» »

Obvestilo redarstvu

Obvestilo redarstvu

«
1
2

nurmaln ::

Po mejlu kroži sledeč dopis, katerega naj bi si prejemniki nalepili na avto v izogib položnicam redarstva:

OBVESTILO
REDARSTVU
NE PIŠITE IN NE LEPITE MI OBVESTILA.
PRIHRANITE SI DELO IN POJDITE RAJE NA PIVO.
1. Redarstvo ne more biti prekrškovni organ:
Glej 3. in 23. člen Ustave Republike Slovenije.
2. O obtožbi, da sem storil prekršek, lahko po 23. členu ustave RS odloča in razsodi
samo sodnik,
se pravi: - ali ste zaposleni na Ministrstvu za pravosodje ?
- ali imate zaključeno pravno fakulteto ?
- ali imate pravosodni izpit ?
- ali ste sodnik ?
3. V kolikor ne izpolnjujete teh pogojev, izvajate dejavnosti, ki niso v skladu s 23.
členom ustave RS, torej delujete protizakonito.
Ker redarstvo spada med izvršilno vejo oblasti (3. člen ustave RS), me torej ne morete
in ne smete kaznovati in ne smete nastopati kot prekrškovni organ, ker
tega ustava RS ne predvideva.
4. Če seeno mislite napisati obvestilo, mi prosim priložite naslednjo dokumentacijo:
- o merilni napravi, ki jo zahteva Zakon o standardizaciji (atesti, merilni listi,
sodno odločbo, da te naprave lahko služijo kot dokazne
- predložite sodno odločbo, da reziultati, izmerjeni s to napravo in to merilno
metodo lahko služijo sodišču kot dokaz
- predložite dokumentacijo, da ste pooblaščeni in javno priznani za to vrsto meritev.
Ker gre v v tej zadevi za kršenje Ustave Republike Slovenije in hkrati
temeljnih človekovih pravic in svoboščin vas prosim, da pred
morebitnim izrekom kazni dobro proučite moj predlog.
Hvala za razumevanje.


Sploh ne dvomim, da je celotna zadeva bedarija, ker pa vem da je tukaj nekaj pravnikov bi prosil malo bolj detaljno na katerih stvareh je ta dopis popolnoma zgrešen.

hvala
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mastah ::

tle po centru ljubljane na kotnikovi talajo redarji tiste listke na roko napisane, k je kazen 20EUR ce si v beli coni brez listka. Ampak sploh niso redarji, cist navadn folk z mobitelom avto poslika in na roke izpolni listek in ti zatakne za sajbo

Tody ::

Merilno napravo? kaj pa rabiš zmerit pri napačno parkiranem avtu ? Pomoje je avtor tudi par pojmov med seboj zamenjal. Tko kot je folku vseen a se govori o prometu, ki jo trgovina naredi ali dobičku, ki ga trgovina naredi.

mastah ::

morda je mislu pod merilno napravo fotoaparat :)

solatko ::

Verjetno je mišljeno za meritve hitrosti, ki jo bodo po novem (zakon o redarski službi je bil spremenjen, se mi zdi lani) merili in kasirali kar mestni redarji (ne samo Ljubljanski).

Matev ::

NE PIŠITE IN NE LEPITE MI OBVESTILA.


takemu bi jaz avto odpeljal in ga doniral v dobrodelne namene

Tody ::

jah ampak potem je tale listek brezveze :D Itak potem dobiš lahko od sodnika za prekrške kazen :D

gokky ::

Redar mora biti v ustrezni uniformi. Ali se mora v primeru zahteve občana tudi še na kak drug način identificirati?

