» »

Windows 7 RTM vaša ocena ?

Windows 7 RTM vaša ocena ?

1
2
3 4

CrustyDOD ::

9/10 RC verzija.. Nobenih problemov.. Ubuntu je šel dol, 7ka pa gor..


- Sovražim combine opcijo (hočem old-school taskbar)

Jo pa ugasni.. :S

Tr0n ::

AmazonUK ima preorder. 220 EUR za Windows 7 Ultimate.

t3hn0 ::

9/10 za RC
proti visti je res super...visto sem moral ravno 1x na mesec na novo nalagat, medtem ko mam win7 (v drugo) ze 3 mesce gor...nekaj bugov je...večino se jih je začelo kazati ščasoma.
cena je previsoka, sicer pa je tud business verzija cist dovolj za veliko vecino userjev.

RTM me pa še čaka da jo namestim ko bo čas...
^.^

iKlancar ::

Windows Se7en je zadetek v polno! :D
Taskbar, funkcija povleci spusti okno na rob fenomenalno. Preglednost super. Dela vse kar si zaželim razen jave mi še ni uspelo gnati na sedmici = LIME WIRE FREAK ;(( Torej, 10/10 !

misek ::

visto sem moral ravno 1x na mesec na novo nalagat
Pa kaj te počnete z računalniki, da je to potrebno? Pa ja ne boš napisal, da zaradi viste kot take. Meni so čisto vsi operacijski sistemi delovali dobro (od Windows 3.1 naprej). In tako tudi vista na prenosniku že več kot pol leta. Problem ni v sistemu, ampak v vas samih, ki imate takšne probleme (vsaj za večino po moje to velja :)).

ABX ::

visto sem moral ravno 1x na mesec na novo nalagat
Pa kaj te počnete z računalniki, da je to potrebno? Pa ja ne boš napisal, da zaradi viste kot take. Meni so čisto vsi operacijski sistemi delovali dobro (od Windows 3.1 naprej). In tako tudi vista na prenosniku že več kot pol leta. Problem ni v sistemu, ampak v vas samih, ki imate takšne probleme (vsaj za večino po moje to velja :)).


To tudi jaz ne razumem, tip sesuje PC 1x na mesec in spušča mnenja o novem OS-u.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

na DELLu imam originalno instalicjo Viste. install date 22.12.2007 in nikoli formatirano. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dzinks63 ::

Računalnik ni samo kišta pod mizo, mora se vklopiti z mnogimi komponetami po žici ali brez, do konfliktov pride že s precej preverjenimi OS-i, z čisto novimi pa še toliko prej. Za osnovna opravila win7 zadostuje in dela ok. Znajo pa biti problemi z driverji za računalnik z starejšimi komponentami, ter nekaterimi programi pisane za prejšnje OS-e. Nekatere firme samih driverjev ne updejtajo več na win7, nekatere celo niso več prisotne na trgu. In v takem primeru moraš kupiti nove novejše komponete (ali pa kar nov cel PC, če je seveda smiselno) in instalirati zadnje verzije programov katere so preverjeno podprte in podprti.

Npr. nekak bi bilo neumno na najnovejšem OS furat programe v kompatibity modu za XP. Saj, če res ni druge rešitve ok, ampak se ti ne zdi ok, zakaj potem prešaltat na najnovejši os, ker v takem primeru bi še vedno lahko obdržal star OS. V glavnem OS mora nekako sovpadati z generacijo hardwera. Če greš v nakup dobrega novega računalnika, je nakup najnovejšega win7 smiseln, da bi pa recimo kupoval Win7 za zamenjavo XP-jev, kateri ti špilajo povsem ok, je pa neumnost, ker čakajo te lahko samo neprijetne reči, nedelovanje tega ali onega, ker pač enostavno ni več podpore za nazaj, ali pa ne dela tako kot bi moralo. Sicer pa vsaka frišna zadeva se mora izpiliti in Win7 se pili že kar nekaj časa, veliko je bilo povratnih informacij kje je največ problemov, pa vendarle, vsak OS dozori po vsaj SP1 in tako bo tudi sedaj.

