» »

Problem z digitalnim signalom sony 40v4000

Problem z digitalnim signalom sony 40v4000

opo ::

Lep dan

Imam zgoraj omenjen lcd (sony40v4000), kateri je star 1 leto. Do pred kratkim je je tv deloval b. P. Sedaj pa so se pojavile težave pri gledanju digitalnih programov preko vgrajenega dvb c na telemachovi kabelski televiziji.
Problem se pojavi pri menjavi kanalov, saj se tv preneha odzivat, izgleda kot da bi zamrznil. To se je začelo pred cca 10 dnevi mogoče enkrat do dvakrat na dan, sedaj se pa to dogaja zelo pogosto. Edina rešitev je izklop tv, vendar to ne odpravi problem. Saj po ponovni menjavi programa ponovno zamrzne. Klical na sony servis tam, so mi dejali, da je tv v redu, naj kontaktiram tehnično pomoč kabelskega operaterja da je verjetno napaka na signalu, vendar tudi tehnična pomoč kabelske trdi, da je z njihovim signalom vse v redu in da je napaka v televizorju.
Analogna shema programov in gledanje le te pa je brez teh problemov in deluje b. P.

Poizkusil resetirat tv na tovarniške nastavitve, ter s ponovnim nastavljanjem tv, tudi to ni odpravilo problema.
Sedaj pa res ne vem ali je kriv tv ali signal kabelskega operaterja. Mogoče ve kdo, kaj bi bila ta napaka in kako jo odpravit.

Za pomoč se v naprej zahvaljujem.

Opo
  • polepsal: Mavrik ()

robertus23 ::

Pzdravljen
sem imel isti problem (tašča ima isti tv lcd) in mislim, da je prišlo do nekakšnega čudnega signala s strani kabelskega operaterja, tako da je sam tv zaznal kot nekakšen firmware za dvb-c ali kaj podobnega ter se je nato *obesil*(nekaj podobnega so mi razložili na servisu)
jaz sem ga kar peljal na servis, ker druge rešitve žal ni
je pa res, da vem za kar nekaj takšnih primerov kateri so se zgodili na isti dan ter seveda na istih sprejemnikih
sam imam sony kdl40x3500, ki pa še nasrečo vedno dela normalno(čeprav je bil priklopljen na istega kabelskega operaterja ko taščin lcd)

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

robertus23 ::

pozdravljen
glede mojega odgovora se opravičujem-je, žal je napačen
res je krivda na kabelskem operaterju,ki pa se "trudi" napako odpravit , ampak žal še le po novem letu.

lep pozdrav

opo ::

Hvala za odgovor. Danes bil na servisu Sony in so mi tudi zagotovili ,da je TV v redu in da ima Telemach z EPG signalom težave. Sedaj so se bojda pojavile enake težave tudi v Celju.Upam ,da bodo res odpravili te težave.Saj je zelo moteče.:(

LP opo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: opo ()

robertus23 ::

pozdravljen
je pa ena začasna rešitev - zbrišeš programe katere res negledaš (recimo da ti ostane na DVB-C okrog 40 programov) pol pa dela 100% sem preveril na lcd
Sony40V4000
probaj

lep pozdrav

opo ::

Pozdravljeni

Sem poskusil zbrisati zakodirane programe in tiste katerih ne gledam ,kot je svetoval ROBERTUS23 IN ZADEVA DELUJE, HVALA ROBERTUS ZA NASVET. Upam ,da bodo to uredili po novem letu,saj sem razmišljal ,da bi vzel cel paket progamov.

lp opo

OK.d ::

kakor razumem ali se potem ko je shranjenih več kot 40 programov pojavi ta problem?
LPOK.d

opo ::

Ok. D problem se mi je pojavil okol 1 decembra, pred tem 1 leto delovalo vse v redu, ko je še bila triera. Po prvem decembru se je začela tv na digitalnem signalu obešat. Najprej 1x do 2x na dan ne glede koliko sem gledal tv, nato pa vedno bolj pogosto. Včeraj pred izbrisom kanalov se tv obesil že po 4 ali 3 menjavi kanala.
Na servisu so mi zagotovili, da je tv brezhiben in da je problem v signalu epg (elektronski vodič ).
Ta signal, naj bi skozi polnil pomnilnik digitalnega sprejemnika in ko je ta pomnilnik poln se tv obesi. To je tolmačenje uradnega servisa sony, tudi firma sony naj bi opozarjala na ta čuden signal s strani kabelskega operaterja, saj je res nemogoče da bi se v takem kratkem obdobju pokvarilo toliko sony televizorjev, zaradi enake napake.

Verjetno izbris negledanih programov iz programske sheme napake ne odpravi, napravi jo manj moteče saj se tv ne obesi tolikokrat, vsaj po moje manj programov bolj počasno polnjene pomnilnika in s tem daljše obdobje do blokade digitalnega sprejemnika. Res pa je da nisem poiskušal dalj časa menjavati kanalov oz. Programov.
Imam pa shranjeno 60 programov v programski shemi. Bom zvečer poiskusil oz se bom igral z daljincem, da bom videl kolikokrat se bo tv obesil
lp opo

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

robertus23 ::

pozdravljeni
sem preskusil na Sony40V4000 cca. 1 uro in se je zopet pojavil ta problem(resda šele po 1 uri).
potem sem ugasnil sprejemnik s "power" in zopet prižgal ,DVB-C je zopet delal normalno

opo ::

Verjetno izbris negledanih programov iz programske sheme napake ne odpravi ,napravi jo manj moteče saj se Tv ne obesi tolikokrat,vsaj po moje manj programov bolj počasno polnjene pomnilnika in s tem daljše obdobje do blokade digitalnega sprejemnika.

Sem se igral z prestavljanjem programov ,prestavil sem 80x ko se je TV OBESIL.Potem sem ugasnil sprejemnik s "power" in zopet prižgal ,DVB-C je zopet delal normalno, Kot je zgoraj napisal ROBERTUS

opo ::

Sem upal, da se bo oglasil kdo od telemaha da te moje trditve ovrže ali potrdi.
Samo izgleda, da so na telemahu sami strokovnjaki, katerim je brati ta forum izpod časti. :(

Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

OK.d ::

jaz gledam tv preko kabelneta in za enkrat na 32w4000 nisem opazil takšnih težav
LPOK.d

opo ::

Danes popoldan deluje moj tv brezhibno, saj je operater ugasnil signal epg. Torej drži trditev s servisa sony, da ni problem v tv ampak v tem epg signalu. Upajmo, da bo ta signal epg telemach uredil.

Lp opo

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

opo ::

Rešitev te napake je nadgrajeni firmware televizorja ,katerega naredijo na pooblaščenem servisu.
Sedaj moj TV zopet deluje BP:D

lp opo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833442050 (81578) zavajon
»

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11423300 (8687) alexz
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413674 (7246) yanz
»

digitalna kabelska

Oddelek: Zvok in slika
123789 (3044) easyrider3
»

Digitalna televizija v Sloveniji

Oddelek: Zvok in slika
61937 (1849) SasoS

Več podobnih tem