» »

Itak džabest! - novo

Itak džabest! - novo

alessio2 ::

Jaz ne vem kaj bi še radi... mobitel ponudi prst, vi bi radi roko !!!
Marsikdo je zadovoljen s to akcijo, ki jo je speljal mobitel, tako da svaka jim čast.
Jaz sem osebno zelo zadovoljen z 1GB brezplačnega prenosa podatkov, ki mi bo še kako koristil ;)

Bravo mobitel, še tako naprej 8-)

Keyser Soze ::

meni pride pa bolj prav 200min pogovorov v mobitel 200 v ostala omrežja in 2000 smsov. no poglej kako sva si že midva različna. pač komunikacija z smsi je precej enostavnejša, saj ti drugi odpiše ko ima čas itd... (1000 smsov pomeni dobrih 30 na dan, in to ni tako težko vsaj meni doseči)

SMS, v mojem primeru, ima enako vrednost kot zgrešeni klic. Uporabni so samo če si na sestanku in ti kdo teži, pa mu lahko napišeš, da ne moreš in naj te pokliče kasneje oz. ga ti. That's it. No ja, pa še za kakšne vizitke pošiljat. Če nimaš glih kkšnega BBCja.

Ostalo je več al manj normalen pogovor, ker je date enostavno preveč za SMSat ter časa absolutno premalo.

Pa še za privat rabo SMSe. Ampak nikol jih ni tolk velik. Preveč zamudno, premal efektivno.

P.S.:Kaj bi radi? Nič ne bi radi direktno od njega. Ker če ne da mobitel bo dal pa kdo drug. Sam ne pol jokat, kolk smo pi***, ker smo pustil, da propadejo skupaj s svojo zategnjenostjo.
OM, F, G!

BigWhale ::

No ja no. Tile paketi, ki jih sedaj ponujata tako Simobil kot Mobitel, bodo zadovoljili vecino ljudi. Drobljenje paketov in programov naprej bi bilo trapasto.

Lahko se pa preselis na drugo stran atlantika. Tam bos placeval precej vec narocnine za precej manj. Lahko se ti zgodi, da bos placeval tudi dohodne klice! :) Ampak ti bodo pa sigurno vsec osnovni paketi, kjer ni SMSov zraven. ;)

Jaz na mesec posljem po 100-200 SMSov. Sedaj, ko jih imam 1000 gratis, jih bom se vec poslal. :> Imam pa telefon s qwertz tipkovnico.

Goldee ::

Ta Mobitelov paket je res OK. Priznam. Za povprečnega uporabnika čisto dovolj. Ampak, že iz principa nebi prešel več nazaj na Mobitel, ker so se mi enostavno v preteklosti zamerili z mačehovskim odnosom in oderuškimi cenami (študetski paket my ass - 1h pogovora na Simobil je bila cca 2400 bivših SIT, SMS 20 ali 24 SIT ne vem več točno). Sedaj lepo na Simobilu plačujem 10€ na mesec in imam pravtako vključenih 1000min in 1000SMS, na Mobitel pa mesečno kličem za cca 2€. Pogrešam edinole vključen prenos podatkov, tukaj mogoče Simobil res malce šepa.
Kar se pa tiče telefonov? Simobil >> Mobitel.
Še dobro, da pri Mobitelu za ta paket ponujajo roza Sagem-a. :-)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

The_hammer ::

@ Tile paketi, ki jih sedaj ponujata tako Simobil kot Mobitel, bodo zadovoljili vecino ljudi.

Mene je že. :)
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Zako ::

men je isto džabest - doma nimam interneta, sm zvesti naročnik Mobitela in zdaj imam nov pkaet Džabest, in tako lahko vsak mesec surfam zastonj (ko sm doma) - za maile in nlb klik je zadeva odlična, več pa doma ne rabim. pa še omrežje mam hsdpa in mi vsaj lovi signal kot treba, ne pa pri zelenih, ko ta njihov "modem" sploh ne "lovi" signala.

Namesto v reklame, naj vložijo v razvoj omrežja.
Zako je zakon!!!

Keyser Soze ::

No ja no. Tile paketi, ki jih sedaj ponujata tako Simobil kot Mobitel, bodo zadovoljili vecino ljudi. Drobljenje paketov in programov naprej bi bilo trapasto.

