» »

Trgovini pc-giga.si in mediamarket.si

Trgovini pc-giga.si in mediamarket.si

«
1
2

qshtr ::

Prosim, če lahko napišete vaše izkušnje s spletnima trgovinama PC-GIGA in medaimarket.si .

Ena izmed konkurenčnih trgovin (khm, khm... "moj-televizor.com") me prepričuje, da imajo v omenjenih trgovinah "ponaredke, rabljene aparate ali TV-je bre EU deklaracije". Cena pri PC GIGA je res "sumljivo" nizka, tudi glede na cene v Nemčiji.

Prosim, če lahko kdo napiše, kakšne izkušnje je imel s spletnima trgovinama PC GIGA in Mediamarket.

Leks ::

Pri MM kupil LCD SONY KDL 40S3010, zaenkat še deluje :)

Zraven dobil celi kup papirjev, od registracije izdelka do uporabe,....vglavnem vse kar bi naj bilo zraven tehničnega blaga.

Lp

ant ::

jaz sem enkrat klical na pc giga in je bil tist tip ful neprijazen in zdolgočasen. sem si mislil: on že ne vidi mojega denarja.

medtem pa sem v medaimarketu dobil dober občutek in še vzeli so si čas za svetovanje.

na koncu sem tv kupil v leclercu v akciji in sem prišparal še dodatnih 110€ glede na MM.

LP

jos69 ::

Tudi meni se je tip iz pcgiga zdel ful neprijazen da ne rečem celo nesramen.Takoj sem se odločil da on mojega denarja ne bom videl.Potem sem naročil v mediamarketu.

s1e2x3y ::

Pri PC-ligi nisem še kupoval, slišal pa marsikaj neprijaznega o njih. Za MM (Koper) pa garantiram hitro dobavo in kvalitetno robo. Kupil sem Panasonicovo plazmo, ki ji nimam kaj očitati. Tudi odnos MM je bil na visokem nivoju.

dmok ::

Za MM (Koper) pa garantiram hitro dobavo in kvalitetno robo. Kupil sem Panasonicovo plazmo, ki ji nimam kaj očitati. Tudi odnos MM je bil na visokem nivoju.

Jaz imam enako izkušnjo z MM Ljubljana, kupil pa sem Marantz receiver za več kot 30% nižjo ceno kot sem jo našel drugje pri nas.

d.

qshtr ::

No, da vas obvestim, kaj se je dogodilo meni:

Naročil sem TV pri pcgiga v njihovi spletni trgovini. Kot način plačila sem označil predračun, ki ga nikoli nisem dobil. V času od naročila do pred nekaj dnevi sem dobil informacijo, da menda ne poslujejo korektno. Ker nisem imel njihovega predračuna, sem mislil, da ni problema, pač nimam kaj plačati, oni nimajo kaj dobaviti.

Danes me kliče možakar, da imajo ta TV in če ga lahko pridem prevzet v Ljubljano, kar sem zavrnil. Povedal sem mu, da sem TV naročil v drugi trgovini, nakar je možakar izbruhnil in začel nekaj o tem, da "zajebavam poštene ljudi..." itd. Prekinil sem zvezo, nakar je po parih minutah sledil SMS s subtilno grožnjo.

Toliko za opozorilo drugim.

DonMatejo ::

pokličeš na mobitel, simobil bilokaj, da možakar grozi po smsih ter če mu lahko pošljejo opomin... pr men je zmeri palilo, pa tud vedno so poslal opomin... majo baje možnost izključt telefonsko številko njegovo tudi, če se ful ponavlja, če je dost pritožb hehe....

Tomson ::

Tudi sam sem poklical kakšen teden nazaj na PCGIGA, se javi možakar, ista zgodba, nezainteresiran, zdolgočasen, kar pa je bilo najhuje, med mojim spraševanjem mi je odložil telefon. Ni se mu dalo odgovarjat :-) Trgovec 1A skratka!

