» »

Kanton Solothurn ustavil prehod na Linux

Thomas ::

Sej. Če ne bi pa že prešla na Linux in open code in tko naprej in bi nama teli švicarski rovtarji dali mislit.

Tko pa ... life is good.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

RedDrake ::

En je reku da v OO.org odpreš nov dokument, ga napišeš in je.

Ok.

In potem ga pošlješ drugi osebi, ki ima ENAKO verzijo OO.org, a na drugem OS-u, in glej ga zlomka celotno oblikovanje gre v tri P.M. (In krivec seveda pošiljatelj, ki ne zna še enga "word dokumenta" spisat).
Hvala lepa za tako sranje. Uporabljam sicer ga, ampak zgolj zato ker drugega pametnega office paketa za *nix pač ni.

Pa +1 za navajenost. Če traja pol desetletja da se ljudje komaj privadijo na nov brskalnik (ki vmes celo postane zanič), kaj je potem šele s povsem drugo filozofijo...
(aka: Kje mam zdej particije C,D,... ipd)

roba87 ::

Hm, jaz iz tega članka nisem uspel razbrat, da bi bil Linux slab oz. slaba alternativa. Uspel pa sem razbrat kako slabi so projektanti in uporabniki. In po linuxu pljuvajo ponavadi tisti, ki ga pač ne znajo uporabljat oz. tisti, ki jim je računalnik igračka za igranje igric na piratskih verzijah Windows 7.

MrStein ::

Grem v trgovino/delavnico in vzamem orodje, ki mi ustreza.

Če ti delaš drugače, OK, samo ne mi pamet solit.


V svoji firmi lahko seveda vsilite kaki SW (in HW) hočete.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Smeagol ::

Pyr0Beast je izjavil:



Ah dej no. Marsikateri geek mulc iz OŠ ti zna na novo postavit celoten OS z vsemi programi ki jih potrebuješ.
Zadeva ni težka, samo lotit se jo je treba in ko se enkrat naučiš, znaš.
Ne pa sedaj, ko jamra folk ker je ikona na levi namesto na desni strani namizja.


In kar zna nekaj mulcev iz OS bi moral znati vsak?
Tudi avto mehaniki niso ravno neki mozganski trusti, pa vseeno bojo prej popravili moj avto kot ga bom sam. Se kak mulc iz OS bi ga.

Ikona drugje, ikona drugacna, tekst drugacen, dodatni dialogi, ne odpira tega, ne podpira onega.. Le za koga nekatere firme toliko vlozijo v razvoj vmesnika? Saj se lahko uporabniki prilagodijo programu ne da se ta njim.

Brane2 ::

Thomas je izjavil:

Evo mene od mehanika! Mislim da je Linux dokazal, kako ni realna alternativa. Še enkrat!


Ne razumem, na kaj točno misliš. Velik del sveta ga uporablja, kot že rečeno.

Ali mogoče misliš na alternativo za desktop ?

Če je tako, zakaj je v načelu "nerealna alternativa"- zaradi kakovosti kode, odprte zasnove ali nečesa petega ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

kopernik ::

Navade so res ena zoprnija, če bi meni kdo sedaj poskušal vsiliti windows in celoten ekosistem okrog njega, bi tudi pisano gledal. Zato se ne čudim, da so bili uporabniki v tem kantonu jezni, ker so jim vsiljevali linux.

nevone ::

Ne razumem, na kaj točno misliš.


Na nič. Sej sploh ne pozna linuxa. Sej je za Windowse tud svoje čase trobu, da so brezveze.

Samo flejmat je pršu, kukr je že sam povedou.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Icematxyz ::

No glede odpora uporabnikov v tem primeru. Nekje na sredini novice piše kaj...

Drugače pa dokončna odločitev za Windows 7 + Outlook je bila sprejeta. Pisarniški paket pa kateri?

