» »

Zaščita ljudi pred psi

Zaščita ljudi pred psi

WarpedGone ::

Ah lej.. To o strogosti.. Jst imam psa zato da ga imam rad in da ga razvajam.

To kar si kasneje opisal sploh ne izključuje strogosti, kot je bla mišljena.
Ti maš komot psa ful rad in ga razvajaš 100% uro pa si še vedno strog do njega, kar se tiče reda (konsistentnosti svojega obnašanja in stalnosti pravil) in njegovega mesta v krdelu.
Zbogom in hvala za vse ribe

sirotka ::

eric_cartman je izjavil:

Ah lej.. To o strogosti.. Jst imam psa zato da ga imam rad in da ga razvajam. Pes včasih spi na moji postli, ga je treba včasih še z dekico pokrit, ker se drugač trese.

Dobi vedno kšne deserte za jest te pasje, včasih tut kšn koščk čokolade.

Skratka, jst nimam nič proti majhnim psom. So lahko tut ful zakon. Pri punci so imeli mladičke, čistokrvne bele višavske terierje. Štirje mladički - štirje hudički :D Lepa izkušnja, ko pač nekej takega doživiš.

Sam pa sej pravim.. Jst sm pač nor na boxerje in na njihov karakter... :D Edino kar je narobe, je njihova sorazmerno kratka povprečna življenjska doba... :( Se bojim sploh pomislit na to...

Kok je pa star tale tvoj terierček @sirotka? Zgleda podoben shi-tsujem. (al kako se napiše)..


Ja no, sej moj idealen pes je tud boxer - po značaju itd. Vendar naslednji bo ali argentinska doga ali pa bullterier. Razvajamo ga tak vedno in je nekak član družine. Kok pa majo bokserji živl. dobe? Tole ni sicer moja slika, je pa isti izgled - ker ti psi so z ravno dlako, ali pa je bolj resasta, naš je resast. Stara je pa švoh 12 let, imajo tam do 16 let življ. dobo.

eric_cartman ::

@WarpedOne

Aja.. Oprosti.. To je bilo mišljeno.. No zame to ni strogost.. To je pač dosledna vzgoja in ubogljivost psa..

Jaz se na mojega niti ne derem.. Bil sem z njim v mali šoli.. Včasih so bokserji sicer malo svojeglavi.. Sicer pa me kar lepo uboga... Sploh osnovne ukaze, tu nimam z njim nobenih problemov..

Bokserji imajo povprečno življenjsko dobo tam do 10 let, seveda lahko tudi več... Doge (vsaj nemške) pa so nekje na istem kot boskerji.. Glavni zdravstveni problemi dog in boskerjev so srce in sklepi.. In tudi življenjska doba dog in boskerjev je podobna..

Tako, da pazi pri komu boš kupoval doge(brezhibno srce in kolki).. Sploh nemške doge so zlati psi..Popoln karatker.. Pač nežni velikani.. Mislim, da je z dogo argentino nekej podobnega, ali pa je malo bolj agresivna..

Zgodovina sprememb…

jype ::

Strogost je...



Psa ustavt na rdečem.

sirotka ::

Argentinske doge načeloma niso agresivne, vendar pri takem psu nikoli ne veš in ker je mrcina kakršna je, bom prej dal ograjo okoli cele parcele - ene 0,6 hektarja okoli hiše in naj tam teka potem.

Bi pa imel nemško dogo ja, sam zna bit, da bi me infarkt ponoči, če bi se zraven take mrcine zbudil...

bluefish ::

Frajerji so eni z neko dogo v sosednjem bloku. Psa ven peljejo dvakrat ali trikrat na dan, ravno toliko, da se na štriku sprehodi okoli bloka in opravi svoje. Nato pa nazaj v malo stanovanje. Nič čudnega, da se mu blede in včasih po cel dan laja na balkonu.

Ni kaj, zdi se mi, da psi v mestih vse bolj postajajo nek kvazi simbol.

