» »

Odlika policistov ne bo več število izdanih položnic

Odlika policistov ne bo več število izdanih položnic

M-XXXX ::

http://24ur.com/novice/slovenija/odlika...

Notranja ministrica Kresalova je podprla nov koncept celjske policije, po katerem komandirji policijskih postaj in direktorji policijskih uprav ne bodo več ocenjevani glede na število izdanih plačilnih nalogov.


Mogoče bo pa le šlo malo na bolje!
  • spremenil: M-XXXX ()

Tody ::

pri praznem proračunu? yea right!

bosmla ::

V bistvu se bo slo se vedno za kasiranje.
Me prav zanima kdaj bo prvi drzavljan kaznovan - opozorjen, da naj da levi smerokaz, ko menjuje vozni pas. Vozim motorno kolo in me na tak nacin (brez, da vklopijo smerokaz) prakticno dnevno poizkusajo ubiti "vestni" vozniki, ki sicer vozijo pocasi in (vsaj upam) trezni.
Ker pa seveda to ne prinese lahkega kesa policaji raje cepijo po grmovju na preglednih ravnih odsekih, da zalotijo "divjake" z 3,5 km/h prehitro voznjo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

ABX ::

http://24ur.com/novice/slovenija/odlika...

Notranja ministrica Kresalova je podprla nov koncept celjske policije, po katerem komandirji policijskih postaj in direktorji policijskih uprav ne bodo več ocenjevani glede na število izdanih plačilnih nalogov.


Mogoče bo pa le šlo malo na bolje!


Ne, zdaj tisti ki ne izpolni kvote bo dobil minus pri plači. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlackHole ::

Če želiš kaznovat nekoga, ki ne da smerokaza za menjavo pasu, se moraš praktično v tistem trenutku voziti za njim. In potem bi se spet pritoževali, za kakšne bedarije se kaznuje. V tem primeru celo upravičeno. Malo bolj neprizadeto pa bi že lahko pogledal na situacijo.
LP Marko

Domina ::

Upam, da bo to zaleglo, da ne bodo več ustavljali tistih, ki vozijo 5km/h preveč pa pa tiste, ki so res pravi norci ++ da vozijo pijani. Sam problem je v tem da vedno nasrkajo tisti, ki za km ali dva prekoračijo hitrost :/

Pol za povrhu mu pa poveš, da se ti res mudi in da ponavadi res upoštevaš predpise na cesti, se ti pa v glavo smejijo. Najboljš, da se lotimo takega načina, kot tale ženska, ki se ji je čisto strgalo, ker jo policaj ni hotel poslušati :)

PacificBlue ::

Verjamem, da zdaj bo bolje, da ne bodo policisti ti pisali položnic za vsak minimalen prekršek. Še posebno v manjših mestih je to bil oz je problem, ker prometa ni veliko, policisti pa rabijo kvoto.

Pol za povrhu mu pa poveš, da se ti res mudi in da ponavadi res upoštevaš predpise na cesti, se ti pa v glavo smejijo.


Men se je to zgodilo 2 meseca nazaj,k sem na cesti z omejitvijo 70 km/h peljal 90km/h. Sem zamujal v službo, ker sem se zaspal. To sem tud povedal policistu, pa mi je rekel da moram pač prej vstat.Halo če sem se pa zaspal?:| Drugače je bil to moj prvi prekršek v moji 8 letni vozniški dobi. Pa sem plačal tistih 60(120 polovička) evrov, seveda z grenkobo.

Sicer pa je bilo prav hecno, policist je v civilnem avtu z radarjem čakal na žrtve, dobil je mene. Jaz sem to videl in sem se peljal naprej po omejitvi, policaj pa se je zapodil za mano kot da bi vozil najmanj ferarija.Zagotovo je peljal več kot 110 km/h.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

bosmla ::

@BlackHole
Malo bolj neprizadeto pa bi že lahko pogledal na situacijo.

Jaz sem hotel poudarit kako so ravno "banalni" prekrski zelo nevarni ne pa malo prehitra voznja - sicer pa verjetno nisi dovolj v prometu, da bi opazil koliko slabih voznikov "ne vozi prehitro" in "niso pijani" na cesti pa ustvarjajo veliko bolj nevarne situacije kot recimo PacificBlue vendar njega kaznujejo, ker je to veliko lazje "zasluzen" kruh kot pa pri, kot si sam pravilno ugotovil, "malih" prekrskih.

BlackHole ::

Vem, kaj si hotel poudariti, samo loviti tiste, ki ne dajejo smerokazov med menjavo pasa je smešen primer. Kako jih boš? Sicer je pa zelo relativno, kaj je lahko bolj nevarno in kaj manj. V določenem primeru je lahko tudi 5km/h več usodno za nekoga, včasih pa ne pomeni nič.
LP Marko

zee ::

Eh.

