» »

Packing

Packing

«
1
2 3

Thomas ::

Problem pakiranja je ena stara NP zadeva. Ljudje in računalniki se trudijo po svojih najboljših močeh. Govoril sem že bil o Packntile programu, ki je za to nalogo (vele)mojster. Na http://critticall.com/SQU_cir.html si lahko ogledate njegove najnovejše rezultate in ga lahko tudi potegnete dol in pustite vašemu raćunalniku, da postavi še kakšen rekord, vse do 400 krogov (kroglic) v kvadratu ali krogu (kocki krogli).

Kot že rečeno, postavil je že kar nekaj rekordov in vi lahko poskusite srečo z naprimer 311 krogi v krogu. Ali karkoli, kar se vam po jetrnem občutku zdi perspektivno.

Datoteko z rezultatom nam pošljete na protokol2020@gmail.com in mi jo bomo znali prebrati in jo bomo objavili ter ovekovečili tudi vaše ime zraven. Povedali boste kakšen alias ali pravo ime, kakor boste pač želeli. Če vas bo kdo prehitel, vas bo pač izrinil s prvega mesta, a s tem iz Dvorane slavnih nikakor ne. Edini pogoj je, da razbijete svetovni rekord, according to packomania.com in kamor pač kaže naš program. Tudi če rezultata še ni, ga bomo mi izobesili v Dvorani slave. Pa če ste firma, posameznik ali avtonomna AI, ki zna poganjati Packntile.

Neregestrirana verzija je brezplačna, samo da moramo mi prebrati točne numerične podatke iz zaskremblane datoteke, vi vidite samo sliko in rezultat na ekranu. Dokler seveda niste izobešeni v Dvorani Slavnih.


Naj se igra prične!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fave ::

Sem potegnil program dol že par tednov nazaj. Zadeva je hudo interesantna, ampak ne kapiram pa grafičnih prikazov.

Kaj so kvadrati (če delaš s kvadratom) v levem stolpcu? In kaj kvadrata na sredini?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Thomas ::

Morš potegn novega. To je verzija 1.12.

Kvadrati na levi so paralelne veje, tisti v sredini je pa "mau bolj v centru". Zgornji je zlate barve in je best so far.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tx-z ::

Hmm, kaj je pa fora tega pakiranja? a ni najbl optimalna pač če so vsi čis en ob drugm?
tx-z

tx-z ::

Nevermind, sm si mau pogledu začetne(1-15 v krogu) pa mi je jasn ratal zakaj=)
tx-z

WarpedGone ::

Tako se dela!
Zbogom in hvala za vse ribe

tx-z ::

A ta program dejansko rab začet "od začetka"? Da rab vse vmesne korake da bo potem pršu do nekiga novga? Torej, zakaj ne bi štartal s trenutno najbolšim in probavu tistga zbolšat?
tx-z

black ice ::

Na vsakem računalniku, ki poganja ta program potekajo drugačne mutacije, kar privede do drugačnih končnih rezultatov. Vsaj jaz si tako predstavljam.

Imam nekaj vprašanj o tem področju, pa me zanima če je ok če napišem tukaj ali naj odprem drugo temo, da ne bom tukaj smetil?

nevone ::

A ta program dejansko rab začet "od začetka"? Da rab vse vmesne korake da bo potem pršu do nekiga novga? Torej, zakaj ne bi štartal s trenutno najbolšim in probavu tistga zbolšat?


Zato, ker trenutno najboljši ne more preit v boljšega, če se bistveno ne spremeni. Temu se reče lokalni optimum, ki ga zaobideš samo tako, da večkrat poskušaš štartati od začetka. Tudi sam program razvija več vej, tudi potem, ko je ena že optimalna. Tako dela EA - evolucijski algoritem.



Imam nekaj vprašanj o tem področju, pa me zanima če je ok če napišem tukaj ali naj odprem drugo temo, da ne bom tukaj smetil?