Lahko se pa preselis na drugo stran atlantika. Tam bos placeval precej vec narocnine za precej manj. Lahko se ti zgodi, da bos placeval tudi dohodne klice! :) Ampak ti bodo pa sigurno vsec osnovni paketi, kjer ni SMSov zraven. ;)

Jaz na mesec posljem po 100-200 SMSov. Sedaj, ko jih imam 1000 gratis, jih bom se vec poslal. :> Imam pa telefon s qwertz tipkovnico.

Ja no, sej žabi lahko tud kupiš Philipsa za mokro britje, sam še vedno ne vem kaj ma to veze z selitvami?

Komot bi sproducirali dva paketa. Konec koncev živimo v informacijski družbi. Folk začenja uporabljat razne IM programe /verjamem, da je kakšnim starinam/nepoznavalcem težko prešaltat iz SMSov/, prenos MM, ipd. Skratka, stvari za katere se rabi prenos podatkov. Zato paket, ki se usmeri v več GB in manj SMSov ne bi bil tako zelo faljen.

Plašnice dol ane. Pa mal okrog pogledat. =>

P.S.: Dva paketa drobljenje? Jezus, upam, da doma kruha ne narežete na kose, ker mate potem same drobtine.
OM, F, G!

BigWhale ::

Mobitel ima vsak deset razlicnih narocniskih paketov. :)

Keyser Soze ::

Pa prej smo imeli Itak pa Itak Plus ane? Zdej je pa Đabe paket. En, ker baje se stara poslavljata. Če bi mel Džabest Goflja, Džabest Mesidž in Džabest Net bi bli sam mal bolj konkurenčni.

Ampak IMO rajš šparajo municijo in se gredo karto po karto z konkurenti. Nočejo celga decka pokazat.

P.S.: Po pravici, poznam teenajdžerje, ki noro SMSajo. Ne poznam pa niti enga mal starejšga, ki bi tako vneto kuril SMSe kot se bere tule. Če ni denarja pa "socialca" spustiš ane. =P
OM, F, G!

neres ::

Če bi mel Džabest Goflja, Džabest Mesidž in Džabest Net...

To bi blo fajn, ja.
Zato mi je tudi všeč pristop ki ga ima Tušmobil, kjer si enostavno določiš prioritete glede na to kaj bolj rabiš.

Meni tudi ni jasno kaj vidi mularija v teh SMSih.
Ampak ugibam, da so za ponudnika storitev SMSi tudi cenejši od klicev, npr. da je en SMS cenejši od ene minute klica...

Dr_M ::

Keyser Soze: sej ti nihce ne brani, da ne uzames Instant internet Itak edition. Mas moznost 5 ali 50GB. Ne vidim problema sploh.

Eni ste pa tut hecni. Ponudijo vam roko, vi pa hocete se nogo, glavo, pa se ksno ledvico za povrhu.
S telefonom res tezko porabis 1GB na mesec. Se da z poslusanjem radia npr, sam to je waste of data...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zee ::

waste of data?

Niti najmanj, saj se s tem izognes SAZAS/RIAA mafiji+prostor na telefonu lahko ponucas za bolj uporabne reci.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dr_M ::

Caki, ti mas telefon za telefoniranje, al za musko?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

SMS-ji so kul za situacije, ko ne mores klicat. Npr. celo solsko uro? :)

Ziga Dolhar ::

Al pa 12 ur v kniznci :-).
https://dolhar.si/

Bistri007 ::

A ste že slišali za MSN, Skype, fring?
Pa si instaliraš instant messaging software na telefonček in kucaš.

Za SMS kot asinhrono komunikacijo je 1000/30=33, tj. 33 SMS/dan, čisto preveč.
Za chat pa imaš pač kaj drugega. Ali pa si že na Simobil Orto Smart z 0.02€/SMS.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Ziga Dolhar ::



Za SMS kot asinhrono komunikacijo je 1000/30=33, tj. 33 SMS/dan, čisto preveč.
Za chat pa imaš pač kaj drugega. Ali pa si že na Simobil Orto Smart z 0.02€/SMS.


