» »

Človeška nesramnost brez meja

Človeška nesramnost brez meja

«
1
2 3 4

Gerbic ::

Lep pozdrav vsem,

to temo odpiram, ker se mi zdi, da bi bilo dobro, da malo pogledamo okoli sebe in prisluhnemo ljudem okoli nas. Opažam, da je okoli mene čedalje več ljudi, ki so zelo hitro nesramni, zlobni, posmehljivi in nizkotni. Na vsakem koraku: v trgovini, službi, po cesti, na internetu. Kam je šla tista nekdanja spoštljivost, ko je človek človeka pozdravil z "Dober dan!" in ko smo bili drug do drugega vljudni in smo, čeravno nam ni bilo prav vse po godu, znali uporabljati spoštljiv ton drug do drugega?
En lep primer nespoštovanja se mi zdi recimo čistilna akcija pred malo manj kot tednom, ko smo ljudje šli na ulice in počistili svinjarijo za nemarneži. Danes lahko ponovno opazujemo smeti, saj se tisti ljudje niso zganili počistit, temveč so lepo doma sedeli in uživali, danes pa brezbrižno spet svinjajo. Kam nas lahko takšen odnos pripelje?

To je samo primer: lahko recimo pogledamo odnos voznikov na cesti (siljenje v rit na prehitevalnem pasu, blendanje, smerniki, da se človek umakne prepotentnemu prehitremu vozniku), ali pa odnos v trgovinah (nekateri ljudje so obupno nesramni do trgovcev, pa tudi do ostalih kupcev - npr. v čakalnih vrstah), itd.
  • zaklenil: Mavrik ()

SomethingEls ::

Hehe... nesramiži so bolj tisti, ki so v šolah čistilno akcijo naredili obvezno "okoljevarsveno akcijo" in nato šolarje še predstavili kot prostovoljce.

Gerbic ::

Ni smisel teme čistilna akcija oziroma obveznost v šolah, ampak golo dejstvo, da ljudje postajamo čedalje bolj nestrpni drug do drugega, kar vodi v nasilje, sovraštvo, itd... To s čistilno akcijo sem dal zgolj kot primer.

klemenSLO ::

Pr nas pred firmo je nekdo dva mladeniča opozoril naj ne svinjata - odmetavata smeti po tleh, pa se jim je mogo po hitrem postopku umaknit not k vratarju...

Se mi zdi da mladi niso vzgajani v 'duhu pravih vrednot'. Posledice so na vsakem koraku.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

M-XXXX ::

Se kar strinjam s prvim postom. Sam sem mnenja, da bi mogla prijazna beseda ter prijazen odnos. Ravno prejšen teden sem se znašel v taki situaciji. Imeli smo obvezen zdravniški pregled preko faxa ob pol 8h zjutraj. S sošolcem sva zamudila približno 5 minut (sva vozača in je bila nesreča na avtocesti). Prideva cca 5min čez pol do sestre, se lepo opravičiva ter vprašava če bi se dalo, da naju še sprejme, ker sva ravno videla, da so ostale zdravstvene kartice še na mizi, ostali sošolci pa so prav tako potrdili, da ni še nič delala z njimi. Najprej naju napizdi kaj zamujava ter se zdere na naju kaj si takega dovoliva, da potem pa še hodiva fehtat, da bi naju vzela notr, ter naju nato vrže ven iz tiste njene sobice. OK, nič ne rečeva, saj sva zamudila. Najina krivda, glede tega se nič ne pritožujem (čeprav bi naju brez najmanjšega problema "vzela" v vrsto). Ampak njen odnos... Kot da bi nam delala uslugo, da dela tam... Pa hudič babji saj si plačan tud iz naših žepov, da tam delaš...

SomethingEls ::

Pr nas pred firmo je nekdo dva mladeniča opozoril naj ne svinjata - odmetavata smeti po tleh, pa se jim je mogo po hitrem postopku umaknit not k vratarju...

Se mi zdi da mladi niso vzgajani v 'duhu pravih vrednot'. Posledice so na vsakem koraku.


Ok... ni prav, da se odmetava smeti vse naokoli... sploh pa ne v mestih. (Oboje zaradi estetskih razlogov)

Ne razumem pa kaj naj bi bile te "prave vrednote"... tiste, ki jih določiš ti?

Ni smisel teme čistilna akcija oziroma obveznost v šolah, ampak golo dejstvo, da ljudje postajamo čedalje bolj nestrpni drug do drugega, kar vodi v nasilje, sovraštvo, itd... To s čistilno akcijo sem dal zgolj kot primer.


Saj sem čisto upošteval temo. Rekel sem, da so NESRAMNI tisti, ki vsiljujejo prostovoljstvo neprostovoljcem.