Tear_DR0P ::

sej redar dejansko samo obvestilo namesti, kdo pa potem poslje poloznico?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

koyotee ::

dejansko se na sliki ne vidi, kje si ti parkiral in ali je tam sploh prepovedano parkiranje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

cyber_killer ::

Jaz imam še boljšo idejo. Vzameš uno njihovo vrečko "OBVESTILO REDARSTVA" in jo prbiješ na šipo. In si zmagal. Pride mim redar, vidi to in gre naprej. Razen seveda če ne pogleda not. Valda ti ne bo pršu talat 5 takih položnic.

c0dehunter ::

cyber_killer je izjavil:

Jaz imam še boljšo idejo. Vzameš uno njihovo vrečko "OBVESTILO REDARSTVA" in jo prbiješ na šipo. In si zmagal. Pride mim redar, vidi to in gre naprej. Razen seveda če ne pogleda not. Valda ti ne bo pršu talat 5 takih položnic.


Podobno sm mislu tut js, ampak sem pol poštudiral da ima vsak teden nek redar dodeljeno določeno območje. Če bo prišel en dan recimo ob enih popoldne in bo tam prvič tisti dan, bo vedel da nekaj ne štima in pogledal kaj je dejansko v vrečki (oz. kater datum je na računu).
Razen če nameravaš parkirat za par urc, pol bi mogoče šlo. Če rabiš tele redarske vrečke, se pa pri men oglasi kdaj, jih mam ene par ;((
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

darkolord ::

cyber_killer je izjavil:

Jaz imam še boljšo idejo. Vzameš uno njihovo vrečko "OBVESTILO REDARSTVA" in jo prbiješ na šipo. In si zmagal. Pride mim redar, vidi to in gre naprej. Razen seveda če ne pogleda not. Valda ti ne bo pršu talat 5 takih položnic.
Tole dela samo v teoriji. V resnici pa redar dobro ve, da ti on še ni nalepil kazni danes in dobiš kr lepo novo. Pa tudi če ti jo je dejansko dal on nekaj dni nazaj, ni nobenega razloga, da ti ne bi dal še ene, če avta do takrat še nisi umaknil.

fosil ::

Jaz imam še boljšo idejo. Vzameš uno njihovo vrečko "OBVESTILO REDARSTVA" in jo prbiješ na šipo. In si zmagal. Pride mim redar, vidi to in gre naprej. Razen seveda če ne pogleda not. Valda ti ne bo pršu talat 5 takih položnic.

Sem že večkrat videl avtomobile, ki so imel več kot eno obvestilo. Tako da očitno zadeva ne deluje.
Tako je!

Šimpanz ::

Pol se ti pa zgodi kot kolegu ki je dobil obvestilo na avtu (za lisice nisem siguren). Ker še dva dni ni nameravali iti nikamor ga je pač pustil gor (ker mu kao potem ne bojo novega napopali). Ampak ne naslednji dan mu je pajk odpelu avto, on pa je moral plačati dve kazni (za nepravilno parkiranje pa še za odvoz z pajkom).

Bor H ::

Drugo ni kazen ampak povračilo stroškov, če ti pajek odpelje avto boš vedno plačal odvoz in prekršek zaradi katerega so ti odpeljali avto ;)

MrBrdo ::

Sej mas zdej tisti obrazec od LDS če se hočeš izognit kazni v LJ
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

darkolord ::

Tisti obrazec ne deluje (in ni namenjen) za izogibanje kazni. Deluje (tako, da po tem dobiš pravilno višino kazni) kvečjemu samo v treh primerih, če je za napačno parkiranje izrečena previsoka kazen (200 namesto 40 oz 80 eur)

solatko ::

Dejte se že navadit parkirat pravilno, pa ne bo nobenih listkov.

traxxas ::

ta je pa prvoaprilska.Glih tedn nazaj dobu pildk

cyber_killer ::

solatko je izjavil:

Dejte se že navadit parkirat pravilno, pa ne bo nobenih listkov.

Se strinjam do ene meje. Naj mau znižajo cene park hiš. Naj dajo da plačaš toliko koliko si dejansko porabil. Ne pa jaz enkrat, sem šel po eno napotnico v kliničnega in valda nikjer za parkirat, seveda v parkirni hiši placa full, sam je pa cena tud zasoljena. Točno 15min sem bil in sem plačal 2€. Mogoče lažem sam mislim, da je tam 2€/h. Zakaj niso pošteni in mi zaračunali 50centov.

