» »

Zaščita ljudi pred psi

Zaščita ljudi pred psi

««
8 / 8
»
»»

jype ::

Ja, točno tko se dela, ampak ščipat za vrat pa res ni nobene potrebe.

FlyingBee ::

jype, če mi zagotoviš, da niti enkrat nisi psa potegnil za vrat (ni važno zakaj, šteje zaustavitev psa s tolikšno silo, da se raje premisli kot da vztraja), potem se ti globoko opravičim in vzamem vse besede nazaj

sadiš rožice, tisti, ki niso zaslepljeni pa vedo, da ima tudi dobro vzgojen pes (dobra vzgoja pomeni, da se pes nekaterim svojim nagonom mora odreči, torej je že postopek do katerega pride do dobre vzgoje zgrešen in ne se smešit, ko serješ o ograjenem travniku ... LOL) svoje slabe dneve (ga kaj boli, je preveč lačen, lastnik ni bil vseskozi dosleden)

ne mi teorizirat in svoje očitno kar zadovoljive inteligence zastavit v imenu psa

Vajenc ::

Juretova trditev, da so podobnosti v vzgoji otrok in psov, drži. Precej narobe pa je, da psa obravnavaš kot svojega otroka. Pasje dojemanje sveta je različno človeškemu, ne glede na pasje posnemanje človeških navad. Nekateri zaupajo psu na podoben način kot človeku, zato se dogajajo takšne tragedije.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

FlyingBee ::

Vajenc, ja, halo, dobro jutro ... dobro, da si nam to pojasnil ... da vidimo zdaj odziv lastnikov psov, kakšno meglo nam bodo prodal

jype ::

Stojansto> jype, če mi zagotoviš, da niti enkrat nisi psa potegnil za vrat (ni važno zakaj, šteje zaustavitev psa s tolikšno silo, da se raje premisli kot da vztraja), potem se ti globoko opravičim in vzamem vse besede nazaj

Zakaj bi ti moral to zagotoviti? Moj pes je vedno fizično omejen - s povodcem, z ograjo ali z mojo prisotnostjo. Preprosto zato, ker je moja odgovornost v vsaki situaciji preprečiti, da pes stori škodo okolju. Jaz psu zaupam do neke mere, nikakor pa to ne pomeni da privzemam, da enako zaupanje do psa gojijo tudi ostali ljudje. Seveda sem psa že zaustavil, ko je potegnil za drugim psom in seveda to ni bila nobena fizična kazen.

Tudi nagobčnik nosi na avtobusu in vlaku - in čeprav ga ne mara nositi, ga nikoli ne nosi za kazen - vedno zgolj za omejitev možnosti, da koga ugrizne.

Stojansto> sadiš rožice

To se tebi zdi, ker si popolnoma izoliran od realnosti in sploh ne bereš tistega, kar jaz pišem, ampak vidiš dolgodlake psičke, kako veselo skačejo po cvetočih travnikih in trgajo ude z otrok, ki se tam igrajo.

Stojansto> tisti, ki niso zaslepljeni pa vedo, da ima tudi dobro vzgojen pes svoje slabe dneve

To nima nobene zveze s tem, kar sem jaz napisal.

Stojansto> ne mi teorizirat in svoje očitno kar zadovoljive inteligence zastavit v imenu psa

Ne teoretiziram, zgolj navajam dejstva, ki pa jih intelektualno omejeni ljudje očitno težje sprejmejo.

FlyingBee ::

torej se boš še naprej smešil, ker imaš psa in se mu zdaj, ko si že toliko vložil v vzgojo, ne moreš kar odreči ... intelektualno omejen je pes, kateremu natikaš nagobčnik in v imenu dobre (na podlagi dejstev) vzgoje omejuješ praktično vse kar pes po naravi želi, ker če ne bi bil, bi ti že zdavnaj dopovedal kar ti jaz želim

povezave s tem kar si ti napisal in kar jaz tudi ne vidiš tako zlahka, tisto o slabih dnevih psa je še kako povezano s tvojo slepomiselnostjo, da si z doslednostjo res na v koraku z potrebami psa

enostavno ne razumeš, a, champ?

Zgodovina sprememb…

jype ::

Stojansto> omejuješ praktično vse kar pes po naravi želi

A, torej dejansko si popolnoma skregan z realnostjo? Pravilna vzgoja psa torej mora biti nečloveško mučenje!

Pravilna vzgoja otrok po tvojem pričanju mora biti praktično enaka umiranju na obroke v koncentracijskem taborišču in nekaj najbolj nehumanega v znanem vesolju, dejstvo, da je tam zunaj vse več idiotizirane mularije, ki je nihče ni naučil ničesar, je pa verjetno posledica astroloških dejavnikov?