Se kar strinjam s prvim postom. Sam sem mnenja, da bi mogla prijazna beseda ter prijazen odnos. Ravno prejšen teden sem se znašel v taki situaciji. Imeli smo obvezen zdravniški pregled preko faxa ob pol 8h zjutraj. S sošolcem sva zamudila približno 5 minut (sva vozača in je bila nesreča na avtocesti). Prideva cca 5min čez pol do sestre, se lepo opravičiva ter vprašava če bi se dalo, da naju še sprejme, ker sva ravno videla, da so ostale zdravstvene kartice še na mizi, ostali sošolci pa so prav tako potrdili, da ni še nič delala z njimi. Najprej naju napizdi kaj zamujava ter se zdere na naju kaj si takega dovoliva, da potem pa še hodiva fehtat, da bi naju vzela notr, ter naju nato vrže ven iz tiste njene sobice. OK, nič ne rečeva, saj sva zamudila. Najina krivda, glede tega se nič ne pritožujem (čeprav bi naju brez najmanjšega problema "vzela" v vrsto). Ampak njen odnos... Kot da bi nam delala uslugo, da dela tam... Pa hudič babji saj si plačan tud iz naših žepov, da tam delaš...


S tem se strinjam... sploh zato, ker jo v bistvu res plačujeta.

Zorroslav ::

@M-XXXX
A to si bil v LJ, v študentski ambulanti? Ker je mene tud mela ena taka cvetka.

M-XXXX ::

Zorroslav je izjavil:

@M-XXXX
A to si bil v LJ, v študentski ambulanti? Ker je mene tud mela ena taka cvetka.

Jap, the one:D

Tear_DR0P ::

Kam je šla tista nekdanja spoštljivost, ko je človek človeka pozdravil z "Dober dan!"

in potem hitro šli župniku ali pa sosedu zatožit da danes je pa z levo nogo vstal? pa da je pankrt?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

JebatGa ::

Gerbic je izjavil:

To je samo primer: lahko recimo pogledamo odnos voznikov na cesti (siljenje v rit na prehitevalnem pasu, blendanje, smerniki, da se človek umakne prepotentnemu prehitremu vozniku), ali pa odnos v trgovinah (nekateri ljudje so obupno nesramni do trgovcev, pa tudi do ostalih kupcev - npr. v čakalnih vrstah), itd.

Zdej sem jaz kriv, da ti silm v rit in blendam na prehitevalnem pasu na avtocesti, ker ti voziš na tem pasu 120 na uro na tvoji desni strani je pa prazen pas. Če bi te pa prehitel po desni, bi pa pisal, kako ljudje vozimo nevarno in prehitevamo po desni.

Lep pozdrav vsem,

to temo odpiram, ker se mi zdi, da bi bilo dobro, da malo pogledamo okoli sebe in prisluhnemo ljudem okoli nas. Opažam, da je okoli mene čedalje več ljudi, ki so zelo hitro nesramni, zlobni, posmehljivi in nizkotni. Na vsakem koraku: v trgovini, službi, po cesti, na internetu. Kam je šla tista nekdanja spoštljivost, ko je človek človeka pozdravil z "Dober dan!" in ko smo bili drug do drugega vljudni in smo, čeravno nam ni bilo prav vse po godu, znali uporabljati spoštljiv ton drug do drugega?
En lep primer nespoštovanja se mi zdi recimo čistilna akcija pred malo manj kot tednom, ko smo ljudje šli na ulice in počistili svinjarijo za nemarneži. Danes lahko ponovno opazujemo smeti, saj se tisti ljudje niso zganili počistit, temveč so lepo doma sedeli in uživali, danes pa brezbrižno spet svinjajo. Kam nas lahko takšen odnos pripelje?


Se pa strinjam s tabo glede tega. Ko sem bil jaz majhen sem moral zmeraj reči prosim, hvala in lepo pozdraviti, drugače mi mami ni dala jest dokler tega nisem storil ali pa sem bil kaznovan kako drugače(spat brez gledanja TV-ja zvečer ipd). To navado imam še danes in zmeraj pozdravim, zmeraj rečem prosim in potem hvala in včasih se mi gnusi, kako ljudje ravnajo z drugimi ljudmi. Samo poglejte kako nekateri ravnajo z trgovkami ali natakaricami. Kot da so njihove sužnje in samo daj, daj, daj. Kaj pa če bi dejal prosim in potem hvala.
Glede smeti pa se sploh ne bom ubadal. Nekaterih se ne da spremenit in lahko jih prosiš na kolenih, kurci bodo še zmeraj metali smeti po tleh.

kmetek ::

Gerbic: zahvali se 23.12.1991 referendumu, ko so ljudje izbrali kapitalizem, ki ugajo samo 5-10% ljudem, ostalih 90-95% se jebejo(mo).

T0RN4D0 ::

Gerbic: zahvali se 23.12.1991 referendumu, ko so ljudje izbrali kapitalizem, ki ugajo samo 5-10% ljudem, ostalih 90-95% se jebejo(mo).

