» »

LCD ali plazma?

LCD ali plazma?

«
1
2

rezator ::

Pozdravljeni. Odločam se za nakup televizorja in nevem ali naj vzamem LCD ali plazmo TV. Vem da so zunaj tudi LED TV-ji vendar se mi ne zdi smiselno da bi kupil že zdaj LED TV, ker je zadeva dokaj nova in je zato posledično draga. TV nebi bil zame ampak za fotra, ki bo praznoval abrahama čez kakšnega pol meseca. Njegovi prijatelji so me zadolžili da jaz "ki se spoznam" na to izberem TV. Denarja imam na razpolago okoli 900-1000 evrov in moram dodati še da je fotr nor na velike TVje tako da bi bil TV 47 oziroma 50 inchov.
Prosim. če mi lahko svetujete katero vrsto TVja kupit, lahko mi pa svetujete tudi določen model tvja.
Hvala:D

bond007 ::

Glede na to, da je za abrahama, bo verjetno večinoma gor gledal navaden tv program, za katerega je idealna kakšna 50" hd ready plazma, sploh če si želi velik tv. Recimo tukaj dobiš solidno 50" plazmo za 599€: KLIK

Akssi ::

SAMSUNG plazma TV PS50B650 Full HD
http://www.jana-sp.si/product_info.php?...

rezator ::

hvala :D

kaj je pa z tistim k se zapeče slika? a so zdaj to plazme odpravle? k ma frend kakšne 3 leta staro plazmo in se kr pozna oz moti k se slika zapeče

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Yoni ::

Tisto je najbrž image retention, ki s časom(oz. zdaj recimo po kaki minuti) izgine... Burn-in je pa trajna zadeva in se ga ne da odpravit(je pa zadeva dobro vidna recimo na kakem bankomatu)...ampak tega zdaj ni več....

Meizu ::

Še je baje prisotno pri LGjih, Samsungih ipd.

Če sedaj kupuješ plazmo, je edina izbira Panasonic.

JamesBond ::

nekdo mi naj razjasni nekaj glede LCD vs plazma - tako logiko sem jaz uporabljal pri nakupu - in sicer v primeru, da bo zaslon uporabljan večinoma kot računalniški monitor bi morala biti neka logična razlaga, zakaj bi prišel v tem primeru v poštev LCD, ker so računalniški monitorji drugače vsi LCD-ji, nisem še videl plasma monitora. Kaka logika je za tem? Če kao ni burn ina več na plasmah?

rezator ::

ne da sem za plazmo, nevem kaj naj, to je problem. Zakaj pa glih panasonic? kako je pa z življensko dobo lcdja oz plazme?

JamesBond ::

to ni na tvojo odločitev letelo, jaz sem z malo nevmesnim vprašanjem tu uletel.

panasonic plazme so najboljše drugače.

Meizu ::

Am, s strani serviserjev ki jih poznam dobijo na samo garancijo Panasonic plazem zelo malo, drugače so pa razvili tudi tehnologijo, ki preprečuje burn-in. Dejansko od tanovih serij Panasonicovih plazem niso dobili še nobenih primerkov zapečenih slik, medtem ko pa Samsungove, Phillipsove, LGjeve plazme veselo prihajajo na popravila, takšna in drugačna.

JamesBond, za igre, oz. računalniško uporabo prek televizije, se gotovo bolj splača LCD, saj je slika namizja vseeno preveč statična za plazmo. Je pa res da kvaliteta slike pri plazmi daleč presega LCDje, pa tudi diodne TVje.

JamesBond ::

daleč presega je mogoče vseeno prehud izraz, al pa sem jaz slep, ker res ne vidim bistvene razlike - mogoče bi moral enkrat postavit eno ob drugo.. jaz razliko opazim mogoče v določenih filmih pa na navadnem signalu mi plazma recimo občutno boljše zgleda, v risankah pa igricah recimo al pa pri surfanju po netu mi je pa oboje čist kul

pa zakaj je statična slika slaba za plazmo, če ni burn ina?

Meizu ::

No, burn in tudi pri panasonicu ne moreš povsem izločit. Je pa definitivno zelo zmanjšan. Še vedno pa je možnost. Zato se ponavadi v takih primerih (računalniška raba) predlaga LCD TV.

Kar se tiče kvalitete slike - plazma ima veliko bolj naravne barve, seveda moraš gledat plazmo v temnem prostoru. Če imaš prostor osvetljen s sončno svetlobo, potem lahko na plazmo pozabiš.