Zgodovina sprememb…

Tarzan ::

ČE niso mogli odpirat ppt datotek...? My bet is on MS Office. ;)

Upam, da se tole zadevo malo bolj podrobno razišče, precej velika verjetnost je, da se je nekdo pošteno okoristil - poleg Microsofta seveda. :)

JohanP ::

Da .ppt fajl izdelan v Win okolju ni deloval v Nix okolju je popolnoma realno.

Za foro sem .ppt izdelan v PowerPoint2003 odprl z Impress na Win7:
File sevede odpre, na določenih prosojnicah pa se pojavi velik svetlo siv vprašaj (?) na temnosivem ozadju.
Nekje je šlo za link na zunanjo datoteko (film), nekje je šlo za neke grafe, pa oblikovanje je malce drugače....

Skratka, če v ppt napokaš sličice in simpl text bo Impress to prebavil. Če pa gre za kaj več, se ti bodo pojavili vprašajčki.

Matrin ::

PowerPoint presentacije so večinoma tak kozlanje, js bi jih prepovedo tk zlorabljat ko se zdaj.

Ta novica se mi zdi da priče predvsem o nesposobnosti izvajalcev. Prehodi morajo biti hiri in neboleči, ali pa skoraj zvezni. Ko pa berem to novico pa se zdi, daj so tukaj bolj potiskali nekaj programske opreme sem ter tja. Uporabniki se pa tudi zdijo malce preveč pogumni. Js na šihto delam z orodji ki jih dobim in dokler vse dela tako kot mora, se ne morem neki pritoževat. Če pa kaj ne dela, pa sporočim in se porihta. Tti bi si pa kar nekaj izmišljevali.

slitkx ::

Slo-Tech je že davno postal otroški vrtec. Virtualno merjenje moči.
Nekateri nimate drugega dela kot slinjenja nad Linux distribucijami ter pljuvanjem vsega preostalega?

:))

Poldi112 ::

Misliš za razliko od vas, ki ste alergični na linux, pa ga sploh poznate ne?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

slitkx ::

Jaz poznam distribucije (ne samo po imenu), pa tudi z drugimi OS poleg distribucij Linuxa in Windowsa sem že delal. Ampak vseeno ne zganjam galame ter se niti na penim, kakar mnogi tukaj (najbrž tudi ti).

hruska ::

Zabavno je gledati, kako se nekateri zagovorniki odprtokodnih tehnologij (ne bom se omejeval ne na Linux, ne na nič drugega) penite in prepirate.

Windows dela. Linux dela. OSX dela. Jankovič tud dela. To so dejstva.

Dejstvo pa je tudi, da je vsak prehod na odprtokodne rešitve v javni upravi precej tvegana zadeva. O vzrokih za to lahko polemiziramo, vendar je morda smiselno, da razsvetlimo nekatera ozadja.

Uporaba izdelkov podjetja Microsoft ne pomeni samo zaveza k enemu ponudniku, temveč tudi zaveza k celotnemu ekosistemu podjetij, ki so kompetentna za podporo, razvij in vzdrževanje. V tem ekosistemu velja močna konkurenca, kar zvišuje nivo kavlitete teh storitev. Ekosistem podjetij, ki se ukvarjajo z Linuxom (in podobnimi) je konkretno manjši, zato ni tako močne konkurence, kvaliteta ni tako bistvena, projekti pa se zaključijo s prehodom na Windows 7.

Pri teh projektih ne gre za to, kdo je boljši, ampak zato, kdo lahko zagotovi dolgoročno življenje sistema. Tu so potrebni kompetentni partnerji, ki lahko organizaciji oz. celotnemu sistemu organizacij pomagajo da sistem živi. In takšnih partnerjev enostavno ni dovolj, da bi lahko krotili tistih 20% uporabnikov (ki so "delali probleme" v tem projektu).

