» »

Projektor: kaj kupiti

Projektor: kaj kupiti

roli ::

Tu je še par slikic kako stvar izgleda.

Projektor montiran na stropu

Slika HTPCja

Namestitev platna

In še prijten kavček (za njim lahko vidiš torbo od projektorja)
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: podtalje ()

Cingular ::

rolih , kaj ti si za mano ponavljal:D

moj projektor:



Platno:




moram rečt, da si brez projektorja ne morem več zamisliti gledanja filmov, ker mi je ostalo vse premalo:D
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: podtalje ()

roli ::

Hahaha!
Ja jaz tudi ne morem gledat filmov na malem ekranu.Projektor je super.Sem zdaj TV speljal preko TV kartice na projektor pa je tudi super.
http://www.r00li.com

Cingular ::

jaz sem pa zunanjo TV kartico priklopil, samo ne gledam dosti televizije preko projektorja (samo kakšne bolj pomembne športne dogodke), ker mi je škoda žarnice:D
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

roli ::

Enako.Porkaduš šparam to žarnico kot,da bi bil že malo zmešan.TV ponavadi gledam kar na računalniške monitorju.Samo tako ali tako ga bolj malo gledam.
http://www.r00li.com

Kato ::

Mogoče vam bo ta link pomagal Panasonic AX100E, Sanyo Z5,Hitachi XJ300

trdoreh ::

Lahko bi prilimali sliko Benq W100 med samim delovanjem (kako temno), da vidimo kaj zmore.
Pa kak review bi bil dobrodošel.

Hvala, lp

roli ::

Saj so vse med delovanjem slikane.
Seveda bom.Nekaj pa je tudi v temi Poceni hišni kino kjer sem opisal kako stvar deluje in kako sem z njo zadovoljen.
http://www.r00li.com

Cingular ::

evo moj Benq MP610 med delovanjem. za primerjavo velikosti je spodaj 72cm CRT TV:D






malo so meglene slike, ker se mi ni dalo postavljat stojala:D
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

trdoreh ::

Ej hvala, zadeva ne zgleda slaba.

Lp

Cingular ::

v živo je dosti bolje. idealna velikost za gledanje iz cca. 3m. (vsaj zame) :D
edina slabost pri tem projektorju je zame manjko vhodov. vsaj kakšen rgb ali hdmi vhod bi še rabil. je pa zato v tujini svinjsko poceni.
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

roli ::

Evo slike ste dobili id njega in od mene.Tako ali tako gre praktično za enaka projektorja.

Še moja ocena,ki ste jo lahko prebrali iz druge teme.

Torej projektor je super in sem z kvaliteto in velikostjo slike zelo zadovoljen.Morda moti malo daljši čas prižiganja (okoli 10-15 sekund).Po tem prižiganju lahko izbereš vrsto priklopa (on izbere zadnjega ali pa začne avtomatsko iskati odvisno od nastavitev).Jaz imam nanj priklopljen HTPC (VAGA kabel in DVI adapter),Wii (kompozitni kabel) in Xbox (kompozitni kabel in S-video adapter).Medtem,ko je preko VGA kabla slika izvrsta pa se na kompozitnem kablu opazi izgubo kvalitete kar je logično.Projektor imam vedno v Eco-mode in ni problemov z sliko saj je ravno pravšnja za gledanje zvečer.Po dnevi pa slika v eco-mode ni prava.Drugače pa po dnevi z zagrnjenimi žaluzijami ni problem gledati karkoli.Slika v filmih je izvrstna barve pa so prave in lepo svetle.Projektroja nisem rabil nič nastavljat razen,da sem nastavil keystone korekcijo in zrcaljenje (ker je stvar montirana na strop).Vendar,ker projektorja nimam priklopljenega preko DVI-D priključka ne dobim možnosti theatre mode zato sem barve nastavil ročno na T4 kjer so prave za gledanje filmov.Samega projektroja ne slišim tudi,če izklopim ves zvok v sobi in sedim direktno pod njim.Edini problem je fino nastavljanje ostrine in zooma,ki je malenkost smotano vendar to nastaviš enkrat in nikoli več.Daljinec,ki je priložen je lep in pregleden vendar močno doooolg.Ima tudi zeleno osvetljitev ,ki pa je ne rabiš pretirano,ker daljinca ne rabiš za drugo kot vklop in izklop.