Zna pa win7 kar dobro pospešiti prodajo novih računalnikov, saj tisti kateri so kupili zdajšnji PC z legalnimi licenčnimi windowsi, ne bodo kupovali novega Win7 za staro kišto, ampak bodo ob enem nadgradili tudi celoten hardware. Imaš pa cel kup "testerjev" (in teh je na tem forumu veliko) kateri imajo na enem PC po 2,3 ali celo 4 in več OS, kar tako malo za šalo, malo za res, do katerih so prišli kakor so vedli in znali in ti se ne sekirajo veliko za vse skupaj, pač uporabljajo tisto kaj je najboljše v danem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Hrastuc ::

amm mene pa neki zanima ce bi mi lahka kdo pomagu sm si naložu windowse 7 pa mi glih ne delujejo ql kr mam mal starejši komp xD zdej bi pa rad naložu nazaj xp-je pa mi jih noče ker mi napiše da so windowsi starejša verzija kot je trenutno na compu...

zej pa ce bi mi kdo lahka pomagu da mi napiše kak bi js 7 dol vrgu pa xp spet naložu???????? :D

bluefish ::

Enkrat se je cel forum smejal tipu na Neowinu, ko je na podlagi Reliability Monitorja, kjer je graf iz dneva v dan upadal, sklepal da je Vista zanič.
Seveda pa se je na podlagi detajlnega prikaza očitno videlo, da sploh nima pojma, kaj dela s sistemom.

Taka je pač situacija po vseh forumih, ko so največji "strokovnjaki" tisti, ki jim uspe zaradi trivialnih stvari popolnoma zablokirati sistem.

bluefish ::

amm mene pa neki zanima ce bi mi lahka kdo pomagu sm si naložu windowse 7 pa mi glih ne delujejo ql kr mam mal starejši komp xD zdej bi pa rad naložu nazaj xp-je pa mi jih noče ker mi napiše da so windowsi starejša verzija kot je trenutno na compu...

zej pa ce bi mi kdo lahka pomagu da mi napiše kak bi js 7 dol vrgu pa xp spet naložu???????? :D
Zaženi računalnik z vstavljenim namestitvenim CD-jem od XP in sledi navodilom. Izberi svežo namestitev in tekom tega formatiraj disk/particijo, kjer je sedaj 7.

ABX ::

Enkrat se je cel forum smejal tipu na Neowinu, ko je na podlagi Reliability Monitorja, kjer je graf iz dneva v dan upadal, sklepal da je Vista zanič.
Seveda pa se je na podlagi detajlnega prikaza očitno videlo, da sploh nima pojma, kaj dela s sistemom.

Taka je pač situacija po vseh forumih, ko so največji "strokovnjaki" tisti, ki jim uspe zaradi trivialnih stvari popolnoma zablokirati sistem.


Zato tudi vsaka debata o OS-u konča kot Flamewar.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

darkolord ::

ker čakajo te lahko samo neprijetne reči, nedelovanje tega ali onega, ker pač enostavno ni več podpore za nazaj, ali pa ne dela tako kot bi moralo.
Poleg tega te pa čaka velika kopica izboljšav...

bluefish ::

na DELLu imam originalno instalicjo Viste. install date 22.12.2007 in nikoli formatirano. :D
Če gledaš to preko datuma ustvarjene Windows mape, potem je datum drug.

hojnikb ::

na DELLu imam originalno instalicjo Viste. install date 22.12.2007 in nikoli formatirano. :D

Seveda je blo formatiran,kok pa misliš da so spravl Glisto gor?
#brezpodpisa

mtosev ::



jaz ga nisem formatiral.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hrastuc ::

amm mene pa neki zanima ce bi mi lahka kdo pomagu sm si naložu windowse 7 pa mi glih ne delujejo ql kr mam mal starejši komp xD zdej bi pa rad naložu nazaj xp-je pa mi jih noče ker mi napiše da so windowsi starejša verzija kot je trenutno na compu...

zej pa ce bi mi kdo lahka pomagu da mi napiše kak bi js 7 dol vrgu pa xp spet naložu???????? :D
Zaženi računalnik z vstavljenim namestitvenim CD-jem od XP in sledi navodilom. Izberi svežo namestitev in tekom tega formatiraj disk/particijo, kjer je sedaj 7.


amm to sm ze naredu pa mi kr naprej preskoči in se mi zazenejo W7
pa v biosih sm nastavu da zažene s cdja pa tm ko bi se mogl epol zacet prkazvat one pikice se ne in gre kr naprej??????????????????

BigWhale ::

A v vseh biosih si to popravil? :>

Malajlo ::

amm to sm ze naredu pa mi kr naprej preskoči in se mi zazenejo W7
pa v biosih sm nastavu da zažene s cdja pa tm ko bi se mogl epol zacet prkazvat one pikice se ne in gre kr naprej??????????????????

