» »

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov?

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov?

1
2
3

Bananovec ::

Dejan_007 je izjavil:

Manu je izjavil:

ShowDown je izjavil:

Moja osebna izkušnja z islamom je bila zelo pozitivna, in popolno nasprotje nekaterih teorij, ki jih tukaj izumljate. Ljudje so prijazni, nenasilni in mnogo bolj pripravljeni pomagat kot Evropejci. Verjamem, da se tukaj marsikateremu oprancu podre svet, ki so mu ga ustvarili mediji, ampak takšen je povprečen musliman. ;)

To že, ampak poglej samo primer s South Parkom. V tej risanki so že mnogokrat upodabljali krščanske simbole in ljudi, pa ni še nihče niti grozil s smrtjo niti to udejanjil. So mogoče protestirali, ampak umrl pa zaradi tega ni nihče. Celo niso prepovedali predvajanje teh risank s tako vsebino.

Dejansko pa je nizozemski producent bil ubit s strani muslimanskega skrajneža. In to v Evropi.

To mi pa res ni všeč. Enostavno čutim odpor do islama zaradi njenih najprimitivnejših predstavnikov v sodobnem svetu.

Je treba grozit s smrtjo? Je treba dejansko ubit nekoga zaradi verskega prepričanja?



Jaz pa do Krščanstva in njihove Pedofilije

Ateizem je ZAKON

Ja, ampak prej kot slej te posilijo z nečim. Če ne gre drugače, pa so tu župniki.
Se pardoniram. Pozabil sem skriptirat sarkazem on in off

Zgodovina sprememb…

Slo-One ::

Kaj če bi na vsako versko knjigo nalepili tole?




Jaz menim, da bi bilo prav ker verniki preveč resno jemljejo sveto knjigo svoje vere.

i386 ::

Hjo, kako ne maram jaz raznih verskih fanatikov. In mednje štejem tudi ateiste, ki tako zavzeto verujejo da ni boga. Ne pravim da je Bog, ne morem pa reč da ga 100% ni.
=> Boga se znanstveno ne da dokazat !!! //// Znanstveno dokaži da ga ni.
=> Vera spodkopava znanost !!! //// Ne vem če, mislim, da jo celo zelo podpira. Če boš sedaj govoril da ni res ti povem, da je Cerkev preganjala samo tiste, kateri so izpodbijali cerkvena dognanja. A vseeno je znanost napredovala. Zelo veliko v časih križarskih vojn. Zaradi prenosa arabskih dognanj v Evropo, tako da jaz ne bi tako kritiziral križarje. Brez njih bi bili sedaj malo bol zadaj :) Ok, to sem govoril za Cerkev. Za druge ne vem a vseeno vera ne spodkopava znanosti.
=> Iracionalna vera spodbuja smrtonosno nestrpnost !!!//// to je res, samo racionalna je pa ok :)
=> Problem verske indoktrinacije otrok !!! // ...
=> Vera se vede kot virus, ki napada mlade in okuži vsak naslednji rod !!! //// Smo malo nestrpni ne? kaj ti pa je vera slabega še naredila da smo tako jezni?
=> Zloraba otroške nedolžnosti s praznovernimi predstavami o peklu in pogubi !!! //// Zakaj bi bilo to slabo? So vsaj bol pridni
=> svetopisemske korenine judovsko krščanske morale so krute in brutalne; //// Zato imamo pa Novo zavezo.
=> Kako lahko v 21 stoletju častimo knjigo, ki ima takšno vsebino:
- Božji nasvet kaj storiti prijatelju ali članu družine, ki vam predlaga da bi verjeli v drugega boga. Neizprosno ga ubij. Tvoja roka naj se ob usmrtitvi prva vzdigne proti njemu. Pobij ga s kamenjem, da bo umrl, ker te je skušal odvrniti od gospoda, tvojega Boga....Starozavezni Bog je najbolj neprijeten lik v leposlovju. Ljubosumen in ponosen na to. Je ozek, maščevalen, krivičen, neizprosen, rasističen. Pobijalec etničnih manjšin, ki svoje ljudstvo spodbuja k genocidnim početjenm.
- "Ne ,bratje moji, ne počnite hudega, prosim! Glejte tukaj sta moja hči devica in njena priležnica; ti naj vam pripeljem ven; posilite ju in jima storite, kar bo dobro v vaših očeh. Temu možu pa ne storite grde reči." Torj uživajte, posilite in ponižajte mojo hčer, a do gosta bodite spoštljivi, saj je moški.UAUUUU POLOŽAJ ŽENSK V TEJ DRUŽBI
//// Drugič piši kje si to našel, da lahko to človek najde v knjigi. saj veš kako, ne?
=> Kako lahko otroke označujemo kot krščanske, muslimanske, judovske, itd !!! //// Kako lahko otroke označujemo kot Janezove, Franclnove in Karlove?
=> Otroci so ločeni glede na vero staršev, različnost jim stalno vbijajo v glavo !!! ///// In kako jim različnost vbijajo v glavo?
=> Verska delitev zato pripelje do skrajnosti !!! /// ....
=> Otroci so žrtve tradicije v kateri so se rodil !!! //// Zakaj žrtve?
=> Otroci odraščajo v zelo popačenem svetu !!! //// Zakaj popačen? Vidim da nisi hodil k verouku, mislim da od vere nikakor ni otrokov svet popačen.
=> Živimo v senci terorja, ki ga navdihuje religija v dobi kjer je znanost pokazala, da so verske vraže napačne !!! /// kakšnega terorja?
=> Vrivanje verskih vraž k pouku znanosti !!! //// Primer?
=> Psihološko zlorabljenje otrok !!! /// aja? primer prosim
=> Kdo je napisal sveto pismo ? //// Staro zavezo so verjetno pisali kakšni izobraženci, ki so zapisali ljudske zgodbe. Jih je bilo veliko. verjetno... to je moje mnenje... Za Novo zavezo se pa ve kdo jo je zapisal. Če ne veš ne bodi takšen strokovnjak o verah
=> Kazen za prešuštvo ? Smrt !!! //// Je lušno če te žena prevara? :P pač, taki zakoni so bili takrat, zdaj jih ni več. Razen v nekaterih arabskih državah...
=> Sveti teksti so negotovega izvora in verodostojnosti, pa še protislovni so !!! //// Ljudske pesmi so tudi negotovega izvora. Vsak je protisloven.
=> Zgodba o Adamu in Evi je simbolna, kajne. Jezus je torej za simboličen greh dal mučiti in ubiti neobstoječi posameznik. /// Adam & Eva je simbolna, ja... Jezus pa ni simbolen, mogoče zato, ker je živel.
=> Čudna teologija in vprašljivi teksti ne bi bili problem, če ne bi bili ljudje, ki temu resnično verjamejo in oporekajo progresivnim vrednotam ter vladavini zakona. /// Jah, torej je problem v ljudeh, ne veri :)
=> "Religija je žalitev za človekovo dostojanstvo, brez nje bi dobri ljudje delali dobro, slabi ljudje pa slabo. Da bi pa dobri ljudje delali slabo pa potrebuješ religijo. " Izrekel Nobelov nagrajenec - ameriški fizik Steven Weinberg ///// Daj citiraj še Einsteina kaj je rekel o veri :)
=> Menim, da je religija parazit na čutu za moralo. ///// Menim da ravno obratno, vsaj v krščanstvu. Dugih ver ne poznam tako dobro
=> Popolna zavračanje darvinistične teorije o evoluciji, ki je znanstveno dokazano. ///// RKC vem da je sprejela evolucijo. Za druge vere in verkve ne vem, mislim pa da razne ameriške cerkve še niso sprejele evolucije :)
=> Ena od napak religij je ,da nas uči, da smo zadovolni z odgovori, ki v resnici niso odgovori.
//// Odgovor je, vprašanje kako pravilen je.
=> Religija ne bo nikoli tako potrjevala življenja kot ateizem. //// Aja?
=> Religija ponuja le površne in nezadovoljive odgovore. Nekaterim so zadovoljivi....
=> Znanost z nenehnim iskanjem pravih razlag razkriva pravo veličastje našega sveta in njegove kompleksnosti. //// To je res, vera pa pač išče odgovore tudi v drugih smereh.