Mipe ::

Ves čas govorim, da psi niso modni dodatek. Seveda pa se dogaja ravno nasprotno...

jype ::

Doge niso za not ležat, doge so nardil da so tekle ob kočijah, če je blo treba tut cel dan (morajo pa spat na toplem, da ne zbolijo).

Pa tut par sto evrov na mesec požre doga.

Rajš mešanca iz zavetišča lepo vzgojit, bo bistveno več veselja in koristi od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

spyker123 ::

Bi samo popravil Sirotko: ni argentinska doga, ampak dogo argentino, kar pomeni argentinski pes..

tudi meni je všeč ta pasma, vendar moraš imeti zelo veliko časa za vzgojo takega psa, česar pa na žalost nimam..še;)

;-) ::

Ponavadi psi kot so dogo argentino vzbujajo nek "strah" glede vzgoje samo zaradi izgleda.

Imam stika z dvema takima psma pa ni nikakršnih težav, ko še me nista tako poznala sta bila nezaupljiva a vendar prijazna. Kar pri večini staffordov nemoremo trdit. Kolker jaz poznam ta dva psa sta veliko bolj lena od moje staffordke. Tudi ko se igrajo hitrej "podležeta", ne marata tako agresivne igre in sta precej umirjena. Lastnik dela v tujini, žena ne hodi z njima kaj preveč na sprehod pa ni nikakršnih težav. Če jaz negrem z mojo na sprehod je štala.

jype zakaj posplošuješ, smo ljudje "narejeni" za lenarit ? Vrjetno ne pa je še vedno 50% slovencev lenuhov :)

mtosev ::

mi smo bli 2 leti s labradorcem v bloku pa mu ni nič falilo:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

;-)> jype zakaj posplošuješ, smo ljudje "narejeni" za lenarit ? Vrjetno ne pa je še vedno 50% slovencev lenuhov :)

Lahko prosim pokažeš, kje kaj temu podobnega trdim?

moat ::

Dejstvo je, da pes med sprehodom sodi na vrvico. Tako predpisuje tudi Zakon o zaščiti živali. Sem malo oddaljen od mestnega središča in ob sprehajali poti, kjer si lastniki psov in predvidevam da tudi psi, zaželijo malce narave in svobode. Saj ne, da bi napadali človeka, so se pa že dvakrat zapodili za mojo mačko. Pred dvema tednoma je ubožica prav glasno skakala in tolkla po steklu na balkonskih vratih, ko se je hotela skriti pred psom, ki se je zapodil za njo. Srečanje zanjo ni bilo nič kaj prijetno, saj ji je vsaka dlaka posebej stopila pokonci, srčni utrip pa je visoko narastel. Rabila je slabo uro, da je prišla k sebi, ubožica.
Kako pa se je najbolje in učinkovito ubraniti pred napadom psa? Večji psi se pač ne bodo kar tako skrili v uto ali za lastnika, če bomo na njih zarenčali (zvok, razpršilo, elektrošoker, kaj drugega; palice ali noža itak nimaš vedno pri sebi, je pa vprašanje če sta tudi učinkovita zaščita pred psom)?

jype ::

moat> Kako pa se je najbolje in učinkovito ubraniti pred napadom psa?

Narobe je, da bi se sploh moral braniti pred psi (lastnik mora poskrbeti, da njegov pes nikogar ne ogroža), a če te to zanima, se splača prebrati kakšno kinološko knjigo o psihologiji. Psi zelo dobro opazujejo in pravilno obnašanje je edini najbolj učinkovit način, da se psa odvrne od napada in se ga pomiri.

moat> Saj ne, da bi napadali človeka, so se pa že dvakrat zapodili za mojo mačko.

Žal točno vem, o čem govoriš. Prihajam iz "jagrovske familije", kjer je bilo zaželeno, da pes "frderba" čim več mačk. Ob pravi vzgoji pes normalno živi z mačkami. Mi našemu ne dovolimo, da bi jih na kakršenkoli način nadlegoval (se pa včasih postavi v bran domačim mačkam, ko se tepejo s sosedovimi), kaj šele poškodoval.

moat> Dejstvo je, da pes med sprehodom sodi na vrvico.

