» »

Človeška nesramnost brez meja

Človeška nesramnost brez meja

1
2
3 4

oracle ::

Najboljši iz stališča evolucije so najslabši iz stališča morale.

nitro2 ::

Manu je izjavil:

SomethingEls je izjavil:

Saj sem čisto upošteval temo. Rekel sem, da so NESRAMNI tisti, ki vsiljujejo prostovoljstvo neprostovoljcem.

Kdo te je prisilil k čistilni akciji? A teli: http://www.ocistimo.si/ ?

Ta čistilna akcija ni bila obvezna za nikogar.

Če je pa šola zahtevala od svojih učencev obvezno udeležbo, potem:

1. se pritoži odgovornim v svoji šoli,
2. se sprijazni, da so šole vzgojno-izobraževalne ustanove in sem prepričan, da je okolje-varstvo eden izmed njihovih programov



Jaz ne vidim tu nikogar, ki bi bil nesramen.


Nimaš druge možnosti: moramo živet drug z drugim v eni državi. Vse kar nam preostane je to, da se naučimo živet v simbiozi in soodvisnosti.

Ena izmed temeljnih lastnosti družbe so odnosi. Zaradi odnosov nastanejo pravice in dolžnosti. Temu rečemo red. Red v odnosih poskuša zaobjet disciplina, ki ji rečemo etika. Etika proučuje značaj človeka. Vzgoja in izobraževanje sta način kako človeka naučimo tisto, kar so se naučili naši predniki z lastnimi napakami in izkušnjami da smo prišli do te točke, kjer smo zdaj.

Človek je sebično bitje, ampak je sposoben tudi širšo paleto delovanja, kot je npr. altruizem. Sebičnost je potrebna, da postane človek samostojen in neodvisen. Altruizem pa je potreben, da se ohrani neka večja skupina posameznikov (tako npr. vojaki žrtvujejo svoje življenje za neodvisnost svoje države).

Ni ti treba nikogar nekritično ubogati, ampak je tvoja dolžnost, da sodeluješ v dobrobit družbe v kateri živiš, saj gre končno za tvojo lastno korist.

To, da si moral k čistilni akciji ni nesramno do tebe, ampak v tvojo dobrobit.

Če ti ta vzgoja ni všeč, potem se lahko vrneš v kočevski gozd (simbolično) in začneš na novo brez obveznosti (beri: svoboda).

Popolne svobode NI v smislu, "da lahko delaš kar hočeš ne glede na soljudi". Svobodo vidim kot sposobnost, da dosežeš "najvišji" red v odnosih (ali ravnovesje v odnosih). Svoboda je v izpolnjevanju dolžnosti, ki jih imamo do soljudi. Zadovoljen si ti, zadovoljni so drugi. Počutiš se svobodnega.

Če pa poskušaš živeti na podlagi koncepta svobode, ki pravi: "lahko delam kar hočem", ne da bi vzel v obzir soljudi, potem boš v nenehnih konfliktih in se boš posledično počutil utesnjenega.

Od tod tvoj občutek prisiljenosti k čistilni akciji. Gojiš napačen koncept "svobode".


zelo lepe misli...
vsak smrkav razvajenc, ki serje v tole temo naj si manujev post 2x prebere

jimmy69 ::

amigo_no1 je izjavil:

@M-XXXX
Če se pustiš da te nekdo, ki ima 5 minut časa napizdi, potem kar.
Jaz takim biserom takoj povem nazaj kar jim gre brez olepšavanja in diplomatskih puhlic.
Se potem kar dobro spustijo nazaj na zemljo.


Se strinjam s tvojim razmišljanjem, noben nima pravice, da te kakorkoli verbalno napade ali se verbalno znaša nad tabo in take je treba takoj zabit nazaj. Niso drugi krivi, če ona doma ne dobi doze.

username ::

krneki0001 je izjavil:

Kar se pa cerkve tiče, še vedno kadar se mi da, to počnem in to ko je tam največ ljudi. Je pa to zaradi nespoštovanja do vere, do cerkve in do ovac, ki podpirajo cerkev d.b.o (družba brez odgovornosti) in se pustijo je*at pedofilom.
Sem pač človek, ki vere ne mara (na splošno nobene vere - tut po dalajlami pljuvam, ker ni tok nedolžen kot se dela) in to tudi na vsakem koraku povem. Pa sem to delal v prejšnjem sistemu in delam sedaj, pa še bom delal, ker se mi to zdi prav, da se po teh zadevah pljuva.
No saj za to gre - hecno da najprej jamraš kako ni več spoštovanja do drugih in so ljudje nastrojeni proti drugim, potem pa zadovoljno opisuješ lastno nespoštovanje in nastrojenost, ki ju celo sam zavestno in načrtno gojiš. Verjetno zahtevaš/želiš spoštovanje do sebe in tistih ki so tebi všeč, sam pa ga aktivno odrekaš drugim - to ni viteško, milo rečeno.

In če imaš določeno mnenje, ga zato še ni treba na vsakem koraku kričati oz. z njim posiljevati druge - jaz sicer absolutno zagovarjam svobodo govora in izražanja, ampak spodoben človek vendarle izraža mnenje predvsem tedaj ko je to primerno - ko ga zanj vprašajo ali pa v momentih, ko se mu zdi, da ga je treba aktivno izraziti. Slednje pa ponavadi ni ves čas, ampak v točno določenih okoliščinah - kdaj to je, pa ve tisti, ki je inteligenten, spodoben in omikan socializiran človek.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

ahac ::

oracle je izjavil:

En temeljnih problemov je res kapitalizem. Človek je že po naravi sebično bitje, kapitalizem okoli katerega se naše življenje vrti pa ta naša negativna nagnenja samo še spodbuja. Dodaten razlog so še mediji (tv, revije, internet), ki s svojo vsebino predvsem mladini ZELO škodujejo. Najstniki so že sami po sebi izredno trmasti in potem še posrkajo vso najhujše sranje iz okolice in smo tam. Vzgoja je tu stranskega pomena.

To je začaran krog, js ne vidm rešitve iz tega. Če bi živeli v (pravem!) komunizmu bi morda imeli kakšno šanso.
Na vsako 1 iskreno osebo se najde 10 lažnivcev, na vsako 1 dobro osebo se najde 10 podležev in na vsako 1 osebo, ki ji je mar z okolje se najde 10, ki jih boli kita. Manjšina smo in ker smo evolucijsko šibkejši, bomo izumrli.


Po tej logiki bi moral bit v ZDA sami nesramni ljudje in sami divjaki na cestah...
Je pa ravno obratno.