Si pritisnil tipko any, da boota s CDja? Mogoče pa plošček ni bootable...

dzinks63 ::

Če ti noče sprejet XP, začni kar z WIN7 namestitvenim dvd-jem. Kot ti da možnosti za instalacijo, izbriši C particijo in jo na novo ustvari, jo formatiraj in zaupusti win7. V comp daj XP cd-disk in mislim, da bi morala instalacija potečt popolnoma normalno. Pa pravilno določi first boot device, v tvojem primeru prava dvd enota, v kateri imaš instalacijski cd-dvd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

t3hn0 ::

To tudi jaz ne razumem, tip sesuje PC 1x na mesec in spušča mnenja o novem OS-u.

se ne mislm spuscat v tale stavk. ce ne poznas oseb je tud tezko dat tako izjavo.
vista je pac prepocasna! to je bil glavni razlog za reden format. meni racunalnik ne odgovarja ce ne dela hitro. prevelka izguba cajta...
^.^

bluefish ::

vista je pac prepocasna! to je bil glavni razlog za reden format.
Če se ti sistem zdi prepočasen, potem ga večina ljudi ne bi nameščala vsak mesec ampak bi šli na kaj drugega.

aiko ::

To tudi jaz ne razumem, tip sesuje PC 1x na mesec in spušča mnenja o novem OS-u.

se ne mislm spuscat v tale stavk. ce ne poznas oseb je tud tezko dat tako izjavo.
vista je pac prepocasna! to je bil glavni razlog za reden format. meni racunalnik ne odgovarja ce ne dela hitro. prevelka izguba cajta...



Zanimivo.. prepočasna... meni osebno je po 2h tednih / mesecu delala hitreje.
Je pa res, da imam gor le okoli 15 programov, katere redno uporabljam in nič balasta.

blackbfm ::

vista je pac prepocasna! to je bil glavni razlog za reden format. meni racunalnik ne odgovarja ce ne dela hitro. prevelka izguba cajta...


Tistih par milisekund pri kakšni stvari se pa res pozna ja:))

ABX ::

vista je pac prepocasna! to je bil glavni razlog za reden format.
Če se ti sistem zdi prepočasen, potem ga večina ljudi ne bi nameščala vsak mesec ampak bi šli na kaj drugega.


Baje če inštaliraš sistem 4x postane hitrejši. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Malajlo ::

Torej, ko namestiš 20. program, začne delati prepočasi in takrat formatiraš zadevo in čakaš do inštalacije 20. programa?
Vsi google toolbari, picassa media detecting in podobno, kar se naserje v startup in/ali add-in, ja je pa jasno, da bremza sistem. No, pa ostalo smetje z interneta zraven, pa se nabere.
Res ni drugega, kot da vsak mesec na novo inštaliraš...

bluefish ::

To je odraz uporabnika in ne operacijskega sistema. Če je nekdo tako nesposoben in nepazljiv, da namesti vsako smet, ki mu jo ponudijo, potem OK, naj se zeza z vsakomesečnim nameščanjem.

ABX ::

Torej, ko namestiš 20. program, začne delati prepočasi in takrat formatiraš zadevo in čakaš do inštalacije 20. programa?
Vsi google toolbari, picassa media detecting in podobno, kar se naserje v startup in/ali add-in, ja je pa jasno, da bremza sistem. No, pa ostalo smetje z interneta zraven, pa se nabere.
Res ni drugega, kot da vsak mesec na novo inštaliraš...


Napaka, popucaj autorun in sistem bo delal kot novi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

To je odraz uporabnika in ne operacijskega sistema. Če je nekdo tako nesposoben in nepazljiv, da namesti vsako smet, ki mu jo ponudijo, potem OK, naj se zeza z vsakomesečnim nameščanjem.


Nepomembno, autorun je zabasan, ga popucaš in sistem dela.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Malajlo ::

No, tako posploševanje pa spet ni na mestu...
Vsak OS bo "crknil", če je nasmeten. To je dejstvo. Ja, Nintendo bo pa vedno delal :))
Se strinjam z BlueFishem, ABX pa ni dojel sarkazma >:D

ABX ::

No, tako posploševanje pa spet ni na mestu...
Vsak OS bo "crknil", če je nasmeten. To je dejstvo. Ja, Nintendo bo pa vedno delal :))
Se strinjam z BlueFishem, ABX pa ni dojel sarkazma >:D


Verjetno. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

t3hn0 ::

ah...verjamite da je sistem dovolj zmogljiv za visto/win 7, sam pac me pri vsakdanjem delu moti pocasnost os-a.
nisem pebkac da bi namescal vse po spisku, le kar rabim za delo + za klasicno rabo + par spilov.
in ja ABX...po svezi instalaciji os dela hitrej. tud tisti autoruni scasoma niso tok relevanti...hitreje dela tud ce ma slipstreamane popravke v os kot ce jih namescas (glede na moje izkusnje).
raje si vzamem 1x na mesec 1-1.5h in je vse na novo z zadnjimi popravki ter gonilniki...
^.^

blackbfm ::

Se ti pa da..