Bojim se, da imaš prav. Sam sicer rad psa spustim, a popolnoma razumem, da večina ljudi svojih psov nima pod nadzorom niti ko so na vrvici, kaj šele ko so spuščeni in da drugi ljudje ne morejo vedeti, s kakšnim psom in lastnikom imajo opravka. Psu nikoli ne pustim, da bi se med sprehodom približal komurkoli, razen ko je očitno, da se psa ne boji in sem prepričan, da je pes pozoren na moje ukaze, sicer pa psa privežem in doslej se je tak odnos dobro obnesel.

s1m0n ::

A ve mogoče kam se obrnit ?
V naš blok nam že kak teden zahaja pes z ovratnico a kot zgleda lastnika nikjer ali da bi ga sploh kdo iskal!
Dela pa le "sranje" po hodniku :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

bluefish ::

Zavetišče, VURS,...

Vice ::

jype je izjavil:

Doge niso za not ležat, doge so nardil da so tekle ob kočijah, če je blo treba tut cel dan (morajo pa spat na toplem, da ne zbolijo).

Pa tut par sto evrov na mesec požre doga.

Rajš mešanca iz zavetišča lepo vzgojit, bo bistveno več veselja in koristi od tega.


Mal si preberi zgodovino... Doge niso "naredil" zato, da so tekle ob kočijah. To da so jih v njeni zgodovini uporabljali, da so plašile volkove od kočij še ne pomeni, da so jih za to "naredili" ;)

francek1 ::

s1m0n je izjavil:

A ve mogoče kam se obrnit ?
V naš blok nam že kak teden zahaja pes z ovratnico a kot zgleda lastnika nikjer ali da bi ga sploh kdo iskal!
Dela pa le "sranje" po hodniku :)

112
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

moat ::

jype "...narobe je, da bi se sploh moral braniti pred psi (lastnik mora poskrbeti, da njegov pes nikogar ne ogroža), a če te to zanima, se splača prebrati kakšno kinološko knjigo o psihologiji. Psi zelo dobro opazujejo in pravilno obnašanje je edini najbolj učinkovit način, da se psa odvrne od napada in se ga pomiri."

Torej, seveda vem, kdo je po zakonu kaj dolžan in kdo odgovarja? Spraševal sem pač za primer situacije, ko pes že napada ali je tik pred tem, da bo napadel, lastnik pa pri tem ne more storiti ničesar (ali pa celo pomaga psu; nakladam pač :).
LP!

PINki ::

Itak karkoli ti kdo reče, da narediš, se tega v tistem trenutku ne boš spomnil, ampak boš ravnal čisto nagonsko in se reševal kakor znaš. Žal...

jype ::

Psu obrneš bok, ne gledaš ga v oči. Tega ni težko narediti niti v najbolj zoprni situaciji.

Reycis ::

Tukaj se nekateri osebki obnašajo kot da so psi ničvredna nevarna bitja. Treba je biti malo sorazmeren pri preventivi in kurativi. Ne moreš vseh psov metat v en koš. Moji sosedi imajo velikega bernskega planšarja in vedno takoj trzne če se ga pokliče. Na listi nevarnih psov (to je tistih, ki so že ugriznili nekoga) je trenutno po VURSU manj kot 0.1% vseh registriranih psov. In zato, ker je tisti promil psov nevarnih ni treba da je ostalih 999 tudi obravnavanih kot teroristi.

energetik ::

Niso ničvredna, so pa vsekakor nevarna. In če se pes zakadi proti meni, ne bom nič sorazmeren. Prav tako ne mislim delati doktorata iz obnašanja psov, na lastniku psa je, da ga nadzoruje in ima na vrvici na javnih površinah. Ampak lastniki so ponavadi totalni ignoranti, recimo po Rožniku se sprehaja na desetine spuščenih psov, zraven tekačev in otrok v vozičkih. Res me mika, da bi enkrat klical 113, naj se malo sprehodijo tam okoli.

[D]emon ::

Reycis je izjavil:

Ne moreš vseh psov metat v en koš.


