» »

Projektorji LCD HD itd...

Projektorji LCD HD itd...

«
1
2

D-PaX ::

Vidim, da nikjer ni odprta tema o projektorjih. :( Zato odpiram novo temo, kjer se bo vse pisalo o različnih projektorjih.

Zanima me kateri projektor priporočate za gledanje HD Filmov DVD-jev. Namen imam prodat tv in monitor in si kupiti projektor, ki bo vezan prek računalnika. Projektor bom uporabljal 100%, gledal bom prek projektorja tudi tv programe in seveda surfal prek neta. Na ta način bom dobo še več prostora v sobi. Povejte mi prosim kakšno življenjsko dobo imajo tile projektorji. Maximalno dam za projektor 1.500,00€. :)

Zanima me še katera platna so najboljša za projektorje? platna imajo tudi zasoljene cene :(

L.P PaX
Paxy
  • spremenil: D-PaX ()

XS!D3 ::

En cajt je sicer ql, ampak mislm da za neko stalno delo pa to ne morš met sam projektorja za računalnik, glede HD projektorjev pa nevem kaj bi blo najbolš, pa tud če velik delaš, da je projektor nonstop pržgan, gre hitr žarnca tko da morš pogledat kašni so potem stroški z različnimi projektorji in če se ti splača uporabljat projektor tud namest monitorja.

Melanholija ::

Tudi sam kupujem projektor upam da ti bo ta tema kaj v pomoč. V SLO so cene kar zasoljene sam se bom odločil za nakup v DE ker so cene nižje, sam bi pa raje kupil tukaj ker imaš le garancijo če gre kaj narobe in nimaš velikih stroškov!

D-PaX ::

Odločil sem se kmalu bom šel v DE po njega tegale Epson EMP-TW1000 bolje malo več pa imaš mir, ali katerega drugega priporočate?
zdaj morem pridno šparat. :)

upam da bo vam ta stran pomagala
http://www.hcinema.de/pro/anzeigen.php?...
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

D-PaX ::

Mislim, da sem našel najnižjo ceno v slo tega projektorja. 2.450,55 EUR še v DE in AT je dražji :)

Epson Emp-TW1000

EPSON 2
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

jype ::

Glasen je. Jaz imam enega podobnega (ni HD), pa mi gre žvižganje pri 33dB že pošteno na jetra.

Če ti je 720p dovolj je Sanyo PLV-Z5 bistveno tišji in tako bolj primeren za gledanje filmov (tudi po mojih izkušnjah).

D-PaX ::

jype ta tudi ni slabi ,:) samo še v živo morem to stvar videt, in se odločiti katerega bom vzel. :)

Kratka predstavitev EPSON EMP-TW1000
EPSON
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

D-PaX ::

a je možno Wii-ja priklopit na projektor? če je možno kako se obnaša špil na projektorju sploh ko igraš arkadno igro.
Paxy

XS!D3 ::

Če se da na druge LCD ekrane se da najbrž tud na projektor prklopt, ker so sonzorji giabnja najbrž drugje.

KandazaR ::

Mene pa zanima kaj je boljše. Projektor namestiti pod strop ali na steno nasproti platna.

itak37 ::

Na steno ga je lazje postavit(navadna polica), za montirat na strop moras kupit posebno stojalo (projektor je obrnjen narobe). Projektorju imajo tudi dolocen kot, pod katerim projicirajo sliko, tako da projektor ni na visini sredine platna (v bistvu je to logicno, saj imas projektor ali nizko na mizi ali visoko pod stropom). Sicer imajo projektorji keystone correction (trapezeoid).
Bolj pomembna je razdalja do platna, ki doloca velikost projicirane slike (imas se zoom na projektorju). Vecja kot je projicirana slika, bolj mora bit svetel projektor. Pazi tudi na to, da v prvih 100 urah zarnica izgubi dosti moci, kasneje pa moc zarnice upada pocasneje.

