» »

Itak Džabest

Itak Džabest

ozone14 ::

LP!!

Imam hud problem mesečni račun imam skoraj vedno po 50€. a bi se dalo dobiti paket itak džabest pa to pod 15 let???


lepo prosim za vse nasvete!!
Łp GašPer

Bor H ::

če maš kakega kolega, ki bi vzel namest tebe, poglej če ti je mogoče ceneje kakšnem paket povezani

49106 ::

đabest je najcenejši

Bor H ::

džabest je itak najcenejši, ampak če ga ne moreš vzet in maš visok račun...

overlord_tm ::

Najprej se moras vprasat s cem nabijes tak racun. Ce pod to spada razno placevanje z moneto(lpp ...) in SMS klubi ti dzabest en bo cisto nic pomagal. Potem poglej v katera omrezja najvec klices in kake so cene za ta omrezja v tvojem trenutnem paketu.

Dzabest je res fajn pa poceni, ampak ne bo cudezno resil tezav z visokim racunom.

ozone14 ::

overlord_tm je izjavil:

Najprej se moras vprasat s cem nabijes tak racun. Ce pod to spada razno placevanje z moneto(lpp ...) in SMS klubi ti dzabest en bo cisto nic pomagal. Potem poglej v katera omrezja najvec klices in kake so cene za ta omrezja v tvojem trenutnem paketu.

Dzabest je res fajn pa poceni, ampak ne bo cudezno resil tezav z visokim racunom.


račun si nabijem največ s pošiljanjem smsjou =)no je pa res da jih od tega 40 brezplačnih pošlem
Łp GašPer

WaterBoy ::

Če kličeš največ v mobitel in smsi potem je to stvat zate, če pa v simobil kličeš ali ostale bedatije kot so plačlivi sms, razne igrce in slično, ti pa ne bo pomagal zmanjšati računa.

Pesimist ::

Te pa vzemi tusmobil 15EUR. Tam mas 1000SMSov. Kot Itak ali pa vesolje kejr jih je celo 2000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Yaqwsx ::

orto v nulo cenje 10EUR 1000sms :p

ozone14 ::

Bor H je izjavil:

če maš kakega kolega, ki bi vzel namest tebe, poglej če ti je mogoče ceneje kakšnem paket povezani


ja pol sem na istem paket povezani 11,... pa to mi nč ne pomaga kr moreš itak tulk plačevat ko se imenuje paket npr povezani 11 je 11Eur... če bi uzeu pa 11 se mi pa ne splača kr bi ga takoj zrabu dol tist ko bi meu =) đabest lahka sam brat zrihta pa še ta ka nemore kr ga ma un... drugi so pa take starosti ko jst se prou 11 let =)


lp
Łp GašPer

Bor H ::

Sej maš tudi povezane 22, poglej pa še debitelovo ponudbo, se lahko nekej igraš da si sam sestaviš naročniški paket.

Me pa fascinira, pri enajstih 50EUR na mesec, maš to na kartico al kako?

ozone14 ::

Bor H je izjavil:

Sej maš tudi povezane 22, poglej pa še debitelovo ponudbo, se lahko nekej igraš da si sam sestaviš naročniški paket.

Me pa fascinira, pri enajstih 50EUR na mesec, maš to na kartico al kako?


Ne naročnino mam. ne grem it mobitela pa pika!!
Łp GašPer

Lonsarg ::

Zavezanost enemu operaterju je izguba zate... Debitel ima naprimer omrežje od Mobitela, če te pokritost skrbi.
Bi blo res fino da napišeš, koliko SMSov, minut, podatkov na mesec porabiš, pa se pol komot pove, kater paket je ugodnejši. Račun maš zihr kje spravlen da pogledaš.

bluefish ::

Če pa te skrbi za cifro, potem pa dandanes tako ali tako ni strahu.