Ampak ja, definitivno poskusi v trgovini najt LCD pa plazmo side by side, pa poglej razliko v sliki. Je kr očitna v prid plazmi (vem, kr sm kupoval TV enkrat okoli letošnjega novega leta in sem se naposled odločil za Panasonicovo plazmo 42'). Odločitve seveda ne obžalujem, saj na njej pregledam veliko filmov in je užitek pri plazmi res odličen. Nemoteče očem, barve ne "sečejo" preveč v oči, dejansko se pred kvalitetno plazmo spočiješ.

Yoni ::

JamesBond je izjavil:

daleč presega je mogoče vseeno prehud izraz, al pa sem jaz slep, ker res ne vidim bistvene razlike - mogoče bi moral enkrat postavit eno ob drugo..


Mogole pa rabiš očala....=D =D Razlika je namreč očitna...
Dandanes plazme nimajo več burn-in-a... Se pa občasno pojavi majhen image retention...

roCkY ::

A si prepričan glede burn inn-a. Ne upam razmišljat o plazmi kot PC monitorju sicer tudi predvajalniku IPTV itd...
Predvsem okvir aplikacij se včasih kaže po več ur dnevno. Vnosna vrstica in iskalec v Ff recimo sta tudi svojevrsten fenomen. Kontrast pa mora biti.
Screensaver izklopljen, da ne nagaja. Ekran pa se marsikdaj pozabi izklopit, ko se odhiti ven. Avtomatike za izklop ni vklopljene ker je problem pri gledanju IPTV zaradi samodejnega izklapljanja.

Nightcrawler ::

Kupi Hitachi, če že ne Pioneer! Pusti brande Samsung, LG, Philips v prodajalni, ker boš ome same sitnosti...

Yoni ::

roCkY je izjavil:

A si prepričan glede burn inn-a. Ne upam razmišljat o plazmi kot PC monitorju sicer tudi predvajalniku IPTV itd...
Predvsem okvir aplikacij se včasih kaže po več ur dnevno. Vnosna vrstica in iskalec v Ff recimo sta tudi svojevrsten fenomen. Kontrast pa mora biti.
Screensaver izklopljen, da ne nagaja. Ekran pa se marsikdaj pozabi izklopit, ko se odhiti ven. Avtomatike za izklop ni vklopljene ker je problem pri gledanju IPTV zaradi samodejnega izklapljanja.


Potem plazma ni zate, ampak je LCD. Tako se boš izognil zgornjim nevšečnostim, boš pa imel opazno slabšo kvaliteto slike...

rezator ::

a pol pravite da majo plazme za gledanje tvja ( pustimo zdaj igranje igrc in podobno) občutno boljšo kvaliteto slike? sej bi priklopu komp gor vsake tolk cajta, sm v veliki večini bi pa tv služu za gledanje tvja.

ja svetla soba... soba je velika in ima steklena balkonska vrata in še okno na steni, vendar svetloba nikoli ne sije neposredno na tv. A lahko predlagate kakšen določen model?

hvala

Yoni ::

Če boš gledal veliko HD robe je prava stvar Panasonic G20 serija, če boš gledal veliko SD robe(IPTV, DVB-T in podobno) pa Panasonic X20 recimo... Če kupuješ plazmo niti ne glej kake druge firme razen Panasonic, ker je to referenca kar se plazem tiče... Slika je pa občutno boljša napram LCD-ju(tudi LED-u). Pojdi v kako prodajalno in se prepričaj. Pa ne it v Big Bang, ker tam so prav nastrojeni proti plazmam in jih hočejo prikazat v najslabši možni luči, kar je precej neprofesionalno. Po mojih izkušnjah je najboljše it v kak Technomarket. Tam so prodajalci precej dobro tehnično podkovani, ti dobro razložijo prednosti in slabosti ene in druge tehnologije, tudi za naštimat oba TV-ja enega ob drugem(ali več njih) ni nobenega problema.....

rezator ::

hvala ti yoni :)

St235 ::

Ja, v Techomarketu se da ful zment glede vzporednega prikaza televizij. JAz osebno mam LCD in sicer je bil pri enakih specifikacijah občutno cenejša od plazme. Največ razlike sem opazil pri SD programih (tastari majo plazmo). Se pa LCD odlično obnese pri igrah in HD vsebinah. Je pa mal več igranja z nastavitvami na LCDju in tudi med posameznimi vsebinami je potrebno preklaplat med nastavitvami slike. ČE bo zadeva prvenstveno televizija (kabel, IP, antena) potem je plazma v rahli prednosti. Nikakor pa naj ne bo to edino merilo. Full hd LCD bo še vedno spravil iz sebe lepšo HD sliko od true HD plazme.

rezator ::

in zdaj pa en ki pravi da je za HD bolši LCD :)

