» »

Kolikšne so marže na TVje

Kolikšne so marže na TVje

HardFu ::

Ker kupujem TV, in bi rad kak evro prihranil me zanima če se kje da spogajat kak evro glede na to da me zanima plasma od Panasonica, ki na mimovrste stane 1365EUR.

Sprasujem zato, ker sem za prijatelja pred kratkim iz Avstrije narocil monitor po ceni 1500EUR pri nas pa sem za taisti monitor dobil ponudbe, nic manjse od 2200EUR - Kar je skoraj 30% razlika.
http://codeable.io

KoMar- ::

Hja, poleg marž imajo različni trgi različne cene... kupi zadevo pri www.mediamarket.si, pa bo zaradi sive ekonomije cca. 30% cenejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

BlaY0 ::

Kaj je zate siva ekonomija? Zame je to to, da ne plačuješ oziroma se izmikaš plačilu davka. Enkrat sem že povedal, da je pri nas prodaja oziroma "preprodaja" šport za lenuhe. Najraje ne bi nič prodali pa veliko zaslužili, zato pa so take marže. Enkrat si rekel, da je to zaradi majhnosti trga... pa ti še enkrat povem, da je trg velik toliko, kolikor velikega si ga narediš. Tiste Nemške štacune, ki prodajajo/pošiljajo tudi v Slovenijo so si povečale trg na račun zadrtosti in nesposobnosti naših trgovcev, ki se jim trg s tem samo še manjša in na koncu se bo njihova prodaja skoncentrirala samo na Spodnji Duplek in bodo šli jokat pred parlament, da hočejo podporo/pomoč. Butale and Co.

Avenger ::

Po mojih izkušnjah je najnižja cena tehnike pri nas za nekaj EUR višja od tiste, ki ti jo pošljejo iz Nemčije s poštnino vred. Običajno pa je razlika med 10%-30%. Naši trgovci so očitno preveč pohlepni, folk pa še ni pokapiral, da lahko stvar kupi tudi po netu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Hardstyle ::

Marže so od 3% pa vse do 35%, odvisno od modela(predvsem je pomembno faktor starosti), in povpraševanja. Pri nam nekatere trgovine delajo po principu, več je povpraševanja bolj bomo nabili cene, namesto da bi bilo ravno obratno in bi tako prodali več in si pri naslednji dobavi robe izborili nižje nabavne cene.

KoMar- ::

BlaY0: Uvažanje iz Nemčije mimo uradne mreže in brez možnosti popravila pri uradnih servisih v Sloveniji je zame siva ekonomija oz. uvoz, no.

klemenSLO ::

KOMAR:Sej imaš evropsko garancijo.
Pred kratkim sem nabavil canona 550d +18-135 mm objektiv: pri nas pri foto beseničar je bila cena 1100EUR.
Naročil in dobil sem ga iz nizozemske za 900 EUR.

Ni razloga da ga kupim tukaj.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

KoMar- ::

Ne, ni isto. Takega TVja ti servisi pri nas ne bodo popravili, kot sem že napisal. Ampak se velikokrat vseeno splača...

Ted ::

V Big Bangu denimo so marže na TV-je okrog 30%, odvisno od modela. Glede na cene tudi pri drugih trgovcih niso manjše. 30% marže je seveda na osnovno ceno uvoznika ki prav tako doda neko maržo...
Mah...

levaky ::

KoMar- je izjavil:

Ne, ni isto. Takega TVja ti servisi pri nas ne bodo popravili, kot sem že napisal. Ampak se velikokrat vseeno splača...


Si prepričan? Mojega Canona, naročenega iz Nemčije, so brez problema popravili na 3A servisu...

Je pa tudi pri nas tako, da ti marsikatero napravo, kupljeno v internetni trgovini, nočejo popraviti na uradnem servisu, temveč jo moraš nesti v trgovino, kjer si jo kupil, kjer jo potem oni dajo kakemu svojemu "mojstru".

