» »

LPP in stalno prebivališče

LPP in stalno prebivališče

1
2
3

root987 ::

Gladi je izjavil:

Kaj jambrate ljudje iz nevem katerih rovt?

Prispevate toliko denarja kot mi z različnimi prispevki, dajtvami in nevem kaj še vse... odgovor je seveda ne.
Torej, kakor je eden pred mano dejal, pocukaj svojo občino za subvencioniran prevoz tudi znotraj Ljubljane, ne pa da je subvencija na rokah Ljubljančanov.

Seveda prispevamo toliko kot vi. Isto kot vsi ljubljančani plačam vodo, stanovanje, elektriko, kupujem hrano in sem nasploh za vse praktične namene ljubljančan, posledično pa tudi pričakujem da mi MOL subvencionira avtobusno karto - kot sem že rekel, moja občina nima baš veliko od mene z izjemo kakšnega piva, ki ga čez vikend spijem v lokalni oštariji. Če že vi dobite moje evre, zakaj se ne bi potem subvencioniral na vaših rokah?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Okapi ::

Če že vi dobite moje evre, zakaj se ne bi potem subvencioniral na vaših rokah?
Ti v Lj. plačuješ samo neposredne storitve in izdelke, subvencije s tem nimajo nič. Ne plačuješ pa v Lj. davkov, in ti so za subvencije edini pomembni.

O.

McHusch ::

Kaj ko bi se zmenli, pa šli en dan vsi študentje ob 15.00 v center LJ z avtom? ŠOS rad organizira razne neumnosti, pa ni hudič da ne bi še tega ;)

marnit ::

To dejansko ni neumna ideja. Oz. definitivno boljš od "kock" ...

šernk ::

St235 je izjavil:

Osebni dokument si dolžan nosi sabo. Problem se pojavi v pristojnostih teh kontrolorjev. Zato z njimi zadnje čase videvam redaje, ki te imajo pravico legitimirat in napisat ustrezno kazen če tega nočeš/ne moreš storiti.


od kdaj ima redar pravico gledati osebno? :O

zakaj pa sedaj vi mešate subvencijo lastne občine notri? a lastna občina kaj dobi od študentov? v moji občini zapravim mesečno 5€ za hrano in 50€ recimo za bencin. v LJ pa pustim še pa še denarja. brez študentov se lahko v LJ zapre 90% vseh lokalov, pol bomo pa videli kje dobi občina denar, od lastnih prebivalcev vsekakor ne dovolj.

upam da pade prodaja mesečnih vozovnic za vsaj 70%, ker za 34EUR avtobusa redko kdo zapravi na mesec upam pa tudi da ne bo sedaj prevelike gužve na kolesih
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

St235 ::

Redar ima pravico na področjih, ki jih nadzira izvajati legitimacijo oseb. V Ljubljani pa so področja, ki jih pokrivajo redarji precej široka.

Več o področju dela in pristojnostih:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dwinxp ::

Jaz bom samo tako rekel... Se ena svinjarija Jankoviča! Pa tisti, ki ga tukaj zagovarjate češ zakaj pa se ne obrnemo na naše občine da bodo še te dajale denar LJ... saj ga že tako ali tako morajo... ter samo za primer zakaj v Novi Gorici skupaj s Šempetrom in staro Gorico mestni promet zastonj ?? Zastonj je pa za vse in ne samo za novogoričane!! Tudi če pride ljubljančan v NG se bo lahko zastonj vozu !! Vi gore pa morete zaračunat bogim študentom vse kar vam pride pod nos raca !!

Pa tudi pol Ljubljane se ne zaveda, da živite na račun študentov!! Oddajate stanovanja, ki niso dobra niti za zivali kaj sele za ljudi... pa zaračunavate take cene za njih, da boli glava... od vseh stanovanj kar sem pregledal v Ljubljani jih je samo 1 na 50, da je bilo dokaj sprejemljivo... ostala so bila takšna, da ti je bilo kar slabo. V kleteh z nekimi zarnicami od 500w...kopalnica s ta staro banjo z unimi železnimi nogami še... cevi iztopajo vsepovsod... Ali pa kakšna uta lesena sredi Ljubljane z razbitimi sipami.... ah dejmo no... No pa ne služite samo s stanovanji... pomislite koliko kosil, večerij in predvsem pijače lahko prodajate na študentski račun! Mnogo kakšen lokal bi bil dan danes že zaprt če ne bi Ljubljana imela toliko študentov...