Mogočeje res bolje, da se odpre nova tema, ta pa je namenjena bolj temu konkretnemu primeru pakiranja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

mticev ::

Po ~12urah na dveh jedrih, zadnji najboljši rezultat ~10 minut nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

snow ::

A boste poslali svoje rezultate za 257, 258 krogov k kvadratu na packomanio?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Thomas ::

@mticev ... ni še boljši od znanega. Ampak OK vseeno.

@snow .... no, direktno njim niti ne, lahko pa seveda prepišejo, če želijo. Ampak intenca je druga. A large warehouse vseh raznih dosežkov, ki bodo zevoluirali v prihodnosti. Z mnogih področij.

En tak "Longmanov trak" algoritmov in načelno vseh drugih form, ki so pomembne ali izredne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mticev ::

Thomas je izjavil:

@mticev ... ni še boljši od znanega. Ampak OK vseeno.


Ja, opazil. Žal sem mogu prekint zadevo, sicer bi še pustil. Pogrešam pause button.

Thomas ::

Sej si zapomni zadnje stanje. Ko spet poženeš ve, kje je bil in kaj je počel.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

snow ::

Thomas je izjavil:

@snow .... no, direktno njim niti ne, lahko pa seveda prepišejo, če želijo. Ampak intenca je druga. A large warehouse vseh raznih dosežkov, ki bodo zevoluirali v prihodnosti. Z mnogih področij.

En tak "Longmanov trak" algoritmov in načelno vseh drugih form, ki so pomembne ali izredne.


Bom prispeval cpu ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Fave ::

@Thomas: Program zgenerira dve datoteki *branch.txt in *result.txt. Katero rabiš?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Thomas ::

result.txt

Kr pošlji na protokol2020@gmail.com.

THNX.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fave ::

Eno vprašanje se mi poraja... A nebi bilo boljše, če bi program gledal za čim manjšo kubaturo mnogoogljiščnega telesa, kot pa krogle?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Thomas ::

V prihodnosti bomo evoluirali tudi vse druge oblike. In ne samo geometrijskih teles, ampak tudi vse druge oblike, v najširšem smislu.

Predvsem algoritme, ki so osnova vsega, tako kot dela Critticall. Vendar ti so težko razumljivi geometrija je precej lažja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Fave ::

Tale Hugo je imel slab algoritem. Ali premalo cpu časa. Ali oboje :D
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Thomas ::

Hugo ni delal z evolucijskim algoritmom, katerega fitnes temelji na minimalnem potrebnem znanju.

- kroglice se ne smejo prekrivat

- velika krogla mora biti čimmanjša

- plus geometrijsko znanje, kdaj se kaj prekriva ali ne

Doslej so delali z ekspertnimi sistemi, več ali manj, vse.

Pack'n'tile in vsa žlahta, pa delajo ravno na ta princip. Minimalno potrebno znanje, aksiomi pravzaprav, pa še to shujšani kar se da. Pack'n'tile še ....... ne zna, ker mu ni treba.

Če pa so rešitve najboljše ali ne, pa hudič si ga vedi. 17 boljših od dosedanjih je že objavljenih na http://critticall.com/Packing_Contest_0...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

oldguy ::

Interesantno...pregledam za vikend.

Fave ::

Kaj pa tam, ko je rekord best packing 0,000000000?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Thomas ::

To pomeni, da nismo našli rezultata na teh straneh, ki jih poznamo in se s tem ukvarjamo. Tukaj orjemo ledino. Orjete, ki to računate.

Tam kjer pa je neka končna rešitev, tam je pa za premagat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

msjr ::

Zdej bom pa jest malo zatežil:

Thomas, če mislite prodajat program si omislite vsaj dober setup - tale zastonjski Inno Setup je dober. Path C:\<program_name>\ je bil zastarel že v Arxlnu, to da je brez uninstalla je čista šlamparija...