Zakaj ""? Sem enkrat nesel na servis radio, ker je bil na RCA izhodu samo lowpass oziroma samo nizki toni. Čez 2 dni me kliče serviser in trdi, da ta radio drugega sploh ne omogoča in da je to edina opcija. Zanimivo, saj ne da mi je prej leto in pol stvar igrala na full range, sedaj pa kar naenkrat nima sploh te možnosti. No, na koncu sem se sam zakopal v navodila in rešil problem. Pa tak serviser! Boš takemu zaupal televizijo?

Matej

Hardstyle ::

Ne, sam bom popravil LCD/Plazmo ;((

HardFu ::

Hardstyle je izjavil:

Marže so od 3% pa vse do 35%, odvisno od modela...

Rad bi kupil tegale 50" TVja za ceno tega, prakticno istega a 46" modela. 1150EUR se pride v postev, 1350 pa mi je ze malce predrago.

Bom probal malo prek vez prvo, drugace pa tujina.
http://codeable.io

Avenger ::

V tujini jaz ne najdem ceneje kot v SLO... :O razen pri Poljakih, ampak tam se ne kupuje. Če se niso pri nas zmoti v kakšni črki v imenu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

kmetek ::

Ted je izjavil:

V Big Bangu denimo so marže na TV-je okrog 30%, odvisno od modela. Glede na cene tudi pri drugih trgovcih niso manjše. 30% marže je seveda na osnovno ceno uvoznika ki prav tako doda neko maržo...


LOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

sanja svinja kukuruz in pa svizec zavije čokolado.

Važen, da se ga folk zabije ob vikendih pri pijači, kjer imajo gostinci 100-500% marže, pa noben ne stoka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Avenger ::

Koliko kav mora prodat lokal, da dobi not RVC ki ga ima trgovina, ki proda 2000 EUR TV s 40% maržo? I rest my case.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bluefish ::

kmetek je izjavil:

Ted je izjavil:

V Big Bangu denimo so marže na TV-je okrog 30%, odvisno od modela. Glede na cene tudi pri drugih trgovcih niso manjše. 30% marže je seveda na osnovno ceno uvoznika ki prav tako doda neko maržo...


LOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

sanja svinja kukuruz in pa svizec zavije čokolado.

Važen, da se ga folk zabije ob vikendih pri pijači, kjer imajo gostinci 100-500% marže, pa noben ne stoka.
Nihče ti ne brani uvesti gostilniških marž pri tehniki. Vprašanje je le, koliko ljudi bo potem sploh še kupilo TV v taki trgovini.

Sploh pa je primerjava glupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kmetek ::

Avenger: pozab na 40% maržo, če je 10-20% se lahko skače do stropa. To ni obleka & obutev.

Nekateri TVji se v akcijah prodajajo s 5%.

Primerjava je čisto na mestu, samo, da se folk pusti nategovati v lokalu.
V trgovini, ko kupuje nekaj za nekaj let bi se pa požrl za 20-30EUR razlike med trgovino, ki jo bo itaq zapil in se hudičeva fino počutil, a ne?

bluefish ::

Ne posplošuj.

BlaY0 ::

KoMar- je izjavil:

BlaY0: Uvažanje iz Nemčije mimo uradne mreže in brez možnosti popravila pri uradnih servisih v Sloveniji je zame siva ekonomija oz. uvoz, no.

Čaki mal, kaj pa je zate "uradna" mreža???? Daj mi to prosim razloži!. Če je bil aparat kupljen v EU ima EU garancijo in ga morajo pooblaščeni servisi popraviti kjer koli v EU. Tako določa EU direktiva. Pri nas se pa norca delajo iz tega, na srečo je takih zmeraj manj. Minili so cajti "uradnih" ali pa če hočeš "generalnih" uvoznikov, vsi delujejo na enem trgu, ki se mu reče globalni! Če kupiš v Nemčiji kot pravna oseba z VAT ID-jem, dobiš zadevo brez DDV-ja in se moraš pri nas samoobdavčiti. Če se ne, si pač utajil davek, to je siva ekonomija ampak davek na tak način lahko utaji tudi generalni uvoznik, a v tem primeru je pa to OK?

