» »

Se splača kupit 200Hz lcd tv ?

Se splača kupit 200Hz lcd tv ?

1
2
»

Okapi ::

Jabolka (LPH) in hruške (piksli). Oziroma, "mogoče v kakšni pravljici"
Kar tolaži se. Dejstvo je, da je ločljivost filma na blurayu boljša kot na filmu v kinu.

O.

darkolord ::

Res, kje si pa pobral to "dejstvo"? Kako je ~700LPH opazno manj kot LPH od 1080p?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Koliko je LPH od 1080p na LCD zaslonu?

O.

Brane2 ::

Kar se tega osveževanja slike tiče, vsaj jaz sem opazil razliko.

Taboljši 200 Hz modeli ohranijo ostrino tudi pri premikanju- očitno je nekaj na uporabljenem algoritmu v procesorskem čiperaju.

Škoda se mi zdi le da so LED modeli tako dragi in da je pri njih izbira tako omejena.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Rippy ::

Kar se tega osveževanja slike tiče, vsaj jaz sem opazil razliko.

Taboljši 200 Hz modeli ohranijo ostrino tudi pri premikanju.


Izpostavil bi tudi, da je 200 Hz zaslon veliko bolj primeren za 3D vsebine (filmi in igre). Naprimer prihajajo BR 3D filmi za PS3 ali Nvidia Vision 3D rešitev.
Filmi v 3D Blu-ray prihodnje leto

Tukaj je osveževanje zelo pomembno saj se dejansko razpolovi v tem načinu in 100 Hz zaslon ni več tako dobra rešitev.

kokoon ::

Kar se tega osveževanja slike tiče, vsaj jaz sem opazil razliko.

Taboljši 200 Hz modeli ohranijo ostrino tudi pri premikanju- očitno je nekaj na uporabljenem algoritmu v procesorskem čiperaju.

Škoda se mi zdi le da so LED modeli tako dragi in da je pri njih izbira tako omejena.

nisi opazil razlike med 200 in 100 herci, ampak med boljsim in slabsim algoritmom za interpolacijo gibanja. to pa nima prakticno nobene veze z osvezevalno frekvenco panela.
[kokoon]

clancy ::

Zanimiva debata :)
Dajmo že enkrat razvozlat te tako opevane hertze. Eni si nismo čisto na jasnem kaj v bistvu pomeni teh 100, 200, 400, 600Hz pri plazmi in LCD-ju.
Domnevam, da 100Hz pri plazmi/CRT-ju ni isto kot 100Hz pri LCD. Ali se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

kokoon ::

[kokoon]

darkolord ::

Koliko je LPH od 1080p na LCD zaslonu?
~600-800

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kokoon ::

[kokoon]

Okapi ::

Koliko je LPH od 1080p na LCD zaslonu?

~600-800

Če imaš računalniško generirano testno sliko, vidiš čisto vsako vrstico, vseh 1080. Kar sicer res pomeni, da je ostrina največja pri 3D animiranih filmih, še vedno pa pomeni tudi, da je ostrina oziroma ločljivost tudi pri filmih na full HD televizorju ali projektorju boljša kot v kinu.

Pojdi enkrat v kino, bodi pozoren na podrobnosti in primerjaj z blu-rayem. Se sploh ni treba zelo trudit, da opaziš razliko.

O.

darkolord ::

Če imaš računalniško generirano testno sliko, vidiš čisto vsako vrstico, vseh 1080.
To že, ampak če imaš računalniško sliko, jo lahko prav tako zelo natančno preneseš na film.

Okapi ::

jo lahko prav tako zelo natančno preneseš na film.
Še vseeno pride v kino kopija z manjšo ločljivostjo.

O.

Invictus ::

Kakakor sam poznam to, oni 200 Hz podajajo kot maksimalno frekvenco osveževanja.

Enako kot pri monitorjih kjer oglašujejo spremembo svetilnosti pike v ms (recimo 5 ms).

S tem samo jamčijo da pixel dobi novo vrednost v 5ms in nič drugega.

LP I.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

osveževanje slike 100hz

Oddelek: Zvok in slika
263729 (2042) ABX
»

3D HD TV Sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
769311 (7226) Spajky
»

100Hz pri LCD TVjih - brezveze? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
669252 (7895) neres
»

'FPS-ji' so pomembni (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
15013924 (10786) MrStein
»

Specifikacije 3D Blu-ray dorečene

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
304037 (3193) LordPero

Več podobnih tem