Za MediaMarket pa sem slišal od slovenskih uvoznikov, da njegova garancija v Sloveniji 100% ne velja. (imajo dogovor z uradnimi servisi) Dokler MM obstaja sicer jemlje nazaj in vozi v tujino, pri nas pa garancija 100% ne velja. Se pravi če možakar slučajno zapre štacuno, si lahko garancijo po domače povedano nekam ......
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

multiscan ::

Kaj ni z garancijo tako....če je izdelek kupljen v EU potem velja garancija v celotni EU?:\

s1e2x3y ::

.... to ne vem. Vem pa, da sem potrjeno garancijo z računom dobil. Torej velja. V slučaju okvare pa tako ne neseš (ali pošlješ) nazaj v trgovino, ampak na servis. Tam pa robo dobijo, pogledajo garancijo (če seveda še velja) in napako odpravijo. Garancija pa tako velja za izdelek in ne na trgovino.

Tomson ::

Kot je bilo že rečeno, seveda garancija velja, dokler firma posluje. Kajti firma pošilja okvarjene zadeve v Nemčijo na servis, od koder dobavljajo. Slovenski serviserji, če bi nesel osebno na servis na račun garancije nočejo popravit. (dogovor pooblaščenih serisov in uvoznikov za Slovenijo). Tako so mi rekli na pooblaščenih servisih pri nas za dve znamki ... Kot pa mi je znano je edini ki res izvaja world-wide garancijo Canon, tako da tukaj bi verjetno šlo skozi ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

multiscan ::

Kot je bilo že rečeno, seveda garancija velja, dokler firma posluje. Kajti firma pošilja okvarjene zadeve v Nemčijo na servis, od koder dobavljajo. Slovenski serviserji, če bi nesel osebno na servis na račun garancije nočejo popravit. (dogovor pooblaščenih serisov in uvoznikov za Slovenijo). Tako so mi rekli na pooblaščenih servisih pri nas za dve znamki ... Kot pa mi je znano je edini ki res izvaja world-wide garancijo Canon, tako da tukaj bi verjetno šlo skozi ...

Ampak.....
saj ne da garancije prodajalec ampak firma, ki proizvaja izdelek.


Še ena dilema.....
ali je kvaliteta izdelkov, ki jih kupiš pri pcgiga al pa mediamarketu in npr bigbangu enaka?
Gledal sem marantza, razlika v ceni kar občutna.Narejeni so verjetno na istem delu sveta Made in China:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multiscan ()

dukenukem ::

kva pa vi mislite, sj to je banana republika ,isto kot da smo še na jugu ,žalostno toda resnično

solatko ::

Proizvajalec da garancijo, vendar je zato nabavna cena precej višja, če pa se trgovec dogovori, da bo za popravila poskrbel sam (vsi izdelki, ki so dani na trg po poteku garancijske dobe proizvajalca in jih imajo te na zalogi ravno za menjavo (tri, štiri leta stare plošče, ki jih prodajajo kot nove - ponavadi imajo eno leto garancije). Kadar kupiš tak izdelek, je garancija dejansko odvisna od trgovca. V zameno za ta riziko, dobi stvari izredno poceni - namesto 100 - 200€ plača par deset evrov. Robo dobi na paletah, brez škatel in dodatnih zadev. Ker pri nas potrošnika ščiti zakon, poskrbi za zamenjavo, ni pa nujno, da dobiš enak izdelek - včasih so v Italiji vso tehnično robo prodajali brez garancije in si jo moral zahtevati posebej - seveda z doplačilom, tako, da se nakup kar na enkrat ni več splačal.

litleman ::

Z MM imam samo dobre izkušnje, medtem ko s PC-GIGA enako slabe izkušnje- osornost , nezainteresiranost , nesramnost.

Okapi ::

edini ki res izvaja world-wide garancijo Canon, ...


Jok, Canon, vsaj za fotoaparate in objektive, za v Ameriki kupljene izdelke pri nas ne priznava garancije. Zanesljivo, podatek preverjen na Canon Adria.

O.

Tomson ::

Hmm... to me preseneča, ker je prav Canon dal izjavo, da prvi pokrivajo globalno garancijo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

solatko ::

Če ga da popravit Američan garancija velja - preverjeno, tako kot velja tvoja, če se ti kjer koli na svetu pokvari. To je pač zaščita partnerjev, da ne bi vsi kupovali pri najcenejšem.

Robert ::

Ali se pri Madiamarketu pri nakupu LCD TV Sony dobi prevedena navodila

Leks ::

@Robert
Ne, jaz jih nisem dobil! So pa v večine evropskih jezikih:)
Mislim, da je tole morebiti celo nezakonito, saj bi moralo biti blago prodano v Sloveniji opremljeno z navodili v lokalnem jeziku !?
Mnenja nekoga, ki se bolje spozna na zakonodajo? Anyone?