ABX ::

ah...verjamite da je sistem dovolj zmogljiv za visto/win 7, sam pac me pri vsakdanjem delu moti pocasnost os-a.
nisem pebkac da bi namescal vse po spisku, le kar rabim za delo + za klasicno rabo + par spilov.
in ja ABX...po svezi instalaciji os dela hitrej. tud tisti autoruni scasoma niso tok relevanti...hitreje dela tud ce ma slipstreamane popravke v os kot ce jih namescas (glede na moje izkusnje).
raje si vzamem 1x na mesec 1-1.5h in je vse na novo z zadnjimi popravki ter gonilniki...


Ti v 1.5 ur nastaviš vse nazaj? Inštalacija programov, email klient, Internet browser glesa in strani, ... vsaka ti čast.
Jaz rabim 10-15 min da očistim sistem in dela kot nov, tudi če je popacan z virusi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

dzinks63 ::

Zakaj ne narediš popolne copije po kompletni instalaciji? Nikoli več ti ne bo potrebno instalirati vsega na novo, le backup naložiš in ti bo delalo kot pravkar sveže instalirano.

LordTado ::

Paragon si dol potegni pa nardiš iso

Malajlo ::

Heh... meni na kraj pameti ne pade, da bi mašino vsak mesec na novo postavljal. Dve uri pa dve uri. Grem rajš na pir!
ISO pa nima slipstreamih popravkov. Sicer pustiš mašino čez noč prižgano, pa se sama popatcha, ampak očitno si eni tudi za slpstr vzamejo čas.

Poslušaj ABXa, že ve, kaj govori ;)

t3hn0 ::

ABX ja, s kopijo appdata se prenesejo nastavitve k se jih rab...ostalo pa kot sem napisal..1-1.5h vse skupaj...instalacija preko usb
^.^

krneki0001 ::

ah...verjamite da je sistem dovolj zmogljiv za visto/win 7, sam pac me pri vsakdanjem delu moti pocasnost os-a.
nisem pebkac da bi namescal vse po spisku, le kar rabim za delo + za klasicno rabo + par spilov.
in ja ABX...po svezi instalaciji os dela hitrej. tud tisti autoruni scasoma niso tok relevanti...hitreje dela tud ce ma slipstreamane popravke v os kot ce jih namescas (glede na moje izkusnje).
raje si vzamem 1x na mesec 1-1.5h in je vse na novo z zadnjimi popravki ter gonilniki...


Vista 2 leti na računalniku pa nikjer nobenih problemov s tem, da bi bila počasna. W7 na računalniku od izzida RC, pa nobenih problemov, vedno enako hitro zadeva deluje.
Inštaliranih imam kar nekaj programov - program files in program files x86 sta velika 147Gb od tega največ RAD websphere, RAD WTX, DB2 V9 klient in server, VMware (virtualne mašine so na drugem disku in zasedajo 1Tb), pa še kej bi se našlo, recimo visio 2007 professional in SP1 zanj, openoffice (čeprav je pomoje najmanjši od vsega). Mašina na 4GHz z 8GB rama in 4T diskovjem (4x 1Tb SATA II) deluje z W7 in visto hitro in brez problemov.

Ne vem kaj ti inštaliraš na mašino, ampak nekaj od tega kar inštaliraš naknadno dela tebi probleme, ne sam sistem. Sistem je čist dober.

Aja, pozabil sem še SQL sever 2005 z vsemi popravki, service packi in s parimi dodatki za lažje upravljanje baz. (baze so pa spet na drugem disku).

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Ma, jaz sem imel en kup tezav z Windows 7 RTM.

bluefish ::

Dragging window by its title bar and hitting top of the screen will draw an outline of a maximized window, releasing mouse button at this point will maximize the window. I hit this feature at least five times in less than an hour. Keep in mind that I really dislike maximized windows. I dislike them so much that I remove Maximize buttons when using KDE.
To je ena od novih lastnosti, ki marsikomu pride prav. Prav tako je možno dve okni postaviti enega ob drugega, če ju povlečeš na levo in desno.