Žarnica v projektroju je Philips se mi zdi 200W (piše na nalepki na pokrovu žarnice).Primerna pa je žarnica od 150-200W.Kar se mi zdi čudno pa je,da bi potem lahko uporabil katerokoli žarnico za projektro,ki paše not.Videl sem na aperio.si,da imajo projekcijske žarnice za 50-100€ in nimajo napisano za kateri projektor so.Mislim,da se gre tukaj za univerzalne žarnice.Ker za večino žarnic imajo napisano za kateri projektro so.Za te tri ali štiri pa ne.


K temu dodajam še majčkeno napakico projektorja.Včasih se stvar namreč noče ugasnit z daljincem.Pritisneš tipko on te vpraša,če si prepričan.... še enkrat pritisneš tipko ampak se projektor ne ugasne kot bi se moral.Greš pa do njega in pritisneš gumb na samem projektorju.
http://www.r00li.com

roli ::

Še par slikic stvari med gledanjem filma.

Med zagonom pa je tale zaslon.Slika se potem počasi osvetli na polno.


Med gledanjem filmov/serij



Slike so slabše kvalitete,ker se meni zelo roka trese in slikanje v temi temu fotiču ne diši preveč.
http://www.r00li.com

il ::

Pri primerjavah projektorjev v SLO so zapisane tudi cene, ki jih dajo SLO uvozniki in se upoštevajo pri ocenjevanju, ki pa so včasih prav čudne.
Konkretna primerjava za Hitachi PJ-TX300 (720p):
test PCFormat 1752 EUR dec06
test Monitor 1650 EUR apr07
cena 20km čez severno mejo 1039 EUR
Pa še v Avstriji je garancija 2 leti v SLO pa menda 1 leto!

Projektorji so v SLO trgovinah žal še vedno tretirani kot zelo luksuzno blago. Zato je potrebno zelo preveriti konkretne ponudbe.

Kato ::

Se pa odpelješ čez mejo to niti ni tak problem, pa še v IKEO lahko skočiš. Tale Hitachi je pa sploh ugoden 1040€, to je komaj za en majhen LCD TV, Sanyo Z5 je tudi zanimiva izbira pri okoli 1100€. ne najdem pa cene za žarnice ,ki jih uporabljata.

il ::

Kato ::

Hvala sem očitno spregledal, torej za hitachi je cena 240€ za sanyo pa 320€ (obe sta avstrijski ceni), na ebay-u so cene še nekoliko nižje.

roli ::

Nekaj me zanima.A za te projektorje obstajajo kake univerzalne žarnice?

Tukaj par primerov za katere si ne znam razložit za kaj ni označenega modela projektorja.
http://www.aperio.si/article.aspx?articleid=144495
http://www.aperio.si/article.aspx?articleid=138925
http://www.aperio.si/article.aspx?articleid=139138

Samo pri teh treh ni napisan ne proizvajalec ne model-nič.Prav tako pa na pokrovčku od žarnice mojega projektorja piše:
Projector lamp Philips......
Lamp power 170-200W
Nekako tako vsaj,ker ne morem pogledati kaj točno piše,ker je pokrovček na spodnji strani projektorja.

EDIT: Zdajle gledal še navodila za menjavo žarnice pa nič ne piše kakšen tip ne nič.Samo odvijte to pa to,odklopite to pa to...
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Kato ::

A ste tisti ,ki imate projektor že probal projecirat na ogledalo, baje naj bi bila na ogledalu slika najboljša?

mashine ::

Kaj pa v Italiji, kje se da ugodno kupit kak projektor? Ob meji seveda.

rs1975 ::

A kdo pozna kable znamke techlink? zanima me če so kvalitetni.

sadako ::

Postal sem nov opečeni lastnik zverine, ki sliši na ime SANYO PLV - Z5 in bi imel za vas dve vprašanji. Kje v SLoveniji se da dobiti ugoden stropni nosilec za dotični projektor in kje bi dobil kabel HDMI/DVI dolžine 5 m (največ sem najdu 3m).