RKC je dovoljena, nacizem pa ne...

Avtor gregac on četrtek, 20. avgust 2009 / Oznake: razmišljanja Zadnjič se je na FB-ju vnela debata glede krstitve otroka in seveda sem ob vseh pametnih odgovorih zasledil tudi takšnega, ki mi je dvignil pritisk. Zakaj? Ker je oseba v odgovoru napisala, da so kristjani večvredni kot ostali ljudje. Pfijuuu. To mi je dvignal pritisk. Potem pa sem malce razmišljal, kdo je imel še takšen večvrednostni kompleks. Malce sem pomislil in ugotovil - ja nacisti. Potem sem še malce pomislil, da bi morda lahko naredil primerjavo med nacizmom (ideologija, gibanje) in RKC (ustanovo). Pa gremo lepo po vrsti.
///// Ja kaj ti čem zdaj, vsepovsod obstajajo ideologi. Ne boš verjeu, komunisti so ateisti :)

1. nacisti so imeli Ein Folk, Ein Reich, Ein Führer (nezmotljiv), RKC pa ima isto eni kristjani, ena ustanova, en papež (nezmotljiv). //// O, mislim da je papež v zadnih 100 letih postal kar zmotljiv :) In ne vem kako lahko primerjaš nacizem in RKC...
2. RKC ima na Biblijo, nacisti Hitlerjev Mein Kampf. //// hahaha, primerjave pa maš.
3. RKC in nacisti so nove privržence pridobivali z besedičenjem, če ni šlo drugače pa z nasilnim pokristjanjevanjem oz. nasilno služenje v nacistični vojski. Žalostno je to, da je RKC zasužnjila celotno Evropo, Ameriko in še sedaj nasilno pokristjanjuje ljudi v Afriki in Aziji, aja ne to se reče misjon. //// aja? od kdaj pa smo evropejci sužnji? pa povej kakšno je to nasilno pokristjanjevanje v afriki in aziji? mislim da je bolj humanitarno
4. RKC je več stoletji sežigala nedolžne ljudi na grmadah, nacisti so to delali v taboriščih deset let. Nacisti so bili obtoženi za požige ljudi, cerkvi se je oprostilo. /// V številu je manjša razlika, ne? Pa ko je cerkev sežigala, jih je sežigala po sojenju (čeprav je bilo sojenje malo čudno...) Ammm... komunizem je tudi pobil dosti ljudi, ne boš verjel.
5. RKC je hodila na križarske vojne za večje ozemlje in prevlado, nacisti so to storilil z drugo svetovno vojno ///
Srečen si lahko, da so sploh bile križarske vojne.
Daj si prosim preberi vse razloge za križarske vojne
6. RKC je imela posebne specialne vojake viteze templarje, nacisti so imeli SS, z razliko od RKC nacisti niso nato preganjali in pobijali svoje elitne vojske. /// Aha, veš kdo so bili to vitezi templarji?
7. RKC govori toliko o strpnosti do drugih, medtem ko pa bi ateiste, muslimane itd. naraje nabila na kol in jih iztrebila, nacistom so šli v nos židi in slovani. ////Ammmmm.... od kje ti to, da bi ateiste, muslimane ipd. RKC najraje nabila na kol?

Tako torej. Vidim da imate preveč predsodkov o veri. Če bi jo malo bol poznali... Ne rečem da so same dobre stvari od nje, same slabe pa tudi niso.
Pa še ti, DeusVult, ne bit neumen in si preberi kaj je to evolucija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: i386 ()

Zheegec ::

i386, tole čudno kopiranje posta iz prejšnje strani se mi zdi zelo neproduktivno...

Aynway, takoj sem se spotaknil ob ta stavek:
Hjo, kako ne maram jaz raznih verskih fanatikov. In mednje štejem tudi ateiste, ki tako zavzeto verujejo da ni boga. Ne pravim da je Bog, ne morem pa reč da ga 100% ni.