Čestitam.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Zakaj bi ti moral to zagotoviti? Moj pes je vedno fizično omejen - s povodcem, z ograjo ali z mojo prisotnostjo. Preprosto zato, ker je moja odgovornost v vsaki situaciji preprečiti, da pes stori škodo okolju. Jaz psu zaupam do neke mere, nikakor pa to ne pomeni da privzemam, da enako zaupanje do psa gojijo tudi ostali ljudje. Seveda sem psa že zaustavil, ko je potegnil za drugim psom in seveda to ni bila nobena fizična kazen.


Tako pravi tudi eden v moji soseski. seveda mu vsi verjamemo, ker je njegov šarplaninc tako mali, da ga komot zbrcaš. Mama pa si ne upa v trgovino...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

jype ::

Če pravi, pa tega ne počne, potem ni čudno, da je v tvoji soseski.

FlyingBee ::

popolnoma sem v stiku z realnostjo, samo ti imaš več motivacije, da zagovarjaš svoja dejanja in vzgojo, ker si že veliko vložil v to pa še poskrbeti moraš za psa

težko boš s takimi argumenti opravičil kaj več kot to, da verjetno dosledno skrbiš za psa

še enkrat si se osmešil, ko misliš, da si ravno ti oseba, ki mi lahko govori o realnosti ... nisem jaz tisti, ki ima žival na vrvici in nobeni živali ne natikam nagobčnika

Leslie zgodbice so za otroke, takrat smo obdarjeni z naivnostjo, ker pa očitno nisi več otrok, je čas da nehaš svojega najboljšega prijatelja vleči za vrat

Limit-sky ::

Zdaj več ne počne tega, ker, ko je pred parimi leti ugriznil starejšo gospo, se je malo skuliral, ko smo mu "zagrozili" s čim drugim... Ja, tudi s tem, da ga bo en "pihnal" je bilo govora.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

jype ::

Stojansto> je čas da nehaš svojega najboljšega prijatelja vleči za vrat

Ni mi ga treba vleči za vrat, ker sem prebral literaturo in naredil domačo nalogo in je pes lepo vzgojen.

Welcome to the real world.

Limit-sky> Zdaj več ne počne tega, ker, ko je pred parimi leti ugriznil starejšo gospo, se je malo skuliral, ko smo mu "zagrozili" s čim drugim... Ja, tudi s tem, da ga bo en "pihnal" je bilo govora.

No, našemu psu še ni uspelo ugrizniti nikogar razen markerja, pa še to le na ukaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FlyingBee ::

Limit-sky, narobe, ne bi smeli groziti, ampak lastnika v ograjenem travniku vzgojiti ter ga nadgraditi za vsak pravilen gib... dejstva

jype, hvala za čas in pojasnila, sedaj nisem več skregan z realnostjo in tvoj pes je lepo vzgojem ... samo še nekaj, kako lahko psa vzgojiš (to da si ga zaustavil z silo že vem), da ne potegne za drugim psom? vsakič, ko gre drug pes mimo in ne potegne, ga nadgradiš? me prav zanima

jype ::

Stojansto> kako lahko psa vzgojiš (to da si ga zaustavil z silo že vem), da ne potegne za drugim psom?

Da _nikoli_ ne potegne za drugim psom?

Ne moreš.

Stojansto> vsakič, ko gre drug pes mimo in ne potegne, ga nadgradiš? me prav zanima

Ja, to dejansko zelo pomaga. Naš pes je redno v stiku z mački vseh velikosti in oblik, a se še ni nobene dotaknil, ker je bil tako vzgojen. Mačke žal niso tako olikane.

Pa, ko te ravno zanima:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FlyingBee ::

torej je pes kriv, če ga zategne za vrat, ko potegne za drugim psom, če pa napada mačke, je pa lastnik kriv, ker nima dovolj mačk doma s katerimi bi bil pes redno v stiku

lastnik je kriv, če pes ni lepo vzgojen, lastnik je kriv, ker mora tudi fizično zaustavljati psa v postopku vzgoje kot tudi v nekaterih primerih do konca lastništva, lastnik je kriv, ker dokler je lastnik bo zagovarjal in sadil rožice, da ja ne bo izpadel to kar dejansko je in dela - natika na psa pripomočke, da ima mir pred drugimi ljudmi, ker ima psa in mu tako izkazuje vso ljubezen

jype ::

Stojansto> torej je pes kriv, če ga zategne za vrat, ko potegne za drugim psom,

Kakšen vrat zategne? O čem blodiš? To, da pes ne more prosto harat naokrog ni nobena kazen.

