» »

Filmi in meta podatki

Filmi in meta podatki

PavleG ::

Torej,

nabira se mi vedno več filmov pa sem pomislil, da bi jih uredit tako, da bi bili primerni za tisti "desktop search" v Windows 7 (torej bi v explorerju napisal npr. žanr in letnico pa bi mi izpisal filme:). Glede na to, da v Explorerju urejanje meta-podatkov pri filmih (.avi) ni mogoče (preko desnega klika -> properties -> details) in mi nekako ne uspeva niti z WMP (čeprav Microsoftova spletna stran trdi, da naj bi se dalo in se mi WMP vse zapomni, samo kaj ko se to potem ne vidi v Explorerju) sem poizkusil nekaj drugih programov (MetaBrowser, MyVideo, Media Browser, ...) od katerih se je edini približal, že precej postarani, AbcAvi, ki take podatke doda (.avi) datoteki sami.

Ima pa dve pomanjkljivosti:
1. vse podatke je potrebno vpisati ročno (čeprav naj bi menda se povezal na IMDB...čeprav ne vem zakaj pri meni tako vztraja pri individualizmu)
2. rad bi uporabljal tudi tisti "sistem ocenjevanja" z zvezdicami

Bil bi izjemno hvaležen, če kdo mogoče pozna primeren program oz. rešitev. Na kratko bi rad, da bi bilo filme mogoče urediti tako nekako kot fotografije (torej, da bi jih enostavno po-tag-al in potem iskal glede na to)

P.S.
Prebral sem tudi ostale poste/vprašanja/odgovore na slo-tech pa se mi zdi da so vsi predlagani programi enaki => da ustvarijo neko svojo podatkovno bazo s filmi in sami hranijo podatke, kar mi, glede na to da imam filme na prenosnem disku, nekako ne pomaga.

Hvala za pomoč in lep dan! :)
Žiga

popster ::

zakaj jih pa ne sproti pogledaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
579107398 (12002) Morison
»

[DivXviD] Subtitle Workshop urejevalnik podnapisov

Oddelek: Zvok in slika
4212484 (1142) KiNgKoNgX
»

Izšel VLC 2.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13739534 (29834) Icematxyz
»

Windows 7 RTM vaša ocena ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16916191 (10068) Galaxy
»

Bo Windows Media Photo izrinil JPEG? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12110952 (8190) BigWhale

Več podobnih tem