Ateisti VEMO, da ni dokazov za obstoj Boga. Dokler ni nobenih dokazov tudi ni nobenega smisla spraševati se, ali obstaja ali ne. Ker potem se lahko sprašujemo še za milijardo drugih stvari, za katere ni dokaza, ali obstajajo ali ne - začenši z miniaturnim zelenim slonom z modrim rilcem in brez ene noge. Ne pravim, da obstaja, ne morem pa reč da ga 100% ni, kajne?
Nam gre pa v nos Cerkev kot institucija, to pa vsekakor. In dokler se bo vtikala v naša življenja in se še naprej obnašala kot dobičkonosna mega-korporacija bo tako tudi ostalo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

i386 ::

ALIEn3001, cajt mam pa pišem :P

Daj prosim povej, kaj ti je cerkev naredila slabega da te tako zelo moti

i386 ::

Da ti še nekaj nepišem pred spanjem :)

Moje izkušnje s cerkvijo so odlične. smo v majhnem kraju, manjša župnija v kateri zelo dobro sodelujemo z župnikom. Čist fajn je, organiziran je dost druženja. Skoraj vsi dobro sodelujejo s cerkvijo pa čeprav niso verni. Ne vem kako je pri vas to vse organizirano, kako župnija sodeluje s skupnostjo a povem ti, zna bit čist fajn :)

Še nekaj glede vere. Jaz osebno nisem veren, čeprav nikoli ne veš, a spoštujem vero, z njo ni nič narobe. Ne maram ljudi, ki jo na široko kritizirajo pa čeprav stvari ne poznajo. Upam da jo ti poznaš.

Aja, pa tema je o koranu :P jaz ne poznam korana in bom raje tiho.

Pa lahko noč.

Looooooka ::

Kaj je cerkev narobe nardila?
Poleg pedofilov in njihove obrambe?
Ustvarila kup zafrustriranih ljudi, ki so svoje otroke silile v svojo isto zmotno in neumno vero do nekega bitja in njegovega sina, ki v takem smislu nista nikoli obstajala.Te otroke smo potem morali vsi poslusati cez otrostvo in trpeti njihovo neprestano tezenje s tem kaj vse je bog naredil...kaj je prav in kaj ni...za konec pa je sledil veliki finale kjer je vecina teh otrok "zazivela" bolj pregresna zivljenja od svojih ateisticno vzgojenih otrok.
Agnostiki so pa zame sam glorified tehtnice, ki si ne upajo met mnenja...ker bog ne daj da bi kdaj blo dokazano da se motijo.
Najbolj neumen in debilen stavek, ki ga lahko uporabis za obrambo je pa ravno "pa dokazi da ni tako".Obramba lenih ljudi, ki nimajo niti tok jajc, da bi svoje lastno razmisljanje probal branit.Ponavad majo ateisti v takih primerih rajsi vernike.Ti se vsaj potrudijo dokazati svojo vero(ceprav jim seveda nikol ne uspe).

Aja mi v "velikih" krajih smo mel za druzenje vrtec...in popoldne travo(tako po kateri se je dal igrat) in prijatelje.Cerkve za take stvari nekak nismo rabil.Tko da tud nobenga nismo prepricval z raznimi simboli...al pa namigval v kakrsen kol obstoj cesarkol med tem.Cerkev pac tega nikoli ne bo mogla nuditi.Je pac pristranska.Otroci in pristranska mnenja se pa pac ne mesajo.
Ce prepoves verouk do 16ga leta...v 200 letih unicis cerkev.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

=> Menim, da je religija parazit na čutu za moralo. ///// Menim da ravno obratno, vsaj v krščanstvu. Dugih ver ne poznam tako dobro
Right. In živali so ustvarjene izključno zato da so nam hrana ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zee ::

Glede, da na to, da je papež prejšnji mesec, ko so znova privrele na dan obtožbe o zlorabah otrok v RKC, izjavil, da je celibat* nekaj svetega, mislim, da je RKC v mojih očeh izgubila vso verodostojnost.

* Običajna mantra RKC je namreč, da je Življenje nekaj svetega, zlasti ko je govora o kontracepciji, abortusu, smrti iz usmiljenja, spreminjanju genov. Ravno ta mantra pa de facto obsodi na smrt velik del mlade populacije v Afriki, ki je okužena z virusom HIV.

Če torej sklenem:
Vse vere po male pozivajo k terorizmu in nasilju od nevernikov in drugače mislečih, zato so vse religije enako slabe. Slabe so tudi zato, ker v bistvu delujejo kot nek mentalni parazit ali palica, na kateri si ljudje postavljajo svoj moralni kompas, namesto da bi si ga določali sami, z lastno glavo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Matako ::

Pegaz je izjavil:

Predlagam, da si prebereš tale blog od bivše muslimanke. Koran opisuje po poglavjih od odstavka do odstavka in kmalu vidiš, pri čem stvar stoji.


Ej, odlična serija :) Ravno berem! Punca ima smisel. Meni se sicer zdi čisto preveč divja glede kritike in "prostodušnega" sloga pisanja.. ampak hej, jaz po drugi strani nisem imel tete, ki bi jo obsedli neki "džin" duhovi, in babice, ki govori, da je leva roka od hudiča :D in ostal koranoidni bullshit (koran+lokalna folklora).

Zdaj sami izvlečki so celo tako zelo skrajšani še vedno težek dolgčas (kaka groza mora biti celotno besedil z vsem tistim božjim egomaničnim tolčenjem po prsih) So pa komentarji včasih taki, da poliješ karkoli že piješ!
/\/\.K.

BigWhale ::

Problem verskih knjig je v tem, da so bile napisane pred davnimi leti za tiste ljudi.

Takrat si ljudem lahko povedal, da je nekaj zelo narobe samo z uporabo trenutnih zakonov in pravil. Kamenjanje je bila cisto vsakdanja praksa in ce si hotel presustvovanje narediti za greh si ga moral nekako kaznovati.

V vseh verskih knjigah so taksne in drugacne svinjarije in problem je v tem, ker se te verske knjige jemlje prevec dobesedno in se jih premalo posodablja. Dandanes so ljudje ze dovolj pametni, da jim lahko na drugacen nacin poves, kaj se sme in kaj ne.

Nauki, ki jih pa te knjige ucijo, pa sami po sebi niso nic tako zelo slabega.

Zheegec ::

Moje izkušnje s cerkvijo so odlične.

Jah, potem je pa gotovo vse super, če so tvoje izkušnje s cerkvijo odlične. Sploh nimam proti-argumenta. Pozabimo na pedofilijo in vso nasilje v katerem se je RKC "udejstvovala", važno da imaš sam osebno dobre izkušnje z RKC in to posplošiš na celi svet. Kajne? Pa pozabimo, da cela religija bazira na oboževanju nečesa, kar ne obstaja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Povezovanje pedofilije s cerkvijo je traparija. Saj niso pedofili samo zupniki. Ali pa nasilje, atesti so najbrz najbolj miroljubni, a ne? ;>

Zheegec ::

BigWhale je izjavil:

Povezovanje pedofilije s cerkvijo je traparija. Saj niso pedofili samo zupniki. Ali pa nasilje, atesti so najbrz najbolj miroljubni, a ne? ;>

Eno je sama pedofilija (recimo, da je pri duhovnikih v "normalnih procentih", čeprav po mojem ni), drugo je pa prekrivanje tega pred policijo in javnostjo, čeprav so vodilni za to vedeli. To pa je bilo sistematično na nivoju uprave RKC in je "hud greh", kajne!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

Glede, da na to, da je papež prejšnji mesec, ko so znova privrele na dan obtožbe o zlorabah otrok v RKC, izjavil, da je celibat* nekaj svetega, mislim, da je RKC v mojih očeh izgubila vso verodostojnost.