Lp

Pyr0Beast ::

Jup, slovenska navodila bi morala biti priložena.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SuperVeloce ::

Za MM (Koper) pa garantiram hitro dobavo in kvalitetno robo. Kupil sem Panasonicovo plazmo, ki ji nimam kaj očitati. Tudi odnos MM je bil na visokem nivoju.

Jaz imam enako izkušnjo z MM Ljubljana, kupil pa sem Marantz receiver za več kot 30% nižjo ceno kot sem jo našel drugje pri nas.

d.

TO! Danes grem po novega marantza v MM =D
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

korelem ::

Ker se zanimam za nakup novega televizorja in ima najnižje cene trenutno MM, me zanima, če ima kdo še kake izkušnje z Mediamarketom, zanima me predvsem, kako reagirajo (hitro, prijazno ali bolj tako, tako) v primeru garancije in v kakem stanju so stvari, ki jih uvozijo (transport)?? V glavnem čimveč infota...:D

Lp

misek ::

korelem, jaz sem lani pri MM kupil LCD TV Sony 32". Poslali po pošti in ni bilo kakšnih poškodb. Z uveljavljanjem garancije pa se še nisem rabil ukvarjati. Je pa bilo nekaj na to temo že napisano. Menda oni sami pošljejo izdelke na servis v tujino. Naši serviserji jih menda ne popravljajo, ker MM sam uvaža te izdelke. No, nekaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

korelem ::

@misek,
hvala za hiter odgovor, v dilemi sem zato, ker je razlika med njimi in najcenejšim slovenskim "uradnim" ponudnikom, circa 190€, kar je že kar nekaj denarja, pa razmišljam, če se splača, vzet pri njih ali dat več, pa vzet drugje, kjer lahko pol računaš na servis v Sloveniji. Gre pa se za kar velik TV (50-inčni), kar je lahko pol "pain in the ass", če ga moraš pošiljat nazaj. Saj to me tudi zanima, a slovenski servis, pri takih velikih zadevah pošlje prvo serviserja na dom? Ker si ne morem mislit, da bi tako zverino v primeru tehnične napake, pošiljal na servis...;((

multiscan ::

korelem, jaz sem lani pri MM kupil LCD TV Sony 32". Poslali po pošti in ni bilo kakšnih poškodb. Z uveljavljanjem garancije pa se še nisem rabil ukvarjati. Je pa bilo nekaj na to temo že napisano. Menda oni sami pošljejo izdelke na servis v tujino. Naši serviserji jih menda ne popravljajo, ker MM sam uvaža te izdelke. No, nekaj takega.


Ja garancija....
jest sem nabavil marantza sr5002, po mesecu mi je škripnil daljinec:O
sem ga nesel nazaj, nič ne rečem tip je prijazen, vzel je daljinca, ga nesel nekam pogledat, pa so ugotovili, da ga ne more odpret brez da bi se to na daljincu videlo, zato je daljinec romal v Nemčijo.
zdej mineva 3. teden ko šetam do reciverja če hočem karkoli naredit;(

Pyr0Beast ::

Nova elektronika NI namenjena popravilu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

misek ::

Kolikor malo spremljam različne debate o servisih imam občutek, da itak v vsakem primeru (večje napake) čakaš skoraj 45 dni, kolikor je max. čas, da ti zadevo popravijo. Potem po mojem ni tako hudo, tudi če ti zadevo pošljejo v tujino (npr. Nemčijo). Je pa res malo hudo tole pošiljati po pošti. Kdo pa v tem primeru sploh plača poštnino? Druga možnost je, da se pač zapelješ v LJ in daš "ročno" prodajalcu na servis.
Ko sem jaz kupoval je bila cena precej precej nižja kot v ostalih trgovinah. Sicer takrat nisem vedel, da gre servis direktno preko njih... Ampak verjetno bi vseeno kupil. Saj zadeve pa spet ne crkujejo non-stop.

korelem ::