Ni problem kapitalizem, ampak slovenska in balkanska kultura.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oracle ::

Ojoj ahac, najslabšo možno državo si izbral za nasprotovanje mojim besedam:D

Američani so v najhujši možni kolektivni zablodi (in god we trust, patriotizem, nizka inteligenca, nizka razgledanost...), poleg tega da majo ogromne probleme s HUDIM krminalom, v odgovor imajo HUDO represijo itd.

username ::

oracle je izjavil:


Američani so v najhujši možni kolektivni zablodi
Američani predvsem niso neka homogena masa, temveč cca 300 milijonov zelo različnih posameznikov, ki jim je skupno pravzaprav predvsem to, da je večini njim relativno (glede na mnoge druge narode) precej bolj ljub individualizem in ne kolektivizem - zato je na več nivojih rahlo neposrečeno govoriti o 'kolektivni zablodi Američanov'...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

oracle ::

Kaj boš pa rekel če dam stran besedo "kolektivni"?:D

EDIT: ne vem a se samo delaš da ne razumeš moje poante...
Pač ZDA so primer države, kjer je vrednot smešno malo. Najpomembnejši elementi njihove "kulture" so strahospoštovanje boga, strahospoštovanje njihove velesilne države in primitivno obnašanje, ki izvira iz njihove nizke inteligence in razgledanosti. Da bi razmišljali o kakšnih vrednotah in spoštovanju drugačnih od njih nimajo časa. Tko da baš niso primer kjer bi kapitalizem privedel do harmonije, ampak močno v drugo smer.
Seveda posplošujem, da se ne bo zdej kdo na to obesu...

EDIT2: no vidm da se je nekdo že obesu na to, s t.i. osebno izkušnjo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

ahac ::

Kolk osebnih izkušenj pa imaš z Američani, da si takega mnenja?

Jaz ti lahko povem tole:
Moj brat je šel na WC v Ritz hotel. Tam so mu odprl vrata, mu pokazal kje je WC in mu skor še rit obrisal (pa je bilo jasno, da ni gost).
V Sloveniji nam v kampu, kjer nismo bili gostje, niso niti dovolil vode natočit (kar smo v ZDA brez problema naredil)!

Nekje smo prišli na plačljiv parking in se pripravljal da bomo plačal, ko je do nas stopila ena ženska in rekla, da je sama plačala za več ur, ampak ne rabi... pa je dala listek nam.

V kampu, ki je bil čisto poln, je en tip premaknil avto zato, da smo lahko boljš šotor postavil. Naslednje jutro nam je pa še zajtrk speku (in zmolu za nas :P ).

Prodajalke in prodajalci v trgovinah so bili v glavnem zelo prijazni in pripravljeni pomagat. V enem Burger Kingu je do nas prišel tip, ki je bil verjento šef oz. lastnik franšize, in nam sam povedal kaj imajo v akciji in sam sprejel naročilo.
Kje pri nas bo pa šef prišel do stranke, ki naroči samo 2 hamburgerja?

Ko se nam je pokvaril avto, se je takoj zraven ustavil en tip, nas vprašal kaj je narobe in nam povedal kje je servis. Tam so se pa potem full potrudil, da so še isti dan popravil avto (rezervni del so pripeljal z drugega servisa iz drugegra kraja). Ko je imel tip od moje mat isti problem v Sloveniji in je čakal več dni.

Enkrat smo iskal večjo trgovino z hrano in smo za smer vprašal v eni avto trgovini... najprej so nam narisal karto, potem je pa en tip kar reku "Guys, just follow me", se vsedu v avto in vozil pred nami do pravega križišča.

Tud v 2 mescih skoraj vsakodnevne vožnje po cestah... se ne spomnim, da bi vidu kakšnega bedaka, ki bi se na AC rinil naprej in blendal, na navadnih cestah se ne spomnim, da bi kdo vozil čez rdečo, prehiteval v škarjice ali divjal v naselju. Pri nas je dost, da greš za 15 min na cesto pa vidš par takih.

Res... Američani so full bolj prijazni kot si večina ljudi misli.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

djordjevic ::

ahac je izjavil:

Kolk osebnih izkušenjNekje smo prišli na plačljiv parking in se pripravljal da bomo plačal, ko je do nas stopila ena ženska in rekla, da je sama plačala za več ur, ampak ne rabi... pa je dala listek nam.

Tega pri nas še nisi doživel?
No grave is deep enough to keep us in chains.

krneki0001 ::

username je izjavil:

No saj za to gre - hecno da najprej jamraš kako ni več spoštovanja do drugih in so ljudje nastrojeni proti drugim, potem pa zadovoljno opisuješ lastno nespoštovanje in nastrojenost, ki ju celo sam zavestno in načrtno gojiš. Verjetno zahtevaš/želiš spoštovanje do sebe in tistih ki so tebi všeč, sam pa ga aktivno odrekaš drugim - to ni viteško, milo rečeno.

In če imaš določeno mnenje, ga zato še ni treba na vsakem koraku kričati oz. z njim posiljevati druge - jaz sicer absolutno zagovarjam svobodo govora in izražanja, ampak spodoben človek vendarle izraža mnenje predvsem tedaj ko je to primerno - ko ga zanj vprašajo ali pa v momentih, ko se mu zdi, da ga je treba aktivno izraziti. Slednje pa ponavadi ni ves čas, ampak v točno določenih okoliščinah - kdaj to je, pa ve tisti, ki je inteligenten, spodoben in omikan socializiran človek.


Nič ne jamram, samo napisal sem zakaj je tako kot je. Vem da sam nisem nič boljši in nisem nobena izjema.

ahac ::

djordjevic je izjavil:

Tega pri nas še nisi doživel?


Ne. Ampak OK... mogoče je to res dost random primer, ki bi se lahko zgodil tudi tukaj. Ampak je pa še dost drugih...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

djordjevic ::

No, da ne bo pomote. Sem povsem izven konteksta repliciral na to, kar se je tebi zdela neverjetno fer poteza. Meni se je to v MB zgodilo že večkrat, moji mami in očetu tudi, na podlagi tega pa sem začel to tudi sam prakticirati. Edina in pogosta težava je, da je običajno listek že neuporaben, ko se vrnem do vozila. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Gerbic ::

billy je izjavil:

So what?

Ljudje se že veliko časa opirajo evoluciji in zakonom narave, čas je, da preživijo le najboljši, drugače ne bomo nikoli zlezli onkraj osmih planetov in bomo smrdeli tukaj.


Najboljši ravno zaradi tega morda ne bodo preživeli, ker jih bodo nasilneži pokopali. Vprašanje je le, koga smatraš za najboljšega? Tisti, ki ima v rokah orožje, še ni nujno boljši. Je pa gotovo močnejši, če se gremo taktiko nasilja. Če nima nič v glavi, pa bo s tem itak prej kot slej pokopal tudi sebe, torej gre vse skupaj v smer izumrtja, ne onkraj planetov.

