» »

kabel za povezavo prenosnik - televizor

kabel za povezavo prenosnik - televizor

jerriho ::

pozdravljeni,

imam prenosnik z možnostmi video izhoda:

vga
hdmi

za gledanje filmov, www stream-ov rtvslo, pop tv bi ga rad povezal z klasičnim televizorjem, ki ima:

scart
s-video

je tale kabel
http://www.napeto.com/vivanco-kabel-sca...
najboljša rešitev?

ima kdo izkušnje z njim za isto reševanje problema?
ne potrebujem nobenih ekstra pretvornikov?
kakšne težave, če sploh, lahko pričakujem?

jerriho ::

nobene pomoči?

bluefish ::

Raje poišči nekaj za S-Video.
Seveda se moraš zavedati, da na TV ne bo zvoka.

jerriho ::

bluefish,

torej prenosnik vga, televizor s-video?
ker če si mislil prenosnik s-video, televizor scart ali s-video, to ne gre, saj nimam s-video na prenosniku
pa kaj je dobljeni rezultat - kakovost slike - prek tega vga-scart kabla res slaba, slaba ali ne tako slabša od drugih povezav?

ko si rekel, da ne bo zvoka:
to verjetno rešim tako, da bom poslušal iz zvočnikov priklopljenih na prenosnik? kar sem itak nameraval..

hvala za pomoč

p.s.
malce težim, saj do sedaj - kar se zdi mogoče malce čudno - še nimam izkušenj z povezavami prenosnika z televizorji...

še to: na televizorju imam s-video tudi... phillips cineos 32 inch... je odličen drugače

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jerriho ()

jerriho ::

hm, a res nobeden ne ve povedati, kakšen rezultat na tv sprejemniku da kabel vga (prenosnik) - scart (tv)?
še enkrat link do kabla:

http://www.napeto.com/vivanco-kabel-sca...

jasno je, da bi me najbolj zadovoljil odgovor nekoga, ki ga je v praksi preizkusil. a z kakšno spodobno teoretično razlago bi bil najbrž tudi potolažen.

matej_jack ::

Jaz imam doma VGA v SCART kabel. Sicer ne vem, če je lahko slika odvisna od kvalitete kabla, ampak pri tem je slika bolj boga (32" LCD Philips - proti HDMI napimer). Brati recimo, se je dalo s TV težko (raziskovalec, zbiranje filma).
Pri predvajanju DivX filma pa ni bilo nekih težav, se je dal z daljave normalno gledat, tudi podnapisi - ostrina pač ni bila vrhunska. Na mojem prenosniku pa uporabljam samo HDMI, super zadeva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564183 (3512) anjica
»

VGA V SCART

Oddelek: Pomoč in nasveti
9831 (652) tkma
»

povezava PC-TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
2610111 (9172) LordTado
»

dvb-t (mpeg4) sprejemnik - nujno

Oddelek: Kaj kupiti
143458 (2866) JamesQ
»

Iz prenosnika na TV

Oddelek: Zvok in slika
255038 (4460) All

Več podobnih tem