Zheegec ::

pri kliničnem je 2 za od 0min do 300min.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cyber_killer ::

?

Zheegec ::

prvih 5ur stane 2UER no jao :)
Ali celo 6ur. Torej če si notri 10sekund - 2EUR. Če si notri 4ure - 2EUR. Če si notri 8ur - kakšne 3 ali 4EUR.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

Se strinjam do ene meje. Naj mau znižajo cene park hiš.
Yeah right.

Naj folk raje neha parkirati po zelenicah in tujih dovozih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

fosil ::

Parkiranje v centru je luksuz, ki se plača.
Če si tega ne moreš privoščit, pojdi z busom ali peš.
Tako je!

joze67 ::

Narobe gledaš.

Moral si po napotnico v KC in glej sreča, prostor v parkirni hiši. Če bi se parkirni prostor prodajal pod ceno, bi bila hiša polna do zadnjega kotička in ti ali ne bi mogel parkirati, ali bi moral hoditi mucho peš, ali pa bog varuj bi bil prisiljen v prekršek.

Avenger ::

Fosil: ti si pa najbrž eden tistih, ki menijo, da so kazni za parkiranje še vedno prenizke...

Problem parkiranja je enostavno rešljiv, samo dovolj parkirišč bi moralo bit, cena bi pa morala biti pravzaprav tržno oblikovana, tako da bi bile parkirne hiše sredi dneva zasedene recimo 80-90%. Na primer; cena na kongresnem trgu (kot je bilo prej) za uro 2 EUR (prej skoraj ni bilo možno dobit parkinga čez dan), nasprot parlamenta 1,5 EUR, Kapitelj 1,2 EUR, kakšna še bolj oddaljena 1 EUR itd. Ne pa da so nekatere parkirne hiše nabite do amena, druge pa prazne.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

fosil ::

Res je.

Glede na to, da sam zagovarjaš tržnost je logika preprosta. Dokler se ljudem splača parkirat po pločnikih in zelenicah je očitno, da so kazni prenizke.
Tako je!

Avenger ::

Tu je pa psihologija z dvemi vzvodi:
-"priložnost dela tatu" ko veš da ni prav, riskiraš in verjameš, da kazni ne boš dobil, ker boš itak takoj nazaj, redarja pa v tem času ne bo
-"vzgledi vlečejo" - si že kdaj opazil pojav, da se na prostoru ob kaki rahlo bolj odročni cesti pojavi ena vreča smeti, čez nekaj dni so tam že tri, potem se pojavi pralni stroj, čez en teden je pa smeti že za 3 tovornjake. Če bo nekje nekdo videl 5 nepravilno parkiranih avtov, si bo mislil ah, če so tile tu, bom pa še jaz...

Kar sem povedal še vedno velja in kazni za parking so še vedno previsoke...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Pyr0Beast ::

Zakaj previsoke ?

V bistvu je s prometom tako; Ni važno koliko cest in parkirišč boš naredil. Na koncu dneva bo še vedno gužva ter parkiranje vsepoprek.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kmetek ::

V Kranju bo sedaj super, s kartico MO boš lahko vsak dan parkiral do 2 ure v modri coni gratis.....sedaj 1 uro.

joze67 ::

Ne vem, če so kazni res prenizke. Premalokrat jih napišejo.

fosil ::

Tu je pa psihologija z dvemi vzvodi:

Dva vzvoda sta korenček in palica.

Zaenkrat sta oba bolj švoh. Kazni so prenizke. Alternative pa zaenkrat še niso najboljše.

40 EUR je taka kazen, da jo večina ljudi brez problema prenese. In tako nizka, da jo v primerjavi s parkirnimi hišami relativno hitro noter prineseš.

Če bi bila kazen recimo 500 EUR, koliko junakov bi se še našlo, ki bi parkirali kjer se jim ljubi?
Tako je!

joze67 ::

Samo po drugi strani ... 500 EUR je kazen, ki marsikoga pahne v resno stisko - in to za eno napačno parkiranje, ki je lahko včasih samo estetski problem.