Naši trgovci so enostavno tako leni, da pač naročajo samo pri domačem "uradnem" uvozniku, ta pa cene z globalnim trgom osvežuje enkrat letno. Trgovci, namesto da bi ga na to opozorili, se ne ubadajo s tem (ker jim očitno dol visi za domače kupce) in temu primerne so potem tudi končne cene pri njih. Ampak zaenkrat se jim takšno (ne)delo pri nas še izplača, vendar se jim ne bo več dolgo.

Pa tudi če mi aparata (neupravičeno) ne bodo hoteli popraviti pri nas, ga bom pa nazaj v Nemčijo poslal, sigurno ga bom prej nazaj dobil kot če bi ga dal na servis pri nas, ker je pri nas odnos v podnu... zunaj pa se malo drugače obnašajo, ker vedo kaj je to konkurenca an kako je treba delati da obstaneš na trgu...

kmetek ::

Ni res, jaz, ki delam v rač. trgovini in sodelujemo z uvozniki, pa noben ni hotel garancije čez spraviti disk, kupljen v EU. Preprosto te ne jebejo :)

Šimpanz ::

Logično, če pa imajo s tem samo stroške.

klemenSLO ::

Kolega gi prodaja avte in dela v oplovem salonu v ljubljani je dejal, da pri recimo corsi zaslužijo nekaj 100 EUR !!!
Če ga ne bi poznal mu ne bi verjel.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

KoMar- ::

Koliko pa potem s servisi in rezervnimi deli? :8)

Utk ::

Za par ur dela nekaj 100 evrov ni malo.

Zheegec ::

Če je bil aparat kupljen v EU ima EU garancijo in ga morajo pooblaščeni servisi popraviti kjer koli v EU. Tako določa EU direktiva

Od kje to tebi? Imaš kakšno povezavo na zakonodajo?

Zadeva je takšna - če ima aparat mednarodno garancijo (lep primer mednarodne garancije je Canon, nisem še videl Canon izdelka brez EU garancije) in če je pri nas mednarodno pooblaščeni serviser (pri Canonu je), potem to velja. Drugače ne.
Ali se bomo spet šli, da mora pri nas biti pooblaščeni Bugatti servis, ker se stvar prodaja v nekaterih državah EU?!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

St235 ::

To EU direktivo bi pa rad videl. Žal v tem trenutku ni direktive, ki bi predpisovala garancijske pogoje, še najmanj pa zahteva EU garancijo. Je pa res, da jo številni prozvajalci ponujajo se pač pozanimaš pred nakupom. Ponavadi je tako, da če neko podjetje nastopa na celotnem EU trgu in ima v Sloveniji svoj servis, potem ti bodo ob ustrezno izpolnjenem garancijskem listu zadevo popravili (Pri tem ponavadi ne vzamejo modelov, ki se v Sloveniji ne prodajajo - ni delov, izkušenj, blah blah). Imajo pa nekatera podjetja kot je Nikon dejansko EU garancijo, kar pomeni, da ti zagotavljajo servis na območju celotne EU. Problem EU garancije je pa v tem, da se garancijski pogoji razlikujejo od države do države in EU garancija ne more biti za uporabnika slabša od pogojev v posamezni državi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija, 45 dni, nov izdelek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
22639474 (14999) Furbo
»

Slovenski trgovci ter tujina (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19539274 (35598) s51as
»

Dinokomp dostava! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
639897 (8486) darkolord
»

Za koliko trgovine dvignejo cene izdelkom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13636607 (32483) Gregor P
»

Trgovini pc-giga.si in mediamarket.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6619642 (8168) oblonger

Več podobnih tem