@multiscan,
heh, saj prav to me skrbi, če bo kaj z TVjem narobe, bo romal nazaj v Deutschland, pol pa lahk sam čakam... in čakam... in čakam... Že tako ali tako, si servisi ponavadi jemljejo čas pri popravilih, tako,da bo sedaj potrebno pretehtat, če je nižja cena vredna zajeb#$%nja, v primeru, če gre kaj narobe... Hmmm...:|

PS: Itak pa je glupo, da ne moreš uveljavit garancije vsepovsod, bi se vsaj naši trgovci malce spametovali in začeli tržiti izdelke po korektnih (evropskih, da ne govorim o ameriških) cenah (govorim za elektroniko), ker bi jih drugače ostali ponudniki povozili... Bodo pa ja preživel z manjšimi maržami, saj si tako pridobijo kupce, ki bi drugače, zaradi nižjih cen, kupili zadevo v tujini, ter s tem povečajo prodajo, kar bi jim spet posledično navrglo enak dobiček...:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korelem ()

korelem ::

@misek,
res, da zadeve ne crkujejo non-stop, garancija je v primeru "ČE"... S tem, je treba upoštevat, da ima TV 2 leti garancije, kar pa je dolga doba v kateri lahko gre kaj narobe...;((

misek ::

korelem, saj se strinjam s tabo. Omenil si romanje v Nemčijo in nato čakanje. Saj pri nas je isto. Še kakšno malenkost ti popravljajo 40 dni, ravno toliko, da ne preteče zakonski čas. Je pa res, da pri nas ponavadi neseš robo osebno na servis. V tem primeru pa se malo zakomplicira. Verjetno se jaz ne bom vozil iz Maribora v LJ z enim VELIKIM LCDjem in ga predal prodajalcu. Saj mi mogoče niti v avto ne gre ;) Če ga pa dam na pošto je pa tako vseeno, kaj se z njim dogaja naprej.

korelem ::

Že res, ampak lokalne serviserje lahko malce "spodbujaš", da hitreje opravijo delo, kar je verjetno v primeru "Nemške naveze" dosti težje...:))

No v glavnem, odločitev bo padla v naslednjih dneh, upam, da bo taprava...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korelem ()

misek ::

Že res, ampak lokalne serviserje lahko malce "spodbujaš", da hitreje opravijo delo
Mhm, če imaš veze že. Če pa si "navaden" kupec, potem bolj težko. Poznam primer za servis telefona 42 dni. Pa je bilo še pa še klicanja in teženja na servisu.

korelem ::

42 dni za servis telefona je pa res huda...8-O

Kot pravim, upam, da se bom pravilno odločil...8-)

multiscan ::

Že res, ampak lokalne serviserje lahko malce "spodbujaš", da hitreje opravijo delo
Mhm, če imaš veze že. Če pa si "navaden" kupec, potem bolj težko. Poznam primer za servis telefona 42 dni. Pa je bilo še pa še klicanja in teženja na servisu.


Ja pod tole tut sam vržem podpis.
Brez vez ni nikjer nič, pa naj bo to servis al pa dohtar:(
Poleg tega je z garancijo tkole...serviser je plačan po garanciji bolj malo, tko da mu ni v velikem interesu se ukvarjat za napako...boljš je počakat da mine rok pol pa proizvajalec strese nov izdelek.

Med tem pa še kar čakam:'(

multiscan ::

No, pa mi je pred praznikom uspelo dobit novega daljinca. NOVEGA tokrat.
Upam, da bom imel z njim več sreče kot s prejšnjim, moram rečt da sta se možaka iz Mediamarketa držala obljubljenega:D
Je daljinec parkrat romal v Nemčijo, vmes sem imel sposojenega daljinca....

Zgodovina sprememb…

krop ::

Kupil tv sony 40W2000 pri pcgiga pred dvemi leti.
Brez problemov.
Cenejši je bil za 350€

gregor ::

jaz sem pri mm kupil dve plazmi (tudi za sodelavca) in av receiver, vse brez problemov, kot telefonsko dogovorjeno so poslali z hitro pošto

torej moje izkušnje so pozitivne

pc-giga - imam slabe izkušnje, ni bilo odgovorov na maile....

lp

Leks ::

Pri MM kupil SONY 40", plačal z gotovino, osebni prevzem, brez težav. Garancije še nisem uveljavljal.

