» »

Windows 7 RTM vaša ocena ?

Windows 7 RTM vaša ocena ?

1 2 3
4
»

solatko ::

Windows XP - 3/10
Vista - 7/10
W7 - 9/10
Devetka zaradi neodzivnosti proizvajalcev HW, posledično malo slabši nekateri gonilniki, ki jih je naredil MS sam.

just_a_cook ::

Solatko: a si siguren, da veš kaj merimo? Če si dal XP 3 in visti 7, bi rekel, da ti meriš nivo skropucala in napak.
==================
Just a cook

bluefish ::

XP je bil ob izidu precej bolj gnil kot pa Vista, Seveda je to kaj hitro šlo v pozabo, ko je blog mularija pričela pljuvati po Visti. 3 je morda res nizka ocena, pa vseeno.

KoMar- ::

Zanimivo.. Kaj pa manjka oz. zakaj ni 10/10 ?

Ena hujših slabosti je to, da mi primarni in sekundarni monitor zamenja, dokler ne inštaliram driverjev in zadevo preklopim.

solatko ::

Ob večletni uporabi XP-jev, dvoletni viste in od 7100, W7, dobro vem o čem govorim. XP-ji so bili zelo hroščast sistem in so se navkljub skoraj vsakodnevnem posodabljanju, nenormalno pacali in sesuvali - reinstal obvezno na 6 mesecev, večopravilnostno požrešni, saj procesov niso znali sortirati po potrebi - posledično mnogokrat obremenjen RAM do full-a in zamrznjen sistem, pri enaki količini RAM-a je vista delala tekoče in niti enega programskega sesutja v dveh letih. Sistem je pričel odlično in hitro delovati po dveh tednih malenkostnih težav s HW (gonilniki). Sistem ob delu z drugimi programi praktično neopazen. W7 je posledica napačne komercialne politike pri Visti, je praktično identičen OS, z nekaj popravki in 7polepšanji. Če bi z Visto naredili tako (enoletna legalna zastonj uporaba sistema), kot z W7, se danes praktično o XP-jih ne bi pogovarjali.

misek ::

Pa jaz res ne razumem, kaj eni ljudje počnete z računalniki. Reinstalacija XP na pol leta! Jaz ne poznam nikogar, ki bi to moral početi.

just_a_cook ::

Ok. ti verjamem. Jaz pa mam diametralno nasprotne izkušnje. Pa sem prej mel "kitajsko kišto z piratskimi xp", zdaj pa delovno postajo Siemens z originalno visto business. (vsak mesec nekaj neha delovati, pa se ne hecam).
==================
Just a cook

BoLhCa ::

Končno srečal nekoga, ki ni slep in poveličuje XP-je v nevem kaj. Zelo realno oceno si jim dal, XP-ji v začetku pred SP1 niso bili boljši od Milleniuma, pa je ta na zelo slabem glasu. Vsak SP je sicer doprinesel, vendar napram Visti in Win7 praktično ne spada v isto kategorijo :P Dejstvo.

just_a_cook ::

Ja, ampak zdaj več ne merimo začetkov. XP je končna verzija, Vista pa tudi (če gre 7 ven, potem tako sklepamo). In primerjava med njima je merodajna.
==================
Just a cook

solatko ::

misek - Eni z računlalniki tudi delamo in poganjamo še kaj drugega kot igrice (pa pri teh se XP-ji še najbolj pacajo). Drugače pa obisk strank z XP-ji v povprečju na 3 mesece (zasrano do fundamenta), po prepričevanju za nakup Viste in instalacije, strank z enako uporabo programja, ne vidim več (samo občasno telefonsko reševanje kakšnega problemčka). Vista deluje in to je najvažneje.

misek ::

solatko, upam da ta z igricami ne leti name. Ker jih ne igram, jih na mojih računalnikih ni in ne poznam, kaj naredijo sistemu. Ti verjamem, če se s tem ukvarjaš. Jaz govorim na podlagi moje uporabe računalnika za resno delo v službi (zaposlen 8,5 let). Najprej kakšni 2 leti Windows 2000 in od takrat Windows XP. In sem imel samo nekaj večjih problemov. Če so se že pojavili sem jih s pomočjo Googla uspel odpraviti. V zadnjem času je to bilo nekaj v zvezi z Windows Defenderjem. Prav tako je doma delovalo brez problemov, ki bi zahtevali inštalacijo na novo.
Je pa res, da so nameščeni samo potrebni programi, ki jih rabim. Za takšna in drugačna testiranja sem izključno uporabljal virtualizacijo (VMware Workstation od verzije 2 naprej). Tako da svoj osnoven sistem nisem nikoli pacal.
Na računalnik, kupljen lani decembra sem pa namestil Visto, ker sem pač šel v korak s časom. Ampak zaradi Viste nisem bil nič bolj produktiven. Ker meni je osnoven sistem samo školjka za poganjanje programov.
V jeseni v službi pa načrtujem nakup nove delovne postaje (kakšna HP Z600), na katero bom namestil Windows 7.
Uporaba XP še danes po mojem ni poveličanje. Gre samo za to, da čisto zadovoljivo opravljajo svoje delo.

EDIT: Aja, pa s tem nisem mislil prilivati olja na debato...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

Steinkauz ::

Windows 7 se bodo še porihtal ko pride uradno za rajo vn. Driverjev bo več in vsega.

