» »

Plasma TV LG 42PC1RR

Plasma TV LG 42PC1RR

Gregor P ::

Kupujem nov televizor. Predvidevam, da bom za njega zapravil ca SIT 500.000,-, velikosti okoli 106 cm, plasma (LCD-ji so pač predragi). Dolgo časa sem si ogledoval raznovrstne modele, primerjal tehnične podatke ipd. Skoraj bi se že odločil za kakšen Samsungov model, potem sem pa naletel na LG 42PC1RR ( Moj-TV.com, BOF, mimovrste=)) ki je prejel tudi nagrado Eisa.

Sedaj me pa samo še zanima, kako važni so podatki o svetilnosti, ker imajo podobni Samsungi od 1300 do 1500 cd/m², medtem ko ima ta LG 1200 cd/m²? Ostali podatki so primerljivi; razen seveda dejstva, da ima ta LG-jev model vgrajen 80 GB diska8-)


P.S.: ko smo že pri temi, mi lahko še svetujete, kje bi ga kupili; preko spleta, ali rajši lepo v trgovini?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Očitno je pri plazemskih TV-jih zelo važno, da poskrbiš za varen transport domov, ker naj bi bili zelo "nežni" (dosti bolj od LCD-jev); torej ga bo najbolje kupiti v "klasični" trgovini.

Se je že kdo opogumil, da mi pove, kakšna je razlika v praksi med 1200, 1300 in 1500 cd/m² (svetilnost)? Vse kar sem doslej uspel razbrati je, da plazme z leti izgubljajo kvaliteto svetilnosti in da je od 1000 cd/m² naprej že v redu za domačo uporabo:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

Glede svetilnosti mi je javaman dal dober in predvsem praktičen odogovor v drugi temi:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Sisko ::

Življenjska doba plazem je tisti čas, po katerem svetilnost pade na polovico -- pri LGjih je to okoli 60.000 ur. Zdaj pa, koliko je to vredno :)

V Bigbangu so imeli dolgo časa razstavljen (ali pa ga še imajo) en JVC, ki je deklariran na 960cd/m2, pa ni bilo opaziti, da je slika pretemna niti tam, kjer so vsi ekrani 'našponani' na maksimum, da bi 'bili boljši' od konkurence. Pri domači uporabi je svetilnost potrebno še zmanjšati (sam imam tudi LGja, samo starejšega, katerega svetilnost je na 50%, vklopljen imam pa še varčni način, ki maksimalno svetlost zmanjša na 60%, zdaj pa izračunaj -- slika je odlična tudi, ko od strani sije sonce), saj sicer od presvetle slike rada boli glava. Mene ta podatek ne bi skrbel.

Sisko

delfinus ::

Kar se tice LGja. Sam ti iz lastnih izkusenj povem, da sem izjemno zadovoljen z njim. Po zacetnih tovarniskih nastavitvah, ki so slabe, z latnimi nastavitvami slika postane naravnost briljantna. LG ima na trgu trenutno veliko modelov LG 42PC1R je najbolj razsirjen. Razlika med R in RR je da RR vsebuje se disk. Ce to seveda rabis potem izbora pravi, drugace pa bi svetoval 42PC1R ali pa 42PC3R, ki pa se razlikuje od predhodnika le po tem, da nima AV4 vhoda na okviru TVja, ostalo je vse popolnoma enako. Ima tudi 2HDMIja ceprav uradne specifikacije govorijo samo o enem. Sam imam prav tega (42PC3R) in dokaz o dveh HDMIjih je tukaj: Klik.
Na trgu je zelo razsirjen tudi LG 42PC1D to je UK razlicica, ki ima vgrajen dva tunerja in eden je digitalen.

Slikovno so vsi ti modeli popolnoma enaki, razlikujejo se samo po nekaterih drugih tehnicnih karakterisikah, AV vhod, disk, digitalni tuner, 2 tunerja. Kaj pa zascita pred burnom. Tudi za to je poskrbljeno. LG ima v meniju opcijo ORBITER. Na ta nacin vsaki 2 minuti sliko malce premakne. Pri gledanju filmov je to komaj opazno oz. sploh ni. Ce pa do kaksnega odtisa na ekranu le pride pa imas tu se white wash. Prizges to za par sekund in logotov, menija iger ipd ni vec na ekranu. LG v glavnem s tem nima problema. Izkuseni uporabniki svetujejo le, da se prvih 100 ur kontrast nastavi na okrog 55-60. Sam imam trenutno na 60 in moram reci, da je to vec kot dovolj za super sliko.