In za konec: Windows RulZZZ :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hruska ()

Brane2 ::

Tako gledano je ekosistem slovencev konkretno manjši od ekosistema neslovencev, torej cela ta razprava okrog državnih potreb nepotrebna, ker je slovenska država nekompetentna. In ravno tako švicarska- če sklepamo po velikosti ekosistema...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Slovenska država in Slovenci z njo, smo največji faktor na tehle 20000 kvadratnih kilometrih. Nimamo ozemeljskih ambicij in vplivanja na kaj dosti širše območje. Nobene konkurence ni, ki bi (močno) silila sem.

Linux in Windows operirata na 510 milijonov kvadratnih kilometrov. Borita se za isti teritorij in memespace.

Zato tvoja primerjava ni dobra.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

drejc je izjavil:

Fanboyi se morte sprijaznit, da gre Linux počasi out tako za desktope, kot serverje (izvzemši RHEL ki še neki brca). Na prvem koncu ga šopata Win7 in OS X, na drugem freebsd.

Vseeno.. vedno se bo našla kakšna niša, kjer bo Linux zanimiv, predvsem v akademskih krogih in za izobraževalne namene...

Traparija. Linux na dekstopih samo pridobiva, sploh od pojava Ubuntuja naprej. Poglej Francijo pa Brazilijo.

Je pa tale zgodba tipičen primer nesposobnosti IT-ja. Žal sem čedalje manj prepričan, da bi bil prehod slovenske državne uprave na Linux smiseln, saj pri nas po eni strani prevladuje nesposoben državen IT kader, po drugi strani pa kup zasebnih mrhovinarjev, ki bi se pri prehodu napopali na državno upravo in vlekli mastne denarje.

Minhenski scenarij bi se pri nas ponovil tik-tak. Žal.
sudo poweroff

kitaj ::

Vodja informatike za slovenska sodišča je v svoji predstavitvi v Kiberpipi lepo povedal, da je imel štiri težke sestanke z vodstvom in predstavniki Microsofta.
Pa so uvajali samo OO. Z uporabniki niso imeli nobenih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitaj ()

noraguta ::

kitaj je izjavil:

Vodja informatike za slovenska sodišča je v svoji predstavitvi v Kiberpipi lepo povedal, da je imel štiri težke sestanke z vodstvom in predstavniki Microsofta.
Pa so uvajali samo OO. Z uporabniki niso imeli nobenih težav.

škoda , da ga švicarji niso uvozili.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sirotka ::

poweroff je izjavil:


Traparija. Linux na dekstopih samo pridobiva, sploh od pojava Ubuntuja naprej. Poglej Francijo pa Brazilijo.

a res? Hm...



sicer sta zraven še ios in android, a vseeno se lepo vidi smer krivulje.

roba87 je izjavil:

...In po linuxu pljuvajo ponavadi tisti, ki ga pač ne znajo uporabljat oz. tisti, ki jim je računalnik igračka za igranje igric na piratskih verzijah Windows 7.


Seveda, ker ga ne maram, ga ne znam uporabljat? Ne, pač mi ne paše.(mimogrede, imam orig. win. sistem). Iger pa ne igram, torej si malo falil?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

poweroff ::

sirotka je izjavil:

poweroff je izjavil:


Traparija. Linux na dekstopih samo pridobiva, sploh od pojava Ubuntuja naprej. Poglej Francijo pa Brazilijo.

a res? Hm...


Francoska državna uprava s polno paro prehaja na Ubuntu (kar bo imelo tudi posledice v zasebnem sektorju), v Braziliji pa so že sportali vse šole na Ubuntu.

Bi bilo pa fino, da podaš vir tvojega grafa...
sudo poweroff

sirotka ::

poweroff je izjavil:


Bi bilo pa fino, da podaš vir tvojega grafa...

Net Applications

KaRkY ::

No jaz tukaj vidim da linux počasi pridobiva.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

driver_x ::

Dajte prosim že nehati vlačiti te statistike o obisku spletnih strani, ki ne povedo ničesar. Kje pa piše, da uporabniki Linuxa preživimo enak delež časa na raznih fejsbukih, twiterjih in youtubih kot uporabniki drugih OS-ov?

kivi113 ::

sirotka:

Tale graf je čisto nerazumljiv. Vse, kar kaže, je neke procente iOS, Linux, Android.