Tkole tudi ti analogno zgubljaš verodostojnot, ko takele klatiš. Lepo povej in priznaj, da je Cerkev zgubila pri tebi vso verodostojnost že davno, če jo je sploh kdaj kaj imela.

Meni to ni všeč, tale tehnika. Kako je nekdo pa zdej s tem zgubil vso verodostojnost. Kot da prej jo je pa še nekaj imel.

Jasno da je celibat sine qua non za RKC. Jasno da oslabljeni papež tega zdej ne more pa preklicat, češ bomo oženili župnike, da ne bodo več prisiljeni nadlegovat vaših otrok, še jih pošiljajte v cerkev in k verouku. Ne gre. Cerkev bi razpadla na dva dela. Vsaj za del bi bil celibat še svet, papežu bi se pa smejali.

Cerkev ima svoje pedofile, tako kot vse velike organizacije, že zahvaljujoč statistiki. Če je tega v Cerkvi nadpovprečno ali podpovprečno, pa težko rečem. Oboje dopuščam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

=> Boga se znanstveno ne da dokazat !!! //// Znanstveno dokaži da ga ni.


NE! Naloga tistega, ki zagovarja obstoj nečesa je, da to dokaže.
Ker drugače se gremo lahko tudi tko:
Ahac ima supermoči. Lahko leti, lahko potuje skozi čas, lahko zdravi z dotikom. Če mu ne daš 100EUR vsak dan za naslednjih 10 let te bo takrat čudežno spremenil v žabo! A res to hočeš?
Seveda... če meniš, da to ni res dokaži, da ni.
A misliš, da bi mi ljudje kar verjel, če to rečem? Ne... za norca bi me imel (razen tisti, ki radi nasedajo takim pravljicam).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Thomas ::

Saj niso pedofili samo zupniki.


Niso. Znabiti, da je to en bistveno bolj pogost pojav v družinah. Čist možno. Samo vsaka žrtev misli, da je zelo unikatna. Pa se ne oglaša, dokler ni kakšnega plazu, kot je zdaj v primeru RKC. Pa je čist možno, da se vsi sploh ne prijavijo, eni pa se kr tko, zarad lepšega.

NE! Naloga tistega, ki zagovarja obstoj nečesa je, da to dokaže.


NI tako. Mene zanima dokaz, da Boga ni. Ne bom čakal na Sveto Katoliško Cerkev, da ga ne sproducira, dokaza, ter njeno nezmožnost to narediti, imel za dokaz neobstoja.

Not good enough. Tudi če ti trdiš X, pa mene slućajno to mau zanima, ne bom čakal na tvoje dokaze okol X, ampak jih bom poiskal ali naredil kar sam.

To je ena hecna zabloda, da moraš biti "kavalirski" in dokazat svoje trditve. Lahko jih, lahko jih ne. Dobro je za širjenje tvojega prepričanja če jih. A če jih ne, še ni nujno da nimaš prav. Zato drugi klepljejo dokaze in kontradokaze. Sej niso nori!

Vsaj naj ne bi bili.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Zheegec je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Povezovanje pedofilije s cerkvijo je traparija. Saj niso pedofili samo zupniki. Ali pa nasilje, atesti so najbrz najbolj miroljubni, a ne? ;>

Eno je sama pedofilija (recimo, da je pri duhovnikih v "normalnih procentih", čeprav po mojem ni), drugo je pa prekrivanje tega pred policijo in javnostjo, čeprav so vodilni za to vedeli. To pa je bilo sistematično na nivoju uprave RKC in je "hud greh", kajne!?


A mislis, da je cerkev edina organizacija kjer se taksne in drugacne stvari prikrivajo? Huh, daj no. Saj onega zupnika bodo ze kaznovali cerkveni zakoni in bog, druge organizacije, da ne recem podjetja pa se tega nimajo.

Pa ne, da bi zdaj zelel braniti katerokoli cerkev ampak nekateri res trosite neumnosti. "Po tvojem" na zalost ne steje. Pokazi kak podatek, da je med duhovniki vec pedofilov kot drugje. :)

Thomas ::

Pokazi kak podatek, da je med duhovniki vec pedofilov kot drugje. :)


Pritlikavi šimpanzi so sami pedofili, vsi po vrsti. Kolk imamo tega v sebi, te nam nelepe lastnosti bližnjega sorodstva, je znanstveno vprašanje. Ne vemo dobrega odgovora, kolikor mi je znano.

Čimpi tudi naskakujejo druge živalske vrste, vključno s kakšno človeško gospo, pa je spet vprašanje, kolk to delamo ljudje. Mau pa že.

Kdor preveč moralizira, je morda nekoliko prezaletav.

Zna biti, da je pedofilija v Cerkvi redkejša kot med civilisti, ki jih Cerkev ljubkovalno kliče "laiki". Morda je pa to corner stone Cerkve. Ma kaj ti jaz vem. Ma kaj pa ti veš?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

A mislis, da je cerkev edina organizacija kjer se taksne in drugacne stvari prikrivajo?

Ah, če pa niso edino podjetje ki to počne, potem bom pa še jaz ustanovil en d.d. ki bo zaposloval poklicne pedofile, pa bo vse OK, saj ne bomo edini, kajne?
To je pa res beden izgovor. Tudi če jaz nekoga ubijem, ne bom edini morilec na tem planetu. Samo si vseeno zaslužim smrtno kazen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

i386 ::

Pozabimo na pedofilijo in vso nasilje v katerem se je RKC "udejstvovala"
Pedofilov v cerkvi ni nič več kot drugje, samo mediji nas pumpajo s cerkvenimi pedofili. Lahko pa daš kakšen dokaz, ki pove da jih je v cerkvi več. Res, ni bilo prav da so to "prikrivali", drugače so imel neke kazni v sami cerkvi. Saj zdaj se to spreminja.
Kakšno nasilje? Inkvizicja ipd? To je bllo 400 let nazaj! 400!! Pa ni takrat samo cerkev pobijala ljudi. Vsi so se takrat pobijali pa je bilo malo kaznovanih. Kaj češ, tak je bil svet takrat. Daj se raje osredotoči na sedanjost in povej koga cerkev pobija zdaj.
Glede celibata... ukinjen ne bo dokler bodo v vrhu cerkve tile stari kardinali. Ko pride mlajši rod bo dosti bolje. ne boš verjel, tudi duhovniki imajo različen pogled na cerkev in kako bi jo morali vodit. To so navadni ljudje, ne vem zakaj imate tako fobijo, da se bojite župnikov, cerkve?