Bor H ::

Pri debitelu si lahko za 22EUR vzameš 100 minut v vsa omrežja in 500SMSov, al pa 200 minut, 200sms za 21EUR al pa poljubne kombinacije

http://www.debitel.si/zasebni-uporabnik... klele maš način izračuna

razumem zavezanost operaterju, tudi jaz sem na mobitelu ampak če bi zavohal prihranek večji od 5EUR na mesec bi šaltal

Pesimist ::

Jaz bi te tak rezo dokler se nebi poraba zmanjsala na normalno vrednost. Za tebe predplacniksa 5EUR karta dovol. Pa se telefon bi ti dal tisti ko ma samo 3 knofe, da lahko poklices ateja, mamo in brata.

__Devil__ ::

Pesimist je izjavil:

Jaz bi te tak rezo dokler se nebi poraba zmanjsala na normalno vrednost. Za tebe predplacniksa 5EUR karta dovol. Pa se telefon bi ti dal tisti ko ma samo 3 knofe, da lahko poklices ateja, mamo in brata.

+1
Nevem no a kličeš hotline? :D

Pesimist ::

ozone14 ::

Pesimist je izjavil:

Jaz bi te tak rezo dokler se nebi poraba zmanjsala na normalno vrednost. Za tebe predplacniksa 5EUR karta dovol. Pa se telefon bi ti dal tisti ko ma samo 3 knofe, da lahko poklices ateja, mamo in brata.



a lahko brez takšnih komentarjev???
Łp GašPer

met ::

mogoče bo v pomoč kalkulator na komuniciraj.eu

rsroki ::

..mobitel su.... pa lahko ima 100x najboljše omrežje - pa saj ga mora imeti po 10 letih monopola...telefoni pregrešno dragi, klici poceni samo znotraj njhovega omrežja (beri telekom) ostalo pa te ogulijo do konca, ne vem zakaj ljudje še vedno podpirajo mobitel ??? Sicer pa kot je rekel "met" poglej tisti kalkulator. :|
rsroki

Bor H ::

Telefoni majo skoraj isto ceno kot simobil, pakete imajo zadnje čase dovolj ugodne, če pa si podjetje je pa njihov MPO itak terna. Ne vem zakaj folk še zmer ma probleme z mobitelom. In ja, zanesljivo omrežje je vredno višje cene (če je res višja).

Gwanaroth ::

Đabest je daleč najcenejši za to, kar dobiš.

1000 smsov
1000 minut v Mobitel omrežje
200 minut v ostala omrežja (stac. in mob.)
1GB prenosa podatkov
-----
15 EUR.

Da kdo več ?
Lights often keep secret hypnosis..

rsroki ::

đžabest je res najboljši...a vsi nismo za njega (starost)..:|
rsroki

ziga1990 ::

POZDRAVLJENI,

imam itak dzabest pa me zanima ce lohka se kupm drug telefon ker enga ze imam?

Bor H ::

mislim da lahko vzameš enga umts pa enga gsm, lahko pa poplačaš subvencijo (5-10EUR na mesec do konca vezave)

Lonsarg ::

Tako je en GSM talafon na leto, ter en UMTS telefon na 2 leti. Lahko hkrati, torej maximum je 2 GSM in 1 UMTS , torej 3 telefoni v dveh letih.

ziga1990 ::

kako pa ves ali je trenutni vezan na UMTS ali GSM trenutno imam nokio 6303 classic k je bla v akciji za 19 evrov

Lonsarg ::

Če telefon podpira UMTS je UMTS telefon, drugače je GSM:)
Tvoj nima UMTSa, torej od nakupa nokie 6303 eno leto ne moreš drugega GSM telefona kupit. UMTS lahko pa kadarkoli vzameš.

ziga1990 ::

pol po tvoji trditvi lohka kupim HTC-Touch 2 po akcijski ceni?

Lonsarg ::

Lahko kupiš ja. Vendar pa vidim da ne veš za eno dejstvo, akcijske cene sploh niso akcijske. Mobitel postavi ceno, ko da aparat v akcijo, takrat je dejansko malenkost cenejši, kot v prosti prodaji.