Manu ::

www je izjavil:

To, da si moral k čistilni akciji ni nesramno do tebe, ampak v tvojo dobrobit.



Potemtakem je dobro, da so nekateri, ki smetijo.


Ne. Da šoloobvezniki gredo k čistilni akciji (kot del okolje-varstva) je dobro, da se bodoča generacija nauči bolj skrbnega ravnanja z naravo.

Narava je edini realni kapital, ki ga imamo (poleg ljudi in znanja).

Gerbic ::

Se strinjam, Manu. Se pa hkrati zavedam, da se ljudi ne da na silo spremenit. Če jim narava ne pomeni nič, jim zaradi prisile tudi ne bo. Morajo na svoji koži izkusit pomanjkanje, lahkoto in bedo, da začnejo cenit stvari okoli sebe. Niso vsi mladi takšni, nekateri so prav vestni in marljivi. Nemarni so tudi nekateri popolnoma odrasli, zreli ljudje. Zato jaz ne delam razlik v starosti, ampak gledam na to zgolj iz stališča, da takšni ljudje obstajajo in da jih je žal (kot izgleda) čedalje več. Meni se zdi recimo tudi zelo bedno, da ljudje kurijo kot zmešani. Na podeželju je spomladi prava kurilnica odpadkov. Čemu imamo potem komunalne službe? Ne, raje zakurijo in onesnažijo ter zasmradijo celo naselje. In to tudi plastiko, kot da ni strupena. Pa niti reči jim ne moreš nič, ker je to itak "normalno", saj vsi to počnejo. Še zakoni tukaj ne pomagajo nič.

Morda bi bilo smiselno narediti "quid pro quo", kot na hrvaškem. Kavcijo na embalažo. Če prineseš nazaj embalažo, dobiš nazaj denar. Ne vem sicer za katero embalažo točno velja, ampak nek "point" pa le doseže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gerbic ()

djordjevic ::

Gerbic je izjavil:

Morda bi bilo smiselno narediti "quid pro quo", kot na hrvaškem. Kavcijo na embalažo. Če prineseš nazaj embalažo, dobiš nazaj denar. Ne vem sicer za katero embalažo točno velja, ampak nek "point" pa le doseže.

Quid pro quo. Sicer pa velja omenjena reč na Hrvaškem samo za plastenke. Pri nas imamo v ta namen otoke za ločevanje odpadkov. 'Podvajanje mehanizmov' se mi zdi nesmiselno, uvedba in dodatno procesiranje pa samo nov strošek.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Manu ::

username je izjavil:

oracle je izjavil:


Američani so v najhujši možni kolektivni zablodi
Američani predvsem niso neka homogena masa, temveč cca 300 milijonov zelo različnih posameznikov, ki jim je skupno pravzaprav predvsem to, da je večini njim relativno (glede na mnoge druge narode) precej bolj ljub individualizem in ne kolektivizem - zato je na več nivojih rahlo neposrečeno govoriti o 'kolektivni zablodi Američanov'...


Američani so homogena masa. Če bi bili samo 300 milijonov posameznikov, potem ne bi bilo potrebe po državi. Bi bilo tam pač neko ozemlje in bi vsak skrbel samo zase.

Ampak ni tako. So se spravili skupaj in so precej homogeni in celo umirajo za vrednote demokracije, ki si jo po svoje predstavljajo.

Ne glede na to, koliko sovražijo kolektivizem so v njem in brez njega ni mogoče preživeti.

Popolne individualne svobode ni. Vedno si soočen z drugim posameznikom in se moraš na njega odzivati in iskati ravnovesje v odnosih. Temu potem rečemo družba, ki pa ni nič drugega, kot kolektivizem. Na tak ali drugačen način se moramo prilagajati drug drugemu.

V "kolektivizmu" ne zanikaš svoje individualnosti (razen, če gre za diktaturo, kjer eden govori kaj naj delaš v primerjavi z demokracijo, kjer imaš svobodo govora in gibanja).

Da ne bom šel predaleč od teme: res je veliko arogantnih, nesramnih ljudi okoli nas, ampak to je samo zato, ker so preveč sebični in ne sprejemajo dejstva, da niso sami v okolju v katerem živijo (mentalno se preveč izolirajo). Je pa tudi precej dobrih ljudi, ki imajo smisel in občutek za soljudi in se znajo obnašati ne, da bi izgubili svojo individualnost.

Vsi smo kdaj nesramni, kadar imamo slab dan ali kadar smo stisnjeni v kot. Pomaga razumevanje in humor. Nekega nesramneža lahko precej hitro omehčaš s humorjem in neprizadetostjo (ohraniš vedrino kljub nesramnosti). Ne smeš se pustiti "potegniti navzdol". Namesto tega, ga "dvigni navzgor". No, vsaj poskušaš lahko: če gre, super, če pa ne, pa tud v redu.

Gerbic ::

djordjevic je izjavil:

Gerbic je izjavil:

Morda bi bilo smiselno narediti "quid pro quo", kot na hrvaškem. Kavcijo na embalažo. Če prineseš nazaj embalažo, dobiš nazaj denar. Ne vem sicer za katero embalažo točno velja, ampak nek "point" pa le doseže.

Quid pro quo. Sicer pa velja omenjena reč na Hrvaškem samo za plastenke. Pri nas imamo v ta namen otoke za ločevanje odpadkov. 'Podvajanje mehanizmov' se mi zdi nesmiselno, uvedba in dodatno procesiranje pa samo nov strošek.


Največ je odvrženih pločevink, škatlic od cigaret in zavitkov čokoladic. Delno vidim razlog tudi v tem, da ni dovolj smetnjakov (ob cestah izven večjih mest je kakšnega zelo težko najti). Podvajanje res morda ni smiselno, vendar če ljudje mečejo po tleh in imaš ob cestah pločevinke na skoraj vsakem travniku, je smiselno razmisliti o kakšni alternativi, da bi se ljudi vzpodbudilo k pravilnemu ravnanju z odpadki. Čistilna akcija je bila žal zelo kratkoročna rešitev.

Pyr0Beast ::

Gerbic je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Gerbic je izjavil:

Morda bi bilo smiselno narediti "quid pro quo", kot na hrvaškem. Kavcijo na embalažo. Če prineseš nazaj embalažo, dobiš nazaj denar. Ne vem sicer za katero embalažo točno velja, ampak nek "point" pa le doseže.

Quid pro quo. Sicer pa velja omenjena reč na Hrvaškem samo za plastenke. Pri nas imamo v ta namen otoke za ločevanje odpadkov. 'Podvajanje mehanizmov' se mi zdi nesmiselno, uvedba in dodatno procesiranje pa samo nov strošek.