Watch me.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PINki ::

@energetik: Tebe moti, da se psi prosto sprehajajo, čeprav te ignorirajo in ti nobeden nič noče?

Mipe ::

Saj se tudi ljudje prosto sprehajajo ne da bi bili na povodcih, pa nikome ništa. Je toliko več nevarnih ljudi tam zunaj.

mat xxl ::

Mipe je izjavil:

Saj se tudi ljudje prosto sprehajajo ne da bi bili na povodcih, pa nikome ništa. Je toliko več nevarnih ljudi tam zunaj.



Točno, ko grem jaz z mojo neprivezano kužico na okoli imam zmeram solzivec s seboj, ker me je strah, da jo kak podivjan človek napade .... ;)

energetik je izjavil:

Niso ničvredna, so pa vsekakor nevarna. In če se pes zakadi proti meni, ne bom nič sorazmeren. Prav tako ne mislim delati doktorata iz obnašanja psov, na lastniku psa je, da ga nadzoruje in ima na vrvici na javnih površinah. Ampak lastniki so ponavadi totalni ignoranti, recimo po Rožniku se sprehaja na desetine spuščenih psov, zraven tekačev in otrok v vozičkih. Res me mika, da bi enkrat klical 113, naj se malo sprehodijo tam okoli.


In kaj te to moti, da so otroci v vozičkih, pa z prevoznimi sredstvi na kolesih ne bi smeli po pešpoti ??? le pokliči Policaje, da kak radar naštimajo te mamice včasih prav tekmujejo z vozički, kdo bo hitrejši, pa de ne omenjam kolesarjev, ki divjajo po pešpoteh in lahko kakega kužka zbijejo ..... res najbolje, da Kanglarja iz MB kontaktiraš, boš dobil kak nasvet !

PS tudi meni gre marsikaj na živce pa nimam kaj, svetujem ti, da hodiš na sprehod na kak osamljen kraj, kjer te psi, vozički in ostalo ne bo toliko motilo !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

jype ::

Zavržno je stigmatizirati človeka, ki ga je strah psov. Kje naj se tak človek sploh sprehaja, glede na to da ne more praktično nikamor, ne da bi srečal neprivezane pse?

Če ste si omislili psa, potem bodite vsaj toliko vljudni, da psa privežete, ko se s psom gibljete v bližini drugih ljudi - ker je tako prav.

mat xxl ::

Koliko ljudi psihično omejenih se sprehaja prosto na okoli psihično zdravljenih morilcev ipd, da je mene pošteno strah, pa še privezani niso ali pod kontrolo, celo niti toliko niso kontrolirani, da bi se vedelo ali redno jemljejo zdravila, tako, da dokler bo tako, bom jaz tudi svojo kužico, ki je zelo prijazna ni nikoli nikogar ugriznila odvezano okoli sprehajal, če se pa nekdo boji malih kužkov nenapadalnih, naj si pa poišče pomoč psihologa, da mu pomaga odpraviti ta strah. Tudi živali niso v tem svetu nič manj vredne, kot ljudje, posebej dokler niso sovražne do ostalih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Reycis ::

Vsi lastniki psov vemo, da psi takoj zaznajo če se ga nekdo boji. In potem so še posebej zanimivi zakaj se čudno obnašajo. In takim osebam se tudi radi približajo. Zelo nerodno pri večjih psih čeprav so povsem nenevarni firbci. Neprivezani pes ni moteč, če je vodnik v bližini, ima dobro natreniran odpoklic in vodnik ne dopušča da pes s svojo igro ali firbcem straši mimoidoče. Me je pa včasih strah kakšnih psov čeprav so na povodcu.

energetik ::

mat xxl je izjavil:

In kaj te to moti, da so otroci v vozičkih, pa z prevoznimi sredstvi na kolesih ne bi smeli po pešpoti ??? le pokliči Policaje, da kak radar naštimajo te mamice včasih prav tekmujejo z vozički, kdo bo hitrejši, pa de ne omenjam kolesarjev, ki divjajo po pešpoteh in lahko kakega kužka zbijejo ..... res najbolje, da Kanglarja iz MB kontaktiraš, boš dobil kak nasvet !

