» »

Katero ohišje

Katero ohišje

moowy123 ::

Pozdravljeni,

razmišljam o nakupu novega ohišja za moj sistem ( core i5 hlajen z mugen2 in grafična s pasivcem ) tako da so glavni kriteriji zračna pretočnost in kvaliteta izdelave ohišja, ki ublaži čimveč vibracij.

gledal sem naslednje:
antec 300
cooler master gladiator 600
nzxt beta
cooler master centurion 590
chieftec

Prednost imajo tisti z esata spredaj ( samo če je kakšno od teh ohišij extra dobro mi to odtehta esata ). Katero od teh mi vi priporočate ?

BALAST ::

Jaz bi ti priporočal Sileo 500, ker ima zelo dobre zvočno izolacijo. Za pretok zraka pa poskrbita 2x 120mm ventilatorja in ponavadi piha ventilator iz ohišja v napajalnik, ki spihuje vroč zrak takoj stran od procesorja. Tukaj je še za odtenek cenejši in od zanesljivega trgovca.

Vgrajene ima protihrupne pene, ki preprečijo šumenje iz računalnika. Vsebuje tudi protivibracijske nastavke za trde diske in napajalnik.
Zame bi bil najboljša odločitev.

lasse007 ::

Jaz imam Cooler Master Sileo 500, moja glavna pripomba je, da sprednji ventilator nima protiprašnega filtra in veselo vleče prah iz tal, zato sem izžagal sprednjo masko in vstavil nosilec za ventilator od Stacker 830: http://www.coolermaster.nl/shop/product...

Spredaj so bili tudi gumbi za vklop in reset, ki jih mislim nadomestiti s tem: http://www.coolermaster.nl/shop/product...

Drugače je to kvalitetno ohišje, ki ima protihrupno peno, dva tiha 12cm ventilatorja (800rpm, sprednji bi lahko imel večji pretok zraka), spredaj ima eSATA. Zračna pretočnost ni njegova odlika, tu krivim predvsem sprednji ventilator.
V kratkem ga mislim prodati, ker imam raje večja ohišja.

Sam bi priporočal Cooler Master Centurion 690: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

BALAST ::

Hehe :)) @lasse007, meni tudi ne ugaja vsako ohišje iz škatle in zato sem tudi sam razžagal mojega ThermalTake Mozart Sx, da vleče 140mm @ 800rpm ventilator z protiprašno mrežico na procesor in 2x80mm @ 1000rpm stran od grafične kartice gtx260, ki je precej vroča.8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

flipr ::

Priporočam Xigmatek Midgard...zelo zračno, tiho in kvalitetno izdelano.

moowy123 ::

Na koncu sem se odločil za Cooler Master Centurion 690 in sem že lepo vse zmontiral notri. Ohišje je res super in lepo ublaži vse vibracije.

Naslednja stvar na vrsti je napajalnik z modularnim načinom priklopa, ker trenutni lc ima vse kable ven in je pol prava umetnost narest nekaj pametnega s temi kabli :8).

Moje naslednje vprašanje pa je kako se ublaži vibracije, ki nastanejo, če je ventilator pritrjen na levo stranico računalnika ( da piha na grafično kartico ) ? Je dovolj blažilec vibracij za 12cm fane ali je potrebno poseči po kakih penah ?

BuzzFuzz ::

Dovolj je....

lasse007 ::

Pomaga tudi, da daš na gumijaste nosilce, npr.: http://www.cool-pc.org/productdetail.ph...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

axee ::

Če si občutljiv na vibracije si najbrž tudi na glasnost ventilatorjev. Tihi ventilatorji pa ne proizvajajo slišnih vibracij. Ne potrebuješ nič dokler ne greš čez 1000RPM (približna meja).

moowy123 ::

Hvala vam za odgovore. Kako pa se najbolj optimalno glede pretoka zraka namontira ventilatorje. Torej možnosti je za 7 12-14cm fanov.
Za odtok zraka imam zadaj zgoraj ventilator in napajalnik spodaj ki lepo zauga zrak ven. Možnosti imam še 2 ventilatorja zgoraj, na stranico pa zaenkrat ne bom nič montiral ( zaradi vibracij ). Kako naj obrnem ventilatorja zgoraj ( ali naj imam raje brez ) da bo čimbolj optimalno krožil zrak ?

Na procu je pa mugen2, ki ima ventilator obrnjen proti hladilnim rebrom in posledično tudi proti zadnjemu ventilatorju ki izsesava zrak ven.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ohišje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
646563 (4852) Janac
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028477 (26522) kuglvinkl
»

ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
242224 (2042) citizen8
»

Konfiguracija novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
342197 (1567) fr4nc
»

Silent gaming PC do 1500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
657582 (5666) axee

Več podobnih tem