Hvala lepa za odgovore.

roli ::

DVI kabel 5 ali 10m imajo pri mimovrste.
DVI kabel 5m
http://www.r00li.com

trdoreh ::

@sadako, kolkr sm sam uspel najdet je tukaj zelo vredu nosilec, za zmerno ceno, lahko pa pogledaš še na bolhi, je kar nekaj ponudb oz. je bilo...

Ce se ti da in ce si tako prijazen, bi bilo zaželjeno, da nerediš en review, pa kakšno slikco prilimaš?!

Lp

p.s. mi lahko poveš kje si ga kupil in kolko si plačal zanj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trdoreh ()

sadako ::

Bom poročal, ko dobim še platno in zvočnike (na poti) in nosilec ter vse skupaj zmontiram (konec prihodnjega tedna).
Sicer sem pa projektor kupil pri vsem dobro znanemu Majdič-u v Avstriji za zelo ugodnih 1.108 €.

ps. še zmeraj zbiram predloge za 5m kabla HDMI/DVI ter nosilec

LP

trdoreh ::

Kaj si pa naročil za ene zvočnike?
Platno je 16:9 al 4:3?

Lp

sadako ::

Zvočniki so Genius SW - HF5 1.5000 platno sem pa kr 1:1 uzel, zato, ker je kar nekaj starih klasik posnetih v razmerju 4:3, po drugi strani pa so takorekoč vse novodobne mojstrovine posnete v 16:9.

roli ::

Hehe zvočnike si kupil enake kot jaz.In platno tudi 1:1.To se mi zdi še najbolje,ker je stvar primerna za 16:9 in za 4:3 projekcijo.Sam raztegnem tudi 4:3 na 16:9 ampak tako lepo in se sploh ne opazi.

Drugače pa uživaj!
http://www.r00li.com

sadako ::

Zdravo imam probleme s Sanyo-tom in sicer z screen adjustement. Nikakor namreč ne morem izbrati horizontal, vertical, fine sync,... Uporabljam kabel dvi/hdmi.
Kakšna ideja?

Ted ::

Enkrat sem bral članek v Monitorju se mi zdi, da obstaja v LJ en servis specializiran za projektorje kjer se dajo dobit neoriginalne žarnice za 1/3 cene originalnih. V bistvu se čudim, da fantje s projektorji tega dejstva (obstoja neoriginalnih žarnic) niste bolj izkoristili8-) .
Mah...

roli ::

O tem govorim!
Tam zgoraj sem dal link do nekaj žarnic brez napisanega modela projektorja.
http://www.r00li.com

sadako ::

Dejte mi prosim pomagat rešit problem.

roli ::

Hmm ne vem kaj bi bilo.Ampak to je odvisno od tipa priključka.Ker pri meni tudi ni mogoče izbrati nekaterih stvari pri določenih priključkih.To je odvisno od digitalno,analogno.... Tako,da dvomim,da te nastavitve sploh rabiš.
http://www.r00li.com

sadako ::

Po moje, da rabim, ker ne morem kalibrirati slike.

korelem ::

Živjo,
tudi sam se pripravljam na nakup prvega projektorja (SANYO PLV-Z5), pa me zanima, če ima kdo kake izkušnje z tem projektorjem, in če je kdo že kupoval pri tej avstrijski trgovini (electronic4you):
http://194.177.130.254/webshopat/shop/r...

Ta projektor je vsaj za 400€ cenejši, če ga kupim v Avstriji, ker pri nas so ubijalske cene...8-O Najceneje, kar sem ga našel v Sloveniji, je pri LCD-MEDIUM oz. pri lcdprojektor.si, če ve kdo za katero trgovino v Sloveniji, kjer ga prodajajo še ceneje, bi prosil za kak link oz. adreso...:D
Za vse odgovore se že vnaprej zahvaljujem...:)

korelem ::

PS: Nisem hotel odpirat nove teme, da ne smetim za brezveze, tako da se ne prestrašit, če sem obudil to temo...:D

bewc74 ::

vsak dan ki gre mimo je čas izgubljen,ker ga nimaš doma v naročju.(vsaj jst sem ga tako vzljubil).imam ga 4 mesece,in skoraj vsak dan je zidar pri meni k se z glavo zabivam v strop od navdušenja:D naročil sem ga pa po netu na tsn-cd.de , čez 4 dni pripeljala hitra pošta,plačal in to je to.in prosim nič več bla bla bla pa to pa ono!KUPI TAKOOOOJ!!!:))

korelem ::

