» »

kaj kupiti LCD TV ali Plazmo TV gledal bi pa preko Total tv

kaj kupiti LCD TV ali Plazmo TV gledal bi pa preko Total tv

easyrider3 ::

Sem v dvomih med nabavo televizorja,ker mi vsak drugače pravi.Gledal bi preko Total tv-ja in dosti tudi dvix filme pa v mislih imam tudi xbox 360 kupit. Skoraj sigurn sem da je slika na plazmi boljsa kot na LCD-ju ampak pravijo da je problem še vedno pri plazmi screen burn,da se slika zapeče,a je to res? kupil bi 42 inchov velik televizor in če bi bil LCD potem philips ali Sony za plazmo bi se odloču pa Panasonic. A je res,da Plazme oddajajo tudi zvok(brnenje)

Ted ::

Če ne boš mel dosti statične slike (računalnik) in te cca. 50% večja poraba elektrike ne moti potem bo plazma boljša izbira.
Mah...

piek ::

Naslov: PLAZME NISO POZRESNEJSE OD LCD

Mogoce bo se najbolje, da napisem v zacetek ene teme, da bo se kdo imel moc prebrati.

Ljudje - ne pisite na pamet in po principu "sem slisal"! Za kaj gre - za porabo energije. Prav, prvo kot prvo, plazma ne pokuri 50% vec, pri spremljanju TV programa pokuri brzkone manj od primerljivega LCD, pri spremljanju filmov (ki so tipicno se temnejsi) pa veckrat kar posteno manj energije.

Torej, ce ima 42" ali 50" plazma deklarirano max. porabo 280-300W, to porabo dosega le, ce bi svetila popolnoma belo, kar pa nikoli ne. Ce bi prikazovala samo crno barvo, je njena poraba okoli 80W. No, vecina vsebin je seveda vmes med tema vrednostima, tipicna poraba pa okoli 180-200W.

In zdaj k LCD. 42" ali 50" LCD bo "nasponan" kuril med 250 in 300W, ker pa zarnici, ki osvetljujeta ozadje, svetita precej mocno tudi ko so na vrsti temni posnetki (prav zato barve niso crne, temvec temno sive), tak televizor se vedno porablja med 200 in 250W energije za prikaz slike TV-programa ...

Je pa res, da so LCD-ji pod 42" nekaj varcnejsi od primerljivih plazmatskih zaslonov, a bolj kot diagonale rasejo, vecja prednost je na strani plazm.

No, da bom cisto posten, je treba omeniti se LED LCD TV-je. Ti pa so najvarcnejsi primerek sodobnega televizorja (ce odstejemo projektorje, hehe) ne glede na izbrano diagonalo zaslona. Vendar po LED LCD-jih malokdo poseze, saj imajo se precej zasoljeno ceno glede na ostalo ponudbo.

Kar pa se tice odgovora na vprasanje dstojsa: Panasonic 42X10Y je tvoj novi najboljsi prijatelj ... Kar se "brnenja" tice, verjetno mislis na ventilatorje (zaslon hladijo eni 4, ce se ne motim), pa ga bos slisal sele cez kako leto, ce imas precej prasno dnevno sobo. =)
--- Finish it off if you started it! ---

GrimReaper ::

Ventilatorji v TV-ju, to pa je mega fail. To je isto kot če bi jest na Xboxu filme gledal, ne gre.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kremenko1 ::

Imam Panasonic PLAZMO TX-P42S10E in TOTAL TV. S sliko sem zelo zadovoljen(glede na kvaliteto signala), z DVD-T pa v Celju lovim tudi hrvaški in slovenski dig.paket, kjer pa je slika *****.

Pozabil sem pripisat ,da je ventilator vsaj za mene neslišen.

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

42X10Y nima ventilatorjev

easyrider3 ::

Ne vem zakaj se nekateri ubadajo z porabo energije meni je vseeno al porabi 200 al pa 300 wattov saj mi ne bo gorela cele dneve. Važno mi je,da je slika dobra kar pa sigurno ima plasma bolje kot pa LCD,vsaj kar se tice kak signal je. Kolega je kupil novi LCD Philips 47 PFL 8404H in me je res zanimala slika in moram povedat,da je zelo slabo vsaj za moj okus,dokler ne bo imel signala v ločljivosti HD ali Full HD potem ni to nič,to ni nič,pa ima kabelsko samo sigurno je slab signal.Koliko sem videl plazme po trgovinah moram pa reči,da so slike dobre in baje je tale Panasonic TX-P42X10 eden najboljših kar se tiče v predvajanju SD signala.

easyrider3 ::

Kako pa se obnese ta Plazma LG 42 PQ6000 zgleda kar dobr in po spefikacijah je tud zelo dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

kremenko1 ::

Plazma = Panasonic LG-ji majo en kup dodatkov pa vse povprečno.Slika se pa po mojih primerjavah(izkušnjah)ne more primerjat s Panasonicom -govorim o tel.do 1000EUR za dražje modele ne vem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961175027 (399398) antonija
»

Plazma, LCD električna poraba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10654637 (43433) mojbrat
»

crt televizor, dvb-t in digi.tv: zaslon 4:3 vs. 16:9

Oddelek: Zvok in slika
302614 (2057) Nagi Bator
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973221 (67056) mamomu
»

Zakaj kupiti/ne kupiti ta plazma TV (LG 42PQ6000) ?

Oddelek: Zvok in slika
203890 (3336) bosko1982

Več podobnih tem