Meizu ::

St235 je izjavil:

Ja, v Techomarketu se da ful zment glede vzporednega prikaza televizij. JAz osebno mam LCD in sicer je bil pri enakih specifikacijah občutno cenejša od plazme. Največ razlike sem opazil pri SD programih (tastari majo plazmo). Se pa LCD odlično obnese pri igrah in HD vsebinah. Je pa mal več igranja z nastavitvami na LCDju in tudi med posameznimi vsebinami je potrebno preklaplat med nastavitvami slike. ČE bo zadeva prvenstveno televizija (kabel, IP, antena) potem je plazma v rahli prednosti. Nikakor pa naj ne bo to edino merilo. Full hd LCD bo še vedno spravil iz sebe lepšo HD sliko od true HD plazme.


Se ne strinjam žal, govorim iz prve roke.

Yoni ::

rezator je izjavil:

in zdaj pa en ki pravi da je za HD bolši LCD :)


Prednost je tako minimalna, da niti slučajno ne odtehta tega, koliko je LCD slabši napram plazmi v prikazu SD signala. Iz oddaljenosti 3 metre pa človek itak sploh ne opazi razlike med HD ready in FullHD resolucijo, kar še bolj kaže na to, da je nesmisel kupovat LCD.

gregor ::

sodelavka ima 42x25 in je slika zelo lepa, tudi za sd signal

verjetno pa vsi poznate ta 2 testa:

http://hdtelevizija.com/2010/03/15/rece...

http://hdtelevizija.com/2010/03/08/rece...

sigurno boljša od lcd-jev v tem cenovnem razredu

lp

kar-nekdo ::

Malo pa ze napihujete tole plazmo nem reko, da je slabsa slika v popolnih pogojih in, da do 1k se najdejo bolsi modeli plazem od lcd kaj je pa nad pa postavimo lcd in plazmo skupaj na kablski digitalni signal. Nevem zaj na kateri lcd ste gledali nevem kej je tale extremna bolsa slika celo pri nekaterih kanalih in animiranih filmih je bolsa na lcd. Zavrtimo HD odvisno od ocesa do ocesa kaj se ti bol dopade dober lcd za moje pojme ostrejsa slika in intezivne barve in kr tople barve, plzma kvalitetna slika mozno malenkost bol mehka barva nevem, kje je pa extremna razlika. Potem pa prizges luc bolse, odsev v plazmi zaradi stekla kar napirem ima LG LCD tudi in noben ne razume zakaj so se trudli narditi, da ima tv cim manj odseva potem pa vrzes steklo odspredaj. Potem, priklop racunalnika na obe vrsti televizije definitivno LCD zmagovalec, igralne konzole bolse imeti LCD. Transport ceprav pravijo, da so se ze vozle lezece in ni bilo problemov ampak za ziher bolse navpicno in sedaj problem pri transportu 50 colske ali pa 60 colseke tv. Potem nastavitev dober lcd prizges in gledas edino, kanale je treba shranit. Pri plazmi, da dobis kvalitetno sliko kr nekaj nastavljanja na prostor in se nekatere plazme imajo funkcijo ko mores pocakati kaki dan dva da jo sploh lahko vkljucis, da ne poskodujes tv. Tako da plazno je najbolse gledat v kleti v popolni temi. Potem vidni kot pravijo, da pri plazmi je vsepovsod isti ampak meni se ne zdi, da je vedno ista ampak spreminja barve zaradi stelka in odseva. Sicer pa gres v trgovino in pogledas kaj je najbolse reces naj ti priklopijo obe televizijo na enak signal in primerjas in ne kpujes stvari na podlagi parih odogovrov na forumu. Je pa res, da do 1k se lahko dobi dosti bolsa plazma od lcd!

Yoni ::

Tole zgoraj je nekako tako kot ti plazmo predstavijo v Big bangu. Zame osebno, je tako mnenje nevredno upoštevanja...

clancy ::

Yoni je izjavil:

Tole zgoraj je nekako tako kot ti plazmo predstavijo v Big bangu.


...ali Merkuru

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

Lonsarg ::

Mene pa to nabijanje o superiornosti plazme spominja na Apple fanboizem, k je neki "spešl", uu plazmo mam. Plazme so ble superiorne, ko so prišle ven, to je dejstvo, zdej so pa take kot takrat, LCD je pa mnogo napredoval.

Res lohka nehate napihovat plazme v višave. neki je da rečeš da je bolša slika, neki druzga pa je par postov v tej temi v smilsu plazma ima še enkrat bolšo sliko... Ta "bolša" slika je na nivoju opaznosti tam kot 720p vs 1080p iz 3h metrov. Je boljša, vprašanje pa koliko in nekdo opazi nekdo ne.