In potem vidis ko se kar naprej delajo norca...in jih poslušaš, da kaj delajo tile študentje pri nas... da je sama zbrka... da ni nič od njih... naj se poberejo skje so prišli (ja tudi to sem že slišal celo po poročilih ali na preverjeno nevem kje je blo točno) ... In sedaj so gospodje se zmislili, da lahko samo častno osebje Ljubljane ima subvencijo medtem ko ostali reveži naj si pomagajo kolkr čejo... res sramota !! Vsa ta leta se je lepo financiral mestni prevoz, ter iz kar sem tudi sam videl (novi avtobusi) niso bili ravno reveži ali v zgubi... torej ta podražitev je zgolj to, da občina še bolj oskublja boge ljudi... pfff pfff.... aja seveda sedaj more gospod Jankovic poplacati se vse delavce ker je gradil stožice kar tako tebi nic meni nic... ja ja... RACA!!

Se opravicujem za moje izpade vendar take zadeve me spravijo na obrate.

Lp

ahac ::

Torej, kakor je eden pred mano dejal, pocukaj svojo občino za subvencioniran prevoz tudi znotraj Ljubljane, ne pa da je subvencija na rokah Ljubljančanov.

A če gre nek Ljubljančan študirat v London, mu bo pa Janković subvencioniral karto za podzemno?

V bistvu mislm, da bi morala take stvari subvencionirat država in ne občine. Mogoče je pa to zdaj samo Jankovićev način kako državo prepričat v to.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Looney ::

Kaj je potem z zacasnim prebivaliscem? 34 eur ni tako malo no. Se skoraj bolj splaca potem vsako voznjo placevat... =/
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

BadB0y ::

Heh se malo pa z studenskim delom student niti za vozovnico nebo zasluzil :)


Gandalfar ::

btw.. zakaj studenti ni pritisnete na ministrstvo za visoko solstvo. Glede na to da je ministrstvo za solstvo uspelo placat subvencijo dijakom.

Okapi ::

Mogoče je pa to zdaj samo Jankovićev način kako državo prepričat v to.
To je točno to. Ko so z zakonom vzeli tistih 60 milijonov ali kolikor pač so že državnega denarja za občino, je Jankovič začel klestit stroške povsod tam, kjer je prej občina plačevala stvari, ki so v bistvu državnega pomena. In jih je našel veliko, ki so bili prisesani na mestno joško, namesto na državno.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

McHusch ::

Kakorkoli obračaš, uporaba javnega prevoza je/mora biti interes vsakega mesta in kakršnikoli ukrepi, ki ljudi demotivirajo od njegove uporabe, so kretenski.

Okapi ::

Saj tudi nesubvencionirana mesečna je cenejša kot vožnja z avtom. Koliko misliš, da plačujejo vsi tisti Ljubljančani, ki se ne šolajo več?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

hamax ::

Kakorkoli obračaš, uporaba javnega prevoza je/mora biti interes vsakega mesta in kakršnikoli ukrepi, ki ljudi demotivirajo od njegove uporabe, so kretenski.

Torej je nekretenski le javni prevoz, ki ga 100% krije obcina? Ali pac nekje potegnes crto pri subvencijah.

oracle ::

Ljudje še kar ne dojamejo kaj je subvencija, jao....

Najbolj da se ukinejo državne in zoisove štipendije in namesto tega uvedemo Ljubljansko štipendijo, ki bo namenjena študentom iz cele Slovenije, ki pridejo študirat v Lj. Enako s študentskimi boni, subvencijami za sobe itd. Nej Ljubljana plača tistim, ki hočejo vse zastonj. Država je pa itak za okras.

Vsaj po vaši logiki...

rezator ::

Ja kot sem rekel, oziroma še slabše. Ljubljančanom se vidi to še super zadeva, (kaj bojo ljudje iz nekih rovt bili z našim denarjem subvencionirani...). Dober pastir je tale Zoki in ponovno bo bil izvoljen.