Ali sploh obstaja iOS za pc, Android za PC? Sodeč po drugem viru je % linuxa 4.9%, po tvojem grafu pa 0.86%.

Sam uporabljam Open Office (na win xp), ker je zastonj in praktično enako uporaben kot MS office, kar se tiče mojih osebnih potreb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kivi113 ()

noraguta ::

eh francija je imela tudi minicom pa ga ne uporablja pri nas nihče.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sirotka ::

driver_x je izjavil:

Dajte prosim že nehati vlačiti te statistike o obisku spletnih strani, ki ne povedo ničesar. Kje pa piše, da uporabniki Linuxa preživimo enak delež časa na raznih fejsbukih, twiterjih in youtubih kot uporabniki drugih OS-ov?

Aja, ne...uporabniki linuxa ste über drugačni? Nadljudje mogoče, vendar za "prevlado" imate pa lih tolk šans, kot naziji.

p.s.

Ne moti me linux, moti me odnos nekaterih ST na ostalih OS-ov in to, da win userji poznajo le igre, linux pa sili razvoj sveta naprej.

kivi113 je izjavil:

sirotka:

Tale graf je čisto nerazumljiv. Vse, kar kaže, je neke procente iOS, Linux, Android.

Ali sploh obstaja iOS za pc, Android za PC? Sodeč po drugem viru je % linuxa 4.9%, po tvojem grafu pa 0.86%.

Sam uporabljam Open Office (na win xp), ker je zastonj in praktično enako uporaben kot MS office, kar se tiče mojih osebnih potreb.

Kaže to, da je več ljudi na IOS kot na linuxu - dovolj zgovorno zame.

Netapplications bases its usage share mainly on the usage statistics of 40,000 websites having around 160 million unique visitors.

w3: ima pa statistiko svoje strani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

noraguta ::

sicer pa dokler razni "linux majstri" ne znajo napisat skripte v cmd-ju je verjetnost uspešne migracije nična.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

poweroff ::

sirotka je izjavil:

poweroff je izjavil:


Bi bilo pa fino, da podaš vir tvojega grafa...

Net Applications

To ne pomeni nič, saj je njihova metodologija pristranska - namreč, izbor spletnih strani ni sistematičen, poleg tega je vprašanje koliko je merjenje uporabe spleta tudi relevantno za merjenje uporabe desktopa (pri takih majhnih deležih).

Poleg tega so merske napake pri enem odstotku tržnega deleža tako velike, da se iz tega ne da sklepati na trende.
sudo poweroff

sirotka ::

poweroff je izjavil:

sirotka je izjavil:

poweroff je izjavil:


Bi bilo pa fino, da podaš vir tvojega grafa...

Net Applications

To ne pomeni nič, saj je njihova metodologija pristranska - namreč, izbor spletnih strani ni sistematičen, poleg tega je vprašanje koliko je merjenje uporabe spleta tudi relevantno za merjenje uporabe desktopa (pri takih majhnih deležih).

Poleg tega so merske napake pri enem odstotku tržnega deleža tako velike, da se iz tega ne da sklepati na trende.


Je pa vseeno boljši pokazatelj, kot ta od w3 s.. Enako ti ne moreš sklepat na povečanje izključno na 2 državah.

Poldi112 ::

Dal ti je samo 2 primera, in ti kar avtomatočno zaključiš, da sta samo ti dve državi migrirali?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

driver_x ::

sirotka je izjavil:

driver_x je izjavil:

Dajte prosim že nehati vlačiti te statistike o obisku spletnih strani, ki ne povedo ničesar. Kje pa piše, da uporabniki Linuxa preživimo enak delež časa na raznih fejsbukih, twiterjih in youtubih kot uporabniki drugih OS-ov?

Aja, ne...uporabniki linuxa ste über drugačni? Nadljudje mogoče, vendar za "prevlado" imate pa lih tolk šans, kot naziji.