Sliko plazme vs LCD se lahko opiše tudi kot "drugačno" namesto "bolšo", ker je zelo drugačna, zdaj pa ta drugačnost načeloma velja za lepše se strinjam, tudi meni, je pa tud malo od okusa odvisno. Za enako ceno pri enaki resoluciji in velikosti bi vzel plazmo, če je samo za TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Yoni ::

Če imaš plazmo ob LCD-ju in ne opaziš razlike v kvaliteti slike....no ja...potem pa res nevem. Kvaliteta slike(sploh SD signal) je odločno v prid plazme. Ne glede na to kaj gledamo...barve so veliko lepše, prehodi veliko bolj naravni...
Je pa plazma(sploh cenejši modeli) rahlo problematična, če ti sonce sije direktno v ekran...vendar kdor ni imel teh problemov pri CRT-jih jih ne bo imel tudi pri plazmi. Nekoliko dražji modeli pa imajo več ali manj AR filtre in te težave odpadejo.
Drug minus plazme je pa teža, kar predstavlja manjši problem, če hočeš stvar montirat na steno.

Sploh če gledaš kak šport kjer so premiki hitri(nogomet, F1, motociklizem, tenis...) je velik problem LCD-jev v odzivnem času. Drug problem LCD-jev je v slabem prikazu črne barve, ki je še vedno precej precej slabši od plazemskega.

Če pogledamo recimo Panasonic G20... Praktično na trgu ne obstaja LCD, ki je sposoben prikazat tako kvalitetno sliko ob taki diagonali, za tako majhen denar....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

djordjevic ::

Prvič, strinjam se z Asgardom, četudi je meni osebno veliko bolj všeč način prikazovanja LCD televizorjev (nazobčanost slike pri plazmi mi ni všeč in pika, spominja me na sliko CRT televizorjev). Drugič pa - televizor mora biti tudi estetski izdelek in če se najde kdo, ki reče, da je nova G serija panasonicov lepa, potem je slep.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Yoni ::

djordjevic je izjavil:

(nazobčanost slike pri plazmi mi ni všeč in pika, spominja me na sliko CRT televizorjev)


Pa si ti že videl enako sliko na plazmi in lcd-ju? Ker tole kar si napisal za plazmo ne drži ampak kvečjemu za LCD(nazobčanost slike namreč). Naravna lastnost plazme je namreč ta, da veliko boljše gladi robove oz. ima že nekako po defaultu "vgrajen" anti-aliasing...
Poglej G20ES...definitivno eden najlepših TV-jev trenutno na trgu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

djordjevic ::

Šel sem gledat lansko serijo, in sicer G15, ko sem že slišal toliko dobrega o plazmah. Tudi dizajn je bil zelo všečen, zato sem ga šel pogledat v Technomarket. Gledal sem sliko na 42-colskem G15, poleg pa je bil en midrange LCD od Philips, mislim, da 7404. In oprosti, mene Panasonic ni prepričal. Če ste vsi tu sveto prepričani, da je plazma najboljše po nutelli na žlico, okej, samo pustite človeku, naj se sam odloči. Naj preveri obe tehnologiji in se nato odloči, kaj mu bolj ustreza. Ne pa da posluša same klinčeve slavospeve, potem pa bo razočaran. Tako je bilo vsaj pri meni. Tule, na tem forumu, poslušam same hvalnice o tehle zlatih Panasonicih, nato pa hladen tuš. Žal mi je, ne kupim drugega kot LCD.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Yoni ::

Prav. Če rajši daš več denarja za manjšo tv in občutno slabšo sliko, potem ok. Splošno pa je znano dejstvo, da je slika na plazmi razred višje kot na LCD-ju...;)

roCkY ::

razred više
LCD v 999
plasma v 1000

nekaj tacga je za moje oči razlike

če bi gledal le SD bi bila plazma v igri sicer pa ne

Yoni ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

djordjevic ::

Yoni je izjavil:

Če rajši daš več denarja za manjšo tv in občutno slabšo sliko

Ko tole berem, se res sprašujem, kako sploh lahko gledam sliko na 32-colskem lcd-ju. Čudno, da sploh kaj vidim. Res.
No grave is deep enough to keep us in chains.

roCkY ::

Yoni je izjavil:



Kako da so vse slike (tudi novi Kuro) svetlejše od ozadja foruma na že skoraj 3 leta starem Sonyu, ki nikakor nima črne črne. A mi tako kot je kar ustreza. Črne definitivno ne bom iskal pri planiranih nakupih v tem letu.