Dobte si enga človeka s smislom za oblikovanje in porihtajte aplikacije. Vsaj da so gumbi logično postavljeni, pa da ukine par nagravžnih barvnih kombinacij.

Porihtajte si tudi website, če te ne bi poznal bi rekel da so to eni šalabajzerji, kaj šele da bi kam nakazoval denar...

Thomas ::

Barve bodo že nekak zdržale, za ostalo imaš nek point.

No, nam je tale Pack'n'tile dvoje. Prvič, testiranje koncepta za Akritos. Od tega kako dela, do tega kakšne linke, (de)instale, paypale in vse ostalo mormo pripravt, "da bo profi".

Drugič pa to, da nam izračunava nekaj, kar je salamensko težko. Kar nekateri pišejo cele disertacije in se desetletja potem ukvarjajo, da te krogce ali kroglice mau bolj stisnejo. Že desetletja in več.

Tle pa simple evolucija najde, kar "the best minds" s svojimi ekspertnimi sistemi ne.

Največ je pa vredno to, da krogce v kvadratih ipd. vsak razume, če se gremo pa kakšne sortne ali kakšne druge algoritme, je pa preveč ljudi preveč pametnih.

Potem je pa še tretje in najpomembnejše. Naj evoluira vse več reči, vse več ljudi.

Dobr vemo zakaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

msjr ::

Naj evoluira vse več reči, vse več ljudi.


In zato je NUJEN vsaj setup, ne pa da ti brez vprašanja nalima desktop icon. Res, po moje prva stvar v ponedeljek - setup.

robbe ::

Kdo pride na "hall of fame"? Tisti ki ima najmanšji ratio? Kaj sploh ratio pomen? Zakaj nimate tko narejeno, da bi program direktno vam poslal rezultate, v kolikor bi se uporabnik strinjal?

Thomas ::

Na Hall of Fame pride vsak, ki je z uporabo našega programa dobil rezultat, kakršnega nimata Packomania ali pa Hugo. Ali kdorkoli, za katerega vemo. Se reče tisti, ki je naredil neznan ali pa boljši rezultat od obstoječega.

Tega MI damo na HF, katera je za zdaj še provizoriš, a je vseeno gor že kar nekaj zanimivih rezultatov.

Kdaj "bo program sam gor dajal, če se bo lastnik strinjal"? NIKOLI.

Uredništvo nad vsemi doneski, preteklimi in bodočimi, na tej strani, si pridružujemo mi.

Lahko pa se vsak registrira na Pack'n'tile in objavlja rezultate kot svoje, kjerkoli želi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

zee ::

@Thomas:
Imaš morda paralelizirano verzijo za Linux? Imam namreč 16-core računalnik, ki bi ga lahko s tem zaposlil "v prostem času".
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Thomas ::

@robbe

Ratio je naprimer razmerje med stranico kvadrata in radijem krogca. Tako se definira v praksi med tistimi, ki so tlačili in še tlačijo krogce v kvadrat.

Lahko bi bilo tudi razmerje med premerom in stranico, stvar, ki pa nič bistvenega ne spremeni.

@zee

Linux verzij žal nimamo. Jo bomo pa imeli, predvidevam. Ampak ne še za Pack'n'tile as is, ampak za "druge evolucije".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

imagodei ::

Kaj pomeni številka v oglatih oklepajih, ki se pojavi desno od trenutno evoluiranega primerka?
- Hoc est qui sumus -

black ice ::

Kako vam vsi ti dobljeni podatki iz evoluiranja pomagajo? Kaj se lahko izlušči iz celotne kopice podatkov oziroma kaj pričakujete, da boste izluščili?

Thomas ::

Kaj pomeni številka v oglatih oklepajih, ki se pojavi desno od trenutno evoluiranega primerka?


