» »

Packing

Packing

1 2
3
»

drejc ::



Na windows server 2008 r2.

Morda bi za gui lahko uporabil .net 4, če ga niste?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

jRk0 ::

ne, tudi prek remota ko je 1280x1024 se normalno odpre okno in dela.
btw, kaj program je 64bit tudi?:)
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

aja, kak je Speed predstavljen? Opazil sem recimo na Atomu@2Ghz je na 2 cores (fizicno je 1 jedro in ma HT) speed pocasnejsi, kot ce uporabljas use 1 core.
You fuck up once, you loose two teeth.

Thomas ::

S temi 64 bitnimi zadevami se bo treba pozabavati zdejle enkrat. Trenutno pa je, kakor, oziroma kakor ni.

Kar se tiče speeda je za napisan speed vsako posamezno jedro. Tako, da če imaš 10 jeder je v resnici 10 krat toliko, minus X procentov režije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

@drejc

Ne vem od kje mu ideja za tako velik font, na tako majhnih gumbih. Očitno nekaj ni kompatibilno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jRk0 ::

391 krogcev v kvadratu je podrlo rekord :) ampak precej hitro napreduje, tako da se treba cakat =)
You fuck up once, you loose two teeth.

nevone ::

Great!

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

drejc ::

Sistemske fonte imam postavljene na max, ker je ta lcd najbolj oddaljen. Predlagam da velikost fontov nekako zapečete/dinamično spreminjate, ali pa jih v enem od dropdownow lahko user sam spreminja?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

jRk0 ::

You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

nevone ::

A si ga kaj fine tunal? Če ga nisi, ga le daj še malo.

Potem pa prosim, če lahko pošlješ Results\SQU_cir_391_result.txt na protokol2020@gmail.com

Dober rezultat. Čestitam!

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jRk0 ::

sem fine tunal, poslal pa sem tudi ze. sem pa zdaj se resetiral ostale veje razen te pa bo se malo mlelo, za naprej pa ne vem kero bi dal mlet:D
You fuck up once, you loose two teeth.

nevone ::

Zdej lahko daš računat enega od 421 do 424. Na packomania.com so označeni z oranžno, ker tisti, ki so tam, ne zadoščajo kriteriju Davida Cantrella, ki poskuša s formulo določiti zgornjo mejo gostote.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Predlagam da velikost fontov nekako zapečete/dinamično spreminjate, ali pa jih v enem od dropdownow lahko user sam spreminja?


Sicer hvala za info in predloge, samo prav veliko se z vmesnikom ne bomo ukvarjali. Zadeva je itak bolj akademske narave, tako da za truth seekerje bo moral ta interfejs zadoščati. :)

Če bi pa rad poganjal, pa zaradi interfejsa tega ne počneš, pa lahko naredimo zate specialno verzijo s primernejšim fontom.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jRk0 ::

trd oreh ta 422 sqr cir. upam, da mu uspe kaksen preboj, ker more novo postavitev iznajt, s to ne bo prisel dalec zgleda:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Thomas ::

Resetiraj taslabšo vejo, preden greš spat! Al pa dve. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jRk0 ::

sem ze 3 ene 8 ur nazaj:)
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

je mlelo in mlelo par dni, pa je le zamlelo boljsi rezultat =) bomo se malo pustili =)
You fuck up once, you loose two teeth.

Sumo ::

Vidim, da ste v novi verziji dvignili omejitev na 500 krogov. Pohvalno!

Thomas ali nevone, a bi se vama dalo malo razložiti tole Cantrellovo domnevo za nas laike? Sem nekaj gledal tiste enačbe, pa mi ni ravno najbolj jasno... A on hoče povedat, da za določeno število krogov v kvadratu nujno obstaja taka razporeditev, ki ima vsaj takšno in takšno gostoto?

Drugače pa vidim, da na packomaniji še vedno niso objavili tiste nove rešitve za 354 krogov. Ali jim ni nič jasno ali pa se nočejo sprijaznit, da se niso že oni česa podobnega spomnili :)

Thomas ::

No prov, ti kr še mau pofajntjunaj, jRkO.

Cantrell je našel eno funkcijo, ki naj bi povedala, da se sigurno da stlačit bolje kot kaže ta njegova funkcija.

Vendar ga niso vsi primeri ubogali, nekaj jih je štrlelo čez. Dokler nismo s Packntileom pomašinali kar vse take primere do 400, se mi zdi.

Objavljajo pa čedalje bolj leno, Specht mi ima čedalje manj časa pisat zahvalne emaile. Nekej časa je bil mau sumnjičav, če se kej prekrivajo krogci in sem mu dvakrat pisal da se sigurno ne. Potem je sprejel. Zdej pa nisem čist na tekočem, pravi nevone da je nekaj objavil, nekaj pa še ni. Mu ona pošlje dva primera, čeprav smo dogovorjeni da jih pobira z naše strani, pa on objavi enega.

Rešitev 354 je pa mau šokantna za vsakega, ki verjame v "superiorno kreativnost človeškega uma nad mrzlimi mašinami", al kako že gre tista lajna.

Tako je šokantna tudi zanje, IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jRk0 ::

You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

jRk0 ::

eno noc bo pocival zdaj racunalnik, potem pa povejte kaj naj dam:)
You fuck up once, you loose two teeth.

nevone ::

Lahko daš 423. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

_marko ::

Pozdravljeni,

ali lahko ta program (ali kater drug) računa tudi v 3D?
Recimo imamo valj(V=0,7cm^3, višina valja=6x polmer valja), zlagal bi pa krogle s polmerom 0,1mm.

lp m
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Ja, lahko bi. Sicer z manjšo dodelavo, ampak v bistvu isti program.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umetna inteligenca / AI debata (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17126261 (17988) pis-it
»

Automatic Algorithm Invention with a GPU

Oddelek: Znanost in tehnologija
162864 (2272) rasta
»

Digitalna evolucija (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
141673522 (23691) pietro
»

Razvoj umetne inteligence v polnem zamahu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14320232 (17058) Jst
»

Entropija se veča SKOZI evolucijo.

Oddelek: Znanost in tehnologija
243659 (2810) sprasujem

Več podobnih tem