PS tudi meni gre marsikaj na živce pa nimam kaj, svetujem ti, da hodiš na sprehod na kak osamljen kraj, kjer te psi, vozički in ostalo ne bo toliko motilo !
Ne se hecat no. Zakon je jasen, pes mora biti na javnih mestih privezan - kar pomeni praktično povsod, razen na domačem dvorišču. In prosto spuščeni psi dostikrat tečejo direktno vame (ali majhne otroke, vozičke ipd) - nimam pojma kaj mislijo narediti in tudi ne mislim študirati njihovega obnašanja. Če pes ni na štriku, je zame enak kot neka divja žival v gozdu, torej se bom branil z vsemi sredstvi, če se me dotakne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Invictus ::

Mogoče bi morala policija začeti izvajati zakon o psih na vrvici s tem da spuščene pse preprosto postreli. Malo hud ukrep, ampak edino tak bi zalegel.

Pes je nevaren. 40 kilski ovčar ti lahko polomi otroka, čeprav je hotel biti samo prijazen z njim. Čivava ti lahko pregrizne Ahilovo peto.

Seveda lastnik psa ne bo nikoli kriv .. Dajte no, nehajte iskati izgovore za svojo lenobo pri vzgoji psa. Pes je nevarna zadeva, če je ne obvladuješ. Ravno tako kot avto ali orožje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Pes je nevarna zadeva, če je ne obvladuješ. Ravno tako kot avto ali orožje.

Le da je od psov nekaj tisočkrat manj poškodovanih in nekaj milijonkrat manj mrtvih od obeh ostalih kategorij.

Avtomobile na vrvice!

Invictus> Seveda lastnik psa ne bo nikoli kriv ..

Kako to misliš? _Vedno_ je kriv lastnik psa, morda se izogne krivdi le kadar nekdo vlomi v dobro osvetljen pesjak, oblepljen z napisi "POZOR PES" in psu stopi na rep in ima lastnik dobrega odvetnika. V praktično vseh ostalih primerih nima nobenih možnosti ne biti kriv.

c00L3r ::

Če se pes zapodi proti meni, torej ni na vrvici, mu lahko v samoobrambi zapičim nož v glavo? Ali bom potem jaz bad guy, ker je lastnik nesposoben? Ali moram čakat, da me prvo 1x, 2x ugrizne preden se lahko branim? Zanima me, kako je to pravno rešeno.

SplitCookie ::

Invictus je izjavil:

Mogoče bi morala policija začeti izvajati zakon o psih na vrvici s tem da spuščene pse preprosto postreli. Malo hud ukrep, ampak edino tak bi zalegel.

Pes je nevaren. 40 kilski ovčar ti lahko polomi otroka, čeprav je hotel biti samo prijazen z njim. Čivava ti lahko pregrizne Ahilovo peto.

Seveda lastnik psa ne bo nikoli kriv .. Dajte no, nehajte iskati izgovore za svojo lenobo pri vzgoji psa. Pes je nevarna zadeva, če je ne obvladuješ. Ravno tako kot avto ali orožje.



Ne bit debilen.


Policijski ukrepi se izvajajo celo na tak način, da se v _OGRAJEN_ pasji park namenjen PSOM pride popisat folk in se jim izda položnice zaradi kršitve, ker so imeli psa spuščenega na javnem mestu.


Tako da ne jebat drug folk v glavo, če sploh ne veste kako je biti lastnik psa in katere odgovornosti to nosi.


In ob komentarjih da je treba strelat spuščene pse v glavo vas prvi možni moment pošljem v 3pm ker ste navadni neizobraženi debili.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

mtosev ::

jaz mam psa v gozdu blizu naše hiše spuščenega. še večina bližnjih otrok se igra z njim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Invictus ::

Pri policiji velja naslednje: najprej te mora ugriznit. Potem lahko policaj ustreli psa. Prej ga ne sme.

Kar se tiče preveč psov, mogoče lahko odpremo kako korejsko restavracijo. Bodo hitro pošli ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

energetik ::

Invictus je izjavil:

Pri policiji velja naslednje: najprej te mora ugriznit. Potem lahko policaj ustreli psa. Prej ga ne sme.
Lahko pa lastniku napiše pildek s kaznijo.