Posebna zgodba je HD material. Poskusil sem priklop preko VGA kabla iz prenosnika. Ogledal sem si nekaj fotografij s potovanj in moram reci, da mi je celjust padla do tal. Potegnil sem se nekaj HD demotov iz neta in tu vidis, kaj je kakovost. Slika je kot da bi gledal skozi okno. Upam, da bo kak operater, internetni provider kmalu ponudil real HD signal tudi v Sloveniji.

Ker se odlocas za LG je tu se tema, sicer zelo veliko strani, ampak se splaca malo prebrati. KLIK. Na 5 strani imas predlagane zacetne nastavitve. Sam sem jih malo prilagodil na svoj okus. Na 50 strani imas sliko mojega LG 42PC3R itn...

Kje kupiti, nekaj ponudbe imas tukaj: Nekaj ponudbe.

Pozor. Ne smes kupiti plazme, ki ima na koncu svoje oznake V npr. LG 42PC1RV, gre za razlicico z nizjo resolucijo (852 x 480).

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

MEDENA ::

delfincek pun $$$$...lepa soba,, LJ ? :)

Gregor P ::

Hvala delfinček za odgovor:)

Je pa zanimivo, da je na bolhi LG 42PC1RR (torej ta z diskom) kar za SIT 100.000,- cenejši kot drugje. V čem je štos?!?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

delfinus ::

GregorP: Poglej ZS.

Tormentor30 ::

Evo še prvi vtisi od zadovoljnega kupca omenjene plazme. Z eno besedo - WOW! :)) Včeraj sem jo priklopil in samo obstrmel nad sliko, brez kakršihkoli popravkov konstrasta in "fine tuninga" (gledanje DVDja), TV slika je pač "analogna". Prav tako sem navdušen nad uporabnostjo vgrajenega video rekorderja. Kaj več ne morem povedati, ker sem šele začel študirati masivno knjigo z navodili....8-)

PireCrompir ::

Da preverim še enkrat pred dokončno odločitvijo:
- edina razlika med 42pc1rr in 42pc1r je 80gb disk?
- edina razlika med 42pc1r in 42pc3r je av4 vhod na strani televizije?
- slika in vse funkcije (razen seveda snemanja na disk pri 42pc1rr) so pri vseh 3 tv povsem enake?

Hvala za odgovor!
-- PireCrompir

javaman ::

Mislim, da PC3R nima intelligent eye opcije. Nisem pa siguren.

Han ::

Še ena "malenkost": od teh treh (3R, 1R in 1RR) ima menda samo 1RR vgrajena dva tunerja, kar pride prav pri gledanju slike v sliki prek TV signala...

delfinus ::

Da preverim še enkrat pred dokončno odločitvijo:

- edina razlika med 42pc1rr in 42pc1r je 80gb disk?
DA

- edina razlika med 42pc1r in 42pc3r je av4 vhod na strani televizije?
DA, PC1R ima se AV4

- slika in vse funkcije (razen seveda snemanja na disk pri 42pc1rr) so pri vseh 3 tv povsem enake?
DA

PC3R nima inteligent eye
DA, ta funkcija je neuporabna in jo imajo vsi uporabniki na PC1R povecini izkljuceno

PC1RR ima dva tunerja, enega za analog in enega za rabo pri snemanju na disku. PiP je mozen. Ima pa ta Tv samo 1x HDMI vhod, preveril sem to v Big Bangu.
Obstaja pa se PC1D, britanska verzija, kjer sta tudi dva tuernja, en je analogen, drug digitalen. Pri tej verziji je daljinec nekoliko slabsi kot pri evropski, tudi funkcije v meniju so nekoliko slabse kot na evropski razlicici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

PireCrompir ::

Hvala za odgovore!

Na avforums sem prebral, da so funkcije nastavitve slike pri 1r celo boljše kot pri 1rr.

Če prav razumem, ima 1rr en HDMI vhod manj kot 1r zaradi tega, ker enega uporablja za vgrajeni HDD snemalnik. Kaj v praksi pomeni prisotnost le enega omenjenega vhoda? Moram priznati, da o HDMI ne vem veliko (kar morda pomeni, da ga, vsaj zaenkrat, niti ne potrebujem :), zanima pa me, kaj to pomeni za v bodoče).

Morda kdo ve, če obstaja kakšna možnost material, posnet na HDD na 1rr, spraviti na kak medij ali na pc, da bi ga lahko npr. gledal na drugi tv, komu posodil itd.?

Razlika v ceni med 1rr in 1r (30 kSIT) se mi na bolhi niti ne zdi pretirana, če je stvar s HDD seveda uporabna, je pa 3r od 1rr kar bistveno cenejša (75 kSIT), tako da sem še vedno v dilemi.