Zheegec ::

Res, ni bilo prav da so to "prikrivali", drugače so imel neke kazni v sami cerkvi. Saj zdaj se to spreminja.

V prikrivanju je cela poanta tega (upravičenega) medijskega linča. Kaj me brigajo kazni znotraj Cerkve (premestitve, zmanjšanje plače itd.)? Mene zanima samo - off with their heads!
Kakšno nasilje? Inkvizicja ipd? To je bllo 400 let nazaj! 400!!

Organizacija je pa ista in še vedno se ni opravičila za svoje grehe, vključno s sodelovanjem s Hitlerjem in Musollinijem (to bi pa znalo biti celo manj, kot 400 let nazaj?).
Daj se raje osredotoči na sedanjost in povej koga cerkev pobija zdaj.

Zdaj pa upam da res nobenega več, so preveč moderni časi, da bi se lahko to šli. Na srečo je splošen razvoj to onemogočil na ozemlju same religije. Sedaj se gremo raje vojne z drugimi državami in pobijamo dalje. Potem se greš pa spovedati in nebesa so zagotovljena!
To so navadni ljudje, ne vem zakaj imate tako fobijo, da se bojite župnikov, cerkve?

Dokler me pustijo pri miru nimam nič proti njim. Torej naj se prenehajo vmešavati v politiko, naj plačujejo davke, naj prenehajo z vsemi pridobitnimi dejavnostmi, naj se odpovejo vsem prispevkom države (katere preko davkov plačujemo vsi tukaj), torej naj bodo samo že enkrat "duševni pastirji" pa me ne bodo več motili.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

i386 ::

Organizacija je pa ista in še vedno se ni opravičila za svoje grehe, vključno s sodelovanjem s Hitlerjem in Musollinijem (to bi pa znalo biti celo manj, kot 400 let nazaj?).
inkvizicija wiki. cerkev se je spremenila od takrat, verjemi. Sodelovanje s Hitlerjem in Musolinijem. Daj malo poglej kje leži vatikan in kdaj je znova postal država. Če bi se javno cerkev kakorkoli postavila proti musoliniju bi bilo konec vatikana. Če so kaj hudega naredili takrat ne vem, samo javno so se morali postaviti za fašizem

Sedaj se gremo raje vojne z drugimi državami in pobijamo dalje. Potem se greš pa spovedati in nebesa so zagotovljena!
Ne vem od kje ti to da so vsi vojaki verni, da bi se spovedovali zato da bi šli v nebesa?


Dokler me pustijo pri miru nimam nič proti njim. Torej naj se prenehajo vmešavati v politiko, naj plačujejo davke, naj prenehajo z vsemi pridobitnimi dejavnostmi, naj se odpovejo vsem prispevkom države (katere preko davkov plačujemo vsi tukaj), torej naj bodo samo že enkrat "duševni pastirji" pa me ne bodo več motili.
Vsak ima pravico do svojega mnenja. Oni lahko povejo kaj si mislijo o trenutnem stanju v državi, tako kot lahko ti. Če v živlenju uspeš boš lahko svoje mnenje razlagal tudi po TV.
Katerih davkov pa ne plačuje?
Prispevke pa dobijo vse verske skupnosti, ne vem zakaj bi morala biti cerkev drugačna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: i386 ()

Zheegec ::

inkvizicija wiki Sodelovanje s Hitlerjem in Musolinijem. Daj malo poglej kje leži vatikan in kdaj je znova postal država. Če bi se javno cerkev kakorkoli postavila proti musoliniju bi bilo konec vatikana. Če so kaj hudega naredili takrat ne vem, samo javno so se morali postaviti za fašizem

Ja in, saj je bilo tudi konec Slovenije takrat... Kaj ima to veze? Saj ni noben od njih zahteval, da vzamejo pištole in nože in se grejo boriti, odkrito sodelovanje z okupatorjem pa bi popolnoma upravičilo - off with their heads. Samo se to na žalost ni zgodilo, so jim ljudje kar nekako odpustili vse to.
Ne vem od kje ti to da so vsi vojaki verni, da bi se spovedovali zato da bi šli v nebesa?

Je pa velika večina. Statistično je nemogoče, da bi vsi USA vojaki bili neverni. Ampak to niti ni moj point.
Vsak ima pravico do svojega mnenja. Oni lahko povejo kaj si mislijo o trenutnem stanju v državi, tako kot lahko ti. Če v živlenju uspeš boš lahko svoje mnenje rezlagal tudi po TV.

lahko ga povejo, samo tudi približno ne kot predstavnik katerega koli verstva. Torej kot posameznik. Konzultiraj ustavo RS.
Katerih davkov pa ne plačuje?

Vseh davkov na prispevke njihovih strank in na plače. Mi jim pa plačujemo zdravstveno in pokojninsko zavarovanje.
Prispevke pa dobijo vse verske skupnosti, ne vem zakaj bi morala biti cerkev drugačna?

TOČNO TAKO! Se popolnoma strinjam. Govorimo o RKC kot največji, ampak dejstvo je, da prispevke dobivajo vse večje verske skupnosti, kar bi seveda morali ukiniti. VSEM!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

i386 ::

Ne vem kako je cerkev sodelovala z okupatorjem. Povej ti. Oni so se samo postavili na stran fašizma, kar je bilo nujno za obstoj vatikana. Verjetno so se morali tako odločiti tudi zaradi pritiskov fašizma. Kaj bi pa ti storil? Rekel da je fašizem za en klinc in tako uničil svoj obstoj?