DjTonic ::

Meni tudi pc-giga ni odgovarjal na klice. Sem ga lansko leto parkrat klical za en tv. Kasneje sem TV kupil v avstriji. Sem pa imel z njim v preteklosti eno drugo sodelovanje in je bil ok!

Če bo imel kaj ceneje, se vseeno splača kupiti pri njem (Je možakar kar vredu). Za nasvete vprašaš na forumu, ko se odločiš pač rešeš, da to želiš, plačaš, odpelješ brez večjih debat.

multiscan ::

Meni tudi pc-giga ni odgovarjal na klice. Sem ga lansko leto parkrat klical za en tv. Kasneje sem TV kupil v avstriji. Sem pa imel z njim v preteklosti eno drugo sodelovanje in je bil ok!

Če bo imel kaj ceneje, se vseeno splača kupiti pri njem (Je možakar kar vredu). Za nasvete vprašaš na forumu, ko se odločiš pač rešeš, da to želiš, plačaš, odpelješ brez večjih debat.

Zgodovina sprememb…

Ultimate ::

Ista pesem kot pri ostalih...

Včeraj sem klical na PC-Giga... skrajna neprijaznost... ;(

Pri MM pa zelo korekten odnos... že čakam na predračun...

lp

1966 ::

PC-Giga, po telefonu skrajno neprijazen.

Sem šel pogledat na naslov, Borštnikova ulica 11,2000 Maribor,Slovenija, kjer je registrirana trgovina, kjer sem si hotel ogledati izdelek ki sem ga nameraval kupiti. Pa sem ugotovil da tu sploh ne obstaja nobena trgovina ampak tip posluje kar iz lastnega stanovanja v stanovanjskem bloku.

Svetujem skrajno previdnost.

lp

Daliborg ::

A lohk zvem kaj ste sprasevali v PC GIGA? ...me prav zanima ta njegova neprijaznost pa bi ga tud sam poklical v zvezi podobne zadeve :D
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

krop ::

Kupil pr njemu Sony lcd 40" brez problemov.
Bil je cenejši za 400€ od naših konkurenčnih trgovin pred 3 leti

Leks ::

@Ultimate
v neki drugi temi piše da je pri plačilu po predračunu TV dražji za cca 7%, ker se izogibajo poslovanja preko bank.
Zgolj keš na roke .)

Rajmund ::

Tudi sam imam podobne izkušnje z pc-giga. Možakarja poklical na tel. številko. Se oglasi,vendar ni zaiteresiran za kakšen nakup. Pogovor ti hitro prekine,zato je odveč da ga bi spraševal za podrobnosti. Veliko bolj so prijazni v MM-tu,zato sem oddal svoje naročilo za plazmo. Plazmo mi bodo torej poslali po povzetju.

Lp. Rajmund

RadioMan ::

Prav neverjetno je kako nesrami so pri PC giga, taka trgovina bi morala po vsaki logiki že zdavnaj propasti.

Želel sem kupiti izdelek vrednosti nad 2000 eur. Oddam naročilo na netu, naslednji dan zjutraj me model pokliče
po telefonu. Domeniva se, da v naročilo dodava še stojalo za televizor, nakar ga prosim za nov predračun, ker več kot 2000 eur pač ne bom nakazoval kar tako na lepe oči brez nekega papirja. Očitno je, da mu je to dodatno delo zelo odveč in tip pričakuje, da si bom sam preračunal zadevo. Mu povem, da moram še malo razmisliti, ker mi ni všeč njegov odnos, tip mi reče, da sem kmet in odloži.

Ne najdeš večjega kretenčiča v širnem Slovenistanu.

M

Keywords za Google: PC-giga, PCGIGA, barabe, lopovi, nesramni, pcgiga_simon_pev@t-2.net

kmetek ::

LOL a to ti rekel? Škoda, da nimaš posneto :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za koliko trgovine dvignejo cene izdelkom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13636557 (32433) Gregor P
»

Dolgo čakanje na naročen ojačevalec ?

Oddelek: Zvok in slika
61144 (1082) ns31
»

Kolikšne so marže na TVje

Oddelek: Loža
256281 (5541) St235
»

Tujina vs. Slovenija po cenah

Oddelek: Kaj kupiti
444488 (2562) Taubi19
»

Marantz SR 5003 in ustrezni zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
132944 (2684) Gatsu

Več podobnih tem