Lol, iz katere japke si pa ti padu? :) Kako je pa referendum šou skos s 5%? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ripmork ::

V bistvu je tu le ena možna rešitev - vzgoja mladih. Vse se začne pri vzgoji.
Odraslega bukseljna je težko spremenit, je več ali manj že zafuran.
Ne bi se spuščal v moraliziranje, ampak samo kot primer; osebno mi na kraj pameti ne pride, da bi odvrgel papriček biločesa na tla. Sem bil vzgojen od malega, da se to pač ne dela - v smeti, oz. če to ni možno, daš v žep in odvržeš v prvi bližnji kontejner. In ko ti to zleze pod kožo to delaš avtomatsko. Torej, skrb za okolje ni nekaj, za kar bi rabil zavesten trud, ampak je enostavno del običajnega življenja.

Problem so otročji, nedorasli in neodgovorni odrasli bukseljni, ki svoje naraščaje vzgojijo po svoji podobi - problemtična mladina je samo posledica.

Je pa pretiravanje reči, da so dandanes povsod sami nesramneži, ignorantski ljudje, ipd...
Nekaj dni nazaj je starejša znanka padla s kolesa, pa ji je takoj na pomoč priskočilo par študentov, poklicalo rešilca in počakalo z njo, bodrili so jo do prihoda reševalcev in ji popazili na kolo. Slab teden nazaj sem šel do mesarja in mi je slučajno zmanjkalo 15 centov - je samo pokimal z glavo, boš že drugič. Iščem kak naslov in povprašam mimoidočega - vsak z veseljem pomaga. Najdejo se tečne prodajalke, pa zelo prijazne tudi. Tiste, ki imajo slab dan poskušaš razumet, tiste z slabim odnosom ignoriraš, dobrega folka pa še vedno dovolj ostane.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

kmetek ::

Ne bereš pravilno, kapitalizem, ki (v sedanjosti-DODANO)ugaja samo 5-10% ljudem.

RIPMORK: ja res je, še so dobri ljudje, upajmo, da jih ne bo zmnanjkalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Shegevara ::

ja kmetek, slovenci smo sklenili da smo se imeli socijalizmu prelepo in se odločili da s samostojnostjo temu naredimo konec, kajne?

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

kmetek je izjavil:

Gerbic: zahvali se 23.12.1991 referendumu, ko so ljudje izbrali kapitalizem, ki ugajo samo 5-10% ljudem, ostalih 90-95% se jebejo(mo).


jst bi rekel da to + v veliki meri sama nrav nas, slovencev, ki smo totalno zadebilan narod.
enostavno se vidi, da smo hlapci in nobenemu ne privoščimo, da bi se dvignil nad to. in mislim da to ni posledica tega, da bi težili k temu da bi bili vsi enakovredni (pač osnovna prava vrednota), pač pa ker smo izredno zavistni.
in zaradi tega folk postaja vedno bolj slab.
imho samo nekaj malega ljudi je takih, ki se tega zaveda in se trudi biti dober. ostali so pač nekaj vmes ali pa poden...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Looooooka ::

Urby-Kris ce nisi star 8 let potem ne vem v keri drzavi si ti odrastel.
nas so silil ucenja pesmi, nosenja nekih kap z zvezdicami in spostljivosti.Ce bi tistemu sistemu priznal eno stvar...je to da se nasa generacija do starejsih obnasa spostljivo.
Tole generacijo zdele bi jst lepo nabutal na vsakem koraku.Vsakic ko jih vidim zaliti starejse oz pametovati o cemerkoli komurkol, ki ma vec izkusenj kot oni(pa me briga ce mislijo da majo prav).
Cistilna akcija v solah da je bla obvezna...EDINO PRAV.Ce te od vrtca do osnovne sole ucijo, da delas dolocene stvari...jih bos prevzel kot vrednote.In sorry...otroke naucit, da je treba za sabo spucat je lahko slaba stvar samo na Luni.
Ampak tvoj post verjetno spada pod temo "problemi slovenije...oz "zakaj bi delal uslugo sosedu".
Ce bi mel te vrednote o katerih je pisal prvi post...bi svoje froce nagnal na to akcijo.Nisem videl niti enga otroka, ki bi jokal ko je bil tam s starsi.Se veseli so bli, da nakaj pocnejo z njimi.

Pa nazaj k temi...se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videl koga pod 20 let dvignit rit na avtobusu starejsim osebam.
Verjetno zato, ker so jih tko kot doloceno osebo v tej temi ucili samo zadovoljevanja lastnih potreb in postavljanjem svojih pravic pred socialnim in kulturnim obnasanjem.Karkol vec od tega verjetno ze spada v krsenje bogve kaksnih clovekovih pravic in klice po takojsnji agresivni akciji...al pa vsaj 2-3 dobro usmerjenim zaljivkam.
To...al pa eni locimo forume od resnicnega zivljenja...drugi so pa pac nesramni tud tm =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

T0RN4D0 ::

Eh s tem spoštovanjem starejših pretiravate. Those days are over, da se starejše kar iz principa po celi črti spoštuje in jim vedno daje prav. Prav je, da se v osnovi vse obravnava z nekim spoštovanjem, pa ni važno ali je to ena babica al pa natakarca v lokalni gostilni. Kaj od tega ostane ali se razvije, pa ni odvisno le od starosti.


