» »

100Hz pri LCD TVjih - brezveze?

100Hz pri LCD TVjih - brezveze?

1
2
»

Blazz ::

tudi gledanje telesmeha prek dvb-c kartice pomeni zaostajanje slike za cca 10 sekund. Precej moteče pr fuzbalu k slisš sosede.. no to seveda nima nobene veze s TVjem. Katerikoli tv bi imel isti lag. Gre pač zato da oddajajo z zamudo, ker so pač amaterji.

Pyr0Beast ::

RazzorX je izjavil:

Pyr0Beast, probaj gledat film s 100ms zamika med zvokom in sliko, verjemi da ti ne bo všeč :)


Seveda ne. Samo TV ima to možnost, da vstavi noter 'delay' kakor mu paše. Pol sekunde zamika med sprejeto in prikazano sliko ne bo nobeden opazil, sploh če je zvok _sinhroniziran_ s sliko.


Tudi v kinih morajo stvar sinhronizirati pred predvajanjem, tam imaš med posnetim kadrom in sliko na platnu 3 mesece + zamika, pa tega nihče ne opazi oz. se ne sekira :)


Sicer je Senitel lepo to razložil.

Prvič, ta zamuda lahko nastane že pri oddajanju (ko signal stiskajo za DVB-T). In drugič, ja seveda, televizor, ki računa vmesne sličice, za kakšno desetinko sekunde zaostaja, kar se lahko pozna, ker slika zaostaja za zvokom in zato imaš na receiverjih možnost to sinhronizirati.
Ampak Pyro je omenjal pol minute, ne delček sekunde.

Seveda. In to sploh ni problem.

Receiver je itak v samem TV dandanes :)
Če pa je zunanji pa moraš zvok še vedno pripeljati v TV, če hočeš kaj slišati, nima ravno veliko folka hišnega kina.
Če pa že ima lahko TV z večjim zamikom tudi output za ojačevalec-
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Receiver je mišljem zvočni, ne tv sprejemnik.

Fora je v tem, ker pelješ zvok iz blu-raya ali set-top-boxa v receiver, sliko pa v tv. In če se tv preveč obira s procesiranjem slike, zaostane za zvokom in moraš sinhronizirati. Če imaš samo tv, on načeloma sam poskrbi, da je zvok sinhroniziran s sliko, ne glede na to, koliko časa procesira sliko.

O.

Wox ::

Utk je izjavil:

Če imaš IPTV nimaš zakasnitve zarad dvb-ja, ampak zarad IPTV. Ne spet preveč mešat stvari.

Daj ne pametuj. Vsem je jasno da sta DVB-T in IPTV dve različni tehnologiji, ki pa jima je skupno to, da je treba signal najprej sprocesirat, kar pa zahteva nek čas.
Commodore 64

Utk ::

Ti pametuješ. Preko DVB-T je zakasnitev morda desetinka sekunde, tega sploh ne opaziš, preko iptv pa par sekund. Jaz sem gledal preko dvb, sosedi preko iptv, in jaz sem se vsaj eno sekundo prej veselil golov. Če bi imel 200hz tv, ne bi blo dost drugače. Zakasnitev preko iptv je v čisto drugih dimenzijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Lonsarg ::

Lol, kakšen DVB-T, IPTV itd, nima veze OMG: IPTV ponudnik od sosedov pač eno sekundo kasneje pošilja signal, mogoče pa je kater IPTV ponudnik, ki pa je hitrejši od DVB, faktorjev, zakaj pride do zakasnitve je več deset, ne moreš to posplošit.

Senitel ::

Ah zakasnitev pri DVB-T je precej večja kot desetinka sekunde (al moram res tv iz spodnjega štuka gor privlečt?). Je pa zakasnitev manjša kot pri IPTV.
Tudi procesiranje v TV-ju je še vedno precej hitrejše.
Point je da se te zakasnitve seštevajo, ampak gledalec o njih nima nobenega pojma, ker sta zvok in slika sinhronizirana. Razen če imaš procesiranje zvoka nekje posebej tako kot pravi Okapi.

Wox ::

Utk je izjavil:

Ti pametuješ. Preko DVB-T je zakasnitev morda desetinka sekunde, tega sploh ne opaziš, preko iptv pa par sekund. Jaz sem gledal preko dvb, sosedi preko iptv, in jaz sem se vsaj eno sekundo prej veselil golov. Če bi imel 200hz tv, ne bi blo dost drugače. Zakasnitev preko iptv je v čisto drugih dimenzijah.