Je pa velika večina. Statistično je nemogoče, da bi vsi USA vojaki bili neverni. Ampak to niti ni moj point.
Dokaz da jih je večina vernih? Pa ne vem kaj ima to veze z vero. Saj sam povdarjaš ločeost cerkve in države, vojsko pa upravlja država.
lahko ga povejo, samo tudi približno ne kot predstavnik katerega koli verstva. Torej kot posameznik. Konzultiraj ustavo RS.
ne vem zakaj neka organizacija ne sme povedati svojega stališča? Saj tudi muslimanska skupnost v RS kdaj pove svoje mnenje. nenazadnje je tudi Gospodarska zbonica slovenije organizacija, pa marsikdaj povedo svoje mnenje.
Vseh davkov na prispevke njihovih strank in na plače. Mi jim pa plačujemo zdravstveno in pokojninsko zavarovanje.
Na darila (kar metanje denarja v pušco je) tudi tebi ni treba plačevati davkov. Glede plač pa nisem vedel. Ne vem sploh od kje in kako so plačani duhovniki. Lahko pa ti poveš.
TOČNO TAKO! Se popolnoma strinjam. Govorimo o RKC kot največji, ampak dejstvo je, da prispevke dobivajo vse večje verske skupnosti, kar bi seveda morali ukiniti. VSEM!
Zakaj?

Okapi ::

Ne gre. Cerkev bi razpadla na dva dela.
Se je zgodilo že najmanj trikrat, zakaj se ne bi moglo še četrtič?

O.

Okapi ::

Kolk imamo tega v sebi, te nam nelepe lastnosti bližnjega sorodstva, je znanstveno vprašanje.
In kaj hočeš s tem pravzaprav povedati? Šimpanzi se tudi nekaznovano pobijajo med seboj? Hočeš reči, da je umor naraven pojav in zato je z njim vse OK? Ljudje se eno malenkost razlikujemo od šimpanzov in ta razlika se med drugim kaže tudi v tem, da smo sklenili vrsto družbenih dogovorov, katerih spoštovanje utrjujemo s kaznovanjem tistih, ki se jih ne držijo. Šimpanzi hodijo okoli goli in serjejo, kjer jih prime, tebe pa bodo redarji ali policaji kaznovali za kaljenje javnega reda in mira, če se boš po mestu sprehajal gol, ali če se boš pokakal na ulici. In to kljub temu, da je oboje nekaj najbolj naravnega - vse živali, od prve amebe do zadnjega šimpanza to počno.

O.

Mipe ::

No, to ni povsem res. Še opice ne hodijo srat v levji brlog. ;)

Thomas ::

Šimpanzi se tudi nekaznovano pobijajo med seboj? Hočeš reči, da je umor naraven pojav in zato je z njim vse OK?


Ne. Hočem reči, da določen procent ljudi je ubit, če je v naravi ljudi ubijanje. Facts of life.

Nima smisla da se delamo, kako tega ni. Al pa kako je pedofilija samo v Cerkvi. Ali pa kako je ni veliko v Cerkvi, drugje je je pa več. Ali da se postavimo v katerokoli teh neumnih politično korektnih poz, v katerih se ti nahajaš, dežurno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Hočem reči, da določen procent ljudi je ubit, če je v naravi ljudi ubijanje. Facts of life.
Ja, ti zagovarjaš nek debilen socialni darvinizem - ubijanje je v človeški naravi, torej se sprijaznimo z umori in gremo dalje. Razumski ljudje se problema (da je ubijanje/pedofilija ... v človeški naravi) zavedajo in naredijo vse, da bi z ustrezno vzgojo in drugimi prijemi ta neželeni vpliv genov kar se da zmanjšali, ali celo povsem izničili.

O.

Mipe ::

Ubijanje je postalo obsolete, ker smo iznašli na tisoče novih načinov za odpravo problema. Tečen sosed? Prijavi ga na listo pedofilov in se hahljaj iz žive meje, ko posebna policijska enota vdre k sosedu, ko ta ravno umiva svojo deklico.

T-h-o-r ::

Kyle: It's so unfair! How can my parents do that to me?!
Stan: Parents can be pretty cruel sometimes, dude. They get off on it.
Kyle: They're evil! I wish I didn't have any parents!
Cartman: Well, you...could make them...go away for a while.
Kyle: How?!
Cartman: Well, I mean, you...could...call the police and have them take your parents away.
Stan: The police?
Cartman: Yeah, I saw it on TV. All you gotta do is call the police and say that your parents both molestered you.
Kyle: What's that?
Cartman: I don't know, but it works. When I wanted to get rid of my mom's last boyfriend, I just called the police, and said he was molestering me, and I haven't seen him for three months.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

harmony ::

ahac je izjavil:

=> Boga se znanstveno ne da dokazat !!! //// Znanstveno dokaži da ga ni.


NE! Naloga tistega, ki zagovarja obstoj nečesa je, da to dokaže.

Jaz ti lahko dokažem. Obstaja knjiga, ki se ji reče Ko'ran. Preberi si jo in boš prišel do dokaza. Pred tem pa ne govori, da se Boga ne da dokazat znanstveno. Jaz npr. ti lahko citiram vsaj 20 verzov, ki to potrujejo.Ti mi pa navedi vsaj enega, ki to zanika.
LP

Mipe ::

V Bibliji je na tone verzov, ki zanikajo obstoj drugih bogov.

harmony ::

Mipe je izjavil:

V Bibliji je na tone verzov, ki zanikajo obstoj drugih bogov.

Kdo pa je v Bibliji Bog?

Okapi ::

V Bibliji je na tone verzov, ki zanikajo obstoj drugih bogov.
Si pozabil, da verujejo kristjani in muslimani v istega boga?

O.

harmony ::

Da gremo ontopic:
Mnenje zgodovinarja De Lacy O'Leary

Najboljši odgovor na zmoto, da je bil Islam širjen z uporabo sile, je dal znan zgodovinar De Lacy O'Leary v svoji knjigi 'Islam on the cross road' (stran 8), v kateri pravi: >>Zgodovina jasno da za vedeti, da je legenda o fanatičnih Muslimanih, ki osvajajo svet in osvojene narode silijo v Islam s pomočjo meča, ena od fanatično najbolj absurdnih mitov, kar so si jih zgodovinarji kdaj izmislili<<.

Muslimani v Španiji

Muslimani so vladali Španiji približno 800 let in nikoli niso silili v sprejetje Islama. Kasneje so križarji osvojili Španijo in dobesedno iztrebili Muslimane. Takrat ni ostal niti en Musliman, ki bi lahko odprto pozival vernike k molitvi.


14 milijonov Arabcev je Koptskih Kristjanov.