D-PaX ::

Kaj pravite na to zadevo meni zgleda super :) Link

Drugi mesec grem v Nemčijo gledat trgovino Grobi HEIMKINO a ma kdo mogoče revijo v PDF HEIMKINO?

ena revija v PDF Revija
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

D-PaX ::

Nekaj me zanima :)

Za začetek glede platna, kaka je razlika slike če steno pobarvam z belo barvo?

al je nujno takoj kupit platno, pa seveda kakšno platno more bit, ker vidim, da je več barv in materialov. Pa platna so zelo draga :(
zato bom imel zdaj na začetku samo steno pobarvano z belo barvo. :)

Katero firmo priporočate za barvo? vidim, da je več belih. :(
Paxy

KandazaR ::

Če nimaš sobe namenjene prav za projektor (popolna tema) je boljše sivo platno. Pa če se le da se ogni steni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

gabiboo ::

jst pa sem opazil da za optimalno gledanje sanyo z5 4m odaljen od platna, bi rabil belo malo bleščeče platno za čez dan n pa rahla rahla siva,baje tudi švoh srebrna za ponoči.
za sami kaj poštimat je forum avs.com
greš pod screen in tam pa na diy screen
in boš ugotovil da so pravi psihiči :)

D-PaX ::

gabiboo

izpiši celi link ker ne najde strani www. :(
Paxy

MartiNoss147 ::

http://www.avforums.com/forums/index.php

Tle je OGROMNO stvari ki te bodo zanimale:)

gabiboo ::

oj ja pardon
pismo prej sm mislil da je ta tapravi ki ga je dal marti
je pa ta http://www.avsforum.com/;)

D-PaX ::

Mislim, da bom kr od te firme naročil platno, samo to komaj 1x spomladi http://www.elitescreens.com/
Platno
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

itak37 ::

Alternativa platnu so tudi goo barve, s katerimi prepleskas steno. Na tem review-u in tudi sicer jih precej hvalijo.

D-PaX ::

Tu so res fanatiki gori :) http://www.avsforum.com/ takoj sem dobil odgovore, :) vse kar sem želel, :) sam si bom naredil platno, ;) stroški samo do 150€. :)
Paxy

gabiboo ::

ja ja praw res
tudi sam sem si popravil platno pobarval v malo svetlo sivo nesvetleče,pa bez pack in je boljše
porabil pa sem tudi 5 ur za nastavitve barv kontr. črnine itd in so ključnega pomena.rabiš res različne nastavitve(4 lahko shraniš)za tv eno,divx ,dvd, hd, pa dan noč.probal res z enega exrema do drugega in sedaj lahko pohvalno rečem da,prenastavljene nastavitve(briliant cinema;natural,vivid itd)se sam še požvižgam.,pa tudi sm dobil na forumu ene nastavitve sam so tudi tiste nekam zatohle.(morda ma plantno za 500$,pa mu tam dela odlično)
slika je res FANTASTIČNA.
pimo ja za kakovost k jo nudi(vsako jutro me boli čeljust od navdušenja)po tej ceni,si kupim še enega.
nimam več časa pisat k grem v 8 gledat šreka 2.

gabiboo ::

no pa še to
razlika med original dvd in prepečenim dvd 4.5 giga je več kot očitna.probal reševanje vojaka rajana (dobil origimal verzijo)n slika je odlična.pri zapečečenih je preveč kockasto vse skupaj. na tv in pa 100 cm diag. lcd se skoraj ne pozna ta stvar tukaj je pa res obupno
le animirani filmi(nemo šrek monster itd )zgleda da porabijo manj giga bajtov za jih naresst,so zapečeni dvd odlični za jih gledat
tako da začnem bit zaradi sanyota khm khm NO TAKO BOM REKU: DOL S PIRATI!!! banda sakramenska da bi jih polovili VSE:D :P

D-PaX ::

gabiboo zdaj sem v živo videl in stestiral Sanyo PLV-Z5 nimam besed mislim, da ne bom šparal za epsona, ker ta je tudi hud :) pa še cenejši je. :)
Pa še lepo tih je :) res dobra stvar mislim da bom šel kr septembra ga nabavit :) 3leta garancije žarnica pa 1 leto :)
Paxy

D-PaX ::

gabiboo koliko si dal za Sanyo PLV-Z5 ?

Pa včem je razlika med Sanyo PLV Z5/BK in Sanyo PLV Z5 ????
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

gabiboo ::

razlika je da se črnega v noči ne vidi:P
960 €+ v nemčiji +hitra pošta ubs ali neki takega 35€ ,3dni čakaš,pripelje,plačaš in UŽIVAŠ!!!
če boš veliko gledal kupi si tud žarnico k jo ma res poceni 199€
stran je pa http://tsn-cd.de/
je na ebay.de prijavljen že od 99 in je 99.8resen .sam tam je nekoliko dražji.