Invictus ::

Slaba tolažba če ti je pes prej pregriznil vrat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

Invictus je izjavil:

Mogoče bi morala policija začeti izvajati zakon o psih na vrvici s tem da spuščene pse preprosto postreli. Malo hud ukrep, ampak edino tak bi zalegel.


Lovci. Vsaj nazadnje se spomnim, da so imeli to opcijo, da so pse, katerih lastnikov ni bilo blizu, in so jih smatrali za stekle lahko ustrelili.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Če mal v perspektivo postavimo:

1.5 mio na leto jih umre od prometa, 50 mio je poškodovanih
0.5 mio na leto od strelnega orožja, 2.5 mio je poškodovanih
500 na leto jih umre od pasjih ugrizov, 20.000 je poškodovanih (ugrizov je pa ocenjeno na več 10 milijonov)

Skratka, mamo večje probleme kot so psi (lastniki psov pa imamo praktično edini možnost ravnati tako, da vaši psi zares ne bodo nikogar ogrozili).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Invictus> Pes je nevarna zadeva, če je ne obvladuješ. Ravno tako kot avto ali orožje.

Le da je od psov nekaj tisočkrat manj poškodovanih in nekaj milijonkrat manj mrtvih od obeh ostalih kategorij.

Avtomobile na vrvice!



Dober izgovor, da lahko delaš kar hočeš. Verjetno res nismo sposobni obravnavati sočasno dveh IF stavkov in reševati probleme in z vozili in peski.

[D]emon je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mogoče bi morala policija začeti izvajati zakon o psih na vrvici s tem da spuščene pse preprosto postreli. Malo hud ukrep, ampak edino tak bi zalegel.


Lovci. Vsaj nazadnje se spomnim, da so imeli to opcijo, da so pse, katerih lastnikov ni bilo blizu, in so jih smatrali za stekle lahko ustrelili.



Streljali so vse, kar ni bilo podobno človeku. Mačke, kure, pse itd. z metrom so barabe merile razdaljo do bližnje hiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jype ::

Aston_11> Dober izgovor, da lahko delaš kar hočeš.

Ne, slab je. Če si lastnik psa, si že itak odgovoren za vse, kar pes povzroči - enako kot si kot lastnik avtomobila odgovoren za vse, kar povzroči avto.

Problem je samo v tem, da imamo neodgovorne lastnike.

Aston_11 ::

Zakaj potem pišeš slabe izgovore?

Da bi bil odgovoren za vse, kar pes počne? Si, pa nisi. Približno tako kot za otroka. Pri avtu isto, si pa nisi. Posplošuješ. Avto sam od sebe ne pozvroči nič.

jype ::

Aston_11> Zakaj potem pišeš slabe izgovore?

Za ilustracijo, kako bedasto je predlagati "kill all the dogs and we'll have no more problems".

Aston_11> Da bi bil odgovoren za vse, kar pes počne? Si, pa nisi. Približno tako kot za otroka. Pri avtu isto, si pa nisi. Posplošuješ. Avto sam od sebe ne pozvroči nič.

Ne, to ni res. Odgovoren si za absolutno vse. Kriv morda nisi, si pa odgovoren (in se odgovornosti lahko rešiš samo skozi zelo naporen postopek dokazovanja).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Aston_11 ()

energetik ::

jype je izjavil:

Za ilustracijo, kako bedasto je predlagati "kill all the dogs".
Sploh nismo to večinsko predlagali. Samo pse na vrvice in dosledno kaznovanje lastnikov, ki tega ne upoštevajo. Problem je, da se tako kaznovanje _ne izvaja_, prav tako ne privezovanje psov.

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Aston_11> Zakaj potem pišeš slabe izgovore?

Za ilustracijo, kako bedasto je predlagati "kill all the dogs and we'll have no more problems".