Muslimani vladajo Arabskem polotoku bolj ali manj že 1400 let, vendar kljub temu danes živi 14 MILIJONOV KOPTSKIH KRISTJANOV (Kristjani skozi generacije) na Arabskem polotoku. Ali mislite, da bi Kopti lahko obdržali svojo vero, če bi se Islam širil z mečem?

Nemuslimani v Indiji


Muslimani so Indiji vladali okoli 1000 let. Imeli so moč in več kot dovolj časa, da bi vse Indijce spreobrnili v Islam. Pa vendar je danes več kot 80% indijskega prebivalstva nemuslimanskega in oni so žive priče, da Islam ni bil širjen z mečem!

Indonezija in Malezija

Indonezija je država, ki ima največje število muslimanskega prebivalstva na svetu. V Maleziji ravno tako prevladujejo Muslimani. Tukaj vam dajemo izziv. Prebrskajte vse zgodovinske knjige tega območja in nam odgovorite: Katera muslimanska vojska je osvojila Indonezijo in Malezijo?!


Vzhodna obala Afrike

Islam se je ravno tako hitro razširil po vzhodni obali Afrike. Če je bil Islam širjen s pomočjo meča, nam zopet povejte, katera muslimanska vojska je šla osvajat vzhodno Afriko?


Odgovor je v obeh primerih enak: NOBENA!

Thomas Carlyle


Drugi znani zgodovinar, Thomas Carlyle, ki v svoji knjigi 'Heroes and Hero Worship' o tej temi v skrajšani verziji pravi sledeče: >>Vsaka nova ideja, miselnost se začne v glavi ene same osebe. Samo ena oseba verjame v njo in en človek je proti vsem ljudem. Vzeti meč in začeti propagirati svojo idejo bi pomenilo bore malo zanj. Ideja se bo že sama propagirala, ker se lahko.

Ni prisile v religijo

Le s katerim mečem so Muslimani širili Islam? Tudi če bi to hoteli, tega ne bi smeli prakticirati, saj jim to Allah (swt) izrecno prepoveduje z besedami:


>>Nikogar ne silite verovati, zakaj prava pot se očitno razlikuje od zablode.<
Meč intelekta

Meč intelekta je tisti meč, ki osvaja misli in srca ljudi, kot pravi Vzvišeni v Sveti Knjigi:

>>Kliči ljudi na pot svojega Gospoda z modrostjo in dobrim nasvetom! Razpravljaj z njimi karseda vljudno!<<[Kur'an 16:125]

Porast svetovnih religij v letih od 1934 do 1984

V znani reviji Reader's Digest 'Almanac' (letnik 1986) so prikazali statistiko porasta svetovnih religij po procentih v letih od 1934 do 1984. Isti artikel je objavljen tudi v reviji 'The plain truth'. Na prvem mestu je bil Islam z 235 procentnim porastom (v primerjavi z 34 procentnim porastom Krščanstva). Človek bi se lahko vprašal: >>Katera je vojna, ki divjala po svetu v tem času, prisilila milijone ljudi v Islam?

Islam v Evropi in Ameriki

Islam je danes najhitreje rastoča religija v Evropi. Ravno tako je najhitreje rastoča religija v Združenih državah Amerike. Kateri je to meč, ki lahko zahodni svet prisili v Islam v tako velikem številu?!

Mipe ::

To je zgodovina. Povej mi raje, kaj počnejo islamske milice v Afriki in Bližnjem Vzhodu TA HIP.

Okapi ::

Empirično dejstvo, ki ga marsikdo težko sprejme, je, da je islamski mem boljši (v smislu, da se uspešneje širi) od krščanskega.

Osebno recimo poznam madžarskega novinarja (ki piše o IT in tehnologiji), ki je pred nekaj leti prestopil v islam. Bil je že tudi na romanju v Meki in je, kolikor se pač družimo na raznih sejmih in prireditvah, zelo v redu možakar.

O.

harmony ::

Mipe je izjavil:

To je zgodovina. Povej mi raje, kaj počnejo islamske milice v Afriki in Bližnjem Vzhodu TA HIP.

Kakšna zgodovina, saj sem ti napisal v zadnjih odstavkih vse. To kar počnejo islamske milice v Afriki in Bližnjem Vzhodu pa ti odgovori.

ahac ::

harmony je izjavil:

Jaz npr. ti lahko citiram vsaj 20 verzov, ki to potrujejo.


Please.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

PaX_MaN ::

Muslimani so vladali Španiji približno 800 let in nikoli niso silili v sprejetje Islama.

Forty-eight Christians men and women are decapitated for refusing to convert or blaspheming Muhammad. They will be known as the Martyrs of Córdoba.

Manu ::

Pyr0Beast je izjavil:

Kaj pa širjenje HIV-a po tretjem svetu saj je Kondom hudičevo delo ?


Govorim o umorih in grožnjah z umorom.

ahac je izjavil:

V Afriki še vedno veselo ubijajo. Kar poglej tiste poboje med kristjani in muslimani neki časa nazaj.
Potem je pa znan primer umora zdravnika v ZDA, ki je delal splave, itd...


Pusti Afriko, kjer so ljudje na žalost precej neizobraženi.

Ne poznam ostalih primerov. In ne vem ali je šlo za religijski fanatizem. Medtem, ko lahko ženska legalno opravi splav v večini zahodnih državah v državnih bolnišnicah in klinikah.
Pri muslimanih gre za odkrito grožnjo zaradi religije.

ZDA pa so precej fanatične ja. To sem že pisal po drugih temah.

Dejan_007 je izjavil:

Jaz pa do Krščanstva in njihove Pedofilije

Ateizem je ZAKON


Tu zdaj govorimo o islamu in o nasilju, ki izhaja iz religije. Pedofilija je druga tema.

Vsaj argumentiraj zakaj ti ni ali je nekaj všeč. Tega ne bom nikoli razumel, ko ljudje kar pozabljajo argumentirati zakaj. To je še en fanatizem (čustveni).

Manu ::

harmony je izjavil:

Islam v Evropi in Ameriki

Islam je danes najhitreje rastoča religija v Evropi. Ravno tako je najhitreje rastoča religija v Združenih državah Amerike. Kateri je to meč, ki lahko zahodni svet prisili v Islam v tako velikem številu?!


Gre bolj za preseljevanje in večjo rodnost med živečimi muslimani v teh pokrajinah.