40EUR je v redu kazen, če je verjetnost, da jo fašeš, dovolj velika. Za enkratno dejanje ("moral sem dvigniti napotnico") je sprejemljiva, a dovolj moteča, da skoraj nihče ne bo samo zamahnil z roko. Za večkrano dejanje... je hitro 520EUR

(Seveda bi isti razmislek veljal tudi za 50, ali 80 EUR - 40 ni magični znesek)

MrBrdo ::

Čist dovolj je, jaz sem se že pri 40EUR vedno izogibal napačnem parkiranju, kazen sem dobil samo 2x:
- Enkrat sem parkiral v eni lokalni uličici na Prulah, ker mi ni zgledalo prepovedano (bilo je že polno avtomobilov parkiranih, poleg tega mi je kolega rekel da ves čas parkira tam in nikoli ni dobil nič).
- Enkrat sem na primorskem parkiral pred garsionero v nek mini podvoz ki je bil pod stavbo (ne vem točno čemu je bil namenjen mogoče temu da si prišel okrog parkinga), ker sem pač imel tam garsioniero in še vedno je bilo več kot dovolj da pride katerkoli avto mimo, poleg tega sta bila tam že 2 avtomobila in tudi verjetno je bilo parkirišče privat od garsionier, tako da še zdaj nisem ziher če je bilo res napačno parkiranje.

Tako da meni se zdi 40 EUR čisto OK kazen, ker nikoli ne parkiram narobe zanalašč in se mi zdi 200EUR veliko preveč če se 1x ali pa 2x zmotiš (to kar sem naštel je bilo v razmaku ~2 let).
Me pa ne moti če bi bila kazen sorazmerna oviranju prometa, torej če parkiraš na rumeno črto in blokiraš dovoz potem naj bo 200EUR se mi zdi čisto ok (poleg tega je tu bistveno manjša verjetnost da nisi opazil rumene črte)... Ni pa ravno pravično vse metat v isti koš. Ne smete privzemat da vsi ki napačno parkirajo to naredijo zanalašč, saj to pa se pri vseh kaznih upošteva, da je lahko bil prekršek nenameren, temu primerno se nekoliko zniža potem cena.
Zato pa tudi za umor ni dosmrtna kazen, ker obstaja tisti 1% možnosti da je človek nedolžen ali pa da je bila nesreča oz. karkoli že...
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

cyber_killer ::

Zheegec je izjavil:

prvih 5ur stane 2UER no jao :)
Ali celo 6ur. Torej če si notri 10sekund - 2EUR. Če si notri 4ure - 2EUR. Če si notri 8ur - kakšne 3 ali 4EUR.


Ma kje maš to? 2€/h in to je to. Pol bi vsak tam parkiral.

Hardstyle ::

V Mariboru je na vseh avtomatih gumb "vračilo drobiža" ampak doben tisti gumbek ne dela tako da se lahko jebeš! Pravtako izbira časa za kak dolgo boš parkiral ne deluje in če daš noter 10EUR pa boš tam samo 15min (20centov) boš ob 10EUR!

Avenger ::

Pyrobeast, 1/3 minimalne plače je po mojem skromnem mnenju drakonska kazen za tak marginalen prekršek. Bi se ti strinjal s tem, da se VSE kazni v prometu dvignejo za faktor, recimo, 10? Po logiki - pa ne delat prekrškov - bi moralo bit vse v redu in bi vsi vozili po predpisih, ne? Problem solved! Zakaj, le zakaj se tega ni spomnila čisto vsaka država do zdaj???

Prekrške bodo ljudje vedno delali, tu ni kaj, država se mora le odločit, ali bo ljudi skubila, ali hoče število prekrškov dejansko zmanjšat na človeški način - s povečanim nadzorom, več izrečenimi opozorili in manj ostrimi kaznimi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

darkolord ::

Sej karkoli se spremeni (povišajo kazni, poveča nadzor), bo kup ljudi skočilo v luft, kako je to nezaslišano...