Drugače pa glede stroškov študija ste Ljubljančani veliko na boljšem. In koliko denarja ostane v LJ prav zaradi nas študentov? Jaz naprimer, večino denarja kaj ga porabim, porabim prav v LJ! Ko sem doma čez vikend trošim denar samo za cigarete pa mogoče kakšno pivo ali pa kino z bejbo. Drugače ves moj denar v LJ ostane. Polovica restavracij bi propadla če nebi bilo študentov! Koliko služite eni z oddajo stanovanja? Lahko vas je sram, ker pravite, da je to pravično (LLP), ker eni tako ali tako komaj preživijo z tem ko jim "otroci" študirajo. In kaj če je teh več kot samo eden?! Malo pomislite preden kaj natipkate.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Karaya 52 ::

Praviloma gre za hipokrite, ki študentom oddajajo stanovanja, ki so primerna kvečjemu za skladiščenje premoga in gojenje marihuane. Da so čez noč postali molzne krave je idiotizem brez primere, ampak ljudje so takšni kakršno oblast si izvolijo. Ljubljana bi se brez študentov spremenila v mlakužo, kjer bi se tranzitni potniki ustavljali samo na drive thru burek štantih. Mesto bi zgubilo dobro plačana delovna mesta univerze, pa vse do gostincev, ki živijo na račun študentske populacije.

Očitno imajo občine prevelika pooblastila oz. jih vlada spremeni, če Jankovič tako naroči - najprej odprava omejitev cen komunalnih storitev nato sprememba prostorskih aktov, vse do zapiranja državnih cest. Študentje zaradi nižje najemnine zapolnijo vsako prosto sobo v stanovaju, še shrambo z osmimi kvadratnimi metri, nakar jih občina udari z novim načinom obračunavanja, ki za izračun uporablja število rezidentov v stanovanju. Kdo potegne kratko ni potrebno razlagati. Čimprej je potrebno omejiti lokalne zaplankane kavbojce, ki ne vidijo dlje od mej svojih občin in priseljenske komplekse potešijo na plačih državljanov, ki nimajo volilne pravice v dotičnem pajzlu - oz. spremeniti vso zakonodajo, ki določena mesta in regije postavlja v priviligiran položaj. Zakon o prestolnici je prvi na tem seznamu.

Če ima LLP po uvedbi Urbane še večjo izgubo, zato niso krivi študentje.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

No, večina Ljubljančanov ne oddajamo stanovanj in nimamo ne trgovine ne gostilne, tako da vsaj neposredno od študentov nimamo profita.

Karaya 52 ::

Imajo oz. bi lahko imeli vsaj nov vodovod če druga ne, v kolikor gre denar za zgrešene projekte je to druga stvar, ki je nerezidenti občine ne morejo rešiti. Če so Ljubljani študentje v napoto, ne bomo preveč jokali ker je v vrsti kup občin ki bi si jih želele.

Tarzan ::

S o odločitvijo se popolnoma strinjam. Sicer je grdo, da mora študent dati toliko za prevoz, ampak vseeno, subvencijo mora plačat država in ne mesto Ljubljana. Sam bi šel še dlje, država naj vsem dijakom in študentom iz naslova malega dela, ko bo nadzor nad denarjem končno deloval in se ne bo več na veliko kradlo, v celoti krije ceno mesečne vozovnice. Ker bo kar naenkrat petkrat več denarja v LPP, pa naj se hkrati pocenijo storitve še za ostale uporabnike.

Glede na debilno opazko glede novega vodovoda, ki se bo čudežno zgradil na račun študentov tujih občin pa naj samo povem, da velik del Ljubljane še vedno nima kanalizacije. Jankovičev mandat se je stanje sicer nekoliko izboljšalo, ampak še vedno, zastarel vodovod in neobstoječa kanalizacija. No, pač, tem Ljubljanskim študentom je v uteho pač to, da se greznic ne prazni vsak dan, subvencionirano se pa prevažajo lahko ves čas. Aleluja.

Rešitev problema, ustanovitev pokrajin, ukinitev občin in uvedba nekakšnih krajevnih skupnosti, kot so nekoč že bile. Majhne občine pobašejo ogromno denarja in hkrati niso samozadostne. Vse to je treba ukinit, združit skupaj. Bankrotiranim občinam bi se smelo pomagati NE. Če se zafura občina, pomeni, da ni samozadostna in naj se združi s sosednjimi občinami. Toliko enega denarja, kot se zagoni zaradi totalno blazne fragmentacije občin je idiotizem brez primere. Če bi imeli močnejše občine, tudi denar kar naenkrat več ne bi bil problem. V tem trenutku pa se Ljubljano in večje občine molze. Da se temu postavi po robu pa je dolžnost vsakega župana.

Karaya 52 ::

Najprej je potrebno spremeniti zakon o glavnem mestu, ki Ljubljani zagotavlja stalen pritok finančnih sredstev iz državnega proračuna. Tarzani se bodo kaj hitro civilizirali. Nakupovali center je zgleda pomembnejši od svinčenega vodovoda in greznic, namesto 21MEUR Grepu in plačila zemljišča bi vse to že lahko bilo.