Windows Xp so imeli tut velike porodne težave, sam zdej je v pozabi, ker je tolk nazaj, pa še vista je mela parkrat huj.

Drugače mam sistem kake 2 leti, potem pa formatiram. Xp ji so dobr OS, sam računajte da je sedmka pač sveža. Čez pol leta bo verjetno vsak reku 7>xp.

dzinks63 ::

Navodila za Win 7: windows7-pocket-guide

BoLhCa ::

Sm rešu problem z miško, sem si kupu Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0 :) Dela vse, double click, copy/paste, v igrah dela knofek :)

Fajna miš, sicer ne tko dobra kt prva Explorerka, vendar dobra :P

Lion29 ::

evo...
jaz bom dal w7 oceno 10/10
sem pred 2mi leti zelel presaltat iz XPjev na visto... sem jo mel gor 2 tedna in fliknu dol... meni je delala grozno pocasi, pa polna enega balasta in kicev

no, pred nekaj meseci sem fliknu gor w7 7100 in potem vsako naslednjo izdajo. racunalnik dela kot urca.

zmotilo me je le nekaj malenkosti:
1. najbolj motece je to, da ko nastimam razsirjen taskbar mi isto zvrst skupaj grupira... torej enega okenca od windows explorerja ne morem premaknit na zacetek, ne da bi vse premaknu. Izredno motece. Sicer pa pohvalno, da jih sploh lahko premikam.

2. Instalacija fontov. Pri visti sem opazil, da imajo identicni vmesnik za dodajanje fontov kot win 3.1 (razen sistemskih gradnikov)... Ko sem zelel pri w7 preverit, ce so koncno posodobili vmesnik, sem ugotovil, da so ga totalno umaknili (vsaj nekaj). Zdaj lahko instaliras fonte le tako, da jih oznacis in z desnim na njih das install ali pa da jih povleces v fonts folder.

3. Nastavitev da mi v wexplrereju prikazuje tudi sistemske datoteke in koncnice. To sem moral iti v cp, namesto da bi bila v we opcija (kot pr starejsih verzijah)..

4. Tako kot pr visti me moti to, da z misko ne morem oznaciti zeljenih filetov v WE. namrec ce zacnem dragat desno od fajlov, mi jih zacne premikat (ker se pznacuje "onmouseover" celotna vrstica [vsi stolpci] in ne samo imena datotek kot v xp)...

5. Grozno me moti da mi msn messenger v taskbar vrze najmanj 1 item in za vsak pogovor se svojega. (to samo ko ne grupiram). Pr XPjih je super ker se pomanjsa v system tray... res je nadlezno...

no razen teh malenkosti (ki upam, da jih bodo odpravili kmalu) mi je sistem res bomba
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bluefish ::

1. v nastavitvah Start menija pri Taskbar buttons nastavi na Never combine ali pa Combine...

2. font lahko tudi odpreš in je zgoraj gumb Install.

3. še vedno je ta opcija. Klikni Alt in potem po starem.

4. ne vem, kaj delaš vendar nimam teh težav.

5. že stokrat omenjeno, da nastavi na compatibility mode z visto.

darkolord ::

3. Nastavitev da mi v wexplrereju prikazuje tudi sistemske datoteke in koncnice. To sem moral iti v cp, namesto da bi bila v we opcija (kot pr starejsih verzijah)..



Ali pa z Alt, pa dobiš stari meni.

4. Tako kot pr visti me moti to, da z misko ne morem oznaciti zeljenih filetov v WE. namrec ce zacnem dragat desno od fajlov, mi jih zacne premikat (ker se pznacuje "onmouseover" celotna vrstica [vsi stolpci] in ne samo imena datotek kot v xp)...
Hmm, meni to deluje...

5. Grozno me moti da mi msn messenger v taskbar vrze najmanj 1 item in za vsak pogovor se svojega. (to samo ko ne grupiram). Pr XPjih je super ker se pomanjsa v system tray... res je nadlezno...
Nastavi za WLM kompatibilnost z Visto (Compatibility jeziček), pa bo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

dalenc ::

windows 7?

15/10
najboljši operacijski sistem od microsofta.
100x hitrejši od viste.zlo presenečen nad hitrostjo in odzivnostjo

Lion29 ::

wow, hvala za nasvete... MSN ze resu in dela super!
tudi pod tocko 3. sem resil in verjetno nisem prej tega opazil ampak tudi 4 mi deluje

1. v nastavitvah Start menija pri Taskbar buttons nastavi na Never combine ali pa Combine...


heh, ravno to sem dal da ne kombinira... se mi za vsako aplikacijo odpre svoj tab, kar je super... problem je samo, da se tabi med seboj zdruzujejo...

jaz bi recimo rad imel tako... 1x ff, 1x w explorer, 1x dreamweaver, 1x ff ....
ceprav jih lahko razporerajm kot mi pase, se bodo vsi programi skup drzali.. v tem primeru bosta FFja vedno skup in vmes ne bom mogu dat drugega

saj kot receno... to so bile malenkosti ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Galaxy ::

++ 11/10
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916506 (13900) jest10
»

Windows 7 zbral največ prednaročil v zgodovini Amazon.co.uk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16214757 (9668) nekikr
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825686 (14337) ;-)
»

Izid Windows 7 potrjen za sredino jeseni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7910464 (7202) techfreak :)
»

Beta premagala Microsoftove strežnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
14112224 (7240) Jst

Več podobnih tem