Največ je odvrženih pločevink, škatlic od cigaret in zavitkov čokoladic. Delno vidim razlog tudi v tem, da ni dovolj smetnjakov (ob cestah izven večjih mest je kakšnega zelo težko najti). Podvajanje res morda ni smiselno, vendar če ljudje mečejo po tleh in imaš ob cestah pločevinke na skoraj vsakem travniku, je smiselno razmisliti o kakšni alternativi, da bi se ljudi vzpodbudilo k pravilnemu ravnanju z odpadki. Čistilna akcija je bila žal zelo kratkoročna rešitev.


Ni dovolj smetnjakov ? Doma imaš vsaj enega.
Če nimaš potrpljenja odnesti smeti 10m stran je pa drugo. Ljudje so preleni. Če lahko planinci domov odnesejo smeti, jih bodo pa tudi meščani.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Mene osebno pri vsem tem vsakodnevnem onesnaževanju najbolj pogrejejo vrečke od hrane iz McDonaldsov ob cesti. Ja, mater, očitno si jo odvrgel iz avtomobila. Je tako svinjsko težko dati vrečko vsaj za par km še na tla in jo odvreči v domač smetnjak? Ne, dajmo se losat smeti kar na izvozu z AC.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Gerbic ::

Lepo razmišljaš, Manu, res je. Mene žal nesramnost velikokrat razočara in mi potem ni do tega, da bi tistega človeka vedril. Je pa pozitivna reakcija gotovo boljša od negativne.
Pyr0Beast, se strinjam, lahko vsak odnese domov. Ampak jih ne in je zato treba poiskat rešitev, ki bi obrodila sadove. In če bi to bil smetnjak več, je vseeno boljše, kot da je vse to okoli po tleh.

SomethingEls ::

Ta čistilna akcija ni bila obvezna za nikogar.

Če je pa šola zahtevala od svojih učencev obvezno udeležbo, potem:

1. se pritoži odgovornim v svoji šoli,
2. se sprijazni, da so šole vzgojno-izobraževalne ustanove in sem prepričan, da je okolje-varstvo eden izmed njihovih programov


No jaz osebno pa nisem prepričan, da je varstvo okolja vzgoja... vsaj ne takšno okoljevarstvo kot je sedaj. Smeti, ki so bile pobrane bi lahko živali tudi uporabile zato je hinavsko govoriti, da to delamo za naravo in ne preprosto zato, da lepše izgleda kar me ne moti.

Človek je sebično bitje, ampak je sposoben tudi širšo paleto delovanja, kot je npr. altruizem. Sebičnost je potrebna, da postane človek samostojen in neodvisen. Altruizem pa je potreben, da se ohrani neka večja skupina posameznikov (tako npr. vojaki žrtvujejo svoje življenje za neodvisnost svoje države).


Vojaki niso altruisti, ker za svoje delo dobijo plačo. Altruizem je, če nekomu pomagaš brez, da bi sam od tega imel korist. Gospodarstvo ne funkcjonira na podlagi altruizma, ker bi v tem primeru stvar stagnirala. SEBIČNOST je tisto kar goni razvoj in našo civilizacijo naprej ter vzpodbuja tekmovalnost kar povzroča napredek.

Če bi bili vsi altruisti bi moral takoj, ko ti nekdo iz same dobrote podari kos kruha, le tega dati naprej and so on, and so on...


Ni ti treba nikogar nekritično ubogati, ampak je tvoja dolžnost, da sodeluješ v dobrobit družbe v kateri živiš, saj gre končno za tvojo lastno korist.


Aha... ok ni mi treba nekritično ubogati, ampak moram pa (kritično) ubogati. Razumem...

To, da si moral k čistilni akciji ni nesramno do tebe, ampak v tvojo dobrobit.


Če ne smetim in me ne moti par pločevink po mestu ali gozdu to ni v mojo dobrobit.


zelo lepe misli...
vsak smrkav razvajenc, ki serje v tole temo naj si manujev post 2x prebere


Toliko o spoštovanju in lepih besedah...

bender rodri ::

krneki0001 je izjavil:

Včasih:
Včasih smo se policajev bali. Ko je prišla policija, si prvo dobil 2 brci, potem eno okol ušes, potem se je pa začelo pregovarjanje zakaj imaš musko preveč naglas.
Pol te je pa še fotr nalomu, k je pršu iz vikenda in zvedu, da je bila policija doma zarad tebe. Drogo si lahko dobil samo na parih koncih v celi sloveniji. Pri dnevniku so nam povedal 20 lepih novih novic (o odprtju tovarne, da bo 1000 novih delavcev dobilo službe in podobno) in eno slabo (da se je en avto zaletel).

Danes:
Danes se policaju smejiš, mu je*eš mater in ga malodane lahko oklofutaš, pa ti nič ne sme, še če te grdo pogleda, ga lahko prijaviš za to da se je neprimerno vedel na delovnem mestu. Če te fotr samo proba udarit, ga pa lahko prijaviš na socialno, da te maltretira in da te muči, pa bo imel tok problemov, da zase ne bo vedel. Drogo lahko dobiš povsod, razen na parih koncih v sloveniji. Pri dnevniku povedo 300 slabih novic in nobene dobre.

Sami smo si krivi za vse in če se vam zdi, da smo ljudje vedno bolj nastrojeni en proti drugemu, da nimamo več spoštovanja drug do drugega, se morate vprašat, zakaj vse to dopuščamo.
Oče ne sme svoje 2 letne hčerke niti okopat, ker to je danes že pedofilija, otroci pa se pri 10ih letih lahko fu*arijo med sabo kolikor hočejo, brez da bi jim kdo karkoli smel reči. Na televiziji je prepovedano predvajat porniče, medtem ko se najbolj krvavi filmi predvajajo v najbolj gledanem terminu.
Policaji nimajo nobenih pristojnosti, če pa že kaj naredijo, pa koga "primejo" ga pa odvetniki rešijo zaradi banalnega razloga da je "strojepiska narobe napisala naslov" ali pa tožilec naredi napako in se takega spusti.


PODPIS!

PS: pri odebeljenem delu sm se valu od smeha :) (pač dobr si orisu problem)

Pa dodal bi še o teh raznih pravniški predavateljih na faksih ipd. ki govorijo o neki pravni državi... khm... kaj šele socialni... to bi mogl lepo črtat iz Ustave RS...
guez

Manu ::

Gerbic je izjavil:

Se strinjam, Manu. Se pa hkrati zavedam, da se ljudi ne da na silo spremenit. Če jim narava ne pomeni nič, jim zaradi prisile tudi ne bo. Morajo na svoji koži izkusit pomanjkanje, lahkoto in bedo, da začnejo cenit stvari okoli sebe. Niso vsi mladi takšni, nekateri so prav vestni in marljivi. Nemarni so tudi nekateri popolnoma odrasli, zreli ljudje. Zato jaz ne delam razlik v starosti, ampak gledam na to zgolj iz stališča, da takšni ljudje obstajajo in da jih je žal (kot izgleda) čedalje več. Meni se zdi recimo tudi zelo bedno, da ljudje kurijo kot zmešani. Na podeželju je spomladi prava kurilnica odpadkov. Čemu imamo potem komunalne službe? Ne, raje zakurijo in onesnažijo ter zasmradijo celo naselje. In to tudi plastiko, kot da ni strupena. Pa niti reči jim ne moreš nič, ker je to itak "normalno", saj vsi to počnejo. Še zakoni tukaj ne pomagajo nič.