BadB0y ::

Ja ce je Jankovič to skinil za neljubljančane...pol pa naj se ljubljančamom ukinejo bone za prehrano.... saj itak lahko doma jejo!!!


49106 ::

thramos je izjavil:

No, večina Ljubljančanov ne oddajamo stanovanj in nimamo ne trgovine ne gostilne, tako da vsaj neposredno od študentov nimamo profita.


Mogoče pa brez študentov nebi imel službe in bi bil na zavodu?

Matako ::

Tarzan je izjavil:


Rešitev problema, ustanovitev pokrajin, ukinitev občin in uvedba nekakšnih krajevnih skupnosti, kot so nekoč že bile. Majhne občine pobašejo ogromno denarja in hkrati niso samozadostne.


Ja lahko sanjamo, zakaj ne. A kako to uvesti mimo županske klike? Vlado ali stranko, ki prva uspe razjebati župansko bando bom volil do smrti!! Samo mislim, da mi ne bo treba. Za info... mislim, da je imela Slovenija 1991 tam nekje tretjino današnjih občin... smo pogrešali več?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

thramos ::

49106 je izjavil:


Mogoče pa brez študentov nebi imel službe in bi bil na zavodu?


Jaz sicer ne, nekdo pa mogoče res. Ampak dvomim da imajo študentje kakšen opazen vpliv na ljubljansko ekonomijo, razen v gostinstvu, nepremičninah in prodaji piva v trgovinah ...

jrtjtejtt ::

več 10.000 potrošnikov nima vpliva...LOL

thramos ::

Ki so zapravljivci polni denarja?

Sej ne pravim, da ni vpliva, ampak da razen v enih panogah ni tak, kot se bere v tej temi.

Mehmed ::

Jokice.

Dejte mal manj jamrat pa si razcistite pojme. Denar, ki ga pustite v ljubljani pustite v ljubljani, ne ljubljani. Dokler ste prijavljeni v svojih obcinah njim prinasate denar, tuki gostujete.
Verjetno ko mate obiske tud ponudte kej za jest jim, ne odprete pa denarnice pa jih obmetavate z denarjem.

Zdej lahko se sprijaznite, da je glavno mesto malce drugacno od ostalih, samo da ga drzave ne jemlje resno, lahko se pa prijavte tukaj, pa boste se lahko glasovali proti zupanu naslednjic. Lahko pa tud iz ihte obremenite plocnike. Vas bojo odpajkali/olisicili pa bo mir.
To da zoki prej poskrbi za mescane svoje obcine kot ostalih mu ne bo minus pik prineslo. Vi mu pa tud nic ne morete, ker pac nimate volilne pravice. Loh pa pritiskate na svoje obcine, naj poskrbijo za vas ane.

To da naj se folk stimulira uporabljat potniski promet je pa utopija. Loh das boljse buse, urbano, parkiraj in se vozi itd. Prevec smo navezani na avte, dokler ne bo topless konduktork gor, se folk ne bo spravu na njih. Itak je zacaran krog, kjer bi vsi sli na avtobuse, ko bojo te hitri, hitri bojo pa ko se spravite na njih pa sprostite cesto. Skoda besed za to.

Badboy, to so jabolke in studentske hruske sicer, ampak se strinjam.

fosil ::

Razlaga za tiste, ki nimate razčiščenih pojmov glede financiranja občin.

Ves denar, ki ga porabite v Ljubljani, gre v državno malho. Torej če vi v Ljubljani spijete kavico, greste v trgovino, najamete stanovanje... gre ves davek od tega v državni proračun. Mesto od tega nima nič.

Po novem sistemu, ki ga je uvedla prejšnja vlada in s katerim je Ljubljana zgubila precej denarja, šteje samo število prebivalcev v občini. Torej vsaka občina dobi: število prebivalcev*nek znesek=denar ki ga dobi občina

Torej je edini način s katerim si lahko občina poveča prihodke, večje število prebivalcev.
Tako je!

Okapi ::

Ves denar, ki ga porabite v Ljubljani, gre v državno malho.
OK, nekaterih pojmov tudi ti nimaš razčiščenih. DDV in dohodnina gre res v državno malho, ostalo pa ostane Ljubljančanu, ki ti je nekaj prodal. Podjetnik pa plačuje davke oziroma prispevke tudi občini. Se pravi se denar, ki ga prišleki zapravijo v Ljubljani, lepo razdeli med državo, občino in ljubljanske podjetnike.