D-PaX ::

gabiboo

Hvala ti za info :) Evo še en link http://www.preisroboter.de/search.php?s...

bom zdaj rajši tega naročil drugo leto pa epsona 1000 :) nima smisla za moj prvi projektor kupit res bombo :)
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

Kato ::

Zdravo tudi jaz nameravam v roku meseca ali dveh kupiti projektor in se odločam med SANYO PLV Z5 in OPTOMA HD70, razlika v ceni je nekako 100€, žarnice imata pa oba po 200€. Pred nakupom bi si rad oba ogledal, mi lahko kdo prosim nekdo pove kje bi se to dalo. Drugače pa nameravam projecirati s razdalje 3.5-4 m na 234 cm veliko platno.

D-PaX ::

Kato

V MB EVROPARK trgovina Bigbang ima Sanyo z-5 v koncertni sobi, :) vživo sem si ga ogledal zelo me je presenetil nudi za 1500€ drug mesec si ga naročim za 950€ :) + žarnico in zvočniki. :)

Platno pa si bom sam doma naredil. :) Včeraj sem bil v koloseju sem šel gledat transformens nori efekti in ogledal sem si platno platno imajo perforirano (platno, ki ima majhne luknjice).
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

Kato ::

Najdu sem eno trgovino v Nemčiji ,ki pošilja v Slovenijo. So neverjetno poceni recimo Sanoy Z5 stane 800€, Optoma pa 690€, poština je pa še dodatnih 30€. Kako se vam zdi, jaz po naravi ne zaupam stvarem ,ki zgledajo predobro.

Cene so drugačne po registraciji

D-PaX ::

EVO zdaj pa sem prišel v tako situacijo da ne vem kaj bi naj vzel ali: Mislim da še zraven moreš dodat 19% DDV

Epson EMP TW700 Ab 1.079,00 EUR * http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
1199€. ENA.com

Sanyo PLV Z5 957€

zdaj pa prosim strokovnjaka za mnenje :)

hvala Kato
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

gabiboo ::

evo me :D
tle maš strokovnjaka http://www.projectorreviews.com/
in na koncu nimaš pojma kaj je boljše
saj pravim eden ma nekaj tam boljšega drugi drugje.
na projectorcenral.com so za izbrat prvih 5-6 projektorjev razvrščeni po resolucijah.
tako da presodi sam kaj bi
moj je bil sploh prvi nakup po spletu tako da brez bojazni če se odločiš za tujino
mislim pa da karkoli uzameš boš več kot zadovoljen
le čeljust ti bo zjutraj mal bolela:D

gabiboo ::

khm niti pisat ne znam
www.projectorcentral.com/;)

trdoreh ::

Jaz vedno znova ponavljam, da pejte najprej v Mediamarket pogledat! Sej ne da delam reklamo, se pa res splača! Če ste pa že ščekirali pa pač...Če bi sam kupoval bi kupil FHD projektor, malo dražji ampak veliko boljša slika!


Lp, Jan

gabiboo ::

khm khm
alora mora bit ht projector je rahlo boljša in to pri 1080 p situacijah
so pa 3 x dražji in več
če je keš vsekakor bi vzel ht 1080 p a tako pa NE HVALA ;)

Melanholija ::

Če bi bla cena za FHD 1500€ kupim takoj, 3000€ pa ne dam za projektor!

itak37 ::

Problem pri projektorjih z visjo resolucijo je, da so ponavadi vse ostale lastnosti enake kot pri modelih z nizjo resolucijo, cena je pa dosti vecja. Glede na trenutno dostopnost HD vsebin v SLO in ker ne zgleda da se bo to v kratkem spremenilo, je IMO brezveze kupovat projektorje z visoko resolucijo. Za kabelsko SD TV, Siol TV, SD DVD-je, satelitsko TV je ze VGA (640x480) povsem dovolj.
To velja ce uporabljate projektor za gledanje TV in filmov, seveda je vecja resolucija potrebna za delo s PC-jem.

Tako da pred nakupom premislite, kaj boste predvajali in ali se vam splaca placati dvojno ceno za nekaj kar zelo verjetno ne boste potrebovali v bliznji prihodnosti. Ko bodo HD vsebine dostopne tudi v SLO, pa bo ponudba FHD projektorjev dosti ugodnejsa.