Edina in sveta resnica. Moji smsi so mnogokrat dolgi za 5 smsov. Kr naenkrat '33' ni vec tako veliko ...

Sicer pa da, nekateri si zlo veliko smsamo, morda celo mmsamo. In ce nas je mnogo, ki imamo prekrivajoce obveznosti brez prekrivajocih 'odmorov', je sms se kako prakticno orodje.
https://dolhar.si/

zee ::

Priznam, da imam zdaj lepo vklopljeno preverjeno emaila enkrat na uro...hmm...mogoce bi pa nadgradil svojega iPhona 2G na 3G (Ne dobesedno kakopak).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dr_M ::

Moji smsi so mnogokrat dolgi za 5 smsov. Kr naenkrat '33' ni vec tako veliko ...

Poslji kot MMS. Stane enako kot SMS, pa za 100kb lahko napises. To je pa ze kar ena krajsa knjiga :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

Sam da brezplačni MMSi niso vključeni v pakete :)

Dr_M ::

1000 minut pogovorov znotraj Mobitelovega omrežja
200 minut pogovorov v druga slovenska omrežja
1000 poslanih SMS-ov in MMS-ov
1 GB prenosa podatkov
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

O, pa res. My bad

Gjurisic ::

Imajo nokio n 79,
je bpljša od n 78

Ziga Dolhar ::

Moji smsi so mnogokrat dolgi za 5 smsov. Kr naenkrat '33' ni vec tako veliko ...

Poslji kot MMS. Stane enako kot SMS, pa za 100kb lahko napises. To je pa ze kar ena krajsa knjiga :) :D


Sem že parkrat razmišljal o tem in sprejel tak "sklep" - pa sem naslednji trenutek nanj pozabil :).
https://dolhar.si/

r5r ::

Jaz bi raje imel tale paket, z vsemi dobrotami in ceno div 10. :D
And it makes me wonder.

alessio2 ::

1000 minut pogovorov znotraj Mobitelovega omrežja
200 minut pogovorov v druga slovenska omrežja
1000 poslanih SMS-ov in MMS-ov
1 GB prenosa podatkov

Kot jaz vem so v ceno vključeni samo SMS-i.
Cena za poslan MMS je pa znižana na 4 cente.

Lahko da je kaj drugače sedaj... tako informacijo sem dobil od operaterjev...

A.J. ::

Na uradni strani paketa piše:
1000 minut pogovorov znotraj Mobitelovega omrežja
200 minut pogovorov v druga slovenska omrežja
1000 poslanih SMS-ov in MMS-ov
1 GB prenosa podatkov

alessio2 ::

Na uradni strani paketa piše:
1000 minut pogovorov znotraj Mobitelovega omrežja
200 minut pogovorov v druga slovenska omrežja
1000 poslanih SMS-ov in MMS-ov
1 GB prenosa podatkov

Super... mislim da so ta tekst naknadno dodali, ker se ga ne spomnem, da bi bil v začetku ;)

Bistri007 ::

SMS = short message service, ne pa roman message service ;)
V MMS pa se da pripeti kaj daljšega...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

WyattEarp ::

na začetku dva dni ni blu MMS vštet. včeraj so jih dodali (ali predvčerajšnjem), samo men so umes že 2 zaračunal, ker takrat še niso bli... kao... :)
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

urosh ::

Halo.

Mene pa boj kot to moti predvsem (oba operaterja) omejitev starosti. Ja, oktobra sem postal 31... In zakaj sem sedaj jaz manjvreden? Zakaj bi jaz sedaj za enako moral plačevati 2x toliko? Očitno bo treba kakega "bratranca" najet, da mi vzame to, pa damo na trajnik pa je :)

Lahko to kak pravnik malo prečekira zakaj to in ali je to sploh ustavno?

Cheers!

tomaz- ::

te čist razumem, sva že dva...

darkolord ::

Verjetno nočejo, da bi tisti, ki imajo zdaj telefon prek podjetja, šli na en tak pavšalen paket

Dr_M ::

prvi ki bi prisel s ksnim odvetnikom tja, bi skenslal take ugodnosti. in potem bi usi placeval polno ceno.
ja slovenska nevoscljivost ne pozna meja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bistri007 ::

Kaj pa če bi dal popust samo tistim, katerih priimek se ne konča na č ali ć?
:D
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Voip ::

Potem bi šele ljudje govorili o diskriminaciji.

echo ::

Smem predvidevati, da imaš v mislih tudi priimke tipa Jelinčič, Kovač?