Kmetek, nehaj sanjat o socializmu ali čemur koli že. Kakorkoli je že hudo v kapitalizmu lahko na prste ene roke preštejem koliko ljudi poznam ki bi jim kaj res manjkalo. Večina ljudi ima precej več, kolikor si po enem razumnem sistemu zaslužijo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

username ::

T0RN4D0 je izjavil:

Gerbic: zahvali se 23.12.1991 referendumu, ko so ljudje izbrali kapitalizem, ki ugajo samo 5-10% ljudem, ostalih 90-95% se jebejo(mo).

Lol, iz katere japke si pa ti padu? :) Kako je pa referendum šou skos s 5%? :)
Oba tolčeta mimo, da ni res (pa še eden drugega ne štekata, hehe).

V glavnem, na referendumu 1991 ni šlo toliko za kapitalizem, kot za to da se "znebimo tajužnih", kot bi eni rekli.

Tisti prehod v kapitalizem je bil nekako megleno zmedeno podrazumavan da gre kao zraven oziroma se bo nekako čudežno zgodil približno isti cajt (glej čisto zadnji odstavek spodaj).

S tem da seveda ljudje nimajo prav, da je danes v kapitalizmu vse za en qurc, ker seveda imamo komaj K od kapitalizma.


Namreč, kapitalizem je ena stvar.

To, kar imajo v večini današnjih normalnih držav, je druga stvar, čeprav bolj ali manj liči na kapitalizem (se pravi, imajo kapitalizem, ki mu je primešan večji ali manjši delež socializma in/ali fašizma ter marsikje morda ščepec rovtarske zahojenosti; mešanica se kot rečeno razlikuje v vsaki državi).

Kar imamo pri nas, je nekaj tretjega (v grobem rečeno, sta socializem in fašizem v mešanici prisotna v odločno nadpovprečnem deležu, tudi dodatek rovtarske zahojenosti je presunljivo nenavadno predimenzioniran).

... kar so ljudje tam okoli leta 1990 zares hoteli, pa je nekaj desetega. Preprosto rečeno, niso imeli niti najmanjšega pojma kaj je kapitalizem (in še danes nimajo pojma), tako nekako butalsko jim je um glede tega segel približno do koncepta, da lahko v domači štacuni dobijo Milko, banane in kavbojke pa da imajo vsi najmanj 1000-3000 DEM plače (kako do te cifre realno priti/zaslužiti, razen na način da nekako pač "jim nekdo to da", pa je seveda krepko izven butalskega dometa).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Shegevara ::

Gerbic,

Saj vem, da razmišljaš v dobrem duhu in prav je tako. Vendar, v resnici odkrivaš toplo vodo.

O mladini je jamral že sam Aristotel. In če si prebral kakšno Kästnerjevo knjigo, si videl, da so odrasli že pred 1. in 2. svetovno vojno le komaj prenašali nevljudno in nevzgojeno mladino.

Vse pa izhaja iz tega, ko v kakšen obdobju ljudje pač NE živijo v pomanjkanju. Ko je bila še Jugoslavija in je večini šlo slabo, si pač bil na nepredstavljivo boljšem položaju, če si sodeloval in bil prijazen itd..., med kakšno vojno pa sploh.

Ko pa imaš preveč vsega, pa to pač ni nujno da počneš, čeprav je lepo in pričakovano.

SomethingEls ::

Tole generacijo zdele bi jst lepo nabutal na vsakem koraku.Vsakic ko jih vidim zaliti starejse oz pametovati o cemerkoli komurkol, ki ma vec izkusenj kot oni(pa me briga ce mislijo da majo prav).


Kaj zdej hočeš povedat? Da imajo starejši vedno prav, ker imajo več "iskušenj"? Če ti potem nek starejši človek, ki ga daje jugonostalgija reče, da je socializem boljši od kapitalizma ima seveda prav in mu ne smeš oporekati? Čudno logiko maš ti ej...

Cistilna akcija v solah da je bla obvezna...EDINO PRAV.Ce te od vrtca do osnovne sole ucijo, da delas dolocene stvari...jih bos prevzel kot vrednote.In sorry...otroke naucit, da je treba za sabo spucat je lahko slaba stvar samo na Luni.
Ampak tvoj post verjetno spada pod temo "problemi slovenije...oz "zakaj bi delal uslugo sosedu"


Čisto prav bi bilo, če ne bi vsega skupaj poveličevali v neko naravovarstvo in bi lepo povedali, da to delajo iz estetskih razlogov, ki pa ostale živali ne zanimajo kaj dosti.

Ja... brez lastne koristi res nima smisla pomagati sosedu, če nisi njegov prijatelj... pa še takrat je treba sebi dati prednost.

Thomas ::

Če se tamladi ne znajo, nočejo, ali ne morejo mau bunit (upirat) ... pomeni da je z njimi nekaj narobe. Vsaj to bi že lahko vedeli, da že najmanj od Sokrata sem se jamra nad novo generacijo, kako nevzgojena in brezupna je, pa je vedno BOLJŠE na svetu.

