» »

Cviljenje Sov

Cviljenje Sov

MonkeyHead ::

Živim bol na deželi, preko ceste kakih 10m stran je pa kakih 1 hektar gozda no in v tem gozdu je okrog 5 sov.

Problem je v tem, da ponoči preden grem spat odprem okna, da lepše spim ampak tu pa so sove popoln partybreaker, saj je njihovo cviljenje res nadležno ko se derejo celo noč (čez dan je mir).

No v glavnem kaj je za naredit?
Nekih ukrepov kot ptic postrelit inp. nebi uvajal, saj so celo zaščitene se mi zdi nisen ziher :P.
Razmišljal sem že o aparatih ki odajajo visoke frekvence če bi to pomagal, da bi jih malo pregnal vsaj na drugo stran gozda, samo nisem prepričan o efektivnosti teh aparatur, kaj mislite vi?

In če že je kdo imel podoben problem sem odprt za nasvete :D!

Lep pozdrav.
~Alex

dragana ::

Najboljša trajna rešitev, ki bo tebi in sovam v zadovoljstvo, je ta, da se odločiš, da te njihovo "cviljenje" ne moti, oz. ti je celo všeč.:)
PS: To ni mišljeno kot šala ampak povsem resno. Če se človek začne obremenjevati s kakšnim majhnim problemom, ki ga ne more razrešiti, sčasoma to postane zelo velik problem.

SmeskoSnezak ::

Problem lahk rešiš na tvoji strani enostavno. Ali upoštevaš nasvet od dragane. Ali pa si nabaviš štople za v uho :))
@ Pusti soncu v srce... @

ViperR ::

Odpri okna čez dan, pa jih zvečer zapri. Ali pa si kupi čepke za v ušesa, kar pomaga pa bolj poceni je.

MonkeyHead ::

dragana verjem, da če bi ti te sove cvilie praktično pod okno bi se začel/-a obremenjevat s tem :D

mislim da bom čepke ubavo sem čist pozabo na te :D

Yohan del Sud ::

Preseli se v mesto. Tam ni sov. :D (in pa osebni sarcasm detector je ravnokar izgubil dušo).
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

šernk ::

ViperR je izjavil:

Odpri okna čez dan, pa jih zvečer zapri.


upam da tega ne misliš resno, jaz namreč enostavno ne razumem kako nekateri lahko spiste ob zaprtem oknu 8-O

pozimi še nekako gre, čeprav mora biti soba tik pred spanjem dobro prezračena, takoj ko se dvigne temperatura ponoči nad 10°C pa jst enostavno ne morem spat z zaprtim oknom.

raje se pokrijem trojno kot pa da zaprem okno.

glede sov pa: nekaterim je morda težje vendar sčasoma se da motnje popolnoma odmisliti, je pa res da nekatere frekvence dobesedno razbijajo glavo, sem imel podoben primer ta teden v LJ, ko je ena kričala pod blokom, ponavadi me kričanje ne moti, tisti dan sem pa dobesedno mislil nekaj na glavo vreči
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Bananovec ::

šernk je izjavil:

ViperR je izjavil:

Odpri okna čez dan, pa jih zvečer zapri.


upam da tega ne misliš resno, jaz namreč enostavno ne razumem kako nekateri lahko spiste ob zaprtem oknu 8-O

pozimi še nekako gre, čeprav mora biti soba tik pred spanjem dobro prezračena, takoj ko se dvigne temperatura ponoči nad 10°C pa jst enostavno ne morem spat z zaprtim oknom.

raje se pokrijem trojno kot pa da zaprem okno.


this

Saj se boš navadil. Po nekaj dnevih ali pa še prej.
Jaz še lažje in bolj umirjeno (za)spim, če imam odprto okno/vrata in slišim zvoke iz narave.

Nagi Bator ::

Preseli se v mesto. Po moznosti ob kaksno cestno vpadnico.
Okna ne bos imel odprtega niti podnevi niti ponoci, pa zvecer
vseeno ne bos mogel zaspati zaradi galame!

Ce ti ta nasvet ni vsec pac upostevaj dragano ;)

msjr ::

Sove so ogrožena vrsta. Mislim, da bodo kmalu nehale cvilit - ko bo konec parjenja. Potem pa boš imel spet sveti mir...

(btw. jest pa bom poslušal prelepe zvoke z razcepa Kozarje...)

MonkeyHead ::

Glede mesta.... nebi hvala

Danes sem se pogovarjal z lovcem in je reko, da so to mlade sove kak mesec nebo mira pol pa bo grejo na svoje pa dajo mir.

gruntfürmich ::

MonkeyHead je izjavil:

Glede mesta.... nebi hvala

Danes sem se pogovarjal z lovcem in je reko, da so to mlade sove kak mesec nebo mira pol pa bo grejo na svoje pa dajo mir.

ja. točno tko je. malde sove se derjo, čez kakšen mosecv bo pa že mir. brez panike.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MonkeyHead ::

ta čas pa oni čepki v uhe pa gasa :D

cholt45 ::

Kak smo ljudje različni. Mene pa naprimer taki zvoki pomirjajo. Cviljenje sov npr. pa črički. No čričkov ne sme biti preveč :D .

whatever ::

Mene tudi, pa ptičje petje. Pa udarjanje dežja ob plehnato streho tudi, sem prav žalosten ker mamo boljšo streho pa se nič ne sliši dežja.:P
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

MonkeyHead ::

mislim da mate narobno predstavo glede tega cviljenja


jaz mislim te zvoke :D nek high pitch in meni spolh ni všeč :D

solatko ::

Edini zvok, ki mi dejansko raztrešči glavo je, stepanje preprog med bloki. Kot da bi me kdo z macolo po glavi. Če me zbudi ta zvok, kar nekaj časa rabim, da se pomirim. Na kmetih me ne moti niti traktor ali kosilnica, glasna glasba, upitje v mestu, skratka nič mi ne pride do živega, ko enkrat zaspim, nekaj udarcev po preprogi, konec s spanjem. Dobro, da imajo ljudje večinoma sesalce in se samo tu in tam, še najde kak model, ki uživa nabijat po tepihu v nedeljo zjutraj.

Pyr0Beast ::

Tole nabijanje po preprogi ima zelo visoko vrednost po dB, pač udarni zvok.
Tako kot slišiš nabijanje pneumatskega kladiva na drugi konec mesta.

Zvok sov je res rahlo grozen.

Lahko si vsaj delno pripreš okna, če ne gre drugače.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bobby ::

U mater, sov pa nisem slišal že celo večnost pa sem dostikat na deželi. bi pa zamenjal cviljenje sov za mojo sosedo,.. sej je dobra ampak glasna 24ur na dan,.. :))
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

cholt45 ::

MonkeyHead je izjavil:

mislim da mate narobno predstavo glede tega cviljenja

jaz mislim te zvoke :D nek high pitch in meni spolh ni všeč :D


Nene, točno to sem mislil ja ;)

Edit: odstranil video

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam za pomoč

Oddelek: Loža
172432 (1800) b0rc
»

Kako ohladiti sobo? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15744144 (36192) energetik
»

Spanje pri odprtem oknu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510255 (8881) Jst
»

Sosedov ptič gre na živce :)

Oddelek: Loža
344201 (3060) Lion29
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518241 (15629) Wasted

Več podobnih tem