Ne, moj point je bil, da ne navajajte statistike, če je ne razumete.

sirotka ::

driver_x je izjavil:


Ne, moj point je bil, da ne navajajte statistike, če je ne razumete.

Sklepam, da so navade uporabnikov na win/lin OSih primerljive.

Poldi112 ::

Sklepaš narobe. Linux uporabljajo delavci/uradniki v službi za office, mail in službene aplikacije, windows pa otroci in stare mame doma za igrice in facebook.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

sirotka ::

Poldi112 je izjavil:

Sklepaš narobe. Linux uporabljajo delavci/uradniki v službi za office, mail in službene aplikacije, windows pa otroci in stare mame doma za igrice in facebook.


Potem 1% delavcev podpira 99% ljudi?

Kako pa linux uporabniki uporabljajo adobe službene aplikacije?

Mipe ::

Poldi112 je izjavil:

Sklepaš narobe. Linux uporabljajo delavci/uradniki v službi za office, mail in službene aplikacije, windows pa otroci in stare mame doma za igrice in facebook.


A takšna je predstava linuxašev o Windows userjih? Bolj zgrešena ne bi mogla biti.

Poldi112 ::

To je hec. Sem mislil da bo očitno, ampak izgleda da se moram zdaj posipati s pepelom.

Ni pa čisto brez resnice. Dejansko so šolarji in uradniki zelo primerna grupa za linux. Jasno je pa da veliko uradnikov uporablja tudi linux. In tisti, ki se bavijo z dtp-jem. In še kar nekaj skupin, ki so priklenjeni na platformo zaradi izbranega programa.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

poweroff ::

sirotka je izjavil:

Je pa vseeno boljši pokazatelj, kot ta od w3 s..

Na podlagi česa tako sklepaš? Ker so ti statistike bolj všeč?
sudo poweroff

System ::

In zakaj bi naj pravniki uporabljali Linux?
Samo to me zanima... :O

kitaj ::

noraguta je izjavil:

kitaj je izjavil:

Vodja informatike za slovenska sodišča je v svoji predstavitvi v Kiberpipi lepo povedal, da je imel štiri težke sestanke z vodstvom in predstavniki Microsofta.
Pa so uvajali samo OO. Z uporabniki niso imeli nobenih težav.

škoda , da ga švicarji niso uvozili.

Še večja škoda je, da ga sami ne znamo "uporabiti"

poweroff ::

System je izjavil:

In zakaj bi naj pravniki uporabljali Linux?
Samo to me zanima... :O

Zakaj pa ne?
sudo poweroff

šernk ::

a je kje drugje kot pri politikih, javni upravi, sodstvu itd... možno reči: ne znam delati s tem, daj mi drugo stvar.

če boš rekel privatniku, ne znam žagati s to žago, daj mi drugo, katere sem že navajen, boš v roku dveh ur na cesti, pa ne boš se imel komu pritoževati.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mavrik ::

če boš rekel privatniku, ne znam žagati s to žago, daj mi drugo, katere sem že navajen, boš v roku dveh ur na cesti, pa ne boš se imel komu pritoževati.


Men firma pusti delati z orodjem, s katerim sem najučinkovitejši in najhitrejši. Po moji izbiri.

Kaka komunistična firma ti komplicira z izbiro orodja?

Naj država uporablja tisto s katerim bodo delavci najhitrejši in najučinkovitejši. Cena licenc je drobiž. Cena prehoda je ogromna za praktično nič pridobitve. Delavce v JU plačujemo za drugo kot pa da zapravljajo čas za učenje marginalno cenejšega in občutno manj kvalitetnega softwara.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Icematxyz ::

Čas je da se začne uvajati GNU/Linux v javno sfero v večjem obsegu. Ne pod prisilo. Ampak kot pokazatelj realnega stanja v praksi in kot posledica nekega normalnega procesa, ki temelji na dejstvih. In ki ni skregan z nobeno logiko. Ne ekonomsko in ne z vidika uporabnosti za uporabnika ali s kakšnega programerskega vidika. Tiste statistike po katerih uporablja GNU/Linux in stvari povezane z njim le vsak stoti uporabnik računalnika. Po tistih statistikah realno more delež GNU/Linux začeti rast. Upam da ne samo na tistem področju, kjer gre za izrazito komercializacijo. Ampak to je že druga razprava.