Tody ::

No, tukaj ljudje mešajo jabolka in hruške.

1.)je da moreš v eno trgovino v katero hodiš 3x na leto in pač parkiraš avto, če te dobijo te če te ne potem še bolje.

2.) Ko hodiš vsak dan v službo in vsak dan tudi dobiš listek. 5x40 = 200 eur. Parkirna hiša na MESEC je 115 eur. Torej kje že prineseš notr? Če kdo misli da v okolici bežigrada ne talajo listkov vsak dan, lahko sam preizkusi, jaz sem že :D Parkiranje kadar ni sejmov za Gospodarskem razstavišču je 3 oz 3,5 eur za CEL DAN. Ni važno ali 5 ali 8 ur.

Tko da cene so kar taprave, tisti ki pa ni pripravljen narest 5 minutne hoje pač naj plačuje državi in se boji kdaj mu bodo odpeljal avto.

MrBrdo ::

Ja cene so taprave tako kot si napisal, samo pozabil si da ni več 40 EUR ampak 200 EUR v Ljubljani...
Tko da je potem 5x200 = 1000 EUR. Se pravi nekdo na minimalcu lahko 2 mesca se po riti praska.
Jaz bi še enkrat poudaril, da ne parkirajo vsi zavedno napačno, komu se mogoče kdaj zgodi, da se pač zmoti (mislim da se je že vsaj 50% od nas to vsaj 1x zgodilo). Tisti ki to dela zanalašč ma očitno itak dovolj denarja, bolj to po žepih udari tiste ki so pač nevedno to storili.
Koliko ljudi pa poznate ki recimo vsak mesec dobijo vsaj 1 kazen in stalno parkirajo po pločnikih?
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

fosil ::

ne parkirajo vsi zavedno napačno, komu se mogoče kdaj zgodi, da se pač zmoti

Ah dej dej, mislim da se vsak prav dobro zaveda kdaj ni vse čisto v redu. Prava parkirna mesta so vedno dobro označena.
Če si v dvomih potem pa tam pač ne parkirat.
Tako je!

cyber_killer ::

Mene zanima naslednje. Golf 4, Opel Astra, Fiat Bravo, Golf 2, Audi q7, VW Touareg.... Prvi stirje dobijo obvestilo o redarstvu, zadnja 2 pa ne???? Videl na lastne oči.

darkolord ::

A si bil tam, ko so listke talali?

cyber_killer ::

Ne sam mim sem šel.

KoMar- ::

Kako veš, da nista slednja prišla kasneje? Ni treba zganjat avtofobije, ker imaš premalo podatkov...

cyber_killer ::

Sem bil v sosednji gostilni pa je šel redar 1x pa ni nič pripopal. Tok o tem.

Zame so to usraneta velika. Bog nedaj da bi se ta folk stuširal kdaj. Sem bil enkrat v pisarni, ker so mi poslali položnico brez slike. In mi je bilo žal, ker sem sploh stopil v pisarno, ker je zaudarjalo kot v svinjcu.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

cyber_killer je izjavil:

Mene zanima naslednje. Golf 4, Opel Astra, Fiat Bravo, Golf 2, Audi q7, VW Touareg.... Prvi stirje dobijo obvestilo o redarstvu, zadnja 2 pa ne???? Videl na lastne oči.

Hočeš reči, da če imaš dober avto ne dobiš kazni za parkiranje v Lj? Moram enkrat sprobati :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

šernk ::

ne pozabi da rabiš zraven še LJ oznako na tablici
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397235 (15101) UganiKdo
»

LJ - obvestilo redarstva kljub plačani parkirnini

Oddelek: Na cesti
283312 (1933) HappyPills
»

Kazen za parkiranje na cesti na zasebnem zemljišču

Oddelek: Na cesti
306738 (5509) s1m0n
»

200 € za napačno parkiranje (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50944789 (33054) Mehmed
»

Mestni redar te bo lahko pretipal..??!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609618 (8134) Matev

Več podobnih tem