Delfincek, nekaj objav višje si nekomu odgovoril po PM, verjetno v zvezi s kupovanjem na bolhi, saj je bilo to vprašanje. Ker tudi sam razmišljam predvsem o tej možnosti, bi ti bil tudi jaz hvaležen za kakšen koristen nasvet.

Hvala in lp,
-- PireCrompir

javaman ::

Kakor vem, iz HDD-ja ne mores ven spraviti posnetkov.

HDMI je neke vrste prikljucek prihodnosti. So pa z njim tudi problemi na razlicnih napravah, doloceni ljudje pa celo prisegajo, da component izhod daje boljso sliko. HDMI omogoca tudi copyright protection.

delfinus ::

Kaksen je format zapisa na HDD ne vem. Verjetno bi ta odgovor nasel na AVForumu. 1 proti 2 HDMI, trenutno res ni tako kriticno, bo pa prislo prav, ce bos imel vec naprav na HDMI. Npr DVD na HDMI + HDTV signal prikljucen preko HDMI vhoda, ko pac to bo. Tu zna priti prav. Mozna je tudi povezava prenosnika preko DVI to HDMI, Slika bi naj bila se boljsa kot preko standardnega VGA. Sam imam preko VGA in sem ze tam presrecen. Ostalo ZS. lp, D.

javaman ::

Sam sploh ne opazim razlike med VGA in DVi na klasicnem LCD monitorju.

Drugace se pa da dobiti za HDMI tudi HDMI razdelilnik. Moras pa se paziti, da ni drugi HDMI samo za video brez audia.

delfinus ::

Pravkar prebral od uporabnika LG 42PC1R: There is no Intelligent Eye on LG 42PC1R, so nothing to discover there. Klik, glej drugi post.

Ocitno ima LG pri objavi tehnicnih karakteristih svojih modelov plazm stevilo tezav.

javaman ::

Tako kot ima spanski 42PC1R 1 HDMI, nemski pa 2.

gregor ::

Pozdravljeni.

Glede na to da je povsod polno govora o High definition me zanima kako lahko ta material gledam na tv, ali moram imet posebno opremo (graficno...) ter potem priklopim racunalnik prek dvi izhoda na hdmi ali kaksne drug vhod na tv
prosim za razjasnitev tudi pojmov kot so 1080p, 720 p, 1080i..... , kako je s tem, ali je to pomembno pri nakupu tv ter seveda kaj pomeni resolucija 1.024 x 768 ... 1920x1080...

delfincek , prav tako pa tudi mene zanima kako je s tem nakupom preko bolhe, ali gre za nateg ? (prosim za zs)

hvala

lp

javaman ::

Glede na to da je povsod polno govora o High definition me zanima kako lahko ta material gledam na tv, ali moram imet posebno opremo (graficno...) ter potem priklopim racunalnik prek dvi izhoda na hdmi ali kaksne drug vhod na tv


Nacinov je vec. Kmalu pridejo HD DVD in Blueray enote, tako da bomo lahko kmalu verjetno dobili tak materijal v video-sposojevalnicah. Mogoce celo www.itivi.si, pa si lahko filme celo po posti posiljamo. ;)

Drugi nacin je (tudi legalno preko www.divx.com) tankanje HD Divx filmov, ki jih nekateri Divx predvajalniki celo znajo predvajati (spisek kompatibilnih predvajalnikov najdes na www.divx.com). Se bolje je verjetno imeti dober HTPC (Home Theater PC) racunalnik v dnevni sobi ali pa prenosnik, ki se ga pac priklopi na TV (VGA ali HDMI/DVI). Osebno predlagam v tem primeru locljivost 1366x768, PC sam pa naj prezrcali 1080i signal v 720p, ker zna to bolje kot sam TV.

Tretji nacin je pa HDTV, ki bo (po obljubah Ljubljanskega kabla) omogocena proti koncu letosnjega leta in bodo ponudili vsaj en neplacljiv program.

prosim za razjasnitev tudi pojmov kot so 1080p, 720 p, 1080i..... , kako je s tem, ali je to pomembno pri nakupu tv ter seveda kaj pomeni resolucija 1.024 x 768 ... 1920x1080...