Mogoče gre tudi za strah pred umori zaradi groženj, ki se tako pogosto dogajajo s strani neciviliziranih pripadnikov te religije.

Gre za militantno spreobračanje. Namreč pri mešanih zakonih, kjer je eden musliman, potem neki religijski predpisi zahtevajo, da partner, ki ni musliman mora postat musliman. Seveda je odveč, če povem, da so otroci avtomatično muslimani itd... Je kar nekaj takih zgodb tudi v Sloveniji, ko se morajo ženske podrejati tipičnemu muslimanskemu pogledu na žensko vlogo v muslimanski družini. In potem ko je ženski že dovolj in se hoče ločit se njegova družina močno bori za njune otroke (čustveno in mentalno nasilje), ki potem nimajo izbire in zrastejo v muslimane.

Okapi ::

Kdo je prisilil Cata Stevensa, da se je spreobrnil v islam in postal Yusuf Islam? Ali pa enega najboljših kitaristov, Richarda Thompsona?

O.

sinsinjega ::

spet držim v roki koran. Kot je pojasnil že harmony, izgleda da za večino verzov, ki pozivajo k nasilju stoji dejansko nek zgodovinski kontekst. Verz je spisan "odprto" in ne omenja nikogar konkretno, ampak "ve se", ko prebereš komentar, da v resnici tarča ni kdorkoli, ampak je nek konkreten pretekli sovražnik, ki je bil pogosto res tudi agresor. Ok, to mi je zdaj jasno.

Ampak ZAKAJ so vsi ti verzi napisani popolnoma odprto, brez omembe komu to gre in za koga velja, ali kdaj velja? Če so ti verzi smiselni samo v zgodovinskem kontekstu in v resnici ne pozivajo k vojni, ja zakaj so potem vzeti iz konteksta? Nisem jih jaz vzel iz konteksta in nisem jaz kriv če jih preberem in razumem izven konteksta! Zakaj bi nekdo vzel nekaj iz konteksta? Mar ne zato, ker predstavlja nauk in vzorec obnašanja ki naj bi veljal tudi izven konteksta? Če to ni res, potem čemu namen teh verzov, ki so potem res samo zgodovinska kronika? Če pa je tako, potem pa ni smiselno trditi da ti verzi ne pozivajo k splošnemu vzorcu nasilja!

npr.

Not equal are those believers who sit (at home) and receive no hurt, and those who strive and fight in the cause of Allah with their goods and their persons. Allah hath granted a grade higher to those who strive and fight with their goods and persons than to those who sit (at home). Unto all (in Faith) Hath Allah promised good: But those who strive and fight Hath He distinguished above those who sit (at home) by a special reward


And slay them wherever ye find them, and drive them out of the places whence they drove you out, for persecution [of Muslims] is worse than slaughter [of non-believers]...and fight them until persecution is no more, and religion is for Allah


... tu gre za (sicer vprašljiv) zgodovinski kontekst, ampak dejstvo je da to ni omenjeno nikjer, dokler pridno ne poiščeš komentarja! Bom drugače vprašal: mar kuran kot božja beseda in najvišja modrost morda kje napoti bralca naj razume verze zgolj v zgodovinskem kontekstu? Zakaj jih ne bi razumel dobesedno?

Torej bistvo mojega vprašanja ostaja, zakaj so vsi ti verzi vzeti iz konteksta, če ne zato da veljajo kot nauk in vzorec obnašanja?

PS
kar se miroljubnosti tiče pa bo treba vzeti v obzir tudi psihološko nasilje in grožnje konkretno meni, ker nisem musliman na večmestih s trpljenjem in cvretjem moje kože z vrelo vodo in obljubami da mi bodo ocvrto kožo vsakič zamenjali s svežo da bo spet dobro peklo ....

Those who disbelieve Our revelations (aha, torej jaz), We shall expose them to the Fire. As often as their skins are consumed We shall exchange them for fresh skins that they may taste the torment Lo! Allah is ever Mighty, Wise


... torej nikomur nočen nič žalega, hodim v službo, jem, spim in berem knjige, ne goljufam, ne ubijam, ne posiljujem, ne napadam muslimanov ne kristjanov, vseeno mi je. Ampak samo zato ker vam nočem slediti in samo zato ker se ne klanjam 5x dnevno me nameravate vsak dan na veke vekov znova ocvreti in odreti? In to je miroljubnost?

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Iz psihologije vemo, da si bo libido, ki ga (po)tlačimo, prej ali slej izboril svoje mesto in prišel na dan v takšni ali drugačni obliki, večkrat nenaravni, tako kot je po mnenju psihiatra in seksologa dr. Slavka Ziherla nenaraven sam celibat: "Celibat je proti vsem pravilom človeške narave, proti fiziologiji in psihologiji. Človek, ki živi v celibatu, se v svoji odrasli dobi enostavno ne nauči odraslih, odgovornih in dogovornih spolnih ljubezenskih odnosov, ker mu je to prepovedano. Potem se na neki način boji svojih spolnih nagnjenj, teh nagnjenj pa tudi ne sme realizirati v nekem dogovornem spolnem odnosu. To pomeni, da se zaradi neizkušenosti, zaradi strahu obrne k sebi podrejenim in neizkušenim, torej otrokom."


Gospod Ziherl pozna odgovor!:D
Dve šivanki...

Pyr0Beast ::

Torej bistvo mojega vprašanja ostaja, zakaj so vsi ti verzi vzeti iz konteksta, če ne zato da veljajo kot nauk in vzorec obnašanja?

Ker je zadeva priročna za utemeljevanje svojih namenov, that's why.
Če pa že ni pa je to 'božja volja' in tak mora biti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sinsinjega ::

PS
nek bosanski musliman mi je v roko porinil CD z nekaj verskimi teksti. Danes sem šel malo brat in je gor dokaz dveh učenjakov muslimanov da je teorija evolucije zabloda in dokaz da nas je ustvaril bog. Vem da je tu gor dostikrat ta tema na tapeti, tako da kogar zanima naj me ZS pa mu dam ta pdf.

Pyr0Beast ::

Aja. 'Dokaz'. Tako kot dokazi za orgonsko energijo, zero-point energy in bedinijeve traparije ?

Videno, ignorirano.

PDF pa lahko kar javno objaviš da se bomo še ostali malo nasmejali.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998143359 (129022) BigWhale
»

Verouk v šole (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20425152 (21154) Pithlit
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278273 (68031) gruntfürmich

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448184 (44508) Ziga Dolhar

Več podobnih tem