Izumetničena vljudnost, v kateri naj bi vzgojili mladino, ker starina NIKOLI ni bila taka, je neumnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PacificBlue ::

Izumetničena vljudnost, v kateri naj bi vzgojili mladino, ker starina NIKOLI ni bila taka, je neumnost.


Heh, saj to je čisto res. Že stari Grki so se jezili, kako je mladina nevzgojena.:P
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

www ::

Ce bi tistemu sistemu priznal eno stvar...je to da se nasa generacija do starejsih obnasa spostljivo.



Ne vem zakaj bi bilo treba starejše kar počečez obravnavati spoštljivo. Med tistimi, ki odmetavajo smeti je tudi določen procent starejših. Enako preziram starca in mulca, ki odvržeta smet, mučita žival...

Negledenato pa se strinjam, da utegne biti družba, kjer so ljudje na splošno vljudnejši, uspešnejša. Da lepa beseda lepo mesto najde bo kar držalo.

Manu ::

SomethingEls je izjavil:

Saj sem čisto upošteval temo. Rekel sem, da so NESRAMNI tisti, ki vsiljujejo prostovoljstvo neprostovoljcem.

Kdo te je prisilil k čistilni akciji? A teli: http://www.ocistimo.si/ ?

Ta čistilna akcija ni bila obvezna za nikogar.

Če je pa šola zahtevala od svojih učencev obvezno udeležbo, potem:

1. se pritoži odgovornim v svoji šoli,
2. se sprijazni, da so šole vzgojno-izobraževalne ustanove in sem prepričan, da je okolje-varstvo eden izmed njihovih programov



Jaz ne vidim tu nikogar, ki bi bil nesramen.


Nimaš druge možnosti: moramo živet drug z drugim v eni državi. Vse kar nam preostane je to, da se naučimo živet v simbiozi in soodvisnosti.

Ena izmed temeljnih lastnosti družbe so odnosi. Zaradi odnosov nastanejo pravice in dolžnosti. Temu rečemo red. Red v odnosih poskuša zaobjet disciplina, ki ji rečemo etika. Etika proučuje značaj človeka. Vzgoja in izobraževanje sta način kako človeka naučimo tisto, kar so se naučili naši predniki z lastnimi napakami in izkušnjami da smo prišli do te točke, kjer smo zdaj.

Človek je sebično bitje, ampak je sposoben tudi širšo paleto delovanja, kot je npr. altruizem. Sebičnost je potrebna, da postane človek samostojen in neodvisen. Altruizem pa je potreben, da se ohrani neka večja skupina posameznikov (tako npr. vojaki žrtvujejo svoje življenje za neodvisnost svoje države).

Ni ti treba nikogar nekritično ubogati, ampak je tvoja dolžnost, da sodeluješ v dobrobit družbe v kateri živiš, saj gre končno za tvojo lastno korist.

To, da si moral k čistilni akciji ni nesramno do tebe, ampak v tvojo dobrobit.

Če ti ta vzgoja ni všeč, potem se lahko vrneš v kočevski gozd (simbolično) in začneš na novo brez obveznosti (beri: svoboda).

Popolne svobode NI v smislu, "da lahko delaš kar hočeš ne glede na soljudi". Svobodo vidim kot sposobnost, da dosežeš "najvišji" red v odnosih (ali ravnovesje v odnosih). Svoboda je v izpolnjevanju dolžnosti, ki jih imamo do soljudi. Zadovoljen si ti, zadovoljni so drugi. Počutiš se svobodnega.

Če pa poskušaš živeti na podlagi koncepta svobode, ki pravi: "lahko delam kar hočem", ne da bi vzel v obzir soljudi, potem boš v nenehnih konfliktih in se boš posledično počutil utesnjenega.

Od tod tvoj občutek prisiljenosti k čistilni akciji. Gojiš napačen koncept "svobode".

petrus ::

Memetska samoobramba pač, ko aktivno vsiljevanje svojih šeg in navad ni več možno ostane samo pasivno jamranje, podprto s popačenimi spomini preteklih dni.
stati inu obstati

tsh2 ::

mene pa ne moti "nevzgojena, nesramna" mladina. oni sploh niso problem. zelo na živce mi gredo razni jebeni javni uslužbenci kot so sestre, zdravniki, profesorji, tajnice na faksih, od katerih si odvisen, včasih tudi razni monopolni privatniki. te neprijazne pezdete bi jaz najraje na gobec. vedo da si odvisen od njih in si lahko privoščijo nesramnost, zato so taki.

to so osebki z osebnimi problemi. stavim da je bila tista sestra stara, debela, grda in/ali depresivna. do mene (ne samo do mene, do vseh ) je bil naprimer zelo nesramen brez razloga živinozdravnik ki je ozdravljeni alkoholik.

na drugi strani mi gredo pa rahlo na živce tudi pretirano prijazni ljudje oziroma ljudje, ki so takoj užaljeni, če jih ne pozdraviš. to so spet čustveno nestabilni osebki. jaz imam najraje hladne ljudi, ki ne kažejo preveč čustev neznancem in se znajo kontrolirati.

vorantz ::

Looooooka je izjavil:

Pa nazaj k temi...se ne spomnim, kdaj sem nazadnje videl koga pod 20 let dvignit rit na avtobusu starejsim osebam.