Trenutno pa se dobi Touch Pro 2 za 400EUR v prosti, da ne bi slučajno kupil pri Mobitelu za 440EUR:) Vezeš se dve leti, pa še dražje jao. Raje prodaj UMTS aneks(kupiš enemu drugemu en UMTS telefon, on ti pa da še nekaj zraven, poleg cene telefona) Jaz kupujem Mobitele v prosti prodaji, UMTS aneks sem pa že dvakrat prodal, enkrat 40EUR, enkrat 50EUR. Sam da bolho daš, pa počakaš nekaj časa:) Namreč komaj 5% vseh mobitelov v Mobitelevih akcijah je dejansko kaj cenejših, kot v prosti prodaji. Pri Simobilu je malenkost boljše.

ziga1990 ::

Lonsarg je izjavil:

Lahko kupiš ja. Vendar pa vidim da ne veš za eno dejstvo, akcijske cene sploh niso akcijske. Mobitel postavi ceno, ko da aparat v akcijo, takrat je dejansko malenkost cenejši, kot v prosti prodaji.

Trenutno pa se dobi Touch Pro 2 za 400EUR v prosti, da ne bi slučajno kupil pri Mobitelu za 440EUR:) Vezeš se dve leti, pa še dražje jao. Raje prodaj UMTS aneks(kupiš enemu drugemu en UMTS telefon, on ti pa da še nekaj zraven, poleg cene telefona) Jaz kupujem Mobitele v prosti prodaji, UMTS aneks sem pa že dvakrat prodal, enkrat 40EUR, enkrat 50EUR. Sam da bolho daš, pa počakaš nekaj časa:) Namreč komaj 5% vseh mobitelov v Mobitelevih akcijah je dejansko kaj cenejših, kot v prosti prodaji. Pri Simobilu je malenkost boljše.


kako pa ga prodas?

jest10 ::

Namreč komaj 5% vseh mobitelov v Mobitelevih akcijah je dejansko kaj cenejših, kot v prosti prodaji. Pri Simobilu je malenkost boljše.


No no... Pri cenejših telefonih to niti slučajno ne velja.

Lonsarg ::

@jest10
Jah ko se jaz lotim kupovat tisto kar hočem ali nimajo(Droid) ali pa je cenejše v prosti prodaji(Xperia X1, HTC Touch pro 2). je pa res, to so visoko cenovni, za kakšne cenejše to res ne velja v taki meri, tam je vsaj kake 50% jih dejansko cenejših v akciji, ali celo več. Vsekakor pa velja pravilo, najprej preverit cene v prosti prodaji, ne pa slepo kupovat.

@ziga1990
Saj ga ne kupim vnaprej, pa potem prodajam. Dam oglas na bolho v takem stilu, vidiš nikakor nisem edini, ki bi to počel:) Tak da, če se kdaj kasneje vseeno odločim kupit iz akcije, lahko naredim to tako, da najdem kakšnega takega, ki tudi prodaja aneks.
Ker veliko ljudi za to ne ve, se včasih splača dat še ločeni oglas prav za specifični mobitel, ki ima veliko razliko subvencionirana cena/cena v prosti(tako kot je eden v zgornjem primeru naredil za 5800)
Profitiraš pa itak tudi če aneksa sploh ne prodaš, pač že z tem, kokupiš ceneje v prosti:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

vnucec ::

Oslarija. Telefoni so v prosti prodaji dražji, razen če kot enakovredne sprejemaš telefone pr kakšnem Mobisvetu kjer nimaš servisa v Sloveniji in je zadeva pripeljana iz tujine. Sorry, jaz takšnega telefona ne bi kupil niti pod razno. HTC ti bo recimo servis v garanciji zavrnil, če bo kupljen pri Mobisvetu (pripeljan iz tujine). Enako velja za ostale proizvajalce.

Kot drugo je treba gledati vse cene. Pri Splošni akciji cena res ni ogromno nižja ker ta akcija velja za poceni naročniške pakete. Pri Povezanih 44 in 77 je subvencija največja, cene telefonov pa najnižje. Višja kot je naročnina, več lahko operater vsak mesec od nje odškrne za subvencijo telefona. Mora pa si jo povrniti. Kako naj npr pri Džabestu subvencionira telefon v višini 200 EUR če bo pa od naročnina v 2 letih pokasiral le 360 EUR (od tega je za povrhu 60 EUR DDVja). Če pa misliš, da ti bo za 100 EUR v obdobju 24 mesecev dve leti zagotavljal vsak mesec po tisoče minut, SMS, GB se pa zelo motiš. Ni računice.