Avtomatski (zazna prekrsek, poslika, podatke poslje na najblizjo postajo, kjer se stiska poloznica in dopolnijo podatki) radarji na vsa kriticna mesta. Ja, taki radarji obstajajo ze ~20 let in niso neka jaka znanost.

Povisanje plac policistov. Strikten lov za prehitrimi bedaki, vozniki, ki vozijo v nasprotno smer.

Vec policistov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BlackHole ::

Kako boš poslikal, da nekdo ni dal smerokaza?
LP Marko

amigo_no1 ::

@PacificBlue
In potem si zamudil še več ko so te imeli v postopku ter porabil (kazen) več kot si tisti dan zaslužil v službi.
Torej je boljše zamuditi in peljati po omejitvah...


Glede na to da so sedaj "prešaltati" iz kvantitete na kvaliteto je še bolj bolano vse skupaj, ko vidiš kak sistem imajo (so imeli):
"10x prehitra vožnja, 5x pihanje, 1x tehnični izredni, 7x zajebavanje mopedistov/skuteristov, 5x rdeča luč za pešce ..."
za vsako izmeno po policistu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Domina ::

Kako boš poslikal, da nekdo ni dal smerokaza?

hehe ti si pa faca... pa sej veš kam pes taco moli :)

Icematxyz ::

Ja hvala bogu da je to odlika policista trenutno. In res hvala bogu da si nekdo upa to javno priznat. Nekdo ki je na samem vrhu sistema.

Kakšen je pomen policista trenutno. In kakšen doprinos ima v družbi. Nek uradnik torej ki je boljši več kot kasira! In to je edino merilo.

Ni čudno potem da imamo tako visoko mnenje o njih. In da tiste fotografije kjer tuji policisti skočijo v ogenj da bi nekoga rešil naš policist pa na avtobusni postaji kot gverilec celi masten komaj čaka da te oglobi. Da bo seveda izpadel v njegovih krogih več vreden. Tiste slike potem takem še kako držijo!?

Vsaka čast res da si upa nekdo naliti čistega vina ki je na vrhu sistema. To cenim. In to resno mislim. Policistom ki pa mislijo da so za to več vredni pa... Še nek avtomat na stebru je boljši od vas nabiralcev kazni.

PacificBlue ::

@PacificBlue
In potem si zamudil še več ko so te imeli v postopku ter porabil (kazen) več kot si tisti dan zaslužil v službi.
Torej je boljše zamuditi in peljati po omejitvah...


Zarad policista sem zamudil pol ure. Drugače bi zamudil 10 min.

Ampak to ni point, hotel sem povedat, da je policist bolj ogrožal promet z svojim divjanjem kot pa jaz.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

ahac ::

Ampak to ni point, hotel sem povedat, da je policist bolj ogrožal promet z svojim divjanjem kot pa jaz.

Maybe. Če si res prvič letos prehitro vozil, ker se ti je res mudilo.
Ampak sej vsi vemo, da večina "dirkačev" to počne redno in takih policaj ne sme kar spustit naprej.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Buggy ::

..ce bodo uporabljali civilna vozila za nadzor prometa mocno upam, da bodo ustavljali in prekontrolirali/sankcionirali tudi meckace, ki delajo nepregledne kolone. Cas bi ze bil.

.:joco:. ::

upam, da bodo ustavljali in prekontrolirali/sankcionirali tudi meckace, ki delajo nepregledne kolone.
+ 1
Ni bolj annoying voznika, kot pa mečkača.

Drugače pa je včasih prav smešno, ko se hvalijo s kakšno statistiko, koliko so dobili prekrškarjev. To ni noben rezultat. Rezultat je manj nesreč, manj mrtvih ipd, ki pa vsa leta kljub povečevanju kazni ostaja bolj kot ne enak. Kar pomeni da je komplet MNZ, MZP ipd en velik kup nesposobnih ljudi.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

BlackHole ::

Kako boš poslikal, da nekdo ni dal smerokaza?

hehe ti si pa faca... pa sej veš kam pes taco moli :)

Itak, da sem. :) Dobro, posnameš ga lahko na video, s sliko boš pa težko dokazal, da ni dal smerokaza.
LP Marko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opis dela naših policistov

Oddelek: Loža
415525 (4209) ahac

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331061 (25289) bluefish
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13525055 (19794) bajsibajsi
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53588065 (71109) darkolord
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346565 (42518) floyd1

Več podobnih tem