Pomeni, koliko nazaj po evolucijski veji je šel program. Kot da se zdaj biološka evolucija na Zemlji vrne 10 milijonov let nazaj in poskusi znova od tam. Morda bodo preživeli megalodonti, morda neandertalci. Bomo dobili drugo zgodbo v vsakem primeru. Ampak verjetno je pa, da bo tako alternirana evolucijska zgodovina kmalu prekinjena in pozabljena.

Biološka evolucija ima samo en "cilj" - obstoj, česarkoli že. Evolucija znotraj Pack'n'tile pa ima cilj čimmanjši kvadrat, ali krog, ali kocko ali sfero ki obdajajo krogce oziroma kroglice.

V glavnem, sprehodi nazaj v zgodovino so tool, ki ga biološka evolucija pravzaprav nima. Heh, še marsičesa nima, kar digitalna ima.

Kako vam vsi ti dobljeni podatki iz evoluiranja pomagajo? Kaj se lahko izlušči iz celotne kopice podatkov oziroma kaj pričakujete, da boste izluščili?


Pomagajo v toliko, da vidimo, kako se spravlja krogce v krog in še tri zadeve. Neposredno. Posredno pa to, da tole laufa boljš, kot bi kakšen pameten bil sposoben delat.

Ne mislim(o) samo, da je tole superiorno samo biološki evoluciji, ampak da bo nekega dne tudi vsakršni inteligenci.

Bolje rečeno ... digitalna takoimenovana evolucija, "ima" da preseže analogno takoimenovano inteligenco, na vseh relevantnih področjih.

Zdej se samo mau igramo, šele. Sicer na področju, kjer ne verjamem, da na področju Slovenije lahko najdemo kakšnega resnega človeškega igralca, pa tudi drugod po EU in US so redko posejani.

Nekej je pa še nadvse pomembno tle. Ko bomo tkole lansirali tele "programske strojčke ki evoluirajo ene forme", so naši uporabniki s svojimi machines drugi center moči. Ni to tko kot Nokia, ki ti da telefon, potem se pa pogovarjaš. To je bolj kot strojna tovarna industrijske opreme v Trevisu, ki Kitajcem dobavlja štrikmašine, potem pa oni pletejo štumfe za cel svet.

Mi gremo bolj na široko in globje. Cilj je, da vsak deseti Zemljan dela z "evolutorji" ravno kar hoče in dela svojo revolucijo, kakor in kjer mu paše in čefne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Hja, uni od www.packomania.com so nas opazili kar sami. No, Pack'n'tile in vse kar je s tem v zvezi, nevone, Algit, Critticall. Objavili so nekaj naših rezultatov (ref. 26), ki pač pašejo v njihovo domeno. (3D kroglice ne).

Prijazno se pogovarjamo in si izražamo medsebojno spoštovanje (nič sarkazma) in zaenkrat smo prišli do sklepa, da so pereči problemi v pakiranju čez 300 krogcev v kvadrat. Bistveno smo pripomogli k dokazu pravilnosti domneve o zgornji meji, ki jo je postavil David Cantrell.

Ker, kot sem že omenil, to pomeni, da do 300 krogcev v kvadratu ni več pričakovati kaj posebnega, ste vsi ki sodelujete, naprošeni da daste poudarek na pakiranju 301 do 400 krogcev v kvadrat.

Z Eckard Spechtom, ki vodi packomanio se strinjamo, da se projekt nadaljuje in razširi, kar se že dogaja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Včeraj je bil tale email dialog:

Gorjanc:

Mislim da je rezultat boljši od trenutno najbolšega. Za ime naj se
prosim napiše Gorjanc .

Mimogrede glede posta ki ga je napisal msjr glede izgleda in
funkconalnosti programa, mislim da ima človek prav in bi morali
upoštevati njegovo konstruktivno kritiko.


Thomas:

Z msjr se poznamo osebno že zelo dolgo časa in vemo, da ni mislil nič slabega.

Samo dizajn, kar je njegova specialnost in v čemer je dober, mestoma genialen, ni na vrhu naše prioritetne liste. Nekje okoli 18. mesta.