skratka primerjava brez krčmarja...

nitro2 ::

djordjevic je izjavil:

Yoni je izjavil:

Če rajši daš več denarja za manjšo tv in občutno slabšo sliko

Ko tole berem, se res sprašujem, kako sploh lahko gledam sliko na 32-colskem lcd-ju. Čudno, da sploh kaj vidim. Res.


loool zdej si pa vse priznal...
nimaš denarja za plasmo in si ljubosumen

ssitcm ::

Malo off topic: Zakaj pa se sploh kupejo LCD-i, če so plasme toliko boljše in še precej cenejše(glede na kvaliteto prikaza slike) ? In zakaj je samo en (dober) proizvajalec plasem ? Ali lahko kdo to pojasni ?

djordjevic ::

nitro2 je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Yoni je izjavil:

Če rajši daš več denarja za manjšo tv in občutno slabšo sliko

Ko tole berem, se res sprašujem, kako sploh lahko gledam sliko na 32-colskem lcd-ju. Čudno, da sploh kaj vidim. Res.


loool zdej si pa vse priznal...
nimaš denarja za plasmo in si ljubosumen

Jebiga, star je tri leta in mi odlično služi. Zakaj bi menjal? Nisem Slovenceljn, brez skrbi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kreki ::

Vsake oči imajo svojega malarja.
Vsaka TV pa ima tudi nastavitve svetlobe.
Tisti ki propagirajo eno ali drugo vrsto TV že naredijo sliko takšno, da prepričajo potencialne kupce.
Priklopljen na šštrom.

rezator ::

pomoje bo plazma. SAMSUNG PS-50C530 http://www.technomarket.si/product_deta...
ali
PANASONIC TX-P50X20E http://www.technomarket.si/product_deta...

kaj menite?

pomoje bo kar tale panasonic, čeprav nima full HD. sam tud tisti samsung mi ni slab. bolj gledam man vem. vem da bi pa plasmo sm bil v trgovini danes in morm reč da se mi ful bolj plazma dopade kot pa LCD. sej ne da so slabi, sam plasma se mi nekak bol....

Lonsarg ::

Panasonic Resolucija:1024x 768 ?!?
Če že nizka resolucija, ki načeloma nima veze, če bo samo za filme iz antene, vseeno pa vsaj resolucijo 1365 x 768, ne pa eno 3:4 razmerje, ko bo potem software moral raztegovat pixle, da bo sploh normalno 16:9 sliko predvajal jao.

djordjevic ::

Alo, če pa je plazma zakon. Enega minusa nima. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lonsarg ::

Pa sej majo tut model z normalno resolucijo:
http://www.technomarket.si/product_deta...

PCja si pa ne drzni na tako TV priklopit, ali pa kake IP-TV v bližni prihodnosti, ko bojo kaki HD kanali. To je izključno za gledanje preko antene signala, se pa pri tej dejavnosti odreže zelo dobro, če samo to gledaš odličen nakup.

P.S: tudi ne vem od kje greš primerjati 850EUR TV vs 1000EUR TV, primerja se stvari, ki enako stanejo. Če ti 1000EUR za un samsung ni preveč, potem si lahko nabaviš tudi za 100EUR več en Full HD Panasonic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

djordjevic ::

Poleg tega pa ne vidim pointa v tem, da kupuješ 50-colski televizor, ki ni full-hd. Kot bi kupil bmw m3 z 1.6 bencincem. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Lonsarg ::

Ja se strinjam, to so enormne velikosti, realna izbira je med:
LCD LG 47LH3000850EUR

ter Plasma SAMSUNG PS-50A551 900EUR

ter PANASONIC TH-50PY80P 1100EUR
Panasonic plasme pač stanejo:)

Če bi jaz imel tako stvar na izbiro. Plazme delajo edino Panasonic dobre, torej Samsung odpade, potem pa prideš do izbire, ko te plazma pride 250EUR več, če imaš denar, vzemi:) Zame osebno ne bi pretehtala razlika vrednosti 250EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ABX ::

Trenutno dobro razmerje med ceno in velikostjo imajo 42' TV, IMHO.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

djordjevic ::

Ja, in ponekod tudi 46".
No grave is deep enough to keep us in chains.

ABX ::

Katere 46' plasme imajo dobre cene?

Dobro 42' dobiš za ~700E.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končana doba plazemskih televizij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16743580 (15200) kurjač
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961176691 (401062) antonija
»

Plazma, LCD električna poraba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10654765 (43561) mojbrat
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973369 (67204) mamomu
»

HD TV za SD IP TV?

Oddelek: Kaj kupiti
293392 (2837) gregor

Več podobnih tem