakor nisi pridobil, si pa zgubil maščobo, ki jih je prekrivala
a ti sploh veš koliko truda in hrane je potrebno za dodat par cm mišic kateremukoli delu telesa
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

redstrasse ::

Kako si izračunam % maščobe , 180cm , 85kg ?

noraguta ::

ne računi to , u špegu se poglej.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

redstrasse ::

jah debu nism, a se da to s kakšno krvno preiskavo ugotovit al kej podobnega

noraguta ::

ja holesterol ti bojo zmerl, sam... če se dobr počutš , si ne zgledaš slab ... whats the point.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20221798 (17327) m0LN4r
»

Zelo sem suh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13731991 (24837) metikameti
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12222215 (20188) egonk
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614570 (8877) ripmork
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037439 (27844) CleanPower

Več podobnih tem