D-PaX ::

TNX za info :) tega bom vzel Sanyo PLV-Z5.
Ko ga bom dobil bom objavo slike mojega malega hišnega kina na tem forumu. :)
Paxy

itak37 ::

D-Pax, kako si bos pa platno naredil?
A lahko das link do tiste teme na avsforums kjer so ti svetovali?

gabiboo ::

oj itak
neznam link nardit
greš na avsforum,nato na ENTER MAIN FORUMS,greš navzdol do SCREENS,pod njim pa izberi DIY SCREEN,
v tem main forumu pa dobiš vse od vsega (ameriški slo tech);)

trdoreh ::

@itak37, upam da boste nekateri počasi nehali s tem kako HD materjal v Sloveniji ni dostopen, ker to ni res, obratno materjala je več kot dovolj! Sploh pa ne bi zapravil 3k eu za gledanje poročil in reklam! FHD projektor bi kupil za gledanje filmov v visoki ločljivosti, seveda na HD DVD ploščku in v original izvedbi!


Lp, Jan

gabiboo ::

pa da ne boš kopiral ta unga k za dvig platna uporablja kar vrtalni stroj:D

itak37 ::

Jan, kje se pa dobijo HD filmi v SLO? Malo sem pogledal po internetu, pa jih nikjer nimajo.

D-PaX ::

gabiboo
avsforum
par materialov, ki so napisani za platno v eng ne razumem. :(
Paxy

trdoreh ::

No slabo sem se izrazil, "so nam desegljivi" bi moral napisati! Na netu je kar nekaj tujih trgovin, ki pošiljajo tudi v slo., pa v BB dobiš Blu Ray.

Lp, Jan

gabiboo ::

d pax
saj jst sm tudi štorast za ang.;)
nekaj jih delajo iz cerad kot za kamijonske prikolice,al pa sotorsko krilo,eni dajo kar tanek les,kaj vem kaj še?!
da ti jst nepovem iz česa sm jst naredu
kupil v merkurju v gradb.sektorju neko platno za natla pokriti(ima zelo majhne kvadratke),nato kupil jupol bel 2lit.1 črno barvilo,en valjerček pa eno cev 210 cm plastično 6-8 cm premera
vse skupaj 17 €
dal 2 sočni plasti na platno rahlo sive barve
cev zaflikal spodaj,tako da samo zvijem platno do vrha in je pospravljeno
kot pravim A JE TO varjanta:D
sam študiram da pom pohištvo v dnevni kar pospravil in zid prebarval in v zgoraj navedeno barvo in to lesno uokviril recimo 240 cm diagonale 16/9 format ;)
sam sem že stem "platnom kar zadovoljen":))

gabiboo ::

pa da ne bo kdo začel pretiravati o platnu kot en avs-ju,kjer je iskal perfektno črnino na platnu,obkroževal dele slike kako samo njemu tam kaže črno,a vse drugo je bilo obupno za videt.v resnici pa tam črna sploh ni mela kaj iskat:D
naj povalja dimnikarja v platno pa bo črnina:P :D ;)

D-PaX ::

Za 4m dolgo sobo kakšno velikost slike priporočate?
Paxy

itak37 ::

Meni osebno se mi zdi 30-40 EUR kolikor stane HD DVD + postnina za nakup HD DVD-ja prevec.
Seveda pa vsak zase ve, koliko je pripravljen odstet za svoj hobi.

Sicer pa upajmo, da bodo videoteke v SLO kmalu zacele izposojati HD DVD-je. To bo pa seveda spremenilo situacijo.

gabiboo ::

ja jst kot sem že napisal
3,3.5m proč imam 220 cm diagonale in že dvd je lepa ostra slika in te oči prav nič ne bolijo
če lahko pretiravam,mi že ta velikost ne zdi več velika ;)
ps2, tv (NOG.TEKME),DIVX PA SI zmanjšam na 160 diag.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projektor: kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
38368824 (1713) matobeli
»

priporočite projektor in platno

Oddelek: Zvok in slika
4011063 (8162) gorann
»

Nakup projektorja

Oddelek: Zvok in slika
295168 (3630) narodno
»

Nasvet pri nakupu projektorja in platna na podlagi slik in opisa prostora (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5211496 (10324) urosbe
»

Hišni kino s projektorjem

Oddelek: Kaj kupiti
82408 (2306) mgermo

Več podobnih tem