» »

Home-made izdelava projekcijskega platna - barvanje stene?

Home-made izdelava projekcijskega platna - barvanje stene?

bastadu ::

Ker sem prišel do ugotovitve, da moje začasno low cost projekcijsko platno ubistvu nikoli ne zlagam/zrolam, bi si rad kupil oz. sam izdelal/prebarval neko bolj kvalitetno projekcijsko površino za gledanje filmov. Torej zanimam se za nakup kvalitetnejšega fiksnega (brez rolo mehanizma) platna oz. za namensko barvo za domačo izdelavo projekcijske površine. Ker moja kino soba nima temnih sten me zanimajo predvsem high-constrast barve, toraj ne bela, ampak rahlo sivkasta površina, z gain-ratiom do 1.0. Velikost projekcijske površine bi bila nekje 160x90 + 5cm črnega roba. Prosim za vaše nasvete!

Vikking ::

barva: ScreenGOO

Skorajda je nujna še črna obroba.

bastadu ::

Ima kdo kakšne izkušnje s temi ScreenGOO barvami? Namreč pravkar dobil ceno za komplet barvo (0,5L osnovne in 0,5L zaključne barve in 0,25L črna za obrobo) in nanese cca. 140 EUR, kar sem mi zdi kar precej, razen če je zadeva res tako dobra ...

imagodei ::

Hmmm... Nisem še videl orenk zrihtane stene v živo, tako da težko primerjam. Gledamo pa vsak teden pri kolegu en film prek projektorja in on ima steno zgolj pobarvano na belo - normalno prebeljeno. Slika je super.

Mogoče bi navadno belo steno spljuval, če bi videl tole specialno barvo v živo, do takrat pa jaz pravim, da je normalno prebeljena stena čisto OK.
- Hoc est qui sumus -

pegaso ::

Kaj je zate low cost? Ali ti rolo platno ni dovolj kvalitetno?
Npr dobiš platno 240x240 za 180EUR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38370214 (3103) matobeli
»

Malo boljši projektor¸?

Oddelek: Kaj kupiti
243327 (1965) chort
»

Projektorji LCD HD itd... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
729922 (6823) Alfonzo
»

Poceni "hišni kino"

Oddelek: Zvok in slika
213130 (2374) trdoreh
»

Prvi prototip laserskega televizorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5910360 (7156) uporcek

Več podobnih tem