Aston_11> Da bi bil odgovoren za vse, kar pes počne? Si, pa nisi. Približno tako kot za otroka. Pri avtu isto, si pa nisi. Posplošuješ. Avto sam od sebe ne pozvroči nič.

Ne, to ni res. Odgovoren si za absolutno vse. Kriv morda nisi, si pa odgovoren (in se odgovornosti lahko rešiš samo skozi zelo naporen postopek dokazovanja).



Pardon, sem stisnil predlagaj izbris, namesto citiraj.

Ilustriraš lahko kontstruktivno. Dve neuporabni ideji (tvoja in njegova) ne naredita dobre ideje.

Jup, to je res. Absolutno nisi odgovoren za vse. Odgovornost in krivda sta dva različna pojma, ki se deloma in ne v celoti in ne v vseh primerih pokrivata. Odgovornost ni enaka odgovornosti pred sodiščem, kjer zaradi procesne napake npr. lahko tudi nisi odgovoren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jype ::

energetik> Sploh nismo to večinsko predlagali.

Ja, saj nisem odgovarjal tistim, ki niso. Samo tistemu kretenu, on že ve kdo je, ki je predlagal to.

energetik> Problem je, da se tako kaznovanje _ne izvaja_, prav tako ne privezovanje psov.

Dokler ne bomo imeli območij, kjer se pes sme prosto gibati, bodo lastniki (tudi najbolj skrbni in resni) spuščali pse tudi tam, kjer se jih po zakonu v resnici ne sme, ker je obsceno, da bi moral biti pes ves čas privezan ali ograjen - nekje na nivoju piščančjih farm.

Aston_11> Ilustriraš lahko kontstruktivno. Dve neuporabni ideji (tvoja in njegova) ne naredita dobre ideje.

Ne razumeš, pa nič za to.

Aston_11> Jup, to je res. Absolutno nisi odgovoren za vse. Odgovornost in krivda sta dva različna pojma, ki se deloma in ne v celoti in ne v vseh primerih pokrivata.

To nima nobene zveze s tem, kar sem napisal - lastnik psa je odgovoren za vse, kar pes povzroči. Tako to je in je tudi prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Aston_11 ::

jype je izjavil:

energetik> Sploh nismo to večinsko predlagali.

Ja, saj nisem odgovarjal tistim, ki niso. Samo tistemu kretenu, on že ve kdo je, ki je predlagal to.

energetik> Problem je, da se tako kaznovanje _ne izvaja_, prav tako ne privezovanje psov.

Dokler ne bomo imeli območij, kjer se pes sme prosto gibati, bodo lastniki (tudi najbolj skrbni in resni) spuščali pse tudi tam, kjer se jih po zakonu v resnici ne sme, ker je obsceno, da bi moral biti pes ves čas privezan ali ograjen.

Aston_11> Ilustriraš lahko kontstruktivno. Dve neuporabni ideji (tvoja in njegova) ne naredita dobre ideje.

Ne razumeš, pa nič za to.

Aston_11> Jup, to je res. Absolutno nisi odgovoren za vse. Odgovornost in krivda sta dva različna pojma, ki se deloma in ne v celoti in ne v vseh primerih pokrivata.

To nima nobene zveze s tem, kar sem napisal - lastnik psa je odgovoren za vse, kar pes povzroči. Tako to je in je tudi prav.



Se tolažiš, da ne razumem. Enako lahko napišem jaz zate. Pa ne bom.

Tvoja absolutna premisa ne drži. Relativno drži, absoutno pa itak ni nič na tem svetu.

Invictus ::

[D]emon je izjavil:

[
Lovci. Vsaj nazadnje se spomnim, da so imeli to opcijo, da so pse, katerih lastnikov ni bilo blizu, in so jih smatrali za stekle lahko ustrelili.

Tega ne smejo več početi. Pri nas na vasi so celo policaji iskali lovca, ki je ustrelil spuščenega psa.

Ker lovec s puško je še bolj nevaren od psa. Čeprav so lovska društva precej koristna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614701 (9007) Vice
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14828880 (24476) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32048785 (44081) dzinks63
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225095 (16286) LordTado
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451654 (47677) BRBR

Več podobnih tem