Morda bi bilo smiselno narediti "quid pro quo", kot na hrvaškem. Kavcijo na embalažo. Če prineseš nazaj embalažo, dobiš nazaj denar. Ne vem sicer za katero embalažo točno velja, ampak nek "point" pa le doseže.


Tu zdaj govorimo o šoloobveznikih. Vzgoja je lahko tudi "vsiljena" (iz perspektive otroka). Ne gre drugače. Treba se je učit, delat domače naloge, se potrudit za dobre ocene tudi za tiste predmete, ki jih ne maraš najbolje. (seveda ne mislim na apriori vsiljevanje, ampak na vzgojo)


Tudi starejše je treba vzgajat. Žal ni druge poti.
Vse je med sabo povezano. Kar nekdo nekaj naredi vpliva na drugega.

Problem nastane:

    - ko nekdo ne upa povedat, ko nekaj ni prav
    - ko nekdo dela kakor hoče ne glede na posledice


Konflikt je neizbežen.

Bolj me skrbi za tiste, ki ne delujejo, ko je treba.


In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends. - Martin Luther King

The hottest places in hell are reserved for those who, in times of great moral crisis, maintain their neutrality. - John F. Kennedy

Even if I knew that tomorrow the world would go to pieces, I would still plant my apple tree. - Marin Luther (1483-1546)

On some positions, Cowardice asks the question, "Is it safe?" Expediency asks the question, "Is it politic?" And Vanity comes along and asks the question, "Is it popular?" But Conscience asks the question "Is it right?" And there comes a time when one must take a position that is neither safe, nor politic, nor popular, but he must do it because Conscience tells him it is right. I believe today that there is a need for all people of good will to come together with a massive act of conscience and say in the words of the old Negro spiritual, "We ain't goin' study war no more." This is the challenge facing modern man. - Martin Luther King

nitro2 ::

manu
zelo me veseli, da imaš poleg veliko inteligence zelo lepega in globokega razmišljanja tudi takšno potrpljenje, da nekatrim vsakič znova utemeljeno razlagaš stvari.

Enim pač ni jasno, da se nekatere stvari morajo narediti.

Imam občutek, da v tole temo pišejo večinoma mladi in nezreli osebki....ma sej vsakega enkrat pamet sreča .

Potrpljenje je pa božja mast pravijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nitro2 ()

SomethingEls ::


Tu zdaj govorimo o šoloobveznikih. Vzgoja je lahko tudi "vsiljena" (iz perspektive otroka). Ne gre drugače. Treba se je učit, delat domače naloge, se potrudit za dobre ocene tudi za tiste predmete, ki jih ne maraš najbolje. (seveda ne mislim na apriori vsiljevanje, ampak na vzgojo)


Tudi starejše je treba vzgajat. Žal ni druge poti.
Vse je med sabo povezano. Kar nekdo nekaj naredi vpliva na drugega.

Problem nastane:


- ko nekdo ne upa povedat, ko nekaj ni prav
- ko nekdo dela kakor hoče ne glede na posledice



Konflikt je neizbežen.

Bolj me skrbi za tiste, ki ne delujejo, ko je treba.


Vzgoja je domena staršev in ne šole... šola izobražuje. Tudi učitelji so ljudje ter za vzgojo niso bolj sposobni, ker jim je nek profesor na pedagoški fakulteti povedal kako "je". Šolski sistem vziljuje svojo "razsvetljeno" vzgojo otrokom ter njihovim staršem in to NI prav.

Kdo bo pa vzgajal starejše... ti? In kdaj bodo vzgojeni... do se bodo strinjali s tabo?

SomethingEls ::

P.S.: Ne mislim, da učitelj ne sme povedati otroku, ko je nesramen. Pravim samo, da bedarija kot družboslovna "ekologija" ne spada pod izobraževanje SPLOH pa ne pod krinko vzgoje.

nitro2 ::

SomethingEls je izjavil:


Tu zdaj govorimo o šoloobveznikih. Vzgoja je lahko tudi "vsiljena" (iz perspektive otroka). Ne gre drugače. Treba se je učit, delat domače naloge, se potrudit za dobre ocene tudi za tiste predmete, ki jih ne maraš najbolje. (seveda ne mislim na apriori vsiljevanje, ampak na vzgojo)


Tudi starejše je treba vzgajat. Žal ni druge poti.
Vse je med sabo povezano. Kar nekdo nekaj naredi vpliva na drugega.

Problem nastane:


- ko nekdo ne upa povedat, ko nekaj ni prav
- ko nekdo dela kakor hoče ne glede na posledice



Konflikt je neizbežen.

Bolj me skrbi za tiste, ki ne delujejo, ko je treba.


Vzgoja je domena staršev in ne šole... šola izobražuje. Tudi učitelji so ljudje ter za vzgojo niso bolj sposobni, ker jim je nek profesor na pedagoški fakulteti povedal kako "je". Šolski sistem vziljuje svojo "razsvetljeno" vzgojo otrokom ter njihovim staršem in to NI prav.

Kdo bo pa vzgajal starejše... ti? In kdaj bodo vzgojeni... do se bodo strinjali s tabo?



zakaj se pa imenujejo vzgojno izobraževalni zavodi?

problem današnje družbe je ker otroci in mladoletni pametujejo o pravicah.
Mladoletni in otroci bi morali govoriti o njihovih dolžnostih kaj MOREJO narediti ne pa kakšne pravice imajo.

Ko bomo mi stari in sivi nam bojo naši otroci, ki bodo odrasli še preveč srali po glavi, če bo šlo tako naprej.

SomethingEls ::

nitro2 je izjavil:

SomethingEls je izjavil:


Tu zdaj govorimo o šoloobveznikih. Vzgoja je lahko tudi "vsiljena" (iz perspektive otroka). Ne gre drugače. Treba se je učit, delat domače naloge, se potrudit za dobre ocene tudi za tiste predmete, ki jih ne maraš najbolje. (seveda ne mislim na apriori vsiljevanje, ampak na vzgojo)


Tudi starejše je treba vzgajat. Žal ni druge poti.
Vse je med sabo povezano. Kar nekdo nekaj naredi vpliva na drugega.