Danes je precej starejših oseb preponosnih, da bi se usedli na odstopljen sedež :P
Sem že večkrat videl, da če vstaneš in ponudiš sedež bojo raje stali...kašn te še postrani pogleda
Moraš neočitno vstat in it proti koncu busa da zberejo pogum

Machete ::

?

ČE rečeš, lepo gospa izvolte se vsest.. se je do sedaj še vsaka vsela. Če pa vstaneš in zijaš kot tele pa možno da se ne vsede xD

JohanP ::

Live and let live :)

krneki0001 ::

Včasih:
Včasih smo se policajev bali. Ko je prišla policija, si prvo dobil 2 brci, potem eno okol ušes, potem se je pa začelo pregovarjanje zakaj imaš musko preveč naglas.
Pol te je pa še fotr nalomu, k je pršu iz vikenda in zvedu, da je bila policija doma zarad tebe. Drogo si lahko dobil samo na parih koncih v celi sloveniji. Pri dnevniku so nam povedal 20 lepih novih novic (o odprtju tovarne, da bo 1000 novih delavcev dobilo službe in podobno) in eno slabo (da se je en avto zaletel).

Danes:
Danes se policaju smejiš, mu je*eš mater in ga malodane lahko oklofutaš, pa ti nič ne sme, še če te grdo pogleda, ga lahko prijaviš za to da se je neprimerno vedel na delovnem mestu. Če te fotr samo proba udarit, ga pa lahko prijaviš na socialno, da te maltretira in da te muči, pa bo imel tok problemov, da zase ne bo vedel. Drogo lahko dobiš povsod, razen na parih koncih v sloveniji. Pri dnevniku povedo 300 slabih novic in nobene dobre.

Sami smo si krivi za vse in če se vam zdi, da smo ljudje vedno bolj nastrojeni en proti drugemu, da nimamo več spoštovanja drug do drugega, se morate vprašat, zakaj vse to dopuščamo.
Oče ne sme svoje 2 letne hčerke niti okopat, ker to je danes že pedofilija, otroci pa se pri 10ih letih lahko fu*arijo med sabo kolikor hočejo, brez da bi jim kdo karkoli smel reči. Na televiziji je prepovedano predvajat porniče, medtem ko se najbolj krvavi filmi predvajajo v najbolj gledanem terminu.
Policaji nimajo nobenih pristojnosti, če pa že kaj naredijo, pa koga "primejo" ga pa odvetniki rešijo zaradi banalnega razloga da je "strojepiska narobe napisala naslov" ali pa tožilec naredi napako in se takega spusti.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

Zadetek v polno nebivedu. Kot zadnjič na TV, kako mularija kadi ležerni travo na igriščih šole ipd.

Stroga vzgoja nikakor ni zgrešena.

Gerbic ::

V bistvu niso toliko problem mladi (razen, kar se smetenja tiče, ali pa mogoče kakih nasilnih mestnih klap), zelo nasilni znajo bit odrasli, tudi starejši ljudje. Bo najbrž kar držalo, da je to posledica "polne riti vsega".

www ::

To, da si moral k čistilni akciji ni nesramno do tebe, ampak v tvojo dobrobit.



Potemtakem je dobro, da so nekateri, ki smetijo.

xCore ::

Saj se ti mora vtrgat ko pa delas za 500 EUR pa te oglobijo za vsako figo... nekateri gospodi po slo pa kradejo po pol države pa jim ni nič...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Mipe ::

Vzgoja je falila, ne sistem. Če se našim staršem fučka za nas in si zatiskajo oči, potem ni čudno, da postajamo kot trop podivjanih psov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

opeter ::

Čutno = čudno
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gerbic ::


Zdej sem jaz kriv, da ti silm v rit in blendam na prehitevalnem pasu na avtocesti, ker ti voziš na tem pasu 120 na uro na tvoji desni strani je pa prazen pas. Če bi te pa prehitel po desni, bi pa pisal, kako ljudje vozimo nevarno in prehitevamo po desni.


Ja, po prehitevalnem pasu je omejitev še vedno 130km/h. Če peljem s tako hitrostjo ali max. 10km/h več, ker na desni peljejo 100 km/h, ali pa če je tam kak počasen kamion, res ne vidim razloga, da se mi na rit prilepi nekdo, ki želi peljati 150km/h ali več in mi blenda, trobi, žmiga in še ne vem kaj počne, toliko da me ne preskoči, ... To je za moje pojme prepotentna, objestna vožnja, ki spravlja vseh v nevarnost. In je zelo pogost pojav na naših cestah.

particle ::

Gerbic je izjavil:


Zdej sem jaz kriv, da ti silm v rit in blendam na prehitevalnem pasu na avtocesti, ker ti voziš na tem pasu 120 na uro na tvoji desni strani je pa prazen pas. Če bi te pa prehitel po desni, bi pa pisal, kako ljudje vozimo nevarno in prehitevamo po desni.