Firefox 3.5 is always bitching about starting in safe mode. I have no idea why. So far I have installed only Adobe Flash plug-in4.
Čudno. Morda poskusi namestiti starejšo verzijo in potem nadgradi na zadnjo.

Righ clicking on pinned icon in task bar doesn’t bring the old right click menu. You only get options to run the program and to unpin the icon. What about finding the source executable?
Najprej z desno klikni na ikono, potem pa še enkrat na ikono programa.

Icons on task bar now represent running programs too. If icon is lit/turned on this program is aready running. By clicking on the icon, program is maximized or brought to the front. Want to run another instance? Right click on the icon and select first option. Quite annoying for someone that wants to open six or seven putty terminal emulators.
Če se sprehodiš do nastavitev to lahko izklopiš.

Task bar is bloody huge when un-grouping applications and trying to get the old look back, using small icons helps a little.
Bo držalo glede starega menija. Sicer pa odvisno od velikosti ekrana.

When un-grouped, currently running applications are mixed with icons of non running applications the whole task bar looks rather messed up. Clearly Microsoft would like me to believe that their new task bar works better in the grouped mode and this is how I should use it.
Se strinjam.

Pressing Print Screen or Alt+Print-Screen still does nothing useful. It just copies current screen or currently selected window to clipboard. It is really annoying to run Paintbrush5, re-size the default image, paste the content and save, if you want a screen shot.
Po novem za to skrbi Snipping Tool. Najdeš ga v Accesories. Seveda pa je za kaj več potrebno namestiti kaj drugega.

Regarding previous post, ALT-F2 or CTRL-SPACE does nothing. In some other operating systems it brings up the quick-run tool where you enter a name of the program you wish to run. Now you have to click Windows button and click on search, type pbrush and press enter.
Jah, vsega pa ne moreš imeti v vseh sistemih.

How do I remove Maximize button and how do I select thickness of window frames or remove them completely?
Če ima to Linux še ne pomeni, da mora imeti vsak drug sistem. Pač se poglobi v izdelavo skinov in se boš lahko igračkal s takimi malenkostmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

darkolord ::

Icons on task bar now represent running programs too. If icon is lit/turned on this program is aready running. By clicking on the icon, program is maximized or brought to the front. Want to run another instance? Right click on the icon and select first option. Quite annoying for someone that wants to open six or seven putty terminal emulators.
Srednji klik al pa Shift + klik

Regarding previous post, ALT-F2 or CTRL-SPACE does nothing. In some other operating systems it brings up the quick-run tool where you enter a name of the program you wish to run. Now you have to click Windows button and click on search, type pbrush and press enter.
Ja, a ni lažje pritisnit ene tipke (Windows), kot kombinacijo?

Time management. When, oh When will Microsoft realize that system hardware time needs to be on UTC! Always! Now, if I let windows manage my daylight savings time setting, they will set my hardware clock to UTC+2 to compensate for daylight saving, when I boot to Linux which handles time as it should, my time will be off by couple of hours. If I don’t let them set my DST then applications that depend on time will be screwed up. Twhirl for example.
Zakaj hudiča bi hotu met HW uro v UTC? A budilko ob postelji maš tudi v UTC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Ziga Dolhar ::

Mene kot uporabnika ne zanima, ali je program 'ze zagnan' ali 'ne se'. Ko kliknem ikono, zelim 'program'. Pri tem sem indiferenten do vprasanja, ali je ze zagnan ali ne - ocitno ga rabim. In mi je vsec, da se mi ni potrebno vec 'odlocat' - 'a program ze laufa? Pejt v taskbar! Se ne laufap quicklaunch! Aja, ga ni v quicklaunchu, ups? Pejt v start meni!'

Razlikovanje med zagnanimi in nezagnanimi je z vidika uporabnika domala nepotrebno.
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Aja. Sniping tool je ze v Visti. Veckratni zagon programa z Darkolordovo kombinacijo. Okna pa sam premetavam z win+smerne tipke. Predogled oken v taskbaru mi je super, ker imam hiter dostop do dolocenih funkcij brez nepotrebnega klikanja.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Mene kot uporabnika ne zanima, ali je program 'ze zagnan' ali 'ne se'. Ko kliknem ikono, zelim 'program'. Pri tem sem indiferenten do vprasanja, ali je ze zagnan ali ne - ocitno ga rabim. In mi je vsec, da se mi ni potrebno vec 'odlocat' - 'a program ze laufa? Pejt v taskbar! Se ne laufap quicklaunch! Aja, ga ni v quicklaunchu, ups? Pejt v start meni!'