Problem nastane:


- ko nekdo ne upa povedat, ko nekaj ni prav
- ko nekdo dela kakor hoče ne glede na posledice



Konflikt je neizbežen.

Bolj me skrbi za tiste, ki ne delujejo, ko je treba.


Vzgoja je domena staršev in ne šole... šola izobražuje. Tudi učitelji so ljudje ter za vzgojo niso bolj sposobni, ker jim je nek profesor na pedagoški fakulteti povedal kako "je". Šolski sistem vziljuje svojo "razsvetljeno" vzgojo otrokom ter njihovim staršem in to NI prav.

Kdo bo pa vzgajal starejše... ti? In kdaj bodo vzgojeni... do se bodo strinjali s tabo?



zakaj se pa imenujejo vzgojno izobraževalni zavodi?

problem današnje družbe je ker otroci in mladoletni pametujejo o pravicah.
Mladoletni in otroci bi morali govoriti o njihovih dolžnostih kaj MOREJO narediti ne pa kakšne pravice imajo.

Ko bomo mi stari in sivi nam bojo naši otroci, ki bodo odrasli še preveč srali po glavi, če bo šlo tako naprej.


Ej, nevem jest zakaj se imenuje vzgojno izobraževalni zavod. Tako so ga pač imenovali in to ne dokazuje ničesar.

Res je, otroci/mladoletni morajo upoštevati dolžnosti, ki pa jim jih ne bo predstavljala šola ampak starši.

Seti5000 ::

Gerbic je izjavil:

To je samo primer: lahko recimo pogledamo odnos voznikov na cesti (siljenje v rit na prehitevalnem pasu, blendanje, smerniki, da se človek umakne prepotentnemu prehitremu vozniku...


Prav to priporoča DARS v svojem izobraževalnem spotu, ki se predvaja na nacionalki = da vključiš smernike, da te vozilo pred tabo vidi, kar se meni zdi edina pravilna odločitev. (blendanje sovražim in ga tudi sam ne izvajam; če pa je kakšen pacient, ki se kljub smernikov ne umakne, ga prehitim po desnem voznem pasu).

Pa še nekaj, v križišču v Lj mimo katerega se vsak dan vozim, se osebki (mlado in staro enako) redno nabijejo notri, čeprav vedo da ne bodo prišli ven (kar je prekršek, samo policaji ne kaznujejo, vsaj jaz nisem slišal za noben takšen primer)... seveda imamo mi, ki vozimo iz druge strani, ki gremo levo težave, ker kljub rumeni puščici za levo ne moremo preko križišča, ker je zabasano 100%. Kaj naj naredim drugega, kot da trobim in da pokažem egoistom kaj si mislim o njih?

Manu ::

SomethingEls je izjavil:

No jaz osebno pa nisem prepričan, da je varstvo okolja vzgoja... vsaj ne takšno okoljevarstvo kot je sedaj. Smeti, ki so bile pobrane bi lahko živali tudi uporabile zato je hinavsko govoriti, da to delamo za naravo in ne preprosto zato, da lepše izgleda kar me ne moti.


Ti verjetno ne veš, da pri okolje-varstvu ne gre toliko za estetiko, kot za zmanjšanje škodljivega vpliva na okolje (od katerega smo odvisni) in za zmanjšanje škodljivega vpliva na naše zdravje, saj je vse med sabo povezano. Okolje ni nekaj tam ločenega od nas, ampak je v močni povezavi z nami in z našim zdravjem.

Ne gre za hinavščino, ampak za izobraževanje in vzgojo, ki temelji na preverljivem znanju in ne na "mislim, da je tako".

Mi delamo za naravo in narava dela za nas. Brez narave človek ne obstaja.

Kako lahko živali uporabijo plastiko, steklo, železo itd?

SomethingEls je izjavil:


Vojaki niso altruisti, ker za svoje delo dobijo plačo. Altruizem je, če nekomu pomagaš brez, da bi sam od tega imel korist. Gospodarstvo ne funkcjonira na podlagi altruizma, ker bi v tem primeru stvar stagnirala. SEBIČNOST je tisto kar goni razvoj in našo civilizacijo naprej ter vzpodbuja tekmovalnost kar povzroča napredek.

Če bi bili vsi altruisti bi moral takoj, ko ti nekdo iz same dobrote podari kos kruha, le tega dati naprej and so on, and so on...

Še toliko bolj. V sistemu neobveznega vojaškega roka nikomur ni obvezno v vojaški poklic. Ko sprejmeš vojaški poklic, sprejmeš tveganje za svoje življenje. Če to ni altruizem, kaj je potem?

Altruizem po tvoji definiciji, da nekomu pomagaš brez da bi imel sam od tega korist ne vzdrži (oz. vzdrži delno odvisno od perspektive).

Če izhajaš iz stališča, da si ti ločena entiteta in nisi na nikakršen način povezan s soljudmi in okoljem, potem je tvoja definicija altruizma pravilna.

Če pa izhajamo iz stališča, da je vse med sabo povezano in nisi ločena entiteta od okolja in soljudi, potem je vsako altruistično dejanje hkrati tudi sebično, saj delaš v korist celote katere del si.
-----

Gospodarstvo oz. finančni sektor stagnira (ali ne vidiš?). Ravno zato, ker je razmerje med individualno sebičnostjo in altruizmom bila neenakomerna v korist individualne sebičnosti.

“I made a mistake in presuming that the self-interest of organizations, specifically banks and others, was such as that they were best capable of protecting their own shareholders.” - Alan Greenspan

Problem finančne krize je v človeški naravi. Preveč individualne sebičnosti, premalo altruizma (ki je v osnovi sebičnost kakor sem že razložil).

Zato: bodimo sebični in pomagajmo sebi tako, da pomagamo drug drugemu. Ker, če ne pomagamo in če ne upoštevamo soljudi, potem delujemo proti sebi. Saj, če nismo altruisti, bo družba katere del smo, propadla in posledično propadamo mi sami. Zato moramo biti bolj sebični (altruisti)!

Individualna sebičnost generira razvoj in napredek posameznika. Altruizem (ki je v svoji osnovi sebična) generira razvoj civilizacije. Vidiš razliko?

Altruizem ne more obstati brez sebičnosti. Civilizacija ne more obstati brez altruizma. Vsak civiliziran človek je altruist in sebičen hkrati. Brez altruizma ni civilizacije, brez sebičnosti ni altruizma. Altruizem je korak naprej od individualne sebičnosti. Altruizem je sebičnost (njegov evolucijski korak naprej).

SomethingEls je izjavil:


Ni ti treba nikogar nekritično ubogati, ampak je tvoja dolžnost, da sodeluješ v dobrobit družbe v kateri živiš, saj gre končno za tvojo lastno korist.