Ja, po prehitevalnem pasu je omejitev še vedno 130km/h. Če peljem s tako hitrostjo ali max. 10km/h več, ker na desni peljejo 100 km/h, ali pa če je tam kak počasen kamion, res ne vidim razloga, da se mi na rit prilepi nekdo, ki želi peljati 150km/h ali več in mi blenda, trobi, žmiga in še ne vem kaj počne, toliko da me ne preskoči, ... To je za moje pojme prepotentna, objestna vožnja, ki spravlja vseh v nevarnost. In je zelo pogost pojav na naših cestah.


Na koncu ga spustiš mimo, te prehiti in potem v škarje pred tabo z 150km/h na odstavni pas, in dol z avtoceste. GG :)

username ::

krneki0001 je izjavil:

Včasih:
... Pri dnevniku so nam povedal 20 lepih novih novic (o odprtju tovarne, da bo 1000 novih delavcev dobilo službe in podobno) in eno slabo (da se je en avto zaletel).

Danes:
... Pri dnevniku povedo 300 slabih novic in nobene dobre.
Saj ti ni treba gledati dnevnika. Beri novice na internetu pa si filtriraj da boš dobil samo dobre. If you can't handle the truth.
Ali pa se iz pekla zahodne civilizacije preseli v raj na Kubo ali v Severno Korejo, tam bodo v medijih sigurno same dobre novice o odpiranju tovarn (magari fiktivnih, samo da bo dobra novica), modri govori ljubljenega voditelja in veselo mahanje pionirčkov. Nihče ti ne brani, nihče te ne zadržuje tukaj.

krneki0001 je izjavil:

Sami smo si krivi za vse in če se vam zdi, da smo ljudje vedno bolj nastrojeni en proti drugemu, da nimamo več spoštovanja drug do drugega, se morate vprašat, zakaj vse to dopuščamo.
Tako je. Začni pa kar pri sebi. Mislim da si ti (na tem forumu ali pa na avtomobilizem.com) enkrat 'ponosno' razlagal o enem svojih 'hobijev' in sicer da ob nedeljah parkiraš svoj avto pred cerkvijo in na glas vrtiš partizanske pesmi, z namenom da bi jezil druge ljudi. Tudi to je precejšnja nastrojenost in pomanjkanje spoštovanja.
Mislim da je to (probat drugim grenit dan, v splošnem) izjemno patetično in obžalovanja vredno početje. Čas za zamislit se nad sabo.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

krneki0001 ::

username je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Včasih:
... Pri dnevniku so nam povedal 20 lepih novih novic (o odprtju tovarne, da bo 1000 novih delavcev dobilo službe in podobno) in eno slabo (da se je en avto zaletel).

Danes:
... Pri dnevniku povedo 300 slabih novic in nobene dobre.
Saj ti ni treba gledati dnevnika. Beri novice na internetu pa si filtriraj da boš dobil samo dobre. If you can't handle the truth.
Ali pa se iz pekla zahodne civilizacije preseli v raj na Kubo ali v Severno Korejo, tam bodo v medijih sigurno same dobre novice o odpiranju tovarn (magari fiktivnih, samo da bo dobra novica), modri govori ljubljenega voditelja in veselo mahanje pionirčkov. Nihče ti ne brani, nihče te ne zadržuje tukaj.


Nisi razumel poante. Sicer ne gledam dnevnika, ker tv-ja niti ne gledam več - ni časa, ampak poanta je v tem, da včasih so bile na sporedu tudi dobre stvari, novice, ki so ljudi navdušile, ki so dajale neko upanje, prihodnost, danes tega ni več, samo še o slabih stvareh govorijo. Samo kraja, nasilje, vojne, pobijanje, pedofilstvo in podobno. In zato so ljudje tudi zamorjeni, grenkobni in brez spoštovanja.


Kar se pa cerkve tiče, še vedno kadar se mi da, to počnem in to ko je tam največ ljudi. Je pa to zaradi nespoštovanja do vere, do cerkve in do ovac, ki podpirajo cerkev d.b.o (družba brez odgovornosti) in se pustijo je*at pedofilom.
Sem pač človek, ki vere ne mara (na splošno nobene vere - tut po dalajlami pljuvam, ker ni tok nedolžen kot se dela) in to tudi na vsakem koraku povem. Pa sem to delal v prejšnjem sistemu in delam sedaj, pa še bom delal, ker se mi to zdi prav, da se po teh zadevah pljuva.