O.

Karaya 52 ::

Mehmed> Dokler ste prijavljeni v svojih obcinah njim prinasate denar, tuki gostujete.

Hočeš reči, da je celotna panoga turizma en velik hokus pokus? Ker po tvoji logiki domačini na obali nimajo niti EUR od turista?

Mehmed> To da zoki prej poskrbi za mescane svoje obcine kot ostalih mu ne bo minus pik prineslo. Vi mu pa tud nic ne morete, ker pac nimate volilne pravice.

Jasno, s tem se drugače ni za hvalit ker če bi v vsaki občini imeli takšne šerife, bi življenje v državi postalo neznosno. Če primorske občine uvedejo ekološke takse za nerezidente, z namenom "varovanja Krasa", bodo vsi vikendaši gagali. Spor med centrom in ostalo Slovenijo pa je v tem mandatu dosegel vrhunec, tudi za to bo izstavljen račun.

Šimpanz ::

Že zdaj je tako da imajo stanovalci določene prednosti pred obiskovalci. Jaz moram naprimer plačati parkirnino v centru, medtem ko ima stanovalec stalno kartico za katero plača eno malenkost vsako leto. Mislim da v nekaterih občinah plačuješ turistično takso za nepremičnino če v njej nisi stalno prijavljen (kao vikendica), medtem ko tega ni treba plačevati tistim ki so stalno prijavljeni.
Ampak tko pač to je in s tem se je treba pač sprijazniti.

rezator ::

thramos je izjavil:

Ki so zapravljivci polni denarja?

Sej ne pravim, da ni vpliva, ampak da razen v enih panogah ni tak, kot se bere v tej temi.



Pustim veliko več denarja v Ljubljani, kot oba starša, ko gresta na dopust. Sej to se gleda, da smo v LJ skoraj celo leto. In kolk nas je študentov v Lj?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Gandalfar ::

Daj raje utemelji zakaj tega naj ne bi placalo ministrstvo, kot to ze pocne s solo, malicami, studentsko prehrano in zdaj tudi z dijaskimi prevozi.

Zgodovina sprememb…

rezator ::

Gandalfar, jaz?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Gandalfar ::

Ubistvu kdorkoli, ki sedaj tuli, da mora to MOL placat.

Karaya 52 ::

Zato ker je ljubljanskemu lobiju uspelo skozi parlament spraviti zakon o prestolnici, ki Ljubljani dodeljuje ekstra sredstva iz državnega proračuna zaradi stroškov, ki jih kao ima glavno mesto. Precej selektivna stvar, koristi niso upoštevali, tako kot jih tudi ti ne upoštevaš, ki jih prinaša par 10.000 glava skupina študentov in vidiš samo stroške.

Tako off the record pa vsi vemo, da zaradi predimenzioniranih projektov mestnemu proračunu slabo kaže in da želi čimveč stroškov prenesti na vse državljane (isto kot s Stožicami, LPP pa ima po uvedbi Urbane še večje dolgove), vedoč da mu vlada utegne priti naproti zaradi podpore na volitvah leta 2008. Roka roko umije, plača naj pa Prekmurc.

Gandalfar ::

Kako pa utemeljujes selektivnost tega kaj se subvencionira?

Okapi ::

LPP pa ima po uvedbi Urbane še večje dolgove
Čudno, ne, če se sedaj vozimo pol ceneje. Ampak smisel tega je, da bi se več ljudi vozilo z busi, to se pa ne spremeni z danes na jutri. Tudi eno leto je premalo za korenite spremembe navad.

Evo, zdaj so namestili še prikazovalnike na postajah in vidiš, koliko minut boš čakal, kar zelo izboljša subjektivno izkušnjo mestnega prometa. Pač, stvari gredo na bolje, ampak eni tega pač ne bi priznali niti na natezalnici. Čudežev pa čez noč nihče ne more pričakovati.

O.

rezator ::

Karaya 52 tako ja, nerabim jaz napisat.

Gandalfar je izjavil:

Kako pa utemeljujes selektivnost tega kaj se subvencionira?


To pa ti utemelji.

Okapi: Čudno, ne, če se sedaj vozimo pol ceneje.

Kdo se bo vozil zdaj pol ceneje? Misliš rečt, da se bomo eni 2x dražje?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Okapi ::

Z uvedbo Urbane se vozimo pol ceneje kot prej z žetoni.

