» »

Znižanje stroškov ADSLja

Znižanje stroškov ADSLja

1
2
»

Pyr0Beast ::


Fizike ne morejo pretentati.

Lahko pa pogledajo, kje je napaka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tilen ::

Pyr0Beast je izjavil:


Fizike ne morejo pretentati.

Lahko pa pogledajo, kje je napaka.


Naročnik je že sam ugotovil, da je problem velika razdalja s katero ima vdsl težave. Ne vem na kakšen način bodo to odpravili (odmislimo postavitev novega DSLAM-a)?

rawwer je izjavil:

oj še to
kaj obstaja kje kakšen zemljevid kjer kaže točno kje so centrale, ker nisem 100% siguren kje je :)
al pa če kdo ve kje je centrala v Kopru..


Običajno tam, kjer je Pošta Slovenije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pyr0Beast ::

Naročnik je že sam ugotovil, da je problem velika razdalja s katero ima vdsl težave. Ne vem na kakšen način bodo to odpravili (odmislimo postavitev novega DSLAM-a)?

Če ugotovoijo da je problem v zadnjih parih 10m kabla ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rawwer ::

Oj danes sem izvedel za Telemach
1 mb internet 15EUR
telefonija 4EUR
kako to da ga ni noben omenil?
Sej ima ADSL in ne VDSL neda?

Senitel ::

LOL... Telemach nima ne ADSL ne VDSL... Oni so kabelski operater (kabelska televizija in internet preko tega omrežja).

rawwer ::

A evo zakaj ga niste omenli :)
Thanks

Tilen ::

rawwer je izjavil:

Oj danes sem izvedel za Telemach
1 mb internet 15EUR
telefonija 4EUR
kako to da ga ni noben omenil?


Ne deluje brez CATV, tako da prištej cca 15€. Paketna ponudba je sicer cenejša vendar če nimaš kabelske do hiše ne bo šlo.

@Senitel

Telemach - ADSL - Rotovž

8-)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

rawwer ::

Oj
sem dobil dokumente od Amisa za poslat nazaj.
Me samo nekaj zanima..
piše da:
se strinjam da mi do družba Telekom Slovenije zaračunala pogodbeno kazen od odpovedi naročniškega razmerija, če sem sklenil pogodbo s tovrstno klavzulo in še mi ni potekel pogodbeno določen rok.

Sej pri Siolu ni tega ne?
Ni ko pri mobitelih, ki imaš razmerje za 2 leti..
Ugl se nimam kaj bat? :)

Tilen ::

Preveri na Siol-u, če si še vezan.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AvtoR ::

Imam podoben problem, imam pa vprašanje glede telefonskih aparatov. Sedaj imam dva ISDN aparata, vsakega v svoji etaži. Če zamenjam ISDN za IP telefonijo: ali motam menjati vse telefone, ali se da preko kakega vmesnika obdržati ISDN aparate? V nasprotnem primeru bi rabil dva IP telefona na isti liniji.

Tilen ::

ISDN telefon mora podpirati DECT in ga lahko sinhrniziraš z bazno postajo novega operaterja. Za vse operaterje ne vem vendar praviloma dobiš ob prehodu iz ISDN na VoIP tudi telefon z bazno postajo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AvtoR ::

Problem je da rabim bazno postajo in dve slušalki. Zdajšni gigaset me je stal kar nekaj denarja, tako da ne bi rad investiral neke silne denarje v dodatno slušalko. Najbolj bi mi odgovarjalo, če bi lahko obdržal kar obstoječe telefone na IP priključku. Ne vem pa če je to izvedljivo?

x.sci ::

Kot je napisal Tilen; da se, ker, kolikor vem, gigaseti serije 4000 to podpirajo (ce imas te seveda).

Edit: Pa zraven moras dobit primerno bazno postajo, se razume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x.sci ()

Lonsarg ::

Ponavadi dobiš zraven zastonj eno slušalko/bazno postajo. Drugače mam tut jaz še enega Siemensa naprodaj, ker sem ga zastonj dobil zraven Amis telefonije, pa samo že prej kupili komplet treh slušalk.

AvtoR ::

Imam Gigaset SX100 in dodatno slušalko S1, tako da ne vem... Vprašanje je, če bom na Telekomu dobil korektno informacijo. Njim je seveda v interesu, da še naprej plačujem naročnino za ISDN.
Se mi zdi, da sem nekje slišal da Sagemov modem podpira priklop analognega telefona prek IP, za ISDN pa ne vem!

Lonsarg ::

Ne bazno postajo kar lepo IP, tukaj brez veze iskati drugo rešitev. ISDN bazna je totalno neuporabna pri IP telefoniji, bi rabil kar konkretni vmesnik. Pozabi na to, samo za slušalke se pozanimaj.

Tilen ::

Kdo pa pravi, da bi koristil ISDN bazno postajop?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lonsarg ::

Ja tako sem razumel, ko je rekel priklop analognega telefona na modem, pa če se da tudi ISDN. Nič se ne da, na modem bo lepo šel IP telefon/bazna.

Evo google našel primer, ko mu je uspelo Gagaset S1 slušalko priklopit na IP bazno:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t...

Pa še en drug primer je tudi googel našel, tako da očitno boš lahko obe slušalki naprej uporabljal, bazno pa boš zamenjal z tisto bazno/telefonom, ki ga boš dobil zraven, se mi zdi še vedno dajejo zraven zastonj en komplet.

Tilen ::

Zakaj pa to ne bi delovalo? Kot sem rekel, rabis bazno postajo katero dobis free od novega operaterja, njihov telefon vrzes skozi okno in s podporo DECT sinhroniziras svoje ISDN telefone z novo bazno. To je to. klik
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

AvtoR ::

Bo treba res stopit na Telekom in odjavit ISDN....

AvtoR ::

Torej za Siol tv sem predaleč od centrale, tako da paket trio odpade. Kateri paket mi priporočate? Siol internet in siol telefonijo. Če sem prav razumel je cena 29EUR? Ali moram dodatno plačat še 3EUR za digitalni dostop?

Senitel ::

Da, še 3EUR za digitalni dostop. Pa ne na lastno roko odjavljat ničesar.
P.S.: Zakaj Telekom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

AvtoR ::

Imam precej problemov s stabilnostjo interneta (8km od centrale!!!). Telekomovci so moji stalni gostje. Čez njihovo ažurnost nimam pripomb, če niso prišli še isti dan so prišli naslenjega dne in odpravili težavo. Zdaj mi že kake pol leta del BP :). Sicer bi šel na AMIS (Dvojka tel=27.90EUR), ampak se bojim ravno teh problemov in prelaganja odgovornosri enega na drugega. Tudi sam prehod zna bit problematičen, čaka se baje tudi več kot 30dni.

Lonsarg ::

Glede čakanja je tako, da čakaš na preklop, brez interneta pa seveda nisi, to ti pride preklopit in si brez interneta pol urce. Če pa imaš probleme z stabilnostjo, pomeni da tudi pri Amisu več kot 1 Mbit ne boš imel, tako da v bistvu se strinjam, nima smisla menjavat, lepo na telekom, pa sklenit en paket brez ISDNja(ne pozabi prenest cifre, če jo misliš obdržat, kasneje je nemogoče cifro dobiti nazaj, ko jo enkrat odjaviš)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159232 (11099) kixs
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721769 (15540) Tydek
»

Kaj je najbolje storit v trenutni situaciji?

Oddelek: Omrežja in internet
222431 (1697) roscha
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444544 (3336) snoopy20
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036246 (15653) Primoz78

Več podobnih tem