» »

Vodovod v vikendu

Vodovod v vikendu

M-XXXX ::

Sem v fazi prenavljanja vikenda in zdaj počasi na vrsto prihaja tudi vodovod... Imamo štirno (cca 1500l vode), ko je polna je gladina vode nekje v višini bodoče pipe, tako da bo zadevo nekako potrebno uredit z črpalko. Gledal sem hitropake ter hidrofore. Stvar pa je taka, da imam v zidanci že črpalko vode tako, da naj bi bila možnost da zadevo uredim z omenjeno črpalko ter tlačnim ventilom. Ima kdo že kakšne izkušnje s podobnimi stvarmi? Na enem forumu je bilo rečeno, da se da dobit primerni tlačni ventil že za 12€, jaz sem pa najcenejšega našel za 30€ http://shop.conrad.si/cgi/websale7.cgi?... http://shop.conrad.si/websale7/Tlacno-s... Črpalka, ki jo imam ima možnost pumpanja "naprej" in "nazaj", kar pa predvidevam, da za tlačno stikalo nebi smelo bit problemov?

HAM ::

Ce bos vodo tlacil v neko posodo bos s tlacnim stikalom to eleganto resil.
Smer naprej nazaj tu nima veze ker ti bos vodo teral samo v eno smer.

M-XXXX ::

V tem primeru bi bila posoda kar cev- z drugimi besedami nebi imel nobene namenske tlačne posode ampak bi naredil tako kot deluje hidropak.

Glede stikala naprej nazaj sprašujem zato ker ne vem kako omenjeno tlačno stikalo deluje? Ker če bi bila on/off funkcija potem mi je jasno, kaj pa v tem primeru?

Pyr0Beast ::

Rabiš delujoč hidropak in to je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Pyr0Beast je izjavil:

Rabiš delujoč hidropak in to je to.

Hidropak stane takoj ene 100€, tlačni ventil sem našel pa že za cca 30€ in glede na to, da že imam črpalko se mi zdi pa 70€ (nepotrebnega stroška???) kar nekaj...

Pyr0Beast ::

Hidropak. Neumnosti s tlačnimi ventili ne počenjaj ker boš imel poplavljeno stanovanje ali zaribano pumpo.

Hidropak imaš za 10 let minimum.

Vode se stiskati NE da. Neko podobno neumnost so poizkušali v Nm novotexu, jim je razgnalo vse cevi in so imeli stroške še s tem.

Poleg tega ne veš ali je črpalka sploh dovolj močna da požene tiste 3 bare po cevi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Zdajle mi pa ni čisto tole jasno... Hidropak dela ravno to- črpa vodo v cev in tukaj nebi smelo biti nobene razlike med črpalko + tlačnim ventilom ter hidropakom ali sem kaj zabrklal?

Vem, da se vode ne da stiskat (vsaj praktično gledano ne), kar pa nikoli niti ni bil namen- ubistvu hočem le to, da ko se odpre pipa, da se pumpa priključi in pumpa skozi omenjeno pipo vodo...

Poleg tega ne veš ali je črpalka sploh dovolj močna da požene tiste 3 bare po cevi.

Potreben tlak ne rabi bit niti približno enak trem barom:)

Pyr0Beast ::

Rabi rabi, če nočeš da curlja ven.

Hidropak ne pumpa vodo v cev ampak v tlačno posodo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Pyr0Beast je izjavil:

Rabi rabi, če nočeš da curlja ven.

Hidropak ne pumpa vodo v cev ampak v tlačno posodo.

Hidrofor, hidropak pa dela samo takrat ko je v tem primeru pipa odprta...

HAM ::

Tlacno stikalo deluje po principu on/off.
Po podatkih razvidno vklopi pri tlaku nijzem od 1.5 bara in izklopi pri tlaku
3 bare ali vec.
Menim pa, da ti je Pyr0Beast dal dober nasvet. Karkoli mislis prihranit,
prihrani s tem, da kupis stvar, ki ti bo dobro in v tem primeru tudi varno sluzila.