Drugače se mi pa ime zdi obupno. Džabest?? Bitchslap Slovenščini :)

Bistri007 ::

Ja, pa Jankovič tudi.
No, to je bolj joke kot ne. Ampak popusti glede na starostne kategorije, ki so dober proxy za kupno moč, pa niso ilegalni. Teenagerji, študenti, pripravniki ali zapufani mladi zaposleni nimajo glih ful keša, ne?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Bistri007 ::

Dodatek:
Zoran Janković (Serbian Cyrillic: Зоран Јанковић) (born January 1, 1953 in Saraorci, SR Serbia, Yugoslavia) is a Slovenian businessman and present mayor of Ljubljana.

Zoran Jankovi%C4%87 (economist) @ Wikipedia

jinzo ::

Mislim, da so oni še kako dobro pozanimali ali lahko imajo zaradi take ponudbe težave. Saj jih ves direndaj že okrog same reklame ni prišel malo ( cel dan al celo dva po mariboru direndaj, kot da smo res en cirkus ).

To + HTC G1 = ownage, vsaj za mene :) ( no ja, čeprav bo potrebno malo gledat porabo, če se splača it na flat paket prenosa ).
Ahja,... sanje :)

nusyka ::

Hejla!
Jaz mam pa eno vprašanje..in upam da mi lahko kdo priskoči na pomoč:) Če sklenem naročniško razmerje pri mobitelu za paket džabest zdaj npr. 25. 11., ali potem plačam vseh 15 € že za ta mesec, ali ne? :) sem malo zmedena..:) Po moji logiki sicer ne..samo nevem kako majo pri mobitelu te intervale, kr menjujem operaterja..:)

Hvala že v naprej..
Lp,nuša

Ziga Dolhar ::

Plačaš sorazmerno (dnevi / dni v mesecu).
https://dolhar.si/

nusyka ::

Oh..ma se mi je zdelo ja..:) hvalaa še enkrat:) Lp

WyattEarp ::

na mobitelu so rekl, da bodo računal naslednji mesec 7,5€ od džabest in polovico od tega k maš zdej paket, da ni važno al si 25.11. šu al pa 19.11. v vsakem primeru boš dal pol ene in pol druge naročnine. tako so rekli men. je pa to, da greš 25.11. pa za teh 5 dni dobiš isto 1.000 minut pa vse to, ne dobiš manj, ker si samo še 5 dni meseca na džabest...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

mtosev ::

Ime je kmecko.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Keyser Soze ::

Niti ne. Prej slengovsko. Kmečko pa ful težko. Še nobenga kmeta nisem slišal, da bi "imel leto DŽABEST prašiče, ki imajo 5 prstov špeha".
OM, F, G!

echo ::

Sleng bi bil "Itak thabest" naprimer. To je debilen primer spakedranščine. Malo tega, malo onega, pa upaš, da bo dobro zvenelo. Bruh ;((

sniffo ::

pa koji klinac je važno, kako se mu reče?

Bramac ^^ ::

To SMS sporocilo, ki ti preklopi na džabest velja tudi ce si na drugem paketu (ne na itak)? Ali je treba na mobitel it pa zamenjat paket? Pa še če ne vzamem nobenega telefona, se tudi ne rabim zavezati ane?

Ime je pa res glupo.

zee ::

Po vrsti:
Da. Ce bos moral na Mobitel, ti bodo to sporocili preko SMSa oz. s klicem. Ce ne vzames telefona, se ti ni treba zavezat.

Se strinjam, da je izbrano ime za paket milo receno cudno (saj ne, da je ze "Itak" jako cudno).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri mobilni paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5016408 (11505) ...:TOMI:...
»

Mobitel - paket 2013 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7424861 (16645) menjalnik
»

Simobil vrača udarec

Oddelek: Mobilne tehnologije
455675 (3645) RockyS
»

Mobitel bo podražil in spremenil naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
22461177 (53304) nekikr

Itak Džabest - podražitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5211087 (8906) Gandalfar

Več podobnih tem