@bewc74,
hehehe, vidim, da sem na pravi poti glede projektorja, trenutno ni več vprašanje, ali ga bom kupil, temveč le še, kje ga bom kupil?:D To stran preko katere si jo kupil (tsn-cd.de), je vredna zaupanja, mislim, garancija itd., ker je nisem zasledil nikjer drugje (geizhals)? Je pa ql, da lifrajo v Slovenijo, končno smo del Evrope, Yey...:D

mile ::

tale SANYO PLV-Z5 naj bi bil precej temen v primerjavi z Panasonicom PT-AX200E

plus pixel structure naj ne bi bil viden...videl sem, da ima vzdevek "poor man's 1080p projector"

je drazji za 150€ od sanyota, tudi zarnica je 100€ vec ( manj kot 200 € za sanyo-ta)

vcasih pase kaksen film pogledat tudi pri dnevni svetlobi ( ne morem cisto zatemnit sobe sredi dneva ), kar z sanjotom naj ne bi bilo mogoce

nism se se odloci katerga od teh dveh

korelem ::

@mile,
tudi jaz sem razmišljal o AX200, ampak so me kaj hitro prepričali, tale review:
http://www.projectorreviews.com/sanyo/p...
ter pol še tole:
http://www.projectorcentral.com/panason...

ter par malenkosti (sanyo ima daljšo garancijo, ter boljši kontrast)...
Vglavnem mislim gledati navadne DvDje v večernih (nočnih) urah, pravtako pa mislim na okna dodat dodatne (svetlobo neprepustne 8-) ) zavese, tako, da je sanyo vsaj zame boljša izbira...:)) Če je pa že nujno pa nastaviš na Vivid mode, pa dobiš tam 900-1000 lumnov svetilnosti, kar mislim, da je dovolj za udobno gledanje filmov pri moderatni svetlobi. Seveda bi rajši kupil nov sanyo Z2000, ampak, 1080p zame vsaj še nekaj let ne pride v poštev, vojna med HD formati, neprisotnost HD televizijskih kanalov v Sloveniji), ter pravtako dosti višja cena...:(
Ampak, da nebi mislil, AX200 je odličen projektor, kakor skoraj vsi, v tej, pomoje zadnji generaciji 720p home cinema projektorjev (zato sanyo ni izdal naslednika plv-z5, temveč šel direkt na 1080p), tako, da falit v bistvu nemoreš...:D

bewc74 ::

ja ja ta je tudi ok,saj so tu tudi sony,optoma,benqu,mitsu.,infocus jih je kar hočeš a jst bom le MOJGA hvalil(sm ga lih mal pobožal zdaj):)) (ja miceno moj,buci buci buc)AJA KAJ ŽE MORAM NAPISAT na projectorcentral.com primerjajo pany 200 s sanjotom.ker ne vem kako pany 200 dela podnevi v zatemljeni dnevni, lahko povem da sanyo dela urediii.o tistih pixlih pa,sem jih v 500h zaznal le par sekund in sedim 3 m proč pri diagonali
3 m.saj pravim,ČE bi imel panasonic zraven,bi lahko kakšno rekel, da sanyo ni fenomenalen,tako pa,ja ja (miceno moj)si FANTASTIČEN:))

bewc74 ::

JA JA korelem,samo ko boš gor zalaufal hd,boš šele spoznal kaj ta beštja zmore:)) se baham ja,PA KAJ POTEM:))

bewc74 ::

PA DVDJE GLEJ ORIGINAL KER STISNJENI DVD NA 4,6 GIGA SO SLABŠE KAKOVOSTI IN SE NA VELIKEM (EKRANU)KAR POŠTENO POZNA,če te takšne reči sploh motijo,seveda.

korelem ::