Pyr0Beast ::

M-XXXX je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Rabi rabi, če nočeš da curlja ven.

Hidropak ne pumpa vodo v cev ampak v tlačno posodo.

Hidrofor, hidropak pa dela samo takrat ko je v tem primeru pipa odprta...


Ja je res.
Najbolje je vzeti takega ki ima zadostno posodo. Da se ti ne vklaplja ko si natočiš kozarec vode, pač gre stikalo in motor, nimaš kaj.

Ne vem ampak danes so te zadeve blazno poceni. Za 200EUR bi dobil že dobro zadevo.

Navadne pumpe tudi 'puščajo' nazaj, ko jih izklopiš in so tako brez protipovratnega ventila popolnoma neuporabne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

No situacija se je razvila tako, da sem jaz prišel do tlačnega stikala (slučajno ga je imel sosed (ki je videl tole temo:D)) in mi ga je dal na posojo, da vidim če bo zadeva ratala. Glede na to, da sem moral napeljavo tako ali pa tako napeljat, vse ostalo pa tako ali pa tako že imam ne zgubim niti evra če probam s tem. No danes sva s frendom vse skupaj zvezala prišla pa sva do enega problema. Ko zadevo priklopiš voda teče tako kot mora, prav tako ni nobenega vsrkavanja zraka. Ko pipo zapreš pa se črpalka tudi dejansko ustavi. Problem pa nastopi, ker začne pri zaustavitvi tlačnega stikala svetit tudi opozorilna lučka (ki pomeni ali dry run, ali previsok tlak, ali pa problem s samim stikalom). Sam sumim problem v tlaku. Tlačno stikalo sem že nastavil na najvišjo vrednost pa ni nič boljše, vseeno pa sumim ravno previsok tlak (glede na to, da je stikalo tako, da po zaprtju dela črpalka še 7-15sekund (glede na navodila). Ali mislite, da je krivo kaj drugega?

Ne vem ampak danes so te zadeve blazno poceni. Za 200EUR bi dobil že dobro zadevo.

Kaj pa vem, vsaj meni se 200€ zdi kar velik strošek, glede na to da če bo vse posreči bom čez prišel z ceno 20-30€ kar je 10x ceneje, posebno zaradi tega ker to ni niti približno edini strošek ki ga imam in glede na to, da gre vse iz mojega žepa in je blo veliko strvari že poštimanih nekaj jih je pa še treba...

Pyr0Beast ::

Ja pumpa zgleda nabije previsok tlak, oz. čas odklopa je prepočasen. Pusti pipo malo odprto.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ja pumpa zgleda nabije previsok tlak, oz. čas odklopa je prepočasen. Pusti pipo malo odprto.

Sem poskusil s tem, pa še zdaj ni nič bolje... Še kakšen nasvet, drugače bom šel pa po en hidrofor...

Pyr0Beast ::

Možno da ta presostat upošteva tudi prisotnost tlačne posode in nabije na rahlo višji tlak.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Pyr0Beast je izjavil:

Možno da ta presostat upošteva tudi prisotnost tlačne posode in nabije na rahlo višji tlak.

Zanimiva možnost. Če je to res, edina varijanta, ki ostane je to, da kupim tlačno posodo. V tem primeru, pa bolje da tlačno stikalo vrnem in vzamem hidrofor.

Pyr0Beast ::

:)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črpalka za črpanje vode iz vrtine

Oddelek: Loža
2910251 (4611) marjan_h
»

Katero črpalko

Oddelek: Loža
103648 (3519) mihec87
»

Črpalka

Oddelek: Loža
113828 (3266) Anubis161
»

Visokotlačni čistilci za stoječe vode

Oddelek: Kaj kupiti
82588 (2455) Saladin
»

Kako regulirati pumpo - pretok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51676 (1586) baron21

Več podobnih tem