Razlikovanje med zagnanimi in nezagnanimi je z vidika uporabnika domala nepotrebno.


Ja, meni je pomembno. Ce imam deset terminalov odprtih bi rad imel vse dostopne z enim klikom. Ce so grupirani potem moram klikat dvakrat, da jih dobim. Ce kliknem na ikono s programom bi rad, da se mi odpre program, ki se ne laufa. Tisti, ki ze laufajo so lepo loceni vsak posebaj. Zato ker ze v taskbaru vidim kaksen prompt ima kateri in ce se je komanda spodaj izvedla do konca.

ALT-TAB pri desetih odprtih terminalih ne pride v postev, predolg traja. Deset odprtih terminalov je pri meni kar pogost pojav, tko da ...

Zakaj nisem tko k ti indiferenten do tega ce program laufa al ne? Zato ker na ikono kliknem sam takrat k program nucam na novo. :) Sploh pri vecih monitorjih. En browser window imam na desnem monitorji, notri je nek manual, ki ga trenutno nucam. Na levem primarnem monitorju imam odprtih pet terminalov, v treh se izpisuje debug v dveh pa delam. Ce nucam se en browser bom kliknil na browser ikono in nocem da se mi fokus prestavi na drug monitor, hocem na tem monitorju now browser window.

No, middle click resi problem z zaganjanjem novih instanc programa. Se zmeraj je pa stala, ce ungroupas taskbar.

BigWhale ::

Zakaj hudiča bi hotu met HW uro v UTC? A budilko ob postelji maš tudi v UTC?


Ker je edino UTC pravi cas, ki ga nucas imeti zapisanega v logih in je na sistemu, da uporabniku prikaze pravi cas. Glede na njegov timezone in poletni cas.

Ce imas HW uro na local time imas potem enkrat letno v logih:

02:49:43 # event 1
02:55:30 # event 2
02:59:23 # event 4
02:01:32 # event 5

!?!? Drugic pa ti ena ura zmanjka.

alexmarsic ::

Righ clicking on pinned icon in task bar doesn’t bring the old right click menu. You only get options to run the program and to unpin the icon. What about finding the source executable?


Shift + Desni klik bo rešu tvoj problem XD

Tr0n ::

Ja BW, najprej se mors naucit uporabljat Windowse, da jih lahko kritiziras. :)

darkolord ::

!?!? Drugic pa ti ena ura zmanjka.
Kar je tudi prav.

Ker je edino UTC pravi cas, ki ga nucas imeti zapisanega v logih in je na sistemu, da uporabniku prikaze pravi cas. Glede na njegov timezone in poletni cas.
Aha, in če hočem, da mi PC sam prižge ob določeni uri, morm nastavit uro, kot bo tam v Londonu. Res intuitivno, verjetno maš londonski čas na vseh svojih urah?

Nobenega razloga ni, da bi v logih moral bit UTC namesto lokalnega časa. Če kdo res rabi tak zapis, pa itak ni problema, ker sistem ve, v katerem časovnem pasu si in se zapis z lahkoto pretvori.

Ce imam deset terminalov odprtih bi rad imel vse dostopne z enim klikom.
Zakaj pa terminalov nimaš potabanih? Oz, če imaš grupirane so itak dostopni z enim klikom (ko hoveraš čez ikonco se ti pokažejo vsa okna)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Phil ::

Nobenega razloga ni, da bi v logih moral bit UTC namesto lokalnega časa. Če kdo res rabi tak zapis, pa itak ni problema, ker sistem ve, v katerem časovnem pasu si in se zapis z lahkoto pretvori.


Ni čisto res, pretvorbe iz lokalnega v UTC 1h v letu ne moreš naresti pravilno.
BTW saj v windows event logu imaš in lokalni in UTC čas? Če uporabljaš neko svojo rešitev moraš pa sam poskrbeti da se čas zapiše v UTC formatu.

edit: mimogrede Win7 RC uporabljam že par mesecev in lahko samo priporočim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916448 (13842) jest10
»

Windows 7 zbral največ prednaročil v zgodovini Amazon.co.uk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16214714 (9625) nekikr
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825651 (14302) ;-)
»

Izid Windows 7 potrjen za sredino jeseni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7910429 (7167) techfreak :)
»

Beta premagala Microsoftove strežnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
14112183 (7199) Jst

Več podobnih tem