Zgodovina sprememb…

švrk ::


Ja, po prehitevalnem pasu je omejitev še vedno 130km/h. Če peljem s tako hitrostjo ali max. 10km/h več, ker na desni peljejo 100 km/h, ali pa če je tam kak počasen kamion, res ne vidim razloga, da se mi na rit prilepi nekdo, ki želi peljati 150km/h ali več in mi blenda, trobi, žmiga in še ne vem kaj počne, toliko da me ne preskoči, ... To je za moje pojme prepotentna, objestna vožnja, ki spravlja vseh v nevarnost. In je zelo pogost pojav na naših cestah.

Se popolnoma strinjam in me to strašno moti, še posebej takrat ko se ti nevarno nalima na rit (1m pr 130km/h) in ves nervozen teži, da se umakneš. Očitno ima vse več ljudu napoleonov kompleks.

Na tem mestu bi omenil odnos natakarjev do gostov še posebej v ljubljani. Nobene vljudnosti, delajo se razlike med študenti, poslovneži, starejšimi, mlajšimi skratka glede na status posameznika. Kot študent sem včasih imel občutek kot, da nisem zaželjen, da sem jim v napoto, da sem prišel prosjačit, da jim gre na živce ker sem prišel itd. Potem pa pride do tebe ves aroganten in te vpraša "KA boš pil" kao češ itak je študent, nato pa ves zdolgočasen prnese in ti vrže tisto na mizo.
Da o uradnikih in zdravstvenih delavcih sploh ne govorim.

oracle ::

En temeljnih problemov je res kapitalizem. Človek je že po naravi sebično bitje, kapitalizem okoli katerega se naše življenje vrti pa ta naša negativna nagnenja samo še spodbuja. Dodaten razlog so še mediji (tv, revije, internet), ki s svojo vsebino predvsem mladini ZELO škodujejo. Najstniki so že sami po sebi izredno trmasti in potem še posrkajo vso najhujše sranje iz okolice in smo tam. Vzgoja je tu stranskega pomena.

To je začaran krog, js ne vidm rešitve iz tega. Če bi živeli v (pravem!) komunizmu bi morda imeli kakšno šanso.
Na vsako 1 iskreno osebo se najde 10 lažnivcev, na vsako 1 dobro osebo se najde 10 podležev in na vsako 1 osebo, ki ji je mar z okolje se najde 10, ki jih boli kita. Manjšina smo in ker smo evolucijsko šibkejši, bomo izumrli.

amigo_no1 ::

@M-XXXX
Če se pustiš da te nekdo, ki ima 5 minut časa napizdi, potem kar.
Jaz takim biserom takoj povem nazaj kar jim gre brez olepšavanja in diplomatskih puhlic.
Se potem kar dobro spustijo nazaj na zemljo.

Mipe ::

Ja, starši pa niso odgovorni za otrokov razvoj. Zberi se, človek. Poznam kar nekaj mladih ljudi, ki so čist simpatični itd. celo v tem posranem svetu, ker so bili dobro vzgojeni. Poznam pa še več ljudi, ki so navadni seronje, ker se zanje starši sploh niso pobrigali. To ni kriva TV, kriv je starš, ki je froca raje pustil pred TV kot da bi se ukvarjal z njim.

oracle ::

Sami smo si krivi za vse in če se vam zdi, da smo ljudje vedno bolj nastrojeni en proti drugemu, da nimamo več spoštovanja drug do drugega, se morate vprašat, zakaj vse to dopuščamo.

Edino kar lahko kdo naredi je, da spremeni sebe. Drugih ne moreš na silo spreminjat, želja mora priti od znotraj. "War for peace" nas ne bo nikamor pripeljal.

amigo_no1 ::

Otroci so prazna kaseta, ki jo v veliki meri "nasnamejo" starši.
Glede na današnjo situacijo tudi starši po tej logiki niso brezmadežni.

nitro2 ::

kmetek je izjavil:

Gerbic: zahvali se 23.12.1991 referendumu, ko so ljudje izbrali kapitalizem, ki ugajo samo 5-10% ljudem, ostalih 90-95% se jebejo(mo).


1990, če že hočeš pameten bit

billy ::

So what?

Ljudje se že veliko časa opirajo evoluciji in zakonom narave, čas je, da preživijo le najboljši, drugače ne bomo nikoli zlezli onkraj osmih planetov in bomo smrdeli tukaj.

BlueRunner ::

Mipe je izjavil:

Vzgoja je falila, ne sistem. Če se našim staršem fučka za nas in si zatiskajo oči, potem ni čudno, da postajamo kot trop podivjanih psov.


Temu se menda reče "premisivna vzgoja". V narekovajih, ker ne vem kako se lahko reče vzgoja nečemu, kjer si starši sploh ne vzamejo časa in energije za delo z otrokom.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sledenje lastnega otroka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19024040 (19248) stalker
»

2018 je potrebno biti bolj odprt (ali bolj skrajen) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6711950 (8244) 111111111111
»

Težave in rešitve, zakaj je kapitalizem uničil človeštvo. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
40889460 (76102) T-h-o-r
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17026776 (24111) Mipe

Več podobnih tem