Pri držajih paketih pa to gre skozi.

Sicer si pa lahko npr vsak pogleda ceno Sony Ericsson X10, ki je top klasa telefona. Pri Mobitelu je v splošni akciji (za džabest in penzion paket) 70 EUR cenejši od cene v Mobisvetu. Pri dražjih naročninah pa je razlika še občutno višja.

49106 ::

vnucec je izjavil:

Oslarija. Telefoni so v prosti prodaji dražji, razen če kot enakovredne sprejemaš telefone pr kakšnem Mobisvetu kjer nimaš servisa v Sloveniji in je zadeva pripeljana iz tujine. Sorry, jaz takšnega telefona ne bi kupil niti pod razno. HTC ti bo recimo servis v garanciji zavrnil, če bo kupljen pri Mobisvetu (pripeljan iz tujine). Enako velja za ostale proizvajalce.


Raje plačaš več, se vežeš za 24 mesecev, kot pa da bi telefon kupil kjer boš morda nekaj dni več čakal na popravilo?

knesz ::

49106 je izjavil:

vnucec je izjavil:

Oslarija. Telefoni so v prosti prodaji dražji, razen če kot enakovredne sprejemaš telefone pr kakšnem Mobisvetu kjer nimaš servisa v Sloveniji in je zadeva pripeljana iz tujine. Sorry, jaz takšnega telefona ne bi kupil niti pod razno. HTC ti bo recimo servis v garanciji zavrnil, če bo kupljen pri Mobisvetu (pripeljan iz tujine). Enako velja za ostale proizvajalce.


Raje plačaš več, se vežeš za 24 mesecev, kot pa da bi telefon kupil kjer boš morda nekaj dni več čakal na popravilo?

Bom ovrgel trditve iz prve roke.
Imam HTC Touch Pro2 kupljen v angliji.
Ko mi je crknil zaslon, so mi ga na CHS v ljubljani brez problema garancijsko popravili na podlagi Paypal računa.

lp

js osebno ::

knesz je izjavil:


Bom ovrgel trditve iz prve roke.
Imam HTC Touch Pro2 kupljen v angliji.
Ko mi je crknil zaslon, so mi ga na CHS v ljubljani brez problema garancijsko popravili na podlagi Paypal računa.

lp


Bolj osamljen primer, bi rekel...

knesz ::

js osebno je izjavil:

knesz je izjavil:


Bom ovrgel trditve iz prve roke.
Imam HTC Touch Pro2 kupljen v angliji.
Ko mi je crknil zaslon, so mi ga na CHS v ljubljani brez problema garancijsko popravili na podlagi Paypal računa.

lp


Bolj osamljen primer, bi rekel...

Ne vem, ko sem jih pred pošiljanjem klical, sem najprej moral povedati serijsko številko aparata, potem so mi pa takoj povedali, da za HTC velja mednarodna garancija.
Res pa je tudi, da imam z veliko večino servisov dobre izkušnje :). Po mojih izkušnjah je vse odvisno od prvega kontakta s servisom, ampak to je že offtopic.
lp

particle ::

A bodo mene, ko dopolnim 30let, avtomatsko izklopili iz Đabesta? Oziroma mi poslali kak dopis da moram spremeniti paket?

tlozej ::

Pogoji sklenitve naročniškega razmerja Itak Džabest

Mobitelova ponudba naročniških paketov Itak je oblikovana posebej za mlade uporabnike med 15. in 31. letom starosti. Skladno s tem natančneje opredeljujemo splošne pogoje uporabe v delu, vezanem na spremembe naročniškega paketa po dopolnjenem 31. letu starosti Itak uporabnika.

Vsem naročnikom Itak paketov, ki do dopolnjenega 31. rojstnega dne sami ne bodo uredili spremembe izbranega naročniškega paketa, bo Mobitel izbrani paket Itak spremenil v paket Povezani 22....

http://www.mobitel.si/Paketi/Itak-dzabe...