Poleg tega sem zadnje čase padel v eno slabo družbo, kjer so me dodatno spridili z idejo da "design=NULL;". Sicer bi bil dizajn na kakšnem 13. mestu naših prioritet.

Ampak pustiva to, Gorjanc!

Naš (Algit) stari rezultat na 256, so fine tunali na packomania today in dobili boljšega. Ostale so samo prevzeli. Ampak ti si pa naredil ŠE BOLJŠI result.

Čestitke!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

tx-z ::

Kaj naredi "Multiply the best"?
tx-z

Thomas ::

V vse veje evolucije naseli najboljši dosedanji rezultat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sumo ::

Ne bi bilo slabo, če bi lahko točno določeno vejo, za katero je očitno, da se je ustavila v lokalnem optimumu, označil in resetiral.

Drugače se pa že en teden matram s 399 in 400 krogi v kvadratu, pa zaenkrat brez uspeha.

nevone ::

Ne bi bilo slabo, če bi lahko točno določeno vejo, za katero je očitno, da se je ustavila v lokalnem optimumu, označil in resetiral.


To je res.

Zaenkrat pa lahko resetiraš vse veje tako, da pobrišeš datoteko recimo Results\SQU_cir_400_branch.txt
Najboljši rezultat se pri tem ohrani, ker je shranjen v datoteki Results\SQU_cir_400_result.txt



o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Thomas ::

packomania.com je začela objavljati rezultate. Vsaj tiste, ki jih packomania vodi, torej 2D. Napiše "Program Packntile by Algit (Gorjanc)".

To je zdej pri 256, ki smo ga uploadali kot Algit, ko so oni potem naredili še en ročni popravek, so pa objavili pod imenom tistega, ki je to storil.

Meanwhile je Gorjanc doma gonil Packntajla na isti številki in dobil ŠE BOLJŠI rezultat, ki je zdaj objavljen kot sem napisal.

http://packomania.com/csq/txt/author.txt

Računamo precej inficirat tole tabelo z memom Algit Packntile in Vašim imenom, dragi "program driverji".

Hvala za sodelovanje doslej in se priporočamo za nadaljevanje!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

RazzorX ::

Poslal svoje rezultate za 310 krogov.

Thomas ::

Smo pogledal, sam ni boljš od objavljenega. Nič hudega, še precej jih je za sestrelit.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

RazzorX ::

Ja, sem se zmotil, namreč nisem gledal rezultatov na strani, ampak v programu, kjer je bil rezultat slabši. Bom ponovno zagnal.

nevone ::

Na razlopago je nova verzija (1.14) Packntile-a, ki omogoča resetiranje posameznih vej. Gumb [Reset ...]

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

RazzorX ::

Kaj noben ne "pakira" več? Trenutno čakam na nov napajalnik, da zadevo navijem in potem spet začnem. Upam da dosežem kake boljše rezultate.

Sumo ::

Pakiramo, pakiramo, samo nimamo vsi take sreče da bi kar v prvem poskusu izboljšali svetovni rekord :)

Fave ::

Pakiram, samo sem imel nesrečno roko pri izbiri... Že kar nekaj časa melje.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

innerspace ::

Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

podbevna ::

Jaz tudi pakiram, pa mi ne rata postaviti rekorda.

Poleg tega je programček očitno kar zahteven, saj mi precej zabije računalnik in ga lahko uporabljam samo ko ne delam.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umetna inteligenca / AI debata (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17126150 (17877) pis-it
»

Automatic Algorithm Invention with a GPU

Oddelek: Znanost in tehnologija
162854 (2262) rasta
»

Digitalna evolucija (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
141673440 (23609) pietro
»

Razvoj umetne inteligence v polnem zamahu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14320156 (16982) Jst
»

Entropija se veča SKOZI evolucijo.

Oddelek: Znanost in tehnologija
243638 (2789) sprasujem

Več podobnih tem