:D You crack me up, dude...:D
3m diagonale na 3m odmika, a ni to malo overkill...8-O
Jaz bom imel screen z diagonalo circa 188cm (180x90 z 4cm črne obrobe) z pozicijo sedenja 3m nazaj, pa se mi že to zdi ogromno, je pa res da v kinu rajši sedim bolj odzadaj...:)) V glavnem verjetno bom naročil sanyota preko tsn-cd.de, sem malo pogledal pa ugotovil, da imajo Trusted Shops licenco, tako, da nebo problemov, če gre kaj narobe "knock on wood"...:)) Thanks, bewc, prišparal si mi nekaj časa ter nevšečnosti z vožnjo po projektor in nazaj...:D

korelem ::

Ja itak, da DvDje polne kakovosti, sem že razmišljal, da bi preizkusil slovenski Netflix, Itivi...:D Imam pa še kar dobro kolekcijo filmov, ki si jih bom vse ogledal ponovno, ko dobim projektor, tako, da nebo suše, LOTR trilogija, 300, Sedem samurajev, Star Wars, Odiseja 2001, Gladiator itd., ah, komaj čakam...8-)

bewc74 ::

boš imel pa boljšo svetilnost,kajti probal sem sliko diagonale150 cm in je bila svetilnost enaka kot pri lcd,skratka super,fizika pač ne dopusti,tako da,ko širiš diagonalo,se svetilnost manjša.pc imaš,in ko boš nehote pravim nehote;) pobral dol kaj v hd,ti pošljem kr mojga zidarja k tebi,je upeljan:))

bewc74 ::

pa jst tudi izgubim na svetilnosti ker nimam platna

korelem ::

V bistvu bom uporabljal, dvd player z hdmi (10m dolg kabel), ki bo "upconvertal" DvDje na 720p, sicer vem, da to ni pravi hd, ampak, bolš kot nič... :D Sem gledal malo za HD filme, ampak jih je večina v .mkv formatu, ki pa ga player ne podpira (ZELO redki ga), računalnika pa ne mislim priklapljat na projektor, vsaj zdaj še ne, je namreč preglasen (ventilator na procu, vent na 8800GTS, dva na ohišju, ter še en 140mm na napajalniku)...:( Če pa že bom najdu kaj pametnega, khm, pravkar našel, 720p verzija velikosti za velik DvD, hmmm...8-)

korelem ::

PS: Ko bom rabil zidarja, ti sporočim, da se javi pri meni...:D

rs1975 ::

jaz sem kupil HITACHI PJ TX-300, skoraj eno leto nazaj pri majdiču. sicer ne vem, kakšno je stanje sedaj na trgu, kaj se splača kupit, lahko pa rečem, da sem s svojim zelo zadovoljen! je res kot je nekdo napisal malo višje, da se divxe skoraj ne splača gledat - mogoče tiste, ki so na 2 CD, ampak ko enkrat probaš en HD film ( .mkv) NORO!
jaz sem sicer na začetku bolj uporabljal divx-dvd player in ga povezal z komponentnim kablom (btw prodajam 10m dolg kabel), ampak to ni to. imam kiss player, če bi mel kakšne upscalling bi bilo mogoče bolje... v glavnem mislim, da zenkrat, dokler ne bodo cene HD player malo padle in da bodo podpirali HD-rip filme, še najboljša varianta priklop na PC. vsaj jaz imam tako. sliko preko PC na projektor, ton pa preko PC na receiver.
projecirano sliko imam oddaljeno cca 4m, diagonala pa je cca. 230cm. zaenkrat še ne uporabljam platno. imam gladko belo steno. sem še slišal ene par različnih mnejnj o tem ali je smotrno kupit platno, če imaš gladko belo steno. konec koncev, firma vogels, ki izdeluje nosilce prodaja paket za pripravo stene za projeciranje slike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priporočite projektor in platno

Oddelek: Zvok in slika
4011122 (8221) gorann
»

Projektorji LCD HD itd... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
729635 (6536) Alfonzo
»

Nakup projektorja

Oddelek: Zvok in slika
295174 (3636) narodno
»

Nasvet pri nakupu projektorja in platna na podlagi slik in opisa prostora (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5211533 (10361) urosbe
»

Hišni kino s projektorjem

Oddelek: Kaj kupiti
82435 (2333) mgermo

Več podobnih tem