LP

Lonsarg ::

Če bi jaz moral iz Džabest bi lepo vzel podatkovni paket Internet Start za 19EUR, ker na Itak Džabest praktično samo podatke nucam, drugo skoraj zanemarljivo:) iz podatkovnega paketa pa se da vseeno klicat kolikor jaz razumem. Če bi pa Google ponujal še Google Voice slovensko številko, bi pa kar lepo prek tiste klical:) (mogoče pa bo v 8 letih hehe)

Pesimist ::

Sploh ni primerjljivo to, ce mene vprasas. Eno je internet za laptope, drugo pa telefonski klici in internet na mobitelu. Kak lahko to sploh primerjas is beyond me sej z podatkovnim nemores klicat, in v vsakem primeru mas potem locene storitve. Jaz pa rabim vse v enem.

Vbistvu kaj hocem povedat, da tudi ce maras samo podatke v paketu kot ti in jaz, na mobitelu razen itaka ni vec ugodnega paketa, ce kdaj slucajno pac itaku vzemejo 1Giga podatkov oz ga prerastes. V tem primeru moram obvezno menjati ponudnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Lonsarg ::

Tisti podatkovni paket za 19EUR pri mobitelu za 5GB ma tudi SMSe in klice... Nič ni to samo paket za laptop. Če pa slučajno je, pa zraven vzameš nek enotni paket za 3EUR na mesec, pa na tistega vežeš ta podatkovni paket pa dobiš SMS in klice.

Ko bi le kmalu Google ali Skype ponujal telefonsko številko v Sloveniji... Prenosljivo seveda, da obdržim to številko:)

Vitamin-B ::

Če si pri mobitelu že npm. dobro leto pri đabestu in nisi vzel telefona, a se ti potem to leto šteje v 2 letno obveznost do paketa, ak si sedaj zaželim kak Desire ali ne?
Stvar je taka, da grem vmes za kako leto, dve v tujino in takrat nebi rad imel odprtega paketa oz. bi si ga vsaj 'zamrznil' za ta čas...

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

sem približno 100% da ne šteje, pokliči na njihovo cifro za pomoč uporabnikom

WaterBoy ::

Sem v SLoveniji in kličem na hrvaško, ali dobim klic iz hrvaške: se mi idštejejo minute za tuje omrežje; sem na hrvaškem, in kličem v slovenijo, plačam dodatno za vsako klicano minuto. Ja teko ali se motim.
Hvala

Lonsarg ::

Tuje omrežje je mišljeno samo ne-Mobitelovo:) Pa ja dejansko ne misliš, da bi v Džabest Mobitel vključu 200minut klicev v tujino? LOL

Prav tako te vključene minute ne veljajo za roaming, pa naj bo klic v naše ali pa v drugo državo.

Aja, tisto ko pa klic dobiš iz tujine pa itak klicoči plača vse, tak da tebe nič ne pride, nimo v Ameriki, tam si pa stroške klicoči in klicani razdelita, oziroma vsak plača svojemu operaterju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MilkoSan ::

ozone14 je izjavil:

overlord_tm je izjavil:

Najprej se moras vprasat s cem nabijes tak racun. Ce pod to spada razno placevanje z moneto(lpp ...) in SMS klubi ti dzabest en bo cisto nic pomagal. Potem poglej v katera omrezja najvec klices in kake so cene za ta omrezja v tvojem trenutnem paketu.

Dzabest je res fajn pa poceni, ampak ne bo cudezno resil tezav z visokim racunom.


račun si nabijem največ s pošiljanjem smsjou =)no je pa res da jih od tega 40 brezplačnih pošlem


na www.smspostar.si imaš brezplačne smse :)
imam tudi sam džabest paket, pa je tukaj veliko hitreje in lažje pošiljat smse. pa isto prikaže naslovniku,kot da je bilo poslano preko telefona :)

WaterBoy ::

Hvala Azgard


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Itak džabest! - novo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
25844661 (18539) profii
»

Džabest od jutri 19€ in samo 100MB vključenega prenosa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
674218222 (185682) šernk
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22460768 (52895) nekikr

Itak Džabest - podražitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5210969 (8788) Gandalfar
»

Pink je platforma, ne mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
9017447 (15944) Jst

Več podobnih tem