» »

Zakaj kupiti/ne kupiti ta plazma TV (LG 42PQ6000) ?

Zakaj kupiti/ne kupiti ta plazma TV (LG 42PQ6000) ?

Nagi Bator ::

Ker je crknil star CRT TV, pac nabavljamo novega. In ker sem na podrocju in poplavi TV-jev bolj levi,
sam TV-ja sploh ne gledam, vas prosim za menenje.

Sicer sem gledal LCD-je, vendar mi je potem v oci padla ta plazma: LG 42PQ6000 Plasma Dobi se ga ze za 580e.
Predvsem sem se "zapalil" za plazmo zaradi lepse (svetlejse) slike napram LCD-jem.
Res je samo HD Ready, vendar bi trenutno na TV bil priklopljen UPC-jev CATV signal, zdaj se analogni, kasneje pa digitalni ali pa T-2 IPTV.
Gor bi priklopil se DVD/XviD player. HDTV vsebine pa me niti ne zanimajo toliko, vendar bi vseeno vprasal, ce jih je ta TV zmozen predvajati.
Torej vprasanje je, ce ga je v mojem primeru pametno kupit ali ne in zakaj?

Alternativa v LCD obliki, ki bi jo verjetno vzel je LG 37LH7020 ali LG 42LH7020 ali celo samo LG 37LH3000
Sicer sem pa odprt za predloge. Budget je pa raje manj kot 800e.

OldSkul ::

HD se da zelo dobro gledat gor. 720P HD seveda.
Priporočam,da si ogledaš še 42x10 panasonic plazmo, ki je v akciji v technomarketu. Zelo dobra, jo imam tudi sam.

kmetek ::

42'' plazma in gledanje dvd/divxov? A je lahko večji LOL :D

Scarface ::

kmetek zakaj že?
Been there, done that....

clancy ::

Zakaj kupiti? Zato, ker je plazma.
Zakaj ne kupiti? Zato, ker je Panasonic 42x10y plazma boljša in ni dosti dražja. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

Nagi Bator ::

No ta panasonic sem itak opazil, vendar nisem hotel komplicirati.
Pozabil sem povedati, da se bi TV gledal z razdalje 2.5 do 4 metre, tak je pac razpored v dnevni sobi, in na kaksne 3-4 metre bo po moje DivX cisto OK zgledal? Se morda motim ? Drugace pa bo TV namenjen predvsem spremljanju TV programa.
TV bodo gledali predvsem starsi, ki so do sedaj bili navajeni na 68cm "jajcast" CRT. :\
Zanima me tudi kaj si mislite o vecji porabi stroma pri plazmah, saj so kar precej pozresni in pa o LCD alternativah.
Bi pa nasploh prosil za argumentirane odgovore, kmetek, ce imas morda kaj dodati k tvojemu odgovoru, kar naprej z besedo.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

Zakaj že? Ker je kvaliteta obupna?

Daj si 720p mkv in DIVX istočano pa boš videl, odkar imam HD gledam divxe samo kot močne izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Nagi Bator ::

Ja valjda, saj to je samoumevno, da bo 720p neprimerno bolje izgledal, ampak ocitno se da gledat tudi Divx-e, kot zdaj pravis :D
Dobro, ampak tema je, kupit ta TV ali ne , ter zakaj?!
Pa se to, ce slucajno priklopim nekaj v 1080p to sploh ne bo delalo ali bo downskalano na resolucijo TV-ja?

Zgodovina sprememb…

Nagi Bator ::

Ah, zdaj sem poskilil za tem PANASONIC TX-P42X10Y in za ta dnar resno razmisljam, da kar zavijem tja in ga vzamem :)
Torej ostaja se samo vprasanje, ce bo HD Ready TV predvajal tudi full HD, seveda v zmanjsani resoluciji ali pa sploh ne in pa mennje o "elektricni pozresnosti" plazme?

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

1080p bo delal, samo nekak nima smisla snemat toliko večje datoteke...

clancy ::

Divxi in DVD-ji na tej televiziji zgledajo neverjetno dobro, 720p pa odlično. Za 1080p pa ti je že OldSkul povedal. 1080p ripe lepo downscala na 720p.
Meni ta televizija kuri nekje od 95 do max 210 wattov pri zelo svetlih scenah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

Nagi Bator ::

Ja, tak sem se zdaj odlocil...
Grem pogledat LG-ja, ker ga imam prakticno za vogalom in nato se Panasonica.
Vzel bom pa tistega, ki ima po defaultu lepso sliko.
Na koncu koncev se bo na njem v 90% gledal TV program preko kabelske.
Oba pa imata nadpovprecne ocene na testih za ta tip TV-ja.
Moram pa priznat, da se mi dopade USB(DivX SD) suport na LG-ju,
vendar za tistih 78e vec, ze nabavim solidni player. Samo malo bolj okorno je.