Čas da se to dogodi (in se v bistvu dogaja) je pa predvsem za to. Ker argumentov proti ni. Se pravi tehtnih argumentov, zakaj ne bi delež GNU/Linux & Co. v naslednjih letih na desktopu zrasel na višji odstotek. Predvsem ob dejstvu če se dinamika razvoja in dostopnost programja za to platformo ne zmanjša. In se vsaj ohrani na nivoju kot je. V tem trenutku je praktično po vsaki logiki, ki jo v glavi premlevaš. Podatek 1 od 100. Ugotoviš da je to skregano z vsako logiko. Posledica česa je to. Širjenja FUD izkušenj iz preteklosti, premajhne prisotnosti in omembe te opcije med povprečnimi uporabniki računalnika. Niti ni pomembno. Pomembno je kvečjemu to, da se zadeve spreminjajo na bolje. In predvsem je pomembno, da kdorkoli želi lahko se sam v praksi prepriča o realnem stanju. In se potem odloči sam, kot meni da je prav. Ni pa več tistega stanja tako močno prisotnega, kjer se je praktično za vsakega uporabnika računalnika kar samoumevno odločil nekdo drug.

šernk ::

Men firma pusti delati z orodjem, s katerim sem najučinkovitejši in najhitrejši. Po moji izbiri.


a spet boste začeli kako je super v naši državi, ker vi lahko programirate v tistem kar želite? daj vzami v roke 0,5kg težko kladivo in 5 kilsko macolo in pojdi razbijat skalo s tistim, ki ti želiš. kaj bi izbral? 5 kilsko macolo? na tvojem mestu bi sam poklical drugega naj pride razbit namesto tebe, drugi bo plačal tretjega da naredi namesto njega...tretji četrtega...peti ki bo res stvar naredil bo pa ostal brez denarja! pol pa smo kjer smo...štirje menedžerji ki se sončijo na lastnem bazenu in delavec brez hrane.

aja mimogrede...ljudje nimajo izbire ali naj srfajo po internetu z IE6 ali z IE8...tolk o izbiri
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mavrik ::

Še dobro da dejansko govorimo o softwaru in ne razbijanju kamnov z macolo a ne?

Pa če že sledim tvoji glupi analogiji: ta prehod je enako kot prisilna menjava 5kg macole s 3kg macolo, ker je slednjo dobo šef na bolšnjaku zastonj.
The truth is rarely pure and never simple.

noraguta ::

Ker argumentov proti ni. Se pravi tehtnih argumentov, zakaj ne bi delež GNU/Linux & Co.
seveda so, storilnost , stabilen api. ... nekaj česar se celo dolgoletni userji večih platform zavedajo. neki home root userji pač nekoliko manj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

noraguta je izjavil:

Ker argumentov proti ni. Se pravi tehtnih argumentov, zakaj ne bi delež GNU/Linux & Co.
seveda so, storilnost , stabilen api. ... nekaj česar se celo dolgoletni userji večih platform zavedajo. neki home root userji pač nekoliko manj.


Povej to podjetju Google in podobnim. Pa posreduj odgovor še sem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gov.si mora pasti! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
21576148 (49441) čuhalev
»

Münchenski mestni svetniki ne znajo uporabljati Linuxa (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
20171150 (61792) Ghost7
»

Nov intervju: Matjaž Kaše, tisti državni uradnik, ki v službi uporablja Linux (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
26273403 (50225) GTX970
»

Kanton Solothurn ustavil prehod na Linux (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
29463011 (57049) imagodei
»

Münchnski prehod na Linux se nadaljuje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20616408 (11781) poweroff

Več podobnih tem