Pa saj namen mojega pisanja sploh ni v tem kar zdaj ti na veliko ugotavljaš. Hotel sem samo opozoriti na pomanjkljivost vseh teh novih tehnologij, ki jim je skupna digitalizacija signala in še naknadno procesiranje v primeru teh "visokoherčnih" tevejev, ki jih ponudniki teh storitev in proizvodov seveda ne izpostavljajo. Raje najprej poskusi razumeti kaj je pisec hotel z napisanim povedati, pa potem komentiraj.
Commodore 64

Utk ::

Kje je tu kakšna pomankljivost? Slika iz južne afrike gre itak preko satelita in ne vem česa, zakasnitev je že tu par sekund. Včasih, ko ni blo še nobenega dvb-ja, iptv-ja in podobno, sem na hrvaški televiziji videl gol sekundo prej kot na slovenski, so what, zmeraj je neka zakasnitev.

neres ::

Samo BTW, moja opažanja (brez štoparice):

Pri DVB-T je zakasnitev ene 2 sekundi napram analognemu signalu. Pri IPTV pa ene 5 sekund (Amis).

Sicer pa je to tukaj offtopic. ;) Dejmo se držat teme.

Wox ::

Utk je izjavil:

Kje je tu kakšna pomankljivost? Slika iz južne afrike gre itak preko satelita in ne vem česa, zakasnitev je že tu par sekund. Včasih, ko ni blo še nobenega dvb-ja, iptv-ja in podobno, sem na hrvaški televiziji videl gol sekundo prej kot na slovenski, so what, zmeraj je neka zakasnitev.

Torej? Zakaj se potem sploh nekaj buniš?
Commodore 64

Utk ::

Bunim se, ker nekateri zamik zarad iptv primerjajo s zamikom zarad vstavljanja slikic tv-jev.

clix ::

Lonsarg je izjavil:

Če pa grafa sproducira samo 10FPSjev, je pa zamik 1/10sekunde, kar je 100ms, to pa zna lih že malo motiti. Ampak tam pri 20-30FPSjev in navzgor pa bi ta zamik bil že dokaj majhen, torej še enkrat, lahko kdo prosim LCD,Plazmo, ki dela tako intrapolacijo priklopi na PC pa zašpila Crysis pri 10FPSjih, da vidmo kaj se ven dobi.

Ti jaz povem kaj dobiš ven: Tudi če imaš ti pri crysisu 10fps, PC še vedno pošilja TV-ju recimo 50slik na sekundo, se pravi, da bo zaporednih 5 slik enakih, in posledično TV med njimi ne bo moral interpolirati nobene slike, oz bi mogle biti identične.
TV bo lahko dodal vmesne slike samo tam, kjer se bo slika zamenjala, dobil boš kvečemu mehak prehod, med tistimi desetimi slikami na sekundo. Poleg tega boš v idealnih razmerah(neskončno hitra interpolacija) pridelal pri 50Hz input signalu( -> 100Hz) 10ms zamika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Pyr0Beast ::

Pri ip TV se signal prvo iz satelita digitalizira da ga lahko sfuraš po ethernetu do odjemalcev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LexLuthor ::

ok, ne vem ali je to butast komentar ali ne, ampak..
Če je film posnet na 24fps in če TV vriva med vsak frame še po en interpoliran frame, potem dobimo nekako podvojeno št. frejmov na sekundo, torej je to 48 fps. Kaj za vraga potem počnejo 100 HZ aparati? Vrivajo po tri sličice? Nič čudnega, da je slika potem čudna...
www.pasice.si

Wox ::

Pyr0Beast je izjavil:

Pri ip TV se signal prvo iz satelita digitalizira da ga lahko sfuraš po ethernetu do odjemalcev.

No ja. S satelita prihaja že digitaliziran signal. T-2 menda pošilja naprej takšen stream kot ga dobi, SiOL pa ga še dodatno transkodira na nižjo bitno hitrost. Ergo, T-2 IPTV ima manjšo zakasnitev od SiOL IPTV. Za Amis mi ni znano.
Commodore 64

neres ::

LexLuthor je izjavil:

Kaj za vraga potem počnejo 100 HZ aparati? Vrivajo po tri sličice? Nič čudnega, da je slika potem čudna...

No, treba je malo razjasnit zadeve. Jaz sem sicer na začetku teme 100Hz navajal kot vzrok za čudno sliko pri filmih.
Ampak po prebranem sem ugotovil, da to čudno sliko ustvarja interpoliranje slik (Motion interpolation @ Wikipedia) in ne 100Hz samo po sebi. Mogoče celo, da TV vedno dela s 100Hz (lahko kdo potrdi?).
Pri LG-ju se ta interpolacija imenuje TruMotion, pri drugih proizvajalcih pa drugače (piše na unem linku od Wikipedie).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD TV kontrast, osveževanje ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6312486 (11814) hojnikb
»

TVji in Herzi

Oddelek: Zvok in slika
71330 (1167) janezJ
»

Philips "HD Natural Motion" tehnologija

Oddelek: Zvok in slika
373439 (2242) zolja
»

'FPS-ji' so pomembni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
15013895 (10757) MrStein
»

Se splača kupit 200Hz lcd tv ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637631 (6186) Invictus

Več podobnih tem