OldSkul ::

slika v trgovinah ni merodajna samo tako... kaj veš kakšne so nastavitve, razen če tv sam nastaviš.

Spajky ::

Če so bli starši navajeni na "jajčast" CRT, pol bodo srečni tudi s čem brezhibnim takim poceni ... >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

Nagi Bator ::

@OldSkul
Brez skrbi. Ziher si bom vzel vec kot samo 5 minut in se igral z nastavitvami ;)

@Spajky
Sem jim ze pred kaksnim letom hotel nabavit 82cm crt 100Hz pa niso hoteli.
Sicer pa sem jim povedal kako bo s sliko na analognem signalu.

Spajky ::

Potem jim pa ni pomoči :D (mogoče je bila ona "krava" prevelika za njih >:D , meni je bla tudi :D ) ... pa glej, da jim boš nabavil poleg tankega TV tudi dodatne zvočnike zraven in TV naj bo obvezno BARVNI (buh ne daj ČB) >:D :D :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

IceIceBaby ::

Jaz imam LG 32PG6000 (32" plazma). Domnevam, da je zadeva sorodna tej 42", vsaj po izgledu gre za podobno stvar.

Večinoma se na njej gleda TV preko T2 in slika je odlična. Včasih sem bil mnenja, da je CRT zakon za navadno TV, ampak je na tej slika lepša. Prav tako je slika lepša kot na večini LCDjev, ki sem jih imel priliko videti v živo.

Kar se tiče HD vsebin. Jaz imam gor priklopljen računalnik in občasno pogledam kak 720p film ali nadaljevanjko. Slika je solidna, dosti lepša kot pri divxih. Normalno se da gledat tudi 1080p, ampak itak nima efekta.

Slika pri divxih je zame zadovoljiva. Logično je, da je 720p lepše gledat, ampak serije še vedno downloadam v divxu, pa ni sile :)

Še ena zelo dobra lastnost TVja je dizajn. Jaz sem ga kupil predvsem zaradi izgleda (se ne spuščam toliko v detajle, da bi se sekiral zaradi minimalnih razlik v sliki). Tista šipa, ki je čez celo prednjo stran res naredi lep zaključek in zadeva paše v sobo.

Nagi Bator ::

Ok, vzel sem Panasonica, izkljucno zato, ker je na raznih testih bolje ocenjen. Res pa ima LG lepsi dizajn.
Sem pa sprobal oba, nalasc s dobro narejenim Divx-om in na obeh je kvaliteta slike bila vec kot dobra.
Na LG-ju (direktno z USB kljuca) celo tako dobra, da sem bil kar presenecen. Pricakoval sem slabsi izgled.
DVD-ji na Panasonicu izgledajo skoraj perfektno, slika z analogne kabelske pa primerno signalu. V glavnem slabse kot testni Divx. Ampak to sem pricakoval.
Bom dodal se kaj, ko se mi ga bo dalo malo bolj stestirati v naslendjih dnevih.
Zaenkrat pa hvala vsem, ki ste pomagali z nasveti.

bibica ::


Sicer sem gledal LCD-je, vendar mi je potem v oci padla ta plazma: LG 42PQ6000 Plasma Dobi se ga ze za 580e.



Tukaj sem jo našel za 500 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bibica ()

kmetek ::

nekako ni slovenija to bibica, mar ne?

bosko1982 ::


Sicer sem gledal LCD-je, vendar mi je potem v oci padla ta plazma: LG 42PQ6000 Plasma Dobi se ga ze za 580e.



Tukaj sem jo našel za 500 evrov


dobra cena v big bangu...slabih 60.000 € :O

že je izginila cena =)
katastrofa od človeštva...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961175014 (399385) antonija
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973219 (67054) mamomu
»

Lastniki plazme PANASONIC TX-P42X10Y

Oddelek: Zvok in slika
102195 (1698) e-marko
»

kaj kupiti LCD TV ali Plazmo TV gledal bi pa preko Total tv

Oddelek: Zvok in slika
82830 (2422) kremenko1
»

Plasma TV LG 42PC1RR

Oddelek: Kaj kupiti
256643 (4437) servo

Več podobnih tem