Stojansto> če pa napada mačke, je pa lastnik kriv, ker nima dovolj mačk doma s katerimi bi bil pes redno v stiku

Ne seri. Lastnik je kriv zato, ker psa ni vzgojil, preden ga je spustil med mačke. Nič ni narobe, če pes ne prenese mačk - če lastnik poskrbi, da nikoli ne pride v stik z njimi.

krneki0001 ::

Pa tko zanimivo je gledat ko jih trga. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

FlyingBee ::

no, nazaj na temo, pse je treba rešiti pred ljudmi in ne obratno ... mogoče je jype celo vzoren lastnik psa po katerem bi se morali drugi zgledovati ali pa je poln dreka, meni ga ne bo prodal

videc ::

Če je koga strah psov ima fobijo in se naj gre zdravit.
Enako, če je koga strah pajkov, zaprtih prostorov, itd.

Če si na dan 200x umije roke ima ravno tako fobijo.
Obstajajo terapije za to.

Najhitrejši način je pa še vedno, da se izogneš dražljaju, ki ti vzbuja nelagodje.

FlyingBee ::

dobrodošel v temo, moramo se izogibat psom je eden izmed problemov, ki smo jih izpostavili, ti pa o fobijah in terapijah - narobe svet

videc ::

Lej, če te je česa strah, se temu izogneš, a ne?
Kar se pa tiče nevarnih psov... Če se psa uporablja kot čuvaja, ga bo vsak pameten človek pustil pri miru in ne bo šel v njegovo bližino. Pa naj bo to pes, ki pazi svoje dvorišče ali pes, ki pazi čredo ovac nekje na krasu.
Če pa kdo misli, da psi samo grizejo ... takšnim ljudem pa ni pomoči.
Pa kakor vem, za psa, ki je ugriznil človeka, se odredi evtanazija.

Vajenc ::

Pa kakor vem, za psa, ki je ugriznil človeka, se odredi evtanazija.

Odvisno čigav pes je ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

FlyingBee ::

če bi bilo vse tako črno-belo potem imaš videc prav, ampak veš, da so to spet pravljice, da mirno spiš ... točno tako je, odvisno od koga je pes ... upam da nebo noben na kaj takega naletel kot je Tržičan, ampak ko/če bo (lahko v precej blažji obliki), naj se javi nazaj in da vidimo junaka

ni važno kakšen pes je, če greš mimo imaš možnost, da te ugrizne, kar je dovolj, da bi morali lastniki ravnati po tisti lepi teoriji jype-a in podobnih

Zgodovina sprememb…

jype ::

No, ravnokar sem bil v gmajni s psom in srečal gospo, ki svojega psa ni imela privezanega in ker je bila že tema tudi ni opazila, da se približujem.

Ko je njen pes stekel proti mojemu sem svojega odpel in ukazal prostor (in se je moj pes ulegel na tla), nakar se je gospa zelo prestrašila, pritekla, privezala svojega psa (ki je le vohal) in se opravičila.

Njeno ravnanje se mi je zdelo smiselno, vljudno in na noben način ekscesno, ker se jaz psov ne bojim in ker me moj pes uboga - če bi bil pa na mojem mestu človek, ki ga je psov strah, bi pa lahko prišlo do zelo nesrečne situacije, zato se mi zdi neodgovorno od gospe, da je psa v takem okolju (na tekačem zelo priljubljeni gozdni poti) kar spustila, glede na to da odpoklica s psom očitno ne znata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kriko07 ::

Lep pozdrav
Mene pa zanima,če se pes lahko zaduši če ima nagobčnik,z tem mislim če npr 1 km neprestano hitro tečema.?

Silck ::

Ne. Prijetno mu pa gotovo ni.

Lp
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!

[D]emon ::

Je zaradi tega bilo treba obujati prastaro temo ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kriko07 ::

Massacra ::

kriko07 je izjavil:

Lep pozdrav
Mene pa zanima,če se pes lahko zaduši če ima nagobčnik,z tem mislim če npr 1 km neprestano hitro tečema.?


Na razdalji 1 km ne bo nič posebnega s psom. Vedi pa, da nima znojnic in se hladi preko jezika/ust! Tako da...
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se braniti pred psi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9614704 (9010) Vice
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14828882 (24478) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32048790 (44086) dzinks63
»

zakaj ma folk pitbule? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26225095 (16286) LordTado
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451656 (47679) BRBR

Več podobnih tem