Aha... ok ni mi treba nekritično ubogati, ampak moram pa (kritično) ubogati. Razumem...

Sem že razložil, da nisi sam na svetu in da se moraš prilagajati ostalim posameznikom. Družba je posledica teh odnosov, konfliktov in prilagajanja. Vsi smo temu podvrženi. Popolne individualne svobode ni. Ne obstaja!

In nisem rekel, da moraš kritično ubogati, ampak sodelovati v dobrobit družbe, katere del si. Okolje-varstvo pa je pomembno za civilizacijo.

SomethingEls je izjavil:


To, da si moral k čistilni akciji ni nesramno do tebe, ampak v tvojo dobrobit.

Če ne smetim in me ne moti par pločevink po mestu ali gozdu to ni v mojo dobrobit.


Ne gre za par pločevink, ampak za več kot 70.000 m3 odpadkov na divjih odlagališčih v naravi.

To pa precej vpliva na kvaliteto pitne vode, ki pa vpliva na življenje na splošno. Verjetno veš kako je voda pomembna?

ABX ::

Nesramnost izhaja iz internega nezadovoljstva, zakaj so ljudje žalosti pa je dolga debata.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Limit-sky ::

Zakaj imamo na straniščih v školjko napeljan isti vodni vir kot v kuhinjo? A moramo imeti za sprati školjko po potrebi ravno pitno vodo? A ni to razmetavanje s pitno vodo?

gruntfürmich ::

SomethingEls je izjavil:



vsak smrkav razvajenc, ki serje v tole temo naj si manujev post 2x prebere


Toliko o spoštovanju in lepih besedah...


urby, izgleda ali da samo na forumu nimaš meje ali pa res tako misliš, ampak nekje je treba potegniti mejo in NE smeš nastaviti še drugega lica. tega se dosti folka na zaveda in tudi to je problem, ker preveč potrpimo. potem pa se znašamo nad šibkejšimi.

zelo neumna in škodljiva vzgoja je ta, da misliš da si bo osebek 'že gor prišel'. ne, potrebni so tudi bolj represivni ukrepi, če je to potrebno. ker taka vzgoja je najboljša. zapomni si to, in ne ponavljaj kot papiga ker ti je v nedeljo župnik natvezil...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Limit-sky je izjavil:

Zakaj imamo na straniščih v školjko napeljan isti vodni vir kot v kuhinjo? A moramo imeti za sprati školjko po potrebi ravno pitno vodo? A ni to razmetavanje s pitno vodo?


Če je nimaš da. Če jo pa imaš pa ni hudega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

Thomas je izjavil:

Izumetničena vljudnost, v kateri naj bi vzgojili mladino, ker starina NIKOLI ni bila taka, je neumnost.


deloma se strinjam, da si je treba spoštovanje 'prislužit', isto velja za starejše. ker ni nujno da so zares vsi spoštovanja vredni - kar je čista resnica!
vendar pa se mi zdi zorni kot, pri katerem najprej ne spuštujemo, napačen, če omenjamo madino in njihovo zgražanje nad starimi.
do vsakega se je potrebno vesti in misliti o njem spoštljivo, do trenutka, ko si tega nepreklicno ne zasluži več. takrat pa so lahko tudi zavračanja upravičena...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Manu ::

SomethingEls je izjavil:

Vzgoja je domena staršev in ne šole... šola izobražuje. Tudi učitelji so ljudje ter za vzgojo niso bolj sposobni, ker jim je nek profesor na pedagoški fakulteti povedal kako "je". Šolski sistem vziljuje svojo "razsvetljeno" vzgojo otrokom ter njihovim staršem in to NI prav.

Kdo bo pa vzgajal starejše... ti? In kdaj bodo vzgojeni... do se bodo strinjali s tabo?


Izhajaš iz napačne predpostavke, da si ločena entiteta in nate nič ne vpliva.

Vse je povezano z vsem (na tak ali drugačen način, posredno ali neposredno).

Vsako izobraževanje je tudi hkrati vzgoja. Tvoji starši te vzgajajo - temu rečemo starševska vzgoja (individualna vzgoja). Izobraževalne ustanove vzgajajo - in zato jim rečemo vzgojno-izobraževalne ustanove (družbena vzgoja).

Izobraževalne ustanove te ne vzgajajo na način, kot te starši. Saj učitelji tudi nimajo časa, da bi kaj takega počeli.

Mediji (TV, časopisi) vplivajo in vzgajajo ljudi, izobraževalne ustanove vzgajajo, ulica te vzgaja, knjige, ki jih bereš te vzgajajo, vrstniki te vzgajajo, tvoji stari starši, sorodniki... Vsi impulzi, k prihajajo v tvoje možgane so del procesa, ki mu rečemo vzgoja. Nisi ločena entiteta in okolje vpliva nate (priznaš ali ne priznaš).
Starši nimajo popolnega vpliva na vzgojo otrok. Saj otrok vpija informacije od vsepovsod.

Vse vzgaja vse, ker je vse med sabo povezano.

Vsa tvoja razmišljanja izhajajo iz napačnega koncepta: "Jaz sem ločena entiteta in nič name ne vpliva. Drugi mi nimajo kaj govoriti". To je napačna predpostavka, ker drugi nenehno kaj govorijo in si primoran se odzivati in prilagajati na druge.
Na svetu je 6,5 milijard posameznikov in vsak hoče nekaj po svoje. To je nemogoče. Živimo na eni zemlji in smo primorani sodelovanja z drugimi.

Tudi jaz sem se upiral očetovim pogledom na svet in sem hotel narediti kaj po svoje. S tem ni nič narobe.

Toliko svobode pa imamo.

Ampak veliko konceptov sprejmemo in se jih držimo, ker so se izkazale za koristne. Nekatere izboljšujemo itd... Tako imamo zdaj koncept ohranjanja narave in ta koncept nam pomaga, da živimo v bolj čistem okolju in ohranja naše zdravje. Koncept ni napačen. Saj ne gre za osamljen koncept v glavi enega človeka, ampak za koncept v glavah milijonov ljudi.

Manu ::

Limit-sky je izjavil:

Zakaj imamo na straniščih v školjko napeljan isti vodni vir kot v kuhinjo? A moramo imeti za sprati školjko po potrebi ravno pitno vodo? A ni to razmetavanje s pitno vodo?


Ta koncept ni napačen. Gre samo za to, da ga še nismo usvojili v večji meri.

Najnovejše zgradbe se že gradijo na tak način, da uporabijo deževnico za splakovanje WC školjk.

Mislim, da je že bila debata o tej temi na tem forumu.