O.

Gandalfar ::

To pa ti utemelji.


Jaz pravim, da ze sedaj vse financirajo ministrstva in da je prav, da se to anomalijo odstrani, ko pa le en mali delcek placa obcina. Bo manj birokracije in dela, ce ministrstvo upravlja s celotnim denarjam in ne da se drobi skozi razlicne proracune in vire financiranja.

Karaya 52 ::

Okapi> Čudno, ne, če se sedaj vozimo pol ceneje. Ampak smisel tega je, da bi se več ljudi vozilo z busi, to se pa ne spremeni z danes na jutri.

Se strinjam, samo kako ukinitev subvencij za neljubljančane k temu pripomore?

Stvar je preprosta, čimveč stroškov prenesti na državo. To je pot v večjo neučinkovitost, prihodki ostajajo na isti ravni, odhodki pa postanejo problem države. Kaj bi to pomenilo za LPP, ki ni zasebno podjetje? Država bi plačevala subvencijo, župan pa bi dvignil ceno za to razliko in ukrep bi zgubil ves smisel. Konkurence itak ni, ergo, nov način črpanja državnega denarja. Včeraj je že izjavil, da mora država nekaj narediti za uboge študente, ki izgubljajo subvencijo. Skoraj tako podla izjava kot obtožba otrok za izgubo LPP.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Okapi je izjavil:

Z uvedbo Urbane se vozimo pol ceneje kot prej z žetoni.

O.


Ne, pa se ne.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ramon dekers ::

jaz mislim da so v Sloveniji prenizki davki. To je vse prenizko. In če bi dvignili davke recimo za vsaj 20% bi bilo vse lepše. Tuje firme bi prišle kar same do nas in zaposlovale ljudi, namest reklam o izdelkih iz kitajske bi posiljali letake o delovnih mestih, pa subvencij bi bilo še pa še pa še...že sedaj nam gre super, če pa še malo dvignemo vse skupaj smo pa skoraj v nebesih, še malo pa bomo videli "Boga", no ljubljančani ga že sedaj, samo pred mestno hišo se postavijo in lahko vidijo "gospoda v črnem" ki se "prepelje" ven.

Mehmed ::

Karaya 52 je izjavil:

Zato ker je ljubljanskemu lobiju uspelo skozi parlament spraviti zakon o prestolnici, ki Ljubljani dodeljuje ekstra sredstva iz državnega proračuna zaradi stroškov, ki jih kao ima glavno mesto.

Kok od tega pa dejansko dobi?
A so od janse pobran denar ze vrnili?
To da mesto dnevno poka po sivih od obiskov kao ni problem, v nicemer ne odstopa od ostalih. Kao.

Lahko bi se prej bolj izrazu, seveda dolocen denar ostane v lj od obiskovalcev. Ampak dalec od tega kar si domisljajo. Po tem merilu verjetno popusijo proti turistom, pa njim ne placujemo vlakca na grad ane.

McHusch ::

Ekstrapolacija ljubljanskega primera na državo: v Postojnski jami so študentske vstopnice na voljo samo za študente s Postojnskega, na Bledu študentske vstopnice za grad prodajajo samo za gorenjske študentke, na Pohorju je upokojenska smučarska karta samo za upokojence iz Štajerske ... Nadaljujem?

Jankovič pač poizkuša izsiliti nekaj denarja od države ne glede na žrtve. In če Ljubljančani mislite, da boste od tega prihranka kaj imeli, se motite. Bo Zoki uredil, da ponikne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

Ramon dekers ::

štadion je treba odplačat, tako ali drugače + mesarski most kjer je bilo 50m okoli 50 miljonov evrov.

Mehmed ::

Dobr, tale most si samo 15x napihnil.

McHusch, ok, res je. Sam za posteno primerjavo bi moral mi en posten delez postojne zaparkirat pa zacet njim tezit, kako brez nas itak ne bi mogli zivet.

Ni tezko bit negostoljuben, ce so gostje smotani.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rešitev za slovenski javni prevoz (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35572170 (61579) starfotr
»

mesečna vozovnica po novem sistemu

Oddelek: Šola
4012580 (9192) lebdim
»

Zakaj žabarji mislijo/mislite da je Ljubljana središče sveta! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26150689 (45581) Mehmed
»

Zoki zmagal, Kangler v drugi krog (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30186215 (80753) lexios

Več podobnih tem