1080p/i pomeni locljivost 1920x1080.
720p pomeni locljivost 1280x720.
Oznaka i (interlaced) pomeni prepleteni nacin, kjer se tako kot pri zdajsni TV najprej izrise vsaka liha vrstica, nato pa se vsaka soda. Slabost takega nacina je v tem, da pride do motenj pri hitro-spreminjajocih-se slikah, prav tako pa plazme in LCD-ji ne delujejo v naravi v takem nacinu, zato rabijo dober de-interlacer, ki pretvarja i v p. Oznaka p (progresive) pomeni progresivni nacin, kjer se vsaka vrstica izrise v enem susu. Verjetno zaradi hitrosti prenosa signalov sta v igri 720p in 1080i, medtem ko progresivni 1080p pa sploh ni standarden in trenutno se ne obstaja naprava, ki bi lahko to predvajala (govorimo o HDMI, component, composite, scart,.. in ne o PC vhodu, ki itak deluje v vedno v progresive nacinu, vsaj preko VGA kabla - nekatere kartice imajo tudi component izhod in tu verejtno dobimo 1080i signal).

Nase oko locljivost 1920x1080 razlikuje od 1280x720 le, ce je TV v primeru 3m stran od nas diagonale najman 65", drugace sosednjih tock ne moremo med sabo razlikovati. Signal 1080i se bo na TV rezolucije 1024x768 preslikal, a tega prakticno ne bomo opazlil.

Plazme zaradi tehnoloskih omejitev trenutno na 42" predvajajo locljivost 1024x768, kar pomeni, da je tocka pravokotna in ne kvadratasta. Zato se prava locljivost 1280x720 tudi tu preslika v prilagojeno 16:9 sliko. V informacijo: tudi pri LCD-ju je potrebna transformacija iz 720 vrstic v 768, zato niso nic boljsi pri tem. Za PC predlagam locljivost 1366x768, TV-ju pa se prepusti preslikava vodoravne osi. Slika je se vedno OK, pri gledanju filmov pa se to sploh ne opazi. Tam postanejo pomembnejsi dobra crna barva, dobri temni odtenkmi, dober kontrast se posebej v temnem spektru, naravne barve in hitra odzivnost tock.

gregor ::

javaman, hvala za obsiren odgovor, torej ce prav razumem se lahko racunalnik prek dvi - hdmi kabla ali pa dvi - vga kabla ?? priklopi na tv
kje se da dobit te kable ter ali je kaksna razlika glede kvalitete slike pri razlicnih nacinih priklopa

Torej da ostanem pri temi, ali so lg-ji trenutno najbolsi nakup pod 400.000 sit glede kvalitete slike ? Ali se splaca kupit ali pa se pocakat da pridejo ven plasme z visjo locljivostjo .... oz ce drugace povem
Ali bojo danasnje plasme zadoscale za HD material ali bo treba spet cez 3 leta kupovat nove ?

Hvala

LP

javaman ::

Plasma ima HDMI in VGA priklop. Za DVI rabis DVI-HDMI pretvornik.

Trenutno je LG se najboljsi za to ceno. Plasme z visjo locljivostjo pridejo sele drugo leto ven in bodo verjetno od 50" naprej. Cena bo ulala.

Vazno je le to, da ti TV podpira signale 720p in 1080i, seveda ti jih bo pretvoril v svojo rezolucijo, ampak slika bo vseeno super. Problem 852x480 plazem je ta, da teh signalov niti ne znajo sprejemati.

Sam sem kupil plazmo locljivosti 1024x768 in glede na to, da HD materijal za te TV-je sele prihaja, se sploh ne bojim novega nakupa TV-ja naslednjih 10 let (vsaj toliko!!!).

Mare2 ::

Kako pa deluje snemanje na disk? Lahko snemanje vnaprej programiraš?

Je potem predvajana slika dobra? A res preskoči reklame?

Hvala.

javaman ::

Pojdi na LG stran, tam klikni na support in tako naprej do dokumentacije. Izberi TV in PDP TV in nato anglesko dokumentacijo za 42PC1RR. Tam je vse lepo napisano. Ime dve nastavitvi za kvaliteto slike, na zalost pa ne vem, koliksna je locljivost.

servo ::

Imam plasmo LG 42PC1RR in mi nikakor ne rata spravit slike DVD filmov (720x576@29.97) ali (720x576@25) iz PC prek RGB (GF7600gt) na TV - izpiše "no signal". Probal sem z BSplayerjem (od tam podatki o obliki videa) in z PowerDvdjem. Drugače pa divxi delajo normalno.

Kakšna ideja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup LCD ali plazma TV

Oddelek: Kaj kupiti
399436 (5878) Leks
»

Potrebna razdalja gledanja plazma televizije

Oddelek: Loža
106663 (6327) krneki
»

LCD TV - dilema

Oddelek: Kaj kupiti
151722 (1270) delfinus
»

best buy LCD TV sprejemnik

Oddelek: Kaj kupiti
253017 (2323) Zako
»

Katero plazmo, do 560K SIT

Oddelek: Zvok in slika
304451 (3720) javaman

Več podobnih tem