YaN-cH ::

Imamo izvir pitne vode iz katerega potem nastane potok oz. reka. Iz tega izvira pitne vode napeljemo vodovod do hiše, in sedaj to vodo uporabljamo za splakovanje WC školjk. A je sedaj tudi razmetavanje s pitno vodo?

ABX ::

Manu je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Zakaj imamo na straniščih v školjko napeljan isti vodni vir kot v kuhinjo? A moramo imeti za sprati školjko po potrebi ravno pitno vodo? A ni to razmetavanje s pitno vodo?


Ta koncept ni napačen. Gre samo za to, da ga še nismo usvojili v večji meri.
Najnovejše zgradbe se že gradijo na tak način, da uporabijo deževnico za splakovanje WC školjk.

Mislim, da je že bila debata o tej temi na tem forumu.


Offtopic:
In ti bi podvojil število cevi po stanovanju, povečal ceno inštalacije in vzdrževanja? Neumnost dokler Slovenija ima na pretek čiste vode.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Manu ::

YaN-cH je izjavil:

Imamo izvir pitne vode iz katerega potem nastane potok oz. reka. Iz tega izvira pitne vode napeljemo vodovod do hiše, in sedaj to vodo uporabljamo za splakovanje WC školjk. A je sedaj tudi razmetavanje s pitno vodo?

Lahko piješ vodo iz Save, Ljubljanice, Soče (v spodnjem tolu, vem, da v zgornjem lahko)...?

Ta voda ni pitna, je onesnažena.

Manu ::

ABX je izjavil:

Manu je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Zakaj imamo na straniščih v školjko napeljan isti vodni vir kot v kuhinjo? A moramo imeti za sprati školjko po potrebi ravno pitno vodo? A ni to razmetavanje s pitno vodo?


Ta koncept ni napačen. Gre samo za to, da ga še nismo usvojili v večji meri.
Najnovejše zgradbe se že gradijo na tak način, da uporabijo deževnico za splakovanje WC školjk.

Mislim, da je že bila debata o tej temi na tem forumu.


Offtopic:
In ti bi podvojil število cevi po stanovanju, povečal ceno inštalacije in vzdrževanja? Neumnost dokler Slovenija ima na pretek čiste vode.


Nisem to raziskoval do potankosti in zato ti ne morem dati natančne ocene. Ampak sama ideja ni napačna. Končno bi se Slovenija morala zavedat, da ima bogastvo vodnih virov in to lahko (če se gremo ekonomijo) zelo dobro izkoristila. Če bi porabili manj vode za splakovanje WC školjk bi lahko ostalo pitno vodo ustekleničili za prodajo državam, ki jim pitne vode primanjkuje.

Če bi bilo sporno prodaja voda za finance, pa bi lahko izmenjali vodo za kakšne druge dobrine (nekaj podobnega je bilo med ZDA in Irakom še pred vojno, ko so američani ponujali hrano za nafto).

Ampak zdaj smo že izven teme.

YaN-cH ::

Manu je izjavil:

YaN-cH je izjavil:

Imamo izvir pitne vode iz katerega potem nastane potok oz. reka. Iz tega izvira pitne vode napeljemo vodovod do hiše, in sedaj to vodo uporabljamo za splakovanje WC školjk. A je sedaj tudi razmetavanje s pitno vodo?

Lahko piješ vodo iz Save, Ljubljanice, Soče (v spodnjem tolu, vem, da v zgornjem lahko)...?

Ta voda ni pitna, je onesnažena.

Aha, ker z uporabo deževnice za splakovanje wc školjk bodo postale reke pitne tudi v spodnjem toku? :|

Limit-sky ::

Najprej splakneš WC školjko, potem si pa umiješ roke spet s pitno vodo. A ne bi nekje pač tisto vodo, s katero si umiješ roke, nekje shranil za naslednje splakovanje?

Pa ni to point. Spomnim se, da sem enkrat po TV gledal oddajo, kjer so na veliko razlagali, kako moramo paziti na vodo, ko si umivamo zobe, se brijemo, itd. Pa da je tuširanje bolj ekonomično...

Podoben hoax kot GW.

YaN-cH ::

Limit-sky je izjavil:

Najprej splakneš WC školjko, potem si pa umiješ roke spet s pitno vodo. A ne bi nekje pač tisto vodo, s katero si umiješ roke, nekje shranil za naslednje splakovanje?


Taki sistem bi bil dober samo za tebe, maj bi plačal porabo vode.

Limit-sky ::

Manu ::

YaN-cH je izjavil:

Manu je izjavil:

YaN-cH je izjavil:

Imamo izvir pitne vode iz katerega potem nastane potok oz. reka. Iz tega izvira pitne vode napeljemo vodovod do hiše, in sedaj to vodo uporabljamo za splakovanje WC školjk. A je sedaj tudi razmetavanje s pitno vodo?

Lahko piješ vodo iz Save, Ljubljanice, Soče (v spodnjem tolu, vem, da v zgornjem lahko)...?

Ta voda ni pitna, je onesnažena.

Aha, ker z uporabo deževnice za splakovanje wc školjk bodo postale reke pitne tudi v spodnjem toku? :|

Ne, zgleda ne razumeš. Prihraniš pitno vodo. Vodo iz rek pa ne pijemo.

YaN-cH ::

Motiš se, prav nič ne prihraniš pitne vode, če jo ti ne porabiš gre pa v reko.

www ::

www
Potemtakem je dobro, da so nekateri, ki smetijo.


Manu
Ne. Da šoloobvezniki gredo k čistilni akciji (kot del okolje-varstva) je dobro, da se bodoča generacija nauči bolj skrbnega ravnanja z naravo.


Se mi zdi mejčkn izventeme pa vseeno, da odgovorim

Čistilne akcije niso nekaj novega. Osnovne šole svoje učence pošiljajo pobirat smeti vsaj že 40 let, pa zgleda, da se nekateri niso naučili nič in se nikoli ne bodo in še naprej smetijo in vedno bodo in to v taki meri, da jim take akcije niso kos. Iz tega lahko zaključimo, da je nesmiselno in nepravično mularijo siliti čistiti nekaj, kar večina nijh niti ni nasvinjala in bo v nekaj dneh spet nasvinjano. Take akcije so nesmiselne in neučinkovite. Seveda pa problem z mimo koša odvrženimi odpadki ni nerešljiv, samo pravilno se ga je treba lotiti in npr. tiste, ki bodo čistili dobro plačati in tiste, ki bodo svinjali dobro kaznovati.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sledenje lastnega otroka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19024465 (19673) stalker
»

2018 je potrebno biti bolj odprt (ali bolj skrajen) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712192 (8486) 111111111111
»

Težave in rešitve, zakaj je kapitalizem uničil človeštvo. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
40890268 (76910) T-